Jak działają boty - i dlaczego IG ma to w poważaniu

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
wstępie do tego dokumentu gdzie gwarantujemy prywatność danych. Nie pisze osobowych, pisze danych.
Czy publikowanie publicznie dostepnego nicku z informacją, że dostał bana narusza prywatność danych>? xD
Ochrona prywatności danych oznacza tyle, że nie możecie ich używać na zewnątrz, sprzedawać, udostępniać podmiotom zewnętrznym. Dbać by nikt z zewnątrz nie miał dostępu do waszych baz danych. (chyba, że byłyby udzielane zgody na to etc.)
Informowanie wewnątrz gry nie jest łamaniem zasad prywatności.
Bo zasady prywatności działają na zewnątrz... nie wewnątrz....

Dlatego odsyłam również do zapisu w którym jest że stanowisko CM jest ostatecznym stanowiskiem, a wypowiedź obsługi gry, jest również forma informacji dla gracza.
Takie właśnie tam są podpunkty, już nie psując pięknej wizji świata. Oczywistym jest że są klauzule tajności i innych tam poufności w każdej firmie.
Bądźmy realistami, wspomniane dokumenty xyz i ź nie chronią przecież użytkownika. (Tylko troszkę) nie użytkownik może stracić najwięcej.
XD?
wiesz, że to co piszesz jest dokładnym zaprzeczeniem idei umów z konsumentem, w której dosłownie wszystko musi być wypisane tak by człowiek o wiedzy podstawowej zrozumiał?
I nie jesteście super hiper instytucją, której nie obowiązuje umowa zawarta z użytkownikiem xD
To tak jakby była umowa sprzedaży. ustalamy cenę 100 zł, a wy jako CM zmieniacie pod koniec transakcji na 200 bo macie do tego prawo xD

Powiem więcej, taki zapis - jakby był, w sytuacji umowy z konsumentem jest tzw. klauzulą abuzywną - niedozwoloną, gdyż daje podmiotowi dominującemu prawo zmiany zasad gry bez możliwości reakcji konsumenta.
A skąd wiesz? Zielona wróżka czy coś :| bardzo nie lubię jak piszesz jakbyś wiedział coś na pewno. Jako prawnik powinieneś wiedzieć co znaczy mówienie czy twierdzenie nieprawdy.
Tu was bronie xD bo kolega się zdziwiony, że nie ma reakcji. A może na reakcje dopiero przyjdzie czas.
W lolu czekam 2 tygodnie.
W Wocie raz 3 tygodnie
Na steamie jak prowadziłęm korespondencje w celu odzyskania konta - miesiąc

Mam pytanie związane z nickiem, jeśli jakaś osoba postanowi jako nick wpisać swoje imie i nazwisko (no tak chce i tyle) - czy to nie robi lekkiego zamieszania w postrzeganiu tego jako dane objęte RODO?
Nie. Bo udostępniasz sam te dane. Poza tym. Znam nazwisko Jan Kowalski. Ale to nie jest dana osobwa, bo nie jestem w stanie jej przyporządkować do konkretnego Jana Kowalskiego

Jan Kowalski o niebieskich oczach, z brodą, podbitym okiem, z miasta X, wiek. Już byłby danymi osobowymi bo pozwala ustalić o kogo chodzi. Po wpisaniu chociażby w wyszukiwarkę
 
Bardzo bym prosił o nie wprowadzanie w błąd bo w tym zdaniu:
Wykształcone na odpowiednich stanowiskach. Jeżeli moje słowo nie wystarcza jako obsługi gry, to zachęcam tam do napisania.
Jest samo kłamstwo, gdyż pisząc pod podane adresy, i tak jest się odsyłanym do polskiego supportu. Bardzo proszę o nie wprowadzanie w błąd. Niestety mamy tu dziki zachód i rządy samowolnych szeryfów. Bo skoro tak bardzo Natalio odsyłasz do regulaminu, to według niego, wszelkie wymiany pomiędzy światami także można uznać za nielegalne, ale tego nie ścigacie. Właściwie to nie wiem dlaczego i czy te osoby "Wykształcone na odpowiednich stanowiskach." wiedzą o tej samowoli.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Bardzo bym prosił o nie wprowadzanie w błąd bo w tym zdaniu:

