Jak działają boty - i dlaczego IG ma to w poważaniu

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Czyli ingeruje w kod gry na serwerze?

Polecam lekturę postu przewodniego ;)
1. Boty prymitywne
Te boty, czyli tzw "autoklikery" można było co najwyżej nauczyć znanych im lokalizacji na ekranie. Całkiem nieźle nadawały się do zbierania kilkuminutowych produkcji, z niektórymi ustawieniami pozwalały na nieco szybsze podkładanie obrony w sektorach czy pomagały w klikaniu w dobrze ustawione sektory. Zachowywały się przy tym całkiem podobnie do gracza i jako takie ciężko je odróżnić od osób grających uczciwie. Szkodliwość: niska

2. Boty wykorzystujące prostą logikę
Tu również mamy klikery, ale wykorzystujące różne metody rozpoznawania obrazu. Ponieważ FoE ma prosty graficznie interfejs (w którym co najwyżej raz na parę lat ktoś nadgorliwy zmieni kolory), możliwe jest stworzenie bota szukającego wzorców w obrazie, a następnie reagującego kliknięciem. Nieco groźniejsze, niż te w punkcie 1, ale nadal możliwe do pokonania przez wprawnego gracza.

3. Boty wykorzystujące API gry
Tu niespodzianka - co prawda wersja Flash jest już martwa, ale już wtedy wykorzystywano JSON do komunikacji klient↔serwer. O ile podsłuchiwanie takich eventów przez wtyczki typu FOE-Helper czy FOE-Info (ze znalezieniem tej życzę powodzenia, gdyż działa w całości w narzędziach developerskich) to nic stwarzającego przewagę - o tyle skrypty nasłuchujące zdarzeń mogą być zaprogramowane na pewne działania. W skrócie: serwer wysyła paczkę z informacjami - i zanim GUI gry ją przetworzy - skrypt ma gotową odpowiedź (lub kilka). W czasach wersji Flash stworzono co prawda proste narzędzia zabezpieczające przed automatyzacją przez skrypty - jednak algorytm dosalania wiadomości był zaszyty jawnie w aplikacji. Obecnie, ze względu na pojawienie się wersji HTML5 - te dane są jeszcze łatwiejsze do znalezienia (w skrócie - event listener podaje je "na tacy" twórcom skryptów).
Co to oznacza? To oznacza, że nieuczciwy gracz wykona trzy akcje, zanim uczciwy dowie się, że mógł wykonać jedną. Na przykład - "podłożenie" oblegu nastąpi zanim obrońcy dowiedzą się, że "spadła" ostatnia kratka. Jedyne, co ogranicza szybkość takich botów - to RTT (round-trip time) dla wiadomości.Dla graczy z pingiem rzędu 30ms - RTT wynosi poniżej 100ms, a więc są w stanie wykonać solo ponad dziesięć pojedynczych akcji na sekundę (na przykład wymienić połowę wojska w armii atakującej i jeszcze dokonać ataku). "Żywy" gracz z tempem reakcji kierowcy rajdowego mógł wykonać dwie akcje na sekundę. Jest różnica?
 

Bożka123

Hrabia
O to, to właśnie :haha:
Cieszę się. Ponieważ jednak coś między wódką, a zakąską się znalazło i "ładowanie starego akumulatora" przerwało, przyspieszam wyjaśnieni intencji.
Zdecydowana większość aktywnych i doświadczonych graczy widziała działanie botów na własne oczy. Przytaczane tutaj filmiki, prnscr itp. niczego nie udowadniają, a jedynie kompromitują walkę z nielegalnym oprogramowaniem.
Pocieszające jest to, że spośród 3 kont, co do których nie miałam cienia wątpliwości, że używa oprogramowania omijającego interfejs graficzny, żadne już nie gra.
 

Futryna

Rycerz
Oczywiście, że działają co pokazała bieżąca edycja gpc : ) umiecie tak szybko bić na gpc ? Ja 8 walk przyznam mogłem zrobić 2-3 szybciej. Najwiecej na tym sektorze 10 walk zrobiła osoba z naszej gildii. Poniżej film ile zrobiła -Natajka- zapraszam do ogladania.

