Jesień w Forge of Empires 2018 - dyskusja

OliverJr.

Hrabia
Jako nagroda dnia było, zwał jak zwał. Było, dlatego pytam, czy teraz też będzie.

W którym miejscu masz nagrodę dnia?
latest


Jak już to był Tolos ulepszenie do losowania a nie statku
2018_Summer_Event
 

DeletedUser11629

Guest
Tak sobie podsumowałam ten event i jak na tyle nagród gwarantowanych - cały jeden młyn, świątynia, studnia i zmniejszenie do studni (z wielkich nagród) to bardzo dobry event. 7k diaxów i jest drugi młyn i druga świątynia. Więc świetnie.

Ale średnia 25 gwiazdek na nagrodę dnia to kpina... "wielka" nagroda kosztuje 15... Dlatego w ligach widzę bardzo mały ruch, na palcach ręki ślepego stolarza można policzyć kupujących diaxy. Więc raczej strzał w kolano.
 

bartekmod

Książę
Event pozwalający się obłowić i już to uczyniłem, a do końca pewnie obłowię się jeszcze bardziej. Już teraz 11 studni i 20 zmniejszeń powpadało na 7 światach.

Tylko na świecie głównym popełniłem pewien błąd, patrząc jedynie na % szansę wygrania nagrody dnia, im więcej % tym radośniej losowałem i obecnie... "utknąłem" z zapasami 11, 11, 9, 5 i 0... i jeszcze wszystkie 3 ciasta wymagają ode mnie brakującego składnika... od kilku dni mi on nie wpadł ;/

Nauczony tym doświadczeniem na światach pobocznych czasami odpuszczałem ciasto z najwyższym % na rzecz tego z % o jeden niższym, ale wymagającym składników których miałem zdecydowanie więcej, mając przykładowy zapas 4,3,2,0,0 uważam to za o wiele lepsze wykorzystanie składników... no i chociażby na tym pobocznym jestem w lidze srebrnej, podczas gdy na głównym nie zbliżyłem się nawet do brązowej :rolleyes: Można próbować uzupełniać brakujące składniki z dziennych, wybierając tą skrzynie gdzie znajduje się składnik posiadany w mniejszej ilości przez nas (olewając pozostałe nagrody), ale nie jest to jakiś super sposób na dorobienie się bo nie zawsze da się zrobić zadania i nie zawsze on wpada...
 
Ostatnia edycja:

Fatherland

Książę
ach te studnie :))
a mi nie pasuje w tym evencie tylko to że jest przesadnie długi... o tydzień co najmniej, dłuży się...
a tak poza tym to event ok, w końcu od jakiegoś czasu można mieć te nagrody dodadkowe eventowe a nie jak długo było tylko mieć mizerną szasnę kończąc go... wraca system do korzeni, ale trochę jest przydługawy
 

DeletedUser18917

Guest
Zgadzam się, event odrobinę za długi;)
Gram tylko na A. Zbierałam towary, zbierałam i wydałam wszystko w dniu z ŚW.
Losowałam tak, żeby równomiernie zużywać składniki nie patrząc na %.
Efekt bardzo ładny 12 ŚW. Jestem zadowolona. Bardzo:D
 

krzysw

Wicehrabia
Ktoś może wie jaka będzie jutro nagroda? Bo nie wiadomo czy dziś wydawać wszystko na pędzle czy zaczekać :/
 

DeletedUser19016

Guest
Ta dzisiejsza promocja na składniki, to chyba jest jakiś żart.

View attachment 3289

Dlaczego?
Najtańsza skrzynka za diaxy stoi za 500PR, gdzie masz łącznie 5 składników po 1x każdy.
Takie małe udogodnienie jak ktoś lubi się bawić w wydawanie pieniędzy.
Poza tym skrzynka to zawsze skrzynka. Jest trochę adrenaliny przy jej otwieraniu.
 