Jest samo kłamstwo, gdyż pisząc pod podane adresy, i tak jest się odsyłanym do polskiego supportu. Bardzo proszę o nie wprowadzanie w błąd. Niestety mamy tu dziki zachód i rządy samowolnych szeryfów. Bo skoro tak bardzo Natalio odsyłasz do regulaminu, to według niego, wszelkie wymiany pomiędzy światami także można uznać za nielegalne, ale tego nie ścigacie. Właściwie to nie wiem dlaczego i czy te osoby "Wykształcone na odpowiednich stanowiskach." wiedzą o tej samowoli.
Poszedłem za radą i napisałem zgłoszenie. niestety jeden z supporterów po 6 wiadomości stwierdził, że nie będzie dalej ze mną rozmawiać i zamknął zgłoszenie :<
co do wymian. Był oficjalny post na forum, że zmieniają w tym temacie kierunek i będą dozwolone. Ale to daaawno temu.
Długo tego szukałem, ale znalazłem bo użyciu wyszukiwarki
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jest samo kłamstwo, gdyż pisząc pod podane adresy, i tak jest się odsyłanym do polskiego supportu.
Tylko tam nie ma supportu, to są te stanowiska powiązane z RoDo. Chyba RoDo wymusza stworzenie takiego stanowiska (nie dam ręki obciąć) więc napisanie tam jeżeli jest to pytanie o dane, nie powinno skutkować odesłaniem do nas. No chyba że mają jakieś zasady że jak nie rozumieją to przez nas to przesyłają, albo jak nasz team może to zrobić czyli usunąć dane itd to odsyła do nas.
pytanie związane z nickiem, jeśli jakaś osoba postanowi jako nick wpisać swoje imie i nazwisko (no tak chce i tyle) - czy to nie robi lekkiego zamieszania w postrzeganiu tego jako dane objęte RODO?
Tak, w tych wspomnianych politykach jest że nie powinno się tak robić.
Nie. Bo udostępniasz sam te dane. Poza tym. Znam nazwisko Jan Kowalski. Ale to nie jest dana osobwa, bo nie jestem w stanie jej przyporządkować do konkretnego Jana Kowalskiego
Nie. Jak wspomniałam w tej przeczytanej polityce prywatności też jest wywód na ten temat i w OWH.
Imię i nazwisko już łapie się pod RoDo.
to widzę, że zagraniczny support
No właśnie to nie jest support...
Ja tam nigdy nie pisałam, może chodzi o treść zadanego pytania?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Imię i nazwisko już łapie się pod RoDo.
no nie :< to jest powszechnie tak bardzo rozdmuchiwane.... Cała panika związana z Rodo jest tak wybitnie przesadzona bo media totalnie bez zrozumienia o tym pisały, a masa ludzi to powielała :<

możliwe, że jest tam zakaz dawania imienia i nazwiska - tego nie sprawdzałem. Taki zapis jak najbardziej byłby/jest słuszny.

należy też rozróżnić przetwarzanie danych, jak i przetwarzanie danych osobowych. Bo to są dwie różne rzeczy.
Dlatego trafnie macie wypisane gdzie mogą być udostępnione dane, które zbieracie, że prowadzicie automatyzację w zakresie dostarczania reklam, że profilujecie etc. Wszystko super.
Jest też wskazane co zrobić by dane nie były przestrzegane, odpowiedni organ, który się tym zajmuje, ten inspektor - o którym pisałaś wyżej.
Wszystko super, hiper dokładnie. Tak jak powinno być. Tego nikt nie neguje Natalia.

