Jesień w Forge of Empires 2018 - dyskusja

kasia2389

Arcyksiążę
taaa?? a niby jak ?
O to jest bardzo proste, wystarczy kliknąć żółty przyciski z plusikiem przy wyłączniku:

Nowy obraz mapy bitowej (2).jpg

A potem podążasz za białym królikiem.

Zawsze łatwiej jest ponarzekać na wydawcę gry, innych graczy, czy odpowiadających na forum, niż popracować nad swoim miastem czy dowiedzieć się od doświadczonych graczy jak grać. Pamiętaj to twoja gra i nikogo nie obchodzi jak grasz lub nie grasz, czy wydajesz czy nie wydajesz prawdziwą kasę, co stawiasz lub czego nie stawiasz i w ogóle.
 

DeletedUser11629

Guest
--> powinno być jak ja wspomniałem: Złota liga z 1xŚW dla każdego, kto zrobi 95~100% zadań eventowych [powiedzmy, że jedno ostatnie można darować sobie) a Ci co dodatkowo użyją diaxów, to im nic więcej poza ilością wiatraków NIE ma prawa przyjść z nagród za ligi
Tak powinno też być w ostatnim tego typie evencie z bramkami, gdzie ja zrobiłem 100%, więcej NIC nie można było zdziałać, a spadłem przez takich co sobie dokupili za relaną kase gole !! -to nienormalne by ktoś aktywny w grze robiący 100% zadań nie zdobył nagrody głównej, bo ona jest tylko dla tych co zapłacą DODATKOWO kasę realną !! koniec kropka w tym temacie.



--> -hahaha, nie rozśmieszaj ludzi w taki sposób :p
- jakoś w poprzednim evencie tego typu NIE OTRZYMAŁEM ŚW !!! [a to było nagrodą główną jaką można było zdobyć właśnie za złotą ligę. i to wszystko zwalam na tych "BOGATYCH" co im kasa fruwa dookoła nosa i wychodzi [nie powiem gdzie ;p]


- ŚW z poprzedniego eventu i PR, które powinienem dostać mi żal :|

Nie, nie powinno tak być, to tylko Ty sobie wyobrażasz. Zejdź na ziemię i przestań robić z siebie pośmiewisko. Główną nagrodą w evencie nie jest marna świątynia wiedzy. Główną nagrodą jest budynek eventowy z ulepszeniami - dużo lepszy od świątyni wiedzy, na marginesie - ale Tobie za mało, że jest praktycznie gwarantowany, jeśli się zrobi wszystkie zadania, tak?

Dla Twojej informacji - nie kupiłam ani jednego diaxa w evencie piłkarskim i znalazłam się w złotej lidze z zapasem bramek jeszcze. Czasem wystarczy użyć tego, co ma się między uszami, nie tylko do darcia gęby: "mnie się należy, daj, daj, daj!!!". Ale Tobie się pewnie nie chce, majo dać, a nie, że Ty będziesz pracował, ot, taka mentalność.

taaa?? a niby jak ? Jakoś ja gram już [BEZ wydawania kasy realnej] od dawna, i jakoś daleko mi do ostatniej epoki, i wszystkich pereł na min 70-80-90 poziomie. i to nie całkowicie z mojej winy, bo w dużej mierze zależy od znalezienia graczy chętnych np na wkładanie PR w moje perły bez potrzeby wymieniania, czy ustalania "1.9 + BLOKADA MIEJSCA z własnych PR (*1) "

---
(*1) -której to blokady nie wiem jak nawet obliczyć na każde z miejsc 1,2,3 na każdym poziomie, każdej perły [a przynajmniej na arke 10~40poziom...

Ja gram dwa lata, wydałam może ze 30 zł na diaxy przez ten czas, możesz sobie obejrzeć moją wiochę na A - i tak, niestety, całkowicie z Twojej własnej winy nie umiesz znaleźć chętnych na dotowanie pereł, ja nie mam żadnych problemów...
 

DeletedUser15654

Guest
A ja mam pytanie innej natury: czy developerzy planują wracać do nagród z poprzednich eventów? Bo na ten moment, co chwile dodajecie coś innego i jest pewnie mnóstwo graczy, którzy mają po kilka ulepszeń np. Kolumny Bohaterów i w perspektywie brak możliwości powrotu żeby ją dokończyć.
 

