Jak działają boty - i dlaczego IG ma to w poważaniu

Atli

Hrabia
, brak potwierdzenia i skutek zgłoszenia przez gracza czy brak upublicznienia nicków bociarzy - nie macie chętnych na stanowiska do zespołu - za często widuję ogłoszenia , że poszukujecie ludzi .

Może to i prawda. Może i prawdą są także inne powody, np. agresja graczy.
 

Marik

Książę
Może to i prawda. Może i prawdą są także inne powody, np. agresja graczy
To nie agresja tylko bardziej flustracja wywołana brakiem reakcji. Wielokrotnie szukałem powodów żeby supa na forum pochwalić, w praktyce jednak przejechałem się na całej lini, chociarz kilka zgłoszeń było oczywistych
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Może i prawdą są także inne powody, np. agresja graczy
Skąd się bierze ta agresja, wyjaśnił @Marik
Brak chętnych można sobie tłumaczyć różnie.
1. Gracze są leniwi/samolubni/interesowni/roszczeniowi (niepotrzebne skreślić).
2. Walka z wiatrakami.
2. Degradacja szacunku do jakichkolwiek władz "porządkowych" wprost proporcjonalna do "bałaganu" na serwerach. Supporter, to przestało brzmieć dumnie.
 

kloc2

Rycerz
Nie. Jak wspomniałam w tej przeczytanej polityce prywatności też jest wywód na ten temat i w OWH.
Imię i nazwisko już łapie się pod RoDo.
i
...
Udzielając (tudzież ponownie nie udzielając) odpowiedzi na zapytania dotyczące konta innego Gracza stosujemy się do zasad przedstawionych przez InnoGames. W tym do OWH, PP (Polityki prywatności), Zasad Gry, Zasad Forum oraz przede wszystkim naszym wewnętrznym regulacjom.
Nadmienię, choć jak wspomniałem, nie jestem prawnikiem, nasze wewnętrzne regulacje dotyczą naszych (zespołu FoE) praw i obowiązków i nie dotykają w żaden sposób Graczy, dlatego nie są publicznie dostępne.
....
Skoro jesteśmy w temacie nicków itp i jest support to chciałem skorzystać z okazji i poruszyć związany z tym temat.
Na jednym świecie ostatnio pojawiło się "udawanie" innych graczy. Polega to na tym że ktoś stara się zakładać nowe konta a ich nazwa ma wyglądać jak nazwa innego gracza. ((celowo unikam konkretnego opisu działania, żeby nie karmić innych oświeconych śmieszków:rolleyes:))
Tak stworzone fejki wypisują najczęściej na globalu głupoty. Dopóki granica dobrego smaku była zachowana sporo osób to olewało ale czasami robi się mega przeginka.
Dlatego chciałem zapytać, czy gra/jej regulamin przewiduje jakieś rozwiązanie mające zapewnić bezpieczeństwo właściwych nicków? np. blok na właściwym koncie oszusta? Wprowadzanie wyraźnych różnic w wyświetlaniu pewnych liter w nickach albo podświetleniu na inny kolor nicków udających?
Dodam że sprawa jest związana z nickami, które są bardziej skomplikowane jak te składające się z imion itp. i trudno w tej sprawie o przypadek.

@Agatonka59 myśle, że do Twojego postu o braku chętnych można jeszcze dopisać to, że w samej rekrutacji wymagają sporo informacji od nas, ten formularz wygląda prawie jak coś podczas szukania pracy czy coś;)
 
Ostatnia edycja:

Atli

Hrabia
Skąd się bierze ta agresja, wyjaśnił @Marik
Brak chętnych można sobie tłumaczyć różnie.
1. Gracze są leniwi/samolubni/interesowni/roszczeniowi (niepotrzebne skreślić).
2. Walka z wiatrakami.
2. Degradacja szacunku do jakichkolwiek władz "porządkowych" wprost proporcjonalna do "bałaganu" na serwerach. Supporter, to przestało brzmieć dumnie.