Po prostu brakuje jednego jedynego, banalnego zapisu - InnoGames nie jest uprawnione do dzielenia się jakimikolwiek informacjami związanymi z działaniami konta użytkownika innym użytkownikom.
bo cały czas uderzam w to - dane osobowe - musi być wypisane do czego są przetwarzane - tu masz rację, macie wypisane w jakim celu możecie przetwarzać zebrane dane. Fajnie.
Nawet na upartego mogę to podciągnąć, że piszecie o przetwarzaniu danych - jako wszystkich. Nie tylko danych osobowych (w zakresie osobowych cel musi być wykazany, innych danych - nie)
Ale
Wypisujecie ładnie jakie dane zbieracie do jakiego celu. I wiesz co?
Nie ma tam nicku. Jest email, imię nazwisko (przy zakupach), adres IP, typ urządzenia, system operacyjny, jakieś protokoły etc.
Wszystko. Poza jednym
Nickiem.
O nicku mówi paragraf 4 OWH - gdzie jest to nazwane pseudonimem.
To hasło -"pseudonim" nie pojawia się w polityce prywatności, ani w OWH w żadnym miejscu. Dlatego,
nick nie jest "daną" przez was zbieraną, gdyż zapewne jest to po prostu jako czynnik rozróżniający konta (dlatego nicki muszą być różne)

I dlatego nie widzę dalej podstawy by nie publikować informacji za co dany gracz został ukarany. Albo przy najmniej, czy został ukarany.
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
@Grzechu Junior

Nie jesteśmy prawnikami, żeby móc się wypowiadać w sprawach prawnych, a nawet gdybyśmy byli, nie jesteśmy upoważnieni do wypowiadania się w tych sprawach w imieniu firmy. Jeśli uważasz, że nasza Polityka prywatności nie jest poprawnie napisana, albo udzielanie (tudzież właśnie nieudzielanie) pewnych informacji nie stoi w sprzeczności z Polityką prywatności, skontaktuj się z naszym działem prawnym, albo zgłoś to odpowiednim organom.

Udzielając (tudzież ponownie nie udzielając) odpowiedzi na zapytania dotyczące konta innego Gracza stosujemy się do zasad przedstawionych przez InnoGames. W tym do OWH, PP (Polityki prywatności), Zasad Gry, Zasad Forum oraz przede wszystkim naszym wewnętrznym regulacjom.
Nadmienię, choć jak wspomniałem, nie jestem prawnikiem, nasze wewnętrzne regulacje dotyczą naszych (zespołu FoE) praw i obowiązków i nie dotykają w żaden sposób Graczy, dlatego nie są publicznie dostępne.
Zasady Gry/Zasady Forum, OWH czy nawet Polityka prywatności nie zabrania Wam, Graczom, zadawać pytań dotyczących innych Graczy, dlatego też nie ma o tym wzmianki w wymienionych dokumentach. Natomiast z racji prowadzonej przez firmę polityki poszanowania prywatności, są to informacje, których udzielić nie możemy - dlatego nie udzielamy takich informacji (w żadnym stopniu nie stanowi to natomiast odmowy udzielenia odpowiedzi na pytanie - odpowiedź jest udzielana - wyjaśniająca dlaczego nie możemy podać takich danych. Może z prawnego punktu widzenia jest to odmowa udzielenia odpowiedzi na pytanie, nie znam się).

I dlatego nie widzę dalej podstawy by nie publikować informacji za co dany gracz został ukarany. Albo przy najmniej, czy został ukarany.
Ja natomiast widzę taką podstawę (pomijając powyższe).. choć mogę się mylić z prawnego punktu widzenia:
12.2 Użytkownik zobowiązuje się przestrzegać zasad zawartych w OWH, w instrukcjach do Gier, jak również stosować się do wszelkich zaleceń InnoGames, jej pracowników, wykonawców i podwykonawców. Dotyczy to także zaleceń administratorów i moderatorów (Community Managers, pomoc/obsługa techniczna) na forach Gier.
To, że nie podajemy informacji o kontach innych Graczy nie stoi w sprzeczności z OWH i Polityką prywatności, zatem też nie widzę konieczności podawania przez nas takich danych. Zwłaszcza, że pytanie nie dotyczy osoby, która je zadała. Nie ma więc wpływu na jej konto.