DeletedUser18226

Guest
Jest już gdzieś dostępna lista zadań do tego eventu? :)
 

DeletedUser19595

Guest
W moim świecie, a podejrzewam, że rozkład jest równomierny, jest ok 80tyś zarejestrowanych graczy, co oznacza, że 1% to ok 800 miejsc w lidze złotej a liga srebrna to ok 4000 miejsc. W ostatnim turnieju piłkarskim, udało mi się zająć miejsce w lidze złotej dzięki dwóm bramkom zdobytym za diaxy. Koszt ok 4000 diaxów. Zważywszy , że takich wariatów jak ja , regularnie wydających realne pieniądze aby zdobyć wirtualną nagrodę jest ok 5-10% można założyć, że 80 miejsc w lidze złotej jest straconych, ale reszta zależy od graczy, od wydanych okazjonalnie diaxów, no i od szczęścia. Nie jestem pewien, czy o miejscu w lidze decydują tylko gwiazdki i czy istnieje zasada , kto pierwszy ten lepszy (czyli przy równej ilości gwiazdek , ten kto pierwszy wszedł do ligi , zostaje w niej aż ktoś zdobędzie więcej punktów) ale myślę, że liga srebra jest w zasięgu większości aktywnych graczy, choć jak napisał SilverWolf3, może zdarzyć się przykra niespodzianka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18226

Guest
Dzięki :D haha...wiedziałam,że to tylko ja oślepłam :p Dzięki wielkie ;)
 

bartekmod

Książę
Masz nowego cydra z zeszłego roku, ale w tym evencie jest kolejne, nowe ulepszenie cydra, którego mieć nie możesz ;).
To nowe zajmuje 3 kratki więcej 6x3, a nie 5x3 i przy produkcji 24h daje nie 3pr. a 4pr.
Akurat u mnie to ulepszenie się przyda, bo rozlewnię mam postawioną na końcu rozszerzenia terenu i wystarczy, że skasuję 2 kratki drogi i 1 wieżę sygnałową żeby ulepszyć rozlewnię i zdobyć dodatkowy pr.

a jednak mam takiego 6x3 dającego mi 4 pr :) już ze 2 tygodnie chyba
 

DeletedUser7795

Guest
Masz czas na 10 minut gry dziennie i narzekasz, że nie dostajesz tego, co inni, którzy poświęcają jej po kilka godzin dziennie.

Gdybym poświęcał tylko 10 minut dziennie, to nie miałbym pereł na takich poziomach i dawno by mnie z gildii wyrzucili z powodu niezrobionych wypraw. Skoro tak jak piszesz, nagroda jest gwarantowana to zobaczymy, czy będę miał Wiatrak na 7 poziomie gdy się event skończy.
 

ZjemCię

Wójt
Gdybym poświęcał tylko 10 minut dziennie, to nie miałbym pereł na takich poziomach i dawno by mnie z gildii wyrzucili z powodu niezrobionych wypraw. Skoro tak jak piszesz, nagroda jest gwarantowana to zobaczymy, czy będę miał Wiatrak na 7 poziomie gdy się event skończy.
A jeśli nie to co? Skończysz grę czy będziesz jeszcze więcej gderać?
Event jest spoko, przerobiłem na becie. Nagrody nawet nawet, w sumie ciekawy pomysł z puzzlami świątyń i studni choć ich nie potrzebuję. Nie ma co beczeć za jednym czy dwoma pr na dzień gdy ich się zbiera 500+ :D
Tam wyżej było bazgrane przez kogoś że jest niesprawiedliwe i że słabsi gracze itd. Bzdury. Niesprawiedliwość była wtedy gdy w evencie trafiło się zadanie "opracuj technologię" a ktoś nie chciał zmieniać epoki a był już na skrawku - i nici z nagrody. Wtedy było niesprawiedliwie - teraz zadania są takie same dla wszystkich i w wariancie "albo to - albo tamto" i nie ma już dyskryminacji i graczy słabszych. Są tylko leniwi, nie myślący lub mniej zaangażowani niż inni, ale to jest każdego indywidualna decyzja. Jak w życiu - chcesz coś mieć? Zapracuj.
 

DeletedUser19581

Guest
Napisano że wygra się ulepszenie cydrowni - a cydrownię 1 poziomu jak można zdobyć?
 