Chyba się nie rozumiemy. Nie przeczę, że istnieje frustracja spowodowana działaniem supportu. Bo ileż (sądząc z postów) można zgłaszać nieprawidłowości, które to zgłoszenia lądują w czarnej dziurze i nie wiadomo co się z nimi dzieje. Poszły do kosza, podjęto jakieś działania, olano ciepłym moczem?
Ale IMO absolutnie nie można zarzucać komuś złodziejstwa czy łamania zasad na podstawie "bo jedna pani drugiej pani". Insynuacjami i kalumniami bawi się PiS, my nie musimy brać udziału w tej zabawie.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Chyba się nie rozumiemy. Nie przeczę, że istnieje frustracja spowodowana działaniem supportu. Bo ileż (sądząc z postów) można zgłaszać nieprawidłowości, które to zgłoszenia lądują w czarnej dziurze i nie wiadomo co się z nimi dzieje. Poszły do kosza, podjęto jakieś działania, olano ciepłym moczem?
Ale IMO absolutnie nie można zarzucać komuś złodziejstwa czy łamania zasad na podstawie "bo jedna pani drugiej pani". Insynuacjami i kalumniami bawi się PiS, my nie musimy brać udziału w tej zabawie.
Zostawmy politykę, bo jako społeczeństwo jesteśmy wystarczająco podzieleni. Nie wiem jak inni gracze, ale tutaj wolałabym mieć chwilę oddechu.
Mój post absolutnie nie przesądza czy oskarżenia są słuszne czy nie. Zastanówmy się skąd się wzięły. Ludzie szukają odpowiedzi na zasadnicze pytanie: dlaczego? Może statystyki działania supportu by pomogły. a może nie. Jeżeli widzisz, że dzieją się dziwne rzeczy, a w cuda nie wierzysz, to powstaje prosta ścieżka do budowania różnego rodzaju teorii spiskowych (słusznych lub nie). Nie ma chyba nic gorszego dla społeczności niż stróż prawa podejrzewany (słusznie lub nie) o korupcję.
Edit: Dlaczego nie było takich podejrzeń, gdy zasady były przejrzyste, a "kary" za ich łamanie widoczne dla graczy (bez publicznego ujawniania nicków przez support)?
 
Ostatnia edycja:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
@Agatonka59 myśle, że do Twojego postu o braku chętnych można jeszcze dopisać to, że w samej rekrutacji wymagają sporo informacji od nas, ten formularz wygląda prawie jak coś podczas szukania pracy czy coś;)
Dużo pytań, bo dużo się również od nas wymaga. Niestety ale czasami mam wrażenie że trzeba być alfa i omega. Od znajomości prawa zaczynając, przez znajomość gry, po pierwsza pomoc kończąc.
Dlatego system rekrutacji zadaje dużo pytań. Jak i zmusza do rozmowy z nami, to nie raz, nie dwa...

Może statystyki działania supportu by pomogły. a może nie.
Nie wiem czy statystyki coś by uświadomiły, w sensie mogę zdradzić że zgłoszeń robimy mnóstwo, ale czy dla graczy to wystarczające kiedy punktu odniesienia brak. Osobiście statystyki by mi nie przeszkadzały, ale bardzo ogólne statystyki nie ujawniające tematów itd.
Dlaczego nie było takich podejrzeń, gdy zasady były przejrzyste, a "kary" za ich łamanie widoczne dla graczy (bez publicznego ujawniania nicków przez support)?
Jako gracze, możemy/możecie domagać się wszelakich zmian w elementach gry czy też obsługi.
O ile podanie nazwy raczej nie wchodzi w temat, to prośby mniej radykalne mogą być wysłuchane.
Taka sugestia.
Na jednym świecie ostatnio pojawiło się "udawanie" innych graczy.
Wszystkie nazwy są unikalne, dlatego nie można zrobić drugiej identycznej.
Nazwy nie są własnością gracza, jak i nie sposób czasem udowodnić że kolejna nazwa np związana z superbohaterem jest udawaniem innego gracza. Są przypadki też znajomych którzy zamieniają się nickami i tu również ciężko określić co to ma na celu.
Dlatego takie 'udawanie' nie jest takie proste jak to się wydaje w świetle zasad.

Natomiast jest więcej zasad gry które takie osoby potrafią naruszyć, dlatego nie widzę problemu z tego typu zgłoszeniami do nas.

Co do samego procederu zmiany nazwy żeby nie wiem dopiec, innej osobie... Nie rozumiem. Tym bardziej że szybki powrót do własnej nazwy nie jest możliwy.