To tak jakby była umowa sprzedaży. ustalamy cenę 100 zł, a wy jako CM zmieniacie pod koniec transakcji na 200 bo macie do tego prawo
Przykład taki trochę "od czapy", bo jako zespół FoE nie mamy możliwości ingerowania w cenę dostępnych pakietów, ale rozumiem przesłanie.
Zmiana Zasad Gry zawsze jest podawana z wyprzedzeniem. Podobnie OWH, polityki prywatności - nie masz się o co martwić.
Co się tyczy rozgrywki - przeważnie też, ale nie zawsze. Niemniej, każdy użytkownik ma prawo, jeśli nie zgadza się z wprowadzanymi zmianami, odstąpić od umowy.


Teraz może trochę luźnej dyskusji.
Poza tym. Znam nazwisko Jan Kowalski. Ale to nie jest dana osobwa, bo nie jestem w stanie jej przyporządkować do konkretnego Jana Kowalskiego
Mogę się nie znać z prawnego punktu widzenia, ale dla mnie podanie imienia i nazwiska jest daną osobową, ponieważ są to dane, które w zestawieniu z innymi danymi, jakie osoba "pytająca" może znać, pozwoli na zlokalizowanie konkretnego Jana Kowalskiego.

Idąc dalej, dajmy przykład pana, który nazywa się Forge Forgowski - czy w tym przypadku byłaby to dana osobowa? Bo ilu w Polsce może być Forge'ów Forgowskich? Czy o tym, czy samo imię i nazwisko stanowi daną osobową świadczy popularność danego imienia i nazwiska w danym kraju/na świecie? Czy John Smith może być daną osobową w odniesieniu do mieszkańca/obywatela Polski (bo osób o takim imieniu i nazwisku w naszym kraju może być niewielu), ale w odniesieniu do mieszkańca Wielkiej Brytanii/USA już nie (bo osób o tym imieniu i nazwisku jest tam mnóstwo)?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Idąc dalej, dajmy przykład pana, który nazywa się Forge Forgowski - czy w tym przypadku byłaby to dana osobowa? Bo ilu w Polsce może być Forge'ów Forgowskich? Czy o tym, czy samo imię i nazwisko stanowi daną osobową świadczy popularność danego imienia i nazwiska w danym kraju/na świecie? Czy John Smith może być daną osobową w odniesieniu do mieszkańca/obywatela Polski (bo osób o takim imieniu i nazwisku w naszym kraju może być niewielu), ale w odniesieniu do mieszkańca Wielkiej Brytanii/USA już nie (bo osób o tym imieniu i nazwisku jest tam mnóstwo)?
Niestety tak. Jeżeli Forge Forgowski jest jeden to będzie to daną osobową. Tak to niestety działa.
Wiem, że temat danych osobowych jest tematem dziwnym i totalnie nie jest takim "na czuja". Bo coś co jest oczywiste - jak to, że imię i nazwisko to dana osobowa - a gruncie przepisów o ochrone danych osobowych - nie ma miejsca.
Można z tym się kłócić, ale to pretensje to prawodawców :D

Nie mniej dziękuję za szerszą odpowiedź i próbę konkretniejszej odpowiedzi. Doceniam bo to pokazuje, że co istotniejsze wątki, ważniejsze osoby czytają.