DeletedUser11629

Guest
Gdybym poświęcał tylko 10 minut dziennie, to nie miałbym pereł na takich poziomach i dawno by mnie z gildii wyrzucili z powodu niezrobionych wypraw. Skoro tak jak piszesz, nagroda jest gwarantowana to zobaczymy, czy będę miał Wiatrak na 7 poziomie gdy się event skończy.
Będziesz miał wiatrak, tak samo, jak masz statek z letniego eventu - widać, że testują nową politykę dawania za "free" jednej nagrody, za to za następne trzeba słono płacić, już fart nie wystarczy. Przynajmniej ja, jako gracz freemium, że tak to nazwę, jestem z tej polityki wielce kontenta, bo to ja zawsze sarkałam i darłam gębę, że nie ma gwarantowanej nagrody głównej. Teraz otóż, od dwóch eventów, jest.
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
Zgadzam się z @Finkadel na eventy nie ma co na razie narzekać bo mamy nagrodę za free . Co do ligi złotej to wiadomo że jest ona dla tych co wydają diaxy i tak powinno być bo tak to jak mieliby zarabiać ? Co do ligi srebnej to zależy od graczy czy będą bardzo wydawać diaxy , ale ta liga jest raczej dla tych co nie kupują diaxów za kasę , więc jeśli ktoś chce to może uzbierać sobie i je na nią wydać , ja tam wolę rozszerzenie kupić zamiast 100 pr mieć (nie jestem bardzo bogaty ale wole mieć miejsce niż pr które mogę dostać np. rabując tych co kupowali za diaxy :D
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
aha i co do 1.9 bo tam ktoś z narzekających pisał . Nie jest trudnością znaleźć kogoś do wbijania na 1,9 a na 1.85-1,8 to łatwizna tylko zamiast narzekać że się nie ma trzeba popytać bo to nie jest tak że ktoś ma ci wbijać bo tak chcesz .
 

DeletedUser17534

Guest
--> powinno być jak ja wspomniałem: Złota liga z 1xŚW dla każdego, kto zrobi 95~100% zadań eventowych [powiedzmy, że jedno ostatnie można darować sobie) a Ci co dodatkowo użyją diaxów, to im nic więcej poza ilością wiatraków NIE ma prawa przyjść z nagród za ligi
Tak powinno też być w ostatnim tego typie evencie z bramkami, gdzie ja zrobiłem 100%, więcej NIC nie można było zdziałać, a spadłem przez takich co sobie dokupili za relaną kase gole !! -to nienormalne by ktoś aktywny w grze robiący 100% zadań nie zdobył nagrody głównej, bo ona jest tylko dla tych co zapłacą DODATKOWO kasę realną !! koniec kropka w tym temacie.
przykład z frakiem i kokursem Chopinowskim super, nic dodać, nic ująć. Ew. idź sobie wilczku kup starter na kartę, a potem żądaj darmowych rozmów i internetu bez doładowań, chciałbym zobaczyć minę pracowników sieci tel. :)

--> -hahaha, nie rozśmieszaj ludzi w taki sposób :p
- jakoś w poprzednim evencie tego typu NIE OTRZYMAŁEM ŚW !!! [a to było nagrodą główną jaką można było zdobyć właśnie za złotą ligę. i to wszystko zwalam na tych "BOGATYCH" co im kasa fruwa dookoła nosa i wychodzi [nie powiem gdzie ;p]
Świątyń wiedzy mam tyle, że gniją w magazynie, bo nie mam gdzie ich stawiać. A nagrodą główną nie jest złota liga, tylko wiatrak... a jak komuś kasa fruwa koło nosa, to może z nią robić co chce, bo to jego kasa. Pewnie wszystkie swoje niepowodzenia życiowe i frustracje zwalasz na bogatych...

taaa?? a niby jak ? Jakoś ja gram już [BEZ wydawania kasy realnej] od dawna, i jakoś daleko mi do ostatniej epoki, i wszystkich pereł na min 70-80-90 poziomie. i to nie całkowicie z mojej winy, bo w dużej mierze zależy od znalezienia graczy chętnych np na wkładanie PR w moje perły bez potrzeby wymieniania, czy ustalania "1.9 + BLOKADA MIEJSCA z własnych PR (*1) "

---
(*1) -której to blokady nie wiem jak nawet obliczyć na każde z miejsc 1,2,3 na każdym poziomie, każdej perły [a przynajmniej na arke 10~40poziom...
Skoro nie wiesz jak obliczyć blokadę i szukasz frajera, co Ci wpłaci ponad 1,9, to szukaj dalej :D to jeszcze dłuuuuuuuuuuuuugo nie będziesz miał pereł na 80 poziomie :)

