Jesień w Forge of Empires 2018 - dyskusja

DeletedUser17932

Guest
Mam takie pytanko :) W Zadaniu 4 da się zrobić coś zamiennie zamiast zdobywania sektora ? (nie chce odkrywać mapy z nowej epoki a inaczej event stanie mi już na początku) :(
 

bartekmod

Książę
postuluje zmienić zadanie "postaw budynek" na "posiadaj budynek", najczęściej by znaleźć miejsce na nowy budynek i zdobyć ludność na niego muszę dokładnie taki sam budynek skasować z miasta...
 

kasia2389

Arcyksiążę
muszę dokładnie taki sam budynek skasować z miasta.
To jest świetna metoda.
Dla niecierpliwych:
Dla zadań typu zdobądź monety lub zaopatrzenie stawia się budynki a potem sprzedaje.
Zdobądź towary, to odpowiedni handel.
Wojsko bez epoki to włócznicy, z epoki z wypraw lub alkatraz.
8 godzinną produkcje można skrócić 6 godzinnym bonusem.
Pojedynczą 24 godzinną można zakończyć bonusem.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser11629

Guest
Mam takie pytanko :) W Zadaniu 4 da się zrobić coś zamiennie zamiast zdobywania sektora ? (nie chce odkrywać mapy z nowej epoki a inaczej event stanie mi już na początku) :(
Skoro nie ma alternatywy, to nie ma alternatywy, nie ma po co pytać.
 

DeletedUser20282

Guest
Podczas eventu soccer 2018 można było się natknąć na listę z wszystkimi nagrodami dnia. W ostatni dzień była do wygrania ŚW, wszystkie nagrody zgadzały się. Wyciek ? Czy może do tego eventu też jest taka lista ?
 

DeletedUser17535

Guest
--> powinno być jak ja wspomniałem: Złota liga z 1xŚW dla każdego, kto zrobi 95~100% zadań eventowych [powiedzmy, że jedno ostatnie można darować sobie) a Ci co dodatkowo użyją diaxów, to im nic więcej poza ilością wiatraków NIE ma prawa przyjść z nagród za ligi
Powinno być tak, że jeśli dany zespół zagra co najmniej 95% meczów, to powinien mieć zapewniony awans do ekstraklasy (powiedzmy jeden mogą oddać walkowerem) a ci, co mają kasę na zawodników nie powinni dostać nic więcej.

Legia Warszawa i ULKS Ciółkowo powinny być w tej samej lidze!
 

Azulena

Baron
Brak mi sadzenia drzewek... fajna zabawa z szukaniem ich była ;)

I mogli zmienic na bardziej jesienny wyglad terenu wokół miasta!

Mnie też brak tych jabłonek, dla mnie to najlepszy pomysł, z tych które widziałam (gram rok). To zbieranie i sadzenie drzewek u Znajomych, sprawiało mi przyjemność. ;)

A i cały event był dla mnie lepszy od obecnego, ten jest trudniejszy, czyli bardziej PtW. :(

Żeby było jasne - NIE jestem przeciwniczką płacenia za coś w grze.
Ale.... ceny InnoGames nie są dostosowane do polskiego rynku (gram w kilka gier innych niemieckich firm, tu jest najdrożej), a ponadto, ja mam zwyczaj kupować w grze coś, co jest "na zawsze" czyli dokąd będę grała.
A "kupowanie" składników to nie jest coś, na co chciałabym wydać pieniądze, których nie mam w nadmiarze.
Ale głównie chodzi o cenę diamentów, która w porównaniu z konkurencją, jest zawrotna.

Co do wyglądu miasta - też uważam, że wraz z eventem mogli zmienić "szatę" okolic miasta na jesienną, tak jak to było w ub. roku w ich nowszej grze - Elvenar.
Gra jest słabsza, masa błędów, ale grafika genialna. Dla wyglądu tam siedzę ponad 3 lata już. ;) ;)

Jeszcze słowo do obecnego eventu tutaj.
Zadania mają dwie linie, to niby dobre rozwiązanie, szczególnie, że jest jak zwykle udostępniona lista zadań (za co wielkie dzięki ) , ale jedna rzecz bardzo przeszkadza - dwie linie zadań, ale od tej samej osoby!