Borisel

Hrabia
Jako , że prawie koniec eventu to przyszedł czas na ocenę . Daję temu 8/10 w mojej ocenie .
+ gwarantowana nagroda główna (młyn 7 lvl) jeśli ktoś sumiennie wykonywał zadania - więc 4 pkt od razu
+ ciekawa "fabuła" - podpowiedzi kuchenne , zawsze coś nowego . Kilku z nich nawet ja nie wiedziałem :haha: - może użyje je w praktyce + 1 pkt
+ mnogość zdobycia składników - zadania , zadania codzienne , znajdźki . Zawsze można było znaleźć . + 1 pkt
+ Ulepszenie cydrownii - dzięki temu zdobyłem 3 maksymalnie ulepszone cydrownie . Więc ta ocena nie będzie obiektywna , no ale ... + 1 pkt
+ Liga graczy - dobry patent , ale trzeba ja dopracować . Zamiast 2 pkt daje 1 pkt
- Znowu liga graczy : dobił mnie post "Jeśli aktywnie będziecie uczestniczyli w evencie jest spora szansa, że będziecie wspinać się w tabeli ligowej, podczas gdy Gracze z mniejszą aktywnością pozostaną w niższych ligach" . Mimo że wypruwałem żyły to jednak złotej ligi nie osiągnąłem . - 1 pkt
- Ta mnogość składników czasami doprowadziła do tego , że został jakis jeden składnik , którego nigdzie nie idzie wykorzystać - a to 1 dynia , a to cynamon . - 1 pkt

Ogólnie event mogę zaliczyć do udanych , cydrownie zrobione , parę świątyń zdobytych , wiatrak stoi .
 

DeletedUser17009

Guest
A czy jutro będzie ta sama nagroda?
Czy coś innego dadzą na te pare godzin?
 

DeletedUser11629

Guest
- Znowu liga graczy : dobił mnie post "Jeśli aktywnie będziecie uczestniczyli w evencie jest spora szansa, że będziecie wspinać się w tabeli ligowej, podczas gdy Gracze z mniejszą aktywnością pozostaną w niższych ligach" . Mimo że wypruwałem żyły to jednak złotej ligi nie osiągnąłem . - 1 pkt

Ja nie wiem, to trzeba narysować? Oczywiście, sformułowanie kretyńskie, jak zwykle i nie wiem, czy to tylko wina tłumaczenia... ale chyba nietrudno się domyślić, że najwyższa liga jest wyłącznie dla wydających diaxy? Na światach pobocznych osiągnęłam czeladników - i git, tam jest zmniejszenie studni. A światy poboczne zapracowały na to, żebym na świecie głównym osiągnęła czempionów - i tam czeka na mnie drugi, w pełni ulepszony młyn i świątynia wiedzy. I nie zapłaciłam za ani jednego diaxa w evencie.

I mało kto zapłacił, jak wynika z moich szacunkowych obliczeń - nadal podtrzymuję opinię, że ten event to był marketingowy strzał w kolano. I dobrze, bo przekombinowali z tymi pięcioma składnikami, można było skupić się na trzech i event byłby bardziej dochodowy...
 

bartekmod

Książę
Wykonując cały event wszystkie zadania i logując się codziennie by odebrać dzienne składniki po północy, zebrałem pomiędzy 143 a 163 składników, różnica spora jeżeli chodzi o dodatkowe składniki z zadań dziennych i zbiorów okołomiejskich... Na większości światów wykorzystanie wszystkich składników nie dawało awansu do ligi srebrnej. Tylko na dwóch światach mając ponad 160 składników zebranych (co było tak naprawdę już loterią czy ten dodatkowy wpadnie czy nie) miałem możliwość wydając wszystko (lub z marginesem pozostawienia 1, 2 składników nieużytych) wejść do srebrnej ligi. Pod względem losowości powinienem event ocenić negatywnie, zbyt wiele zależało tutaj od loterii i szczęścia
Jednakże te dodatkowe profity pomiędzy brązową i srebrną ligą są na tyle niewielkie (50 PR więcej) że można to pominąć... może gdybym starał się wymaksować dwa młyny zrobiłby różnicę ten dodatkowy level-up
 
Do góry