I tak na koniec, dobrze, że są tacy gracze jak Ty, przynajmniej myślący mają na kim się bogacić :)
 

DeletedUser17530

Guest
Daj palec, a wezmą całą rękę :D Nie było nagrody gwarantowanej w evencie - płacz. Jak to tak? Wy ... ... itp itd. Jest nagroda gwarantowana w evencie - buu nie da rady zdobyć 2 nagród bez wydawania diaxów. Powinny być 2 nagrody za free gwarantowane. Oczywiście jeśli dali by 2 gwarantowane to byłby płacz, że dlaczego trzech nie ma? Byłoby 5 gwarantowanych to by pisali - dlaczego nie ma 6,7,10?

Są studnie życzeń w evencie to piszą, po co wam te studnie, liczy się tylko ŚW. Po czym na koniec eventu płaczą, że lepsi są ci, którzy wydają diaxy. Co z tego, że te diaxy to za darmo ze studni. Kto wam broni wydawać darmowe diaxy ze studni? Postaw sobie studnie...

...a nie czekaj. Dla ciebie studnia jest bezużyteczna...

Ręce opadają...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hddk

Hrabia
Brakuje tylko "Dej, mam horom curke" :)

Ale ta permanentna postawa roszczeniowa i to względem firmy nastawionej na zysk jest już nie tyle śmieszna. co żałosna. Widać po testach na Becie, że Inno próbowało za mocno przykręcić śrubę na eventach, zrobiła się zadyma, wycofali się i dwa eventy temu dodali ulepszenia do losowań, a w zeszłym i tym evencie dają nagrodę główną jako gwarantowaną. I wciąż mało... Zresztą event nie jest dla graczy, tylko dla Inno by ściągnąć diaksy i ewentualnie zwiększyć zyski :) Cała zabawa polega na tym, żeby tak wytyczyć granicę, by hajs się zgadzał a ludzie byli jeszcze zadowoleni ;))

Ja z obecnego kierunku jestem zadowolony. Nagrodę główną mam gwarantowaną bez diaksów i PLN... Jedną, i jako gracz freemium uważam to za sprawiedliwe. Kto chce więcej - wydaje diaksy lub PLN. Ligę traktuję jako bonus, co będzie to będzie. Przynajmniej mam dodatkowy mały dreszcz emocji, na którą tym razem się załapię :) Bez złotej przeżyję. I plus za miniaturyzację istniejących budynków, czekam na zmniejszacz tarasów :))
 

DeletedUser7795

Guest
W tej chwili na Arvahalu by być w srebrnej lidze trzeba zdobyć 12-14 gwiazdek. Aby być w złotej trzeba zdobyć 15+ gwiazdek. Poczekajcie jak będzie końcówka eventu, wtedy te wymagania drastycznie wzrosną, aż sami będziecie zdziwieni.
 

DeletedUser11629

Guest
W tej chwili na Arvahalu by być w srebrnej lidze trzeba zdobyć 12-14 gwiazdek. Aby być w złotej trzeba zdobyć 15+ gwiazdek. Poczekajcie jak będzie końcówka eventu, wtedy te wymagania drastycznie wzrosną, aż sami będziecie zdziwieni.
W tej chwili na becie, żeby być w złotej lidze, trzeba zdobyć jakieś 240 gwiazdek.
 

ZjemCię

Wójt
W tej chwili na Arvahalu by być w srebrnej lidze trzeba zdobyć 12-14 gwiazdek. Aby być w złotej trzeba zdobyć 15+ gwiazdek. Poczekajcie jak będzie końcówka eventu, wtedy te wymagania drastycznie wzrosną, aż sami będziecie zdziwieni.
No i co w związku z tym? Do samego końca będziesz tak przeżywać?
Tak wygląda rzeczywistość, każdy ją widzi i trzeba ja zaakceptować.
 

bartekmod

Książę
fajny pomysł z dwoma zadaniami dostępnymi na raz... trochę gorzej że produkcja 12x 8h i 22x 4 h troszkę się wykluczają ze sobą, szkoda że nie zostało to lepiej ustawione by robienie jednego zadania nie uniemożliwiało robienie 2 zadania
 
Do góry