Jaki to ma sens? Poza utrudnieniem w korzystaniu z linii zadań?
Ja nie znam angielskiego, z gier znam trochę słów, więc do linii zadań niby nie potrzebuję Tłumacza Google - ale kiedy te dwie linie "rozjadą" mi się w czasie, gubię się, nie mogę zorientować się, które zadanie właściwie robię, bo są od tej samej osoby.

W którymś evencie, nie pamiętam, w którym, były zadania numerowane w grze. Ale widocznie to było za łatwo...
 
Ostatnia edycja:

OliverJr.

Hrabia
Wyobraź se sytuacje że nie masz listy zadań i pokazują się pojedynczo. Zadania są proste, nie patrze na liste i na obu światach przekroczyłem 50. Nie przesadzajmy
 

DeletedUser17852

Guest
Cześć :)
Ktoś wie czy będzie do wygrania ulepszenie rozlewni ?
Będę wdzięczny za info
 

DeletedUser17142

Guest
Witam.
Nagroda główna młyn na 7 poziomie. Dość łatwa do zdobycia.
Zaczynałem w brązie na "A" 2 dni przed ewentem, teraz z konieczności w żelazie - młyn na 7 poziomie jest.
Na "H" w kolonialnej też już jest młyn na 7 poziomie.
Na "A" miałem 2 dni szybciej, mi nieco łatwiej było w niższej epoce.
 

OliverJr.

Hrabia
Event banalny, nagroda główna pewna, losować można cydrownie+ulepszenia. Ja czekam na Halloween, cmentarz chce rozwinąć, ludzisk przybywa, trza nadmiar gdzieś składować :)
 

DomLuk

Wójt
Dlaczego po postawieniu myłna i ulepszeniu do fula koło miasta nic nie daje 0 towarów na wypieki i to nie tylko ze ja tak mam ale wiele Osób to samo mi pisało (siadało 1 minimum a max nawet 5 miałem). Też to zauważyliście?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Dlaczego po postawieniu myłna i ulepszeniu do fula koło miasta nic nie daje 0 towarów na wypieki i to nie tylko ze ja tak mam ale wiele Osób to samo mi pisało (siadało 1 minimum a max nawet 5 miałem). Też to zauważyliście?
Bo tak.

Gdzie powziąłeś informację, że młyn produkuje towary na wypieki?

A tu masz kilka przecinków [,,,,,,,,,,,,,,,] to je wstaw do swojego tekstu, a i na przyszłość coś zostanie.
 

DeletedUser16614

Guest
Czytaj ze zrozumieniem i bez przecinków. Pisał, że koło miasta a nie że młyn nie daje ;p
 

DeletedUser11629

Guest
Znowu wsadziliście algorytm z karnawału? Za 1 nagrodę dnia 35 gwiazdek...? Wydałam 4k diaxów na 3 nagrody dnia, trochę drogo, niech wam te ciastka w biodra pójdą :/
 

kasia2389

Arcyksiążę
Czytaj ze zrozumieniem i bez przecinków. Pisał, że koło miasta a nie że młyn nie daje ;p

Kasia For You ,,,,,,,,,, dodaj i zrozum tekst nastepny razem.
Von Grun powaga nie wiedziałem ;)

Widocznie źle postawiłem przecinki, zastanawiało mnie jak on postawił młyn koło miasta.



Ten tekst jest napisany tak, że trudno dociec o co chodzi piszącemu.
Ale może to taka nowomowa młodzieżowa, całkowita porażka polskiego szkolnictwa.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser222

Guest
Co to za śmieci w dziennych?
ŚW pierwszego dnia, gdy składniki jeszcze nieuzbierane - gdy ktoś kupił składniki za diaxy mógł się obłowić, reszta może się obejść smakiem.
Jedna cydrownia - dla mnie ok, w zeszłym roku nie grałem podczas eventu, więc się przyda, ale większość graczy już ją ma.
Poza tym same studnie, łotry, zmniejszacze i zestawy do renowacji.
Jutro jako wspaniała dzienna nagroda zestaw do ulepszania o 1 epokę - po prostu cudo!
 
Do góry