Podsumowując nie ma dwóch takich samych nazw graczy bo system na to nie pozwala. Więc udawanie wg założenia nie jest możliwe.
 

kloc2

Rycerz
.....
Wszystkie nazwy są unikalne, dlatego nie można zrobić drugiej identycznej.
Nazwy nie są własnością gracza, jak i nie sposób czasem udowodnić że kolejna nazwa np związana z superbohaterem jest udawaniem innego gracza. Są przypadki też znajomych którzy zamieniają się nickami i tu również ciężko określić co to ma na celu.
Dlatego takie 'udawanie' nie jest takie proste jak to się wydaje w świetle zasad.

Natomiast jest więcej zasad gry które takie osoby potrafią naruszyć, dlatego nie widzę problemu z tego typu zgłoszeniami do nas.

Co do samego procederu zmiany nazwy żeby nie wiem dopiec, innej osobie... Nie rozumiem. Tym bardziej że szybki powrót do własnej nazwy nie jest możliwy.

Podsumowując nie ma dwóch takich samych nazw graczy bo system na to nie pozwala. Więc udawanie wg założenia nie jest możliwe.
Napisze na priw przykład, że jest to wykonalne i jeśli faktycznie się mylę to sorry. A odpowiedź może być tutaj
 

Gozur

Wójt
Nie wiem ile to jest wszyscy.
Nic nie przypisałam, bo ja nie dyskutuje nawet o sprawie, bo o samym konkretnym przypadku nie mogę rozmawiać. Dlatego ogólnikowo odpowiadam i nie wiem co się wydarzyło w danym przykładzie. Nie wiem co gracz pisał... A jak bym wiedziała to nie odpowiem.

Brawo Brawo - koleżanka usunęła post, w którym wypunktowałem twoją ignorancję.
A definicję słowa "wszyscy" poznaje się w szkole podstawowej.
PS. A swoją drogą support działa doskonale.
Wspaniała Natalia pisząc:
" A jak bym wiedziała to nie odpowiem."
Doskonale pokazała jak nas traktują. Ale post, w którym to dokładnie zaznaczyłem został usunięty... faktycznie nie wniósł nic do dyskusji o tym, że support ma nas w d... znaczy się pupie.
Zyleta - może następnym razem wymyśl jakiś logiczniejszy powód - może słowo "pupa" kogoś urazi, więc kasuj śmiało za "obrazę moralności".
 
Ostatnia edycja:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Brawo Brawo - koleżanka usunęła post, w którym wypunktowałem twoją ignorancję.
A definicję słowa "wszyscy" poznaje się w szkole podstawowej.
PS. A swoją drogą support działa doskonale.
Wspaniała Natalia pisząc:
" A jak bym wiedziała to nie odpowiem."
Doskonale pokazała jak nas traktują. Ale post, w którym to dokładnie zaznaczyłem został usunięty... faktycznie nie wniósł nic do dyskusji o tym, że support ma nas w d... znaczy się pupie.
Zyleta - może następnym razem wymyśl jakiś logiczniejszy powód - może słowo "pupa" kogoś urazi, więc kasuj śmiało za "obrazę moralności".
Nie usuwam niczyich postów z forum.
Pomijając inne tam słowne przepychanki, nawet jakbym wiedziała to i tak nie odpowiem. Jest równoważne z 'nie możemy informować o kontach innych nich Pańskie' albo 'nie możemy informować o ewentualnych konsekwencjach jakie ponosi gracz łamiący zasady gry'
Spora część dyskusji była właśnie o tym że nie udzielamy takich informacji. Dlatego powtórzę starając się odpowiedzieć na pytanie mniej szablonowo.
'Nie wiem ile to jest wszyscy.
Nic nie przypisałam, bo ja nie dyskutuje nawet o sprawie, bo o samym konkretnym przypadku nie mogę rozmawiać. Dlatego ogólnikowo odpowiadam i nie wiem co się wydarzyło w danym przykładzie. Nie wiem co gracz pisał... A jak bym wiedziała to nie odpowiem.'
 

Gozur

Wójt
Nie usuwam niczyich postów z forum.
Jasne, ale powinnaś raczej poprosić koleżankę, żeby usunęła twój post, w którym się ośmieszyłaś, a nie mój, w którym wypunktowałem bzdury jakie napisałaś.
PS. Wiesz już co znaczy określenie "wszyscy"?