Ogólnie jeszcze odpowiadając na początek Twojej wypowiedzi. Bo w zasadzie trafiłeś w sedno. Że zbiór informacji, których nie możecie udzielić jest waszą prywatną decyzją. Czekałem, aż ktoś to w końcu wprost przyzna. I nic więcej nie oczekuje.
Ja tylko wyrażam swoją opinię, że takie coś powinno być uregulowane w innym dokumencie, ale macie to zrobione w ten sposób. Wasza sprawa. Jak się ktoś kiedyś przyczepi "prawnie", to wtedy może być inaczej, na pewno nie ja bo nie mam ani ochoty, ani środków do tego :D
Cały czas mi chodziło tylko i wyłącznie o ten jeden konkret. Pierwszy wskazałeś, że w prywatnych zbiorach macie takie zasady, które muszą być tajne - jak najbardziej. To jest wewnętrzna regulacja. Szanuje to. Przyjmuję do wiadomości.

Wszystko do czego zmierzam to jest transparentność. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile wam szacunku i poszanowania do pracy wzrosło, gdybyście co miesiac podawali statystyki zgłoszeń. Bez konkretów. W miesiącu lipcu, wpłynęło X zgłoszeń. Średni czas odpowiedzi to Y minut.

Na razie możemy gdybać czy jesteście zawaleni robotą, czy wchodzicie na 30 minut i tyle. Skąd to gracze mają wiedzieć.
I tu tak samo. Odmawiacie czegoś, bez podstawy - jest afera. Powiedziałeś jak to wygląda - będzie ok.
Przejrzystość i transparentność.

Tak samo. Nie chcecie podawać nicków i konkretów - ok, przyjmuję dlaczego.
A może miesięczne zestawienie ile graczy zostało zbanowanych na każdym świecie? Bo aktualnie gracze na forum i nie tylko, mają przeświadczenie, że nikt nie jest karany - tylko 1-2 osoby na krzyż za gvg z tych co się publicznie przyzna.

Suche liczby. Miesiąc lipie - zbanowanych x graczy.
Albo X graczy za push
Y graczy za boty
Z graczy za wulgaryzmy

Przecież to by w żaden sposób nie zdradzało żadnych informacji szczegółowych, tylko suche statystyki.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Na 100% zgłosiły w sumie 3 osoby - ja, mój syn i jeszcze jedna, co do której mogę wierzyć.
To jak wspomniałam sprawy nie znam, ale może jak przestał pisać znaczy że jednak była reakcja. W przypadku czatów jest reakcja dosyć szybka. Ale odradzam sprawdzać.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
A każde zgłoszenie jest weryfikowane.
Dawno temu, w prehistorii (też mam pamięć słonia), wylogowałam się z gry i wróciłam po niespełna godzinie. Wyobraź sobie moje zaskoczenie na widok komunikatu: Twoje konto zostało zablokowane. Żadnych wyjaśnień. Napisałam do supportu. Po ok. 15-20 minutach dostałam wiadomość: Przepraszamy, zaszła pomyłka. Tyle. Tak kiedyś działaliście. Nie wiem, jak teraz.
 

Borisel

Hrabia
I dlatego nigdy nie dołączę do zespołu supportu z powodu moich wcześniejszych doświadczeń w gm-owaniu gry . Przez te durne zasady ukrywania skutków działań supportu , brak potwierdzenia i skutek zgłoszenia przez gracza czy brak upublicznienia nicków bociarzy - nie macie chętnych na stanowiska do zespołu - za często widuję ogłoszenia , że poszukujecie ludzi .
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Dawno temu, w prehistorii (też mam pamięć słonia), wylogowałam się z gry i wróciłam po niespełna godzinie. Wyobraź sobie moje zaskoczenie na widok komunikatu: Twoje konto zostało zablokowane. Żadnych wyjaśnień. Napisałam do supportu. Po ok. 15-20 minutach dostałam wiadomość: Przepraszamy, zaszła pomyłka. Tyle. Tak kiedyś działaliście. Nie wiem, jak teraz.
Heh, ten tego... To dobrze że blokada była, kontakt był szybki i udało się z nami rozmawiać?