Posiadam również filmy nagrane z Listopada nagrane w gildii "Arch Devil" gdzie wyraźnie widać jak lewe konta zakładały oblężenia. Screeny na nich ze zgłoszeń do supportu a następnie bany dane przez support i oczywiście jako dowód screeny ze strony foe.scoredb.io. Wszystkie te osoby wyrzuciliście z gildii. Niestety nie mam czasu tego połączyć w jeden film ale spytam w gildii czy ktoś pomoże i zrobimy fajna komplikacje waszej "uczciwej" gry.
Zasadniczo, to co jest na filmiku to świadczy niestety tylko o tym, że autor filmu wolno bije na kompie Bez urazy oczywiście. Sam gram tylko na telefonie ale mam wrażenie, że szybciej biję jak mam opór już w okolicy 70 Mam dobrego kolegę, który aktualnie jest na dłuższym urlopie ale bił na kompie cholernie szybko więc co jakiś czas ktoś tam mu zarzucał nieuczciwe praktyki. Nagrał filmik jak walił na pewno walkę poniżej sekundy. Mawiał: dobry fotel, dobry komp, myszka do grania, dobry net, dobra muza () i lata doświadczenia w zrecznosciowkach i FPSach i się potrafi. A tutaj jak piszą ludzie 17 punktów do rankingu to nie jest wyczyn duży, zwłaszcza że autor miał jeśli dobrze pamiętam 10. O do tego wiadomo walki dwuetapowe
Żeby nie było. Jestem całkowicie za eliminacją każdego bota czy klikera i innych programów. Polityka Inno jest śmieszna (kary), według mnie ktoś kto jest złapany na jakimś programie powinien dostać kasację konta (miasta na wszystkich serwerach), bez wyjątku i bez znaczenia czy to bot, czy to klikera do powtarzalnych czy cokolwiek innego. Używasz to się musisz z tym liczyć.
Może również odpowiedź na zgłoszenia graczy też by trochę sprawę wyjaśniały np Gracz XXX w zgłoszonej sytuacji po naszym sprawdzeniu nie używał niedozwolonych metod. Albo w drugą stronę, że dostał bana na miesiąc (co jest oczywiście kpiną).
Pozdrawiam
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Pocieszające jest to, że spośród 3 kont, co do których nie miałam cienia wątpliwości, że używa oprogramowania omijającego interfejs graficzny, żadne już nie gra.
Mam podobne doświadczenia. Jeden z takich graczy otwarcie się przyznał, że po interwencji supportu odstawił dopalacze. Można się spierać, ale żaden filmik nie dokumentuje niczego poza wykonaniem akcji przez gildię. Wewnątrz gildii można sprawdzić w historii, ale jeśli gildia akceptuje w swoim gronie bota...
@Futryna już napisał wszystko, więc nie będę powtarzać. Ograniczę się do polubienia postu. :)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
66 kliknięć na 10 sekund, zwykła myszka. Strona ocenia ten wynik jako bardzo słaby
dokładnie, niektóre sektory da sie klikac bez przesuwania myszką (seria klikniec w jednym punkcie) wiec spokojnie jest się w stanie dużo zrobić.
Do tego, clicker test - na sekund 7-8 klików da się zrobić
jeden atak to
sektor>przegląd sektora>szybka walka>ok>
4 kliki
8 klików to 2 walki ergo w 1 sekunde 8 klików zrobisz i masz 2 walki

Na NPC do tego wychodzi to jeszcze szybciej bo nie ma kliku "przegląd sektora"
 

niepokorny76

Szlachcic
Nikt z supportu mi tego na pewno nie powie ale może ktoś z graczy orientuje się jak w FoE są wykrywane boty. Czy łatwo czy trudno wykryć bota i udowodnić graczowi, że korzysta z nielegalnych skryptów? Czy support bierze pod uwagę tylko czas reakcji tzn. że człowiek nie jest w stanie tak szybko wykonać pewnych czynności? Czy może mają jakieś inne narzędzia lub sposoby do wykrywania? I czy support sam z siebie też wyszukuje graczy grających na botach czy robi to tylko na zgłoszenie innych graczy?
 

Auraya

Hrabia
nikt sie nie bawi w udowadnianie. support jest nieomylny i jak sie dowie ze korzystasz lub tak domniema to zostaniesz odciety od konta na jakis czas
 

niepokorny76

Szlachcic
No właśnie interesuje mnie w jaki sposób support dowiaduje się, że ktoś używa skryptów? Nie jestem informatykiem ale wydaje mi się, że to można wykryć wyłącznie po czasie reakcji. Człowiek reaguje i działa nieco wolniej niż maszyna. Ale jak ktoś używa skryptu z ustawionym rozsądnym czasem reakcji i działania to jest to nie do udowodnienia. A jak znam życie to zapewne IG wychodzi z założenia, że lepiej żeby kilku winnych chodziło na wolności niż skazać jednego niewinnego.
Ewentualnie jest jeszcze druga opcja. Dość ryzykowna i chamska. Profilaktycznie zablokować konto graczowi i sprawdzać jak zareaguje. Jak będzie siedział cicho to oznacza, że jest winny i honorowo przyjął karę na klatę. Jak będzie się rzucał i krzyczał, że "to nie była jego ręka" przeprosić go za bezpodstawną blokadę i dać mu jakiś ochłap na pocieszenie.
 