Teraz znów moderacja skasuje jako nic nie wnoszący do tematu - poza kolejnym potwierdzeniem, że support ma graczy w du... znaczy poważaniu.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jeżeli piszesz posty w których prosisz się o usunięcie, to skąd zdziwienie że znikają?
Nie mam koleżanki w supporcie która mogłaby usunąć mój post, nawet tego nie wymagam.
Usuwają mi je zazwyczaj koledzy (tacy koledzy właśnie ehhh)
Określenie wszyscy kojarzę, ale stwierdzenie było że nie wiem ile to wszyscy. Jak już tak chwytamy się za słówka.

Padły tam już wyjaśnienia jakie działanie podejmuje support w przypadku właśnie słówek, tych mniej miłych. Zgłaszane sentencje są szybko weryfikowane. Powiedziałabym że działa to podobnie jak na forum, szybka weryfikacja tylko w grze nie znika post ;/
 

Gozur

Wójt
Jeżeli piszesz posty w których prosisz się o usunięcie, to skąd zdziwienie że znikają?
I znów fikoł.
W poście o którym mówię, nie był słowa o kasowaniu go, ale bardzo dokładnie wypunktował brednie, jakie napisałaś do mnie - począwszy od zwrócenia ci uwagi, że znaczenie słowa "wszyscy" poznaje się w podstawówce.
A ty wywlekasz post, który napisałem kilka dni później przypadkiem i nie na temat, i faktycznie wtedy poprosiłem o usunięcie.
Kolejny raz się ośmieszyłaś.
PS. Stwierdzenie "Określenie wszyscy kojarzę, ale stwierdzenie było że nie wiem ile to wszyscy. Jak już tak chwytamy się za słówka." tylko potwierdza to co wcześniej pisałem. W może w gilidii, która ma 5 osób wszyscy oznacza 3? Ciekawe - możesz rozwinąć brednie które napisałaś i wytłumaczyć mi to?
 

Brennus IDOL

Szlachcic zagrodowy
Wszystkie nazwy są unikalne, dlatego nie można zrobić drugiej identycznej.
Nazwy nie są własnością gracza, jak i nie sposób czasem udowodnić że kolejna nazwa np związana z superbohaterem jest udawaniem innego gracza. Są przypadki też znajomych którzy zamieniają się nickami i tu również ciężko określić co to ma na celu.
Dlatego takie 'udawanie' nie jest takie proste jak to się wydaje w świetle zasad.
Bardzo mi się podobają odpowiedzi suportu i nawet w danej sprawie poszły powiadomienia bo wiem i rozmawiałem o tym ale dla suportu nie ma problemu koleś zakłada trzecie lub piąte konto podszywając sie pod kogoś dodając kropeczkę nie mówiąc o tym ze bociarz z każdego konta ale co suport na to spoko no przecież on mnóstwo kasy zostawia na diaxy my bedziemy takich blokować ??? raczej nie:) wbije się formułkę zbadamy to lecz nie możemy poinformować
Stała formułka
Gra ogólnie to jest masz kasę rządzisz suport Cie nie zblokuje
 

Roskoshne Zuo

Szlachcic
Podsumowując nie ma dwóch takich samych nazw graczy bo system na to nie pozwala. Więc udawanie wg założenia nie jest możliwe.
Dawno dawno temu, tu na forum, był niejaki TODAKO. Później zbanowany. I wiadomy mi człowiek gnoił w/w tworząc nick T0DAK0. Podobny? Poszukaj aż znajdziesz. To było bodajże w 2014 roku.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Dawno dawno temu, tu na forum, był niejaki TODAKO. Później zbanowany. I wiadomy mi człowiek gnoił w/w tworząc nick T0DAK0. Podobny? Poszukaj aż znajdziesz. To było bodajże w 2014 roku.

Aktualnie na A jest Alienka i AIienka. Tutaj się I od l różni, w grze wyglądają tak samo
Nie zaprzeczam, ale jak sami również zauważacie są tam inne symbole... Dla systemu komputerowego inne symbole równa się inna nazwa.
Jak wspominałam rozumiem jako człowiek wasze uwagi, ale dla komputera wszyscy jesteśmy różnymi symbolami i nie ma dwóch takich samych wg jego działania.
Idąc mimo to zgodnie z uwagami od was, jak mielibyśmy udowadniać kto jest kim i kto pod kogo się podszywa. Aktualnie możliwości zmiany nicków dają możliwość zmiany z nicku A na nick B, potem znów na A, a jak ktoś inny w międzyczasie zmieni nick na B, to kto jest tym prawdziwym.
Dodatkowo żadne nazwy w grze nie są 'własnościowe' w teorii nawet one należą do Inno. Jest też adnotacja w OWH żeby nie używać nazw które mogą być właśnie objęte prawami autorskimi itd.