Każdy może się pomylić, ja nie twierdzę że każda blokada jest pewna, słuszna i prawilna jak to mówiła młodzież.
Staram się jedynie przekonać że działamy i reagujemy, na pytanie jak się odwołać, odpowiem wprost jeżeli jest ktoś niewinny niech pisze, rozmawia.

nie każde zgłoszenie = ban, czasem za przewinienie jest upomnienie
Tak, bo kiedyś pisałam że cały ten system blokowania ma wychowywać czy też uszlachetniać. W niektórych przypadkach dajemy drugą szansę. Ale nie sprawdzajcie w których.

Akurat system oceniania łamania zasad w komunikacji, jest dość sprawny. Tam również dostarczamy bezproblemowo co nam się nie podobało, jakby gracz zapomniał co pisał.

Albo jak w przypadku powyżej, przepraszamy za pomyłkę :shame:
 

Gozur

Wójt
Staram się jedynie przekonać że działamy i reagujemy,
Nie, jednak odpowiem.
Starasz się wmówić na siłę, że support działa. To jest różnica.
Dobrym przykładem jest "rozmowa" ze mną. Ja napisałem, że WSZYSCY zablokowali gościa nas wyzywającego, a ty PRZYPISAŁAŚ "sukces" supportowi, który "zadziałał" nic nie robiąc.

Mogłabyś uczyć leszczy z PiS propagandy sukcesu.
Żegnam forum, bo jest ****o warte. Nie mówię o graczach, którzy usiłują tu coś zrobić.
Śmiało kasuj wypowiedź - wisi mi to.,
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Dobrym przykładem jest "rozmowa" ze mną. Ja napisałem, że WSZYSCY zablokowali gościa nas wyzywającego, a ty PRZYPISAŁAŚ "sukces" supportowi, który "zadziałał" nic nie robiąc.
Ale skąd wiesz, czy nic nie zrobili...
W sensie ja uważam, za średnie to, że nie mowią czy ban czy nie. Ale skoro na razie nie mówią, to na razie nie masz opcji się dowiedzieć tego czy był ban czy nie :<
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Heh, ten tego... To dobrze że blokada była, kontakt był szybki i udało się z nami rozmawiać?
Tak. Nawet jeżeli zablokowaliście przez pomyłkę, bo to znaczyło że próbujecie przynajmniej zapanować nad bałaganem.
Kto nigdy nie popełnił błędu niech pierwszy rzuci kamieniem...
Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi ? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe ... :p
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Dobrym przykładem jest "rozmowa" ze mną. Ja napisałem, że WSZYSCY zablokowali gościa nas wyzywającego, a ty PRZYPISAŁAŚ "sukces" supportowi, który "zadziałał" nic nie robiąc.
Nie wiem ile to jest wszyscy.
Nic nie przypisałam, bo ja nie dyskutuje nawet o sprawie, bo o samym konkretnym przypadku nie mogę rozmawiać. Dlatego ogólnikowo odpowiadam i nie wiem co się wydarzyło w danym przykładzie. Nie wiem co gracz pisał... A jak bym wiedziała to nie odpowiem.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
I dlatego nigdy nie dołączę do zespołu supportu z powodu moich wcześniejszych doświadczeń w gm-owaniu gry . Przez te durne zasady ukrywania skutków działań supportu , brak potwierdzenia i skutek zgłoszenia przez gracza czy brak upublicznienia nicków bociarzy - nie macie chętnych na stanowiska do zespołu - za często widuję ogłoszenia , że poszukujecie ludzi .
myśle, że fakt odzywania się na forum im wystarczy by odmawiać ;) co prawda półtorej miesiąca się nademną głowili, ale nie lubią chyba ludzi, którzy mają swoją zdanie i lubią pogrzebać xD
 
Do góry