Roskoshne Zuo

Szlachcic
No właśnie interesuje mnie w jaki sposób support dowiaduje się, że ktoś używa skryptów? Nie jestem informatykiem ale wydaje mi się, że to można wykryć wyłącznie po czasie reakcji. Człowiek reaguje i działa nieco wolniej niż maszyna. Ale jak ktoś używa skryptu z ustawionym rozsądnym czasem reakcji i działania to jest to nie do udowodnienia. A jak znam życie to zapewne IG wychodzi z założenia, że lepiej żeby kilku winnych chodziło na wolności niż skazać jednego niewinnego.
Ewentualnie jest jeszcze druga opcja. Dość ryzykowna i chamska. Profilaktycznie zablokować konto graczowi i sprawdzać jak zareaguje. Jak będzie siedział cicho to oznacza, że jest winny i honorowo przyjął karę na klatę. Jak będzie się rzucał i krzyczał, że "to nie była jego ręka" przeprosić go za bezpodstawną blokadę i dać mu jakiś ochłap na pocieszenie.
Po pierwsze to support nigdy nie przeprasza. A po drugie to skazują niewinnych bardzo często.
 

LimakT

Baronet
Nikt z supportu mi tego na pewno nie powie ale może ktoś z graczy orientuje się jak w FoE są wykrywane boty. Czy łatwo czy trudno wykryć bota i udowodnić graczowi, że korzysta z nielegalnych skryptów? Czy support bierze pod uwagę tylko czas reakcji tzn. że człowiek nie jest w stanie tak szybko wykonać pewnych czynności? Czy może mają jakieś inne narzędzia lub sposoby do wykrywania? I czy support sam z siebie też wyszukuje graczy grających na botach czy robi to tylko na zgłoszenie innych graczy?
Takie pytania są nie na miejscu. Nie mogą Ci odpowiedzieć w jaki sposób wykrywają bo to daje informację stronie która używa botów :p

No właśnie interesuje mnie w jaki sposób support dowiaduje się, że ktoś używa skryptów? Nie jestem informatykiem ale wydaje mi się, że to można wykryć wyłącznie po czasie reakcji. Człowiek reaguje i działa nieco wolniej niż maszyna. Ale jak ktoś używa skryptu z ustawionym rozsądnym czasem reakcji i działania to jest to nie do udowodnienia. A jak znam życie to zapewne IG wychodzi z założenia, że lepiej żeby kilku winnych chodziło na wolności niż skazać jednego niewinnego.
Ewentualnie jest jeszcze druga opcja. Dość ryzykowna i chamska. Profilaktycznie zablokować konto graczowi i sprawdzać jak zareaguje. Jak będzie siedział cicho to oznacza, że jest winny i honorowo przyjął karę na klatę. Jak będzie się rzucał i krzyczał, że "to nie była jego ręka" przeprosić go za bezpodstawną blokadę i dać mu jakiś ochłap na pocieszenie.
Nikt Ci się w dzisiejszych czasach nie przyzna ,że używał. Ludzi uczciwych z honorem jest garstka. Większość będzie się zaklinała na wszystko co możliwe ,że są niewinni a potem jeszcze będzie miała beke z Ciebie ,że im uwierzyłeś.
Ja jestem czysty i bana nie wyłapałem więc według mnie banują prawidłowo.
 
Ostatnia edycja:
Już dość skopali, że na surkę z powtarzalnych jest limit, a Ty jeszcze chcesz autowalki ograniczać. W ogóle to niech wszyscy chodzą na pieszo, bo samochody smrodzą.
 
Wymagasz od supportu wejścia na "bezpieczną" stronę z nielegalnym oprogramowaniem? No i oczywiście powinna tam być do kompletu rzetelna lista użytkowników, którą możnaby wykorzystać jako powód do bana/kasacji konta.
 

Alienka

Szlachcic zagrodowy
Wymagasz od supportu wejścia na "bezpieczną" stronę z nielegalnym oprogramowaniem? No i oczywiście powinna tam być do kompletu rzetelna lista użytkowników, którą możnaby wykorzystać jako powód do bana/kasacji konta.
Myślenie nie boli :) Wystarczy zablokować możliwość korzystania z tej strony w grze. Na jakiś czas pomoże.
 
Żeby ją zablokować najpierw by musieli na nią wejść w celu weryfikacji. Na jedno wychodzi. Poza tym jak sama zauważyłaś jest to działanie na jakiś czas. Półśrodek, a nie lekarstwo.
 
Do góry