Ogólnie jest to taka sytuacja z której ciężko wyjść bez wszczynania wielkiej dyskusji czy tak powinno być.

Dodam tylko że dobrze że w grze są inne możliwości weryfikacji czy to jest ta osoba czy gildia, choćby ranking.

Sytuacja jest trochę patowa... Największe problemy są z i oraz l które wyglądają najbardziej jednakowo.

Gra ogólnie to jest masz kasę rządzisz suport Cie nie zblokuje
Tak nie jest, pod względem blokad nie ma żadnych przywilejów.
Nawet potrafimy zablokować popularne osoby na wizji... Pewnie i jakiś TOP 1 również poleciał... Ale nie wiem tego bo dla mnie to wszystko jedno, ważne żeby było łamanie zasad, nie ważne kto.

Ciekawe - możesz rozwinąć brednie które napisałaś i wytłumaczyć mi to?
Nie mogę, nie mam odpowiednich kompetencji na tłumaczenie powtórne. 8>
A ty wywlekasz post, który napisałem kilka dni później przypadkiem i nie na temat, i faktycznie wtedy poprosiłem o usunięcie
Można prosić się o usunięcie w inny sposób.
Np pisząc nie na temat jak ja teraz, albo np jak zamieszczam posty pod sobą a nie w jednej wiadomości (zasady forum)
Proszę się o lanie, wcale nie znaczy że faktycznie kogoś o to poproszę ;}

Metafor uczą już po podstawówce opa opa. (Teraz ja się proszę o lanie i dodatkowo proszę się zapewne o słowa krytyki ze support tak nie powinien pisać)
 

Endriu*

Baron
Dorzuce ciekawostke jeszcze, apropo podobnych kont. Z Alienką z Constanci mamy chwilową wojenke na gvg. AIienka pisana przez duże I to jest multikonto pewnego osobnika..
 

Załączniki

  • IMG_3667-1.jpg
    IMG_3667-1.jpg
    136,9 KB · Wyświetlenia: 82
Ostatnia edycja:

Gozur

Wójt
Można prosić się o usunięcie w inny sposób.
Np pisząc nie na temat jak ja teraz, albo np jak zamieszczam posty pod sobą a nie w jednej wiadomości (zasady forum)
Proszę się o lanie, wcale nie znaczy że faktycznie kogoś o to poproszę ;}

Metafor uczą już po podstawówce opa opa. (Teraz ja się proszę o lanie i dodatkowo proszę się zapewne o słowa krytyki ze support tak nie powinien pisać)
Znów odwracasz kota ogonem Przekręcając sens mojej wypowiedzi, tak, żeby pasował do twoich bredni.
Jak to mawiali "starożytni chińczycy" - mądrzejszy kończy.
Żegnam więc i gratuluję. Będziesz drugą osobą, którą dodaję do ignorowanych, nie sil więc próchna, z czaszki na następne wypociny.

PS. Okazuje się, że "zespołu FoE nie można ignorować.
 

ketrab005

Baronet
Ja tylko zauważyłem, że suporteży są na tyle niekompetentni, iż nie potrafią rozróżnić szybkiego bicia myszką od BOTA.

Tu wszelkie dyskusje nie mają sensu jak nasi wspaniali "wybawcy" nie mają pojęcia o tej grze.
 

i.am

Baron
Dodam tylko że dobrze że w grze są inne możliwości weryfikacji czy to jest ta osoba czy gildia, choćby ranking.
Serio ? To może się sprawdzić jak ktoś jest w top 10 ale jak chodzi o konto z niską ilością punktów to w przeciągu pół roku ten ranking mu może szybko się zmienić
 

S.T.A.L.K.E.R.

Szlachcic zagrodowy
Szanowni Forumowicze,

informuję, że bot znowu działa i korzysta z niego gildia oszustów ze świata G "... łofcy..."

Zobaczcie jak zakładają oblegi i jak biją, pomimo tego, ze w gildii zostało 66 osób, a na GvG pojawia się ich max kilkunastu. Dodam, że taka sytuacja ma miejsce w każdej epoce.

Krótki filmik z dzisiejszego GvG, który pokazuje zakładanie oblegów oraz bicie w mgnieniu oka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry