Halloween 2022 - komentarze

tak jestem w stanie to powiedzieć
srednio o 22/23 wiadomo co jest jutro.

Przed rozpocząciem eventu znane są nagrody jakie będą - z bety.

Raz jeden inno pozwoliło sobie zmienić liste i fala hejtu się na nich wylała - gdy usuneli szachownicę na którą wtedy wszyscy czekali
Jak sam stwierdziłeś że w tych eventach się wybiera albo nagroda gł albo nagroda dzienna i ty akurat postanowiłeś zbierać narzędzia i czekać na nagrodę którą chcesz to twoja sprawa. Ktoś inny wybrał tą wskazaną przez ciebie drugą opcję. I to jego sprawa.
Więc niech każdy wybiera co chce.
Jeśli jednak od początku kumulujesz narzędzia w oczekiwaniu na swoją Nagrodę Dnia którą postanowiłeś zbierać to cóż z tego że ok 22.00-23.00 dnia poprzedzającego wiesz ze na drugi dzień ona będzie? Przecież ta wiedza jest ci zbyteczna chyba że zdarza ci się nie grać w każdy dzień i mógłbyś przegapić to co chcesz. Ale ty grasz codziennie więc to że wiesz wcześniej co będzie następnego dnia w niczym ci nie pomoże. I tak na drugi dzień zagrasz widzisz że wreszcie jest to co chcesz i wydajesz ile chcesz narzędzi. Gorzej jeśli ta nagroda wypadła w pierwszych dniach ev kiedy jeszcze tych narzędzi nie nazbierało się odpowiednio dużo.
Ja wybrałem drugą opcję. Nikomu nie mówię która jest lepsza która jest gorsza. Za niedługo dojadę do 340 żarówek co oznacza że nie potrzebuję kalendarza żeby zdobyć budynek gł ale jadąc od 260 żarówki zbieram wybiórczo tzn przeważnie przy okazji. Przy okazji zebrałem 2 komplety zabawek za co dostałem 2 komplety narzędzi i dodatkowe kupony które również zostały zamienione na narzędzia. Tobie też by się przydały na odkrywanie dyń. Ale skoro postanowiłeś nie wydawać na nie narzędzi twój wybór. Ja uważam że to jest opłacalne , ale ty możesz uważać inaczej.
Teraz kiedy jest jeszcze tyle czasu mogę spokojnie zmienić strategię i bardziej skupić się na wyczekiwaniu odpowiedniej Nagrody Dnia.
I to by było na tyle. Skoro doszliśmy do pkt że każdy sam wybiera to po prostu przy tym pozostańmy. Miłej zabawy.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Gorzej jeśli ta nagroda wypadła w pierwszych dniach ev kiedy jeszcze tych narzędzi nie nazbierało się odpowiednio dużo.
co? xd
pierwszego dnia to ja robie pierwsze 50% zadań i tyle. Potem robie jedno "codzienne" dziennie
wiec nagroda nawet 1 dnia w niczym mnie nie ogranicza.
sam pisałeś wcześniej, że tego nie da się wiedzieć, więc Ci mówie, że przed eventem możesz podjąć ŚWIADOMĄ decyzję czy ciśniesz w nagrodę dnia czy w nagrodę głowną.
żarówki zbieram wybiórczo tzn przeważnie przy okazji.
tak cały event sie powinno robić.... najgorsze co możesz zrobic to odkrywać każdy skrawek mgły i każdą żarówkę....
 

Feandil

Wójt
Dżiii... jak fajnie nie mieć w końcu żadnych "wiszących małpek", zadania wyczyszczone (dzienne, eventowe, naklejka czeka na jutro)... jej

hallo event pusto.png

To mnie w tym evencie irytuje - ciągle jakieś zadania. Głównie te z produkcjami. Niby można odpuścić, ale... ;P
Do jutra spokój.

A jeśli ktoś jest ciekaw historii laleczek, a zwykle je przewija zbyt szybko - mój post sprzed roku. Chyba nic się nie zmieniło. Sam obecnie niespecjalnie czytałem. Jeśli coś, to dorzućcie poprawkę.
 

chemik12

Wicehrabia
wSCIEKLY23 ma rację. Lepiej nastawić się na nagrodę dnia niż nagrodę główną. Zestaw domu strachów (a konkretnie na jeden z jego wariantów - Dom Wilka) był już jako nagroda dnia. Losowość jest spora - na jednym z światów (a gram na 4) - zebrałem zestawy potrzebne na postawienie trochę ponad 1 Domu Wilka (czyli wpadło co najmniej 7 zestawów wyboru) do 3 pełnych zestawów (czyli ponad 21 zestawów wyboru). Ponieważ gram już długo, w inwentarzu na każdym świecie na którym gram mam lub miałem po kilka ulepszeń, podstawki. Dzięki temu np. w głównym stoi dodatkowe 4 Domy Wilka. Każdy daje mi 15/15 % ataku/obrony w ataku w Epoce Księżyce Jowisza. W niższych epokach owszem te statystyki są niższe ale nadal godne uwagi. Co do kalendarza - nie bawię się w jego robienie - wg mnie jest zbędny. Mam kilka fragmentów naklejek - złożę z nich naklejkę i wezmę nagrodę z konkretnego dnia - co będę potrzebował, bo większość dla mnie jest "nie potrzebna". Skąd będę widział którą kartkę kalendarza wybrać skoro nie robię go? Prosta odpowiedz - forum na fandomie. Tam masz pełny zestaw zadań i to jeszcze zanim pojawi się Event "na żywo" - na podstawie zadań które były na serwerze beta. A tam event był już dostępny jakiś czas temu. Mało tego: mniej więcej wiadomo jakie będą nagrody dnia. Zazwyczaj potwierdzają się podczas wydarzenia na żywo, choć nigdy nie masz pewności że będą na 100% (Ci co grają kilka lat pewnie pamiętają szachownicę która miała być a nie była :haha: ) Jedyna niewiadoma to kolejność w który dzień wypadnie - kolejność różni się pojawienia nagrody dnia na serwerach na żywo od tej na serwerze beta. Możliwe jest że któraś nagroda dnia wypadnie z listy a jej miejsce wskoczy inna która nie była na becie...
Na chwilę obecna mam średnio po 250-260 żarówek. I po około 4 zestawy narzędzi po 395 waluty. Jeden zestaw u mnie to około 18-20 żarówek. Czyli teoretycznie na chwilę obecną będę w stanie zebrać wymagane co najmniej 340 żarówek by bez kalendarza mieć również nagrodę główną. Da się? Da. Skąd tyle waluty? Odpowiedz: lalki. Można tak ustawić linie zadań poszczególnych lalek by za jednym zamachem wykonując jedno zadanie zaliczyć je w kilku liniach z lalek (np. kup 5 pr o ile pamiętam jest w zadaniach 2 lalek, wydaj określona ilość pr w wszystkich). Przy okazji wpada sporo surowców. Czyli same korzyści.
 

Borisel

Hrabia
Komuś udało się skompletować wszystkie lalki ? Bo mi nadal brakuje tej ze srebrnymi włosami . Nie mogę jej nigdzie znaleźć - a rozjaśniam mgłę (nie czyszczę jej , jak jest pusta)
 

anaconda8

Baron
Komuś udało się skompletować wszystkie lalki ? Bo mi nadal brakuje tej ze srebrnymi włosami . Nie mogę jej nigdzie znaleźć - a rozjaśniam mgłę (nie czyszczę jej , jak jest pusta)
Wyjątkowo mnie się udało - nie wiem jakim cudem ale prawie skończyłam drugi komplet. Ta ze srebrnymi włosami (Trixibelle?) jest faktycznie ciężka do znalezienia, wpadła mi dopiero raz.
 
Komuś udało się skompletować wszystkie lalki ? Bo mi nadal brakuje tej ze srebrnymi włosami . Nie mogę jej nigdzie znaleźć - a rozjaśniam mgłę (nie czyszczę jej , jak jest pusta)
Ja kończę trzeci komplet. Ale długo zbierało się tylko 6/8. na szczęście potem się odwróciło .Oczywiście większość przy okazji. No ale wiadomo , pójdziesz we mgle trochę inną drogą i już potrzebna lalka ci się może nie odkryć.
 

LimakT

Baronet
Czyli też taka ruletka - albo można znaleźć albo nie . Ja w planach w tym evencie chciałbym ukończyć kalendarz i te lalki . Może się uda .
Dokładnie. Lalki to ruletka. Na 2 światach mam 2 komlety lalek. Na 1 świecie 1 komplet. Na 3 pozostałych jeszcze nie udało mi się skompletować ...
Kalendarz okazuję się ,że był zbędny. Jak co roku nie trzeba go robić ,żeby mieć nagrodę główną na maksa.
 

JrzyMrk

Szlachcic
Komuś udało się skompletować wszystkie lalki ? Bo mi nadal brakuje tej ze srebrnymi włosami . Nie mogę jej nigdzie znaleźć - a rozjaśniam mgłę (nie czyszczę jej , jak jest pusta)
No pewnie. Na jednym świecie 3 komplety, na drugim jeden, na trzecim brakuje jednego potworka. Szczęście.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Komuś udało się skompletować wszystkie lalki ? Bo mi nadal brakuje tej ze srebrnymi włosami . Nie mogę jej nigdzie znaleźć - a rozjaśniam mgłę (nie czyszczę jej , jak jest pusta)
3 komplety, zabrakło annabella do 4 kompleu, ogólnie najlepszy event ostatnich lat, 31 zestawów domu wilka i budynek główny będzie na maksa( bez zabawy w kalendarz)
 

Marik

Książę
Taka sama taktyka na 4 światach, 0 diamentów zbieram wszystko co się da, starając się nie zostawiać ciemnych pól, celuje w konkretną nagrode dzienną, nie bawiąc się w kalendarz. Efekt na wszystkich 4 światach zebrane 1-2 komplety lalek + główny budynek na 11lvl ( 1 element dostane z zadania), Czyli max bez zabawy w naklejki ;D Wystarczy się codziennie logować po 50 biletów. Zaś ze śmieci słabo, może łącznie jakieś 100 biletów wpadło
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Jednak bez kalendarza będe miał full budynek
do tego 3 pełne sety domu wilka
3 zestawy małpek
0 wydanych diaxów

event łatwy a ludzie marudzą, że tak trudno zdobyć główny budynek :<
<ktory i tak jest sredni - chociaż poleci w miejsce psychiatryka + 5 wartowników)
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Pytanie:
Pewnie większość z Was zdobywa, kupuje, znajduje bilety potrzebne do eventu. Wg mojej obserwacji, zawsze jest to "dziesiątka" lub "piątka" albo jej wielokrotność, czyli np. 5, 10... 165, 395. Inaczej, każda liczba kończy się na 0 lub 5, to w takim razie, skąd u mnie końcówka 4. Dzisiaj, po wydaniu wszystkich biletów (jak widać nie wszystkich ) zostały mi 4 bilety. Jak to możliwe?
 

Feandil

Wójt
W sumie event uważam za udany. Choć spirala lalo-miśków nakręciła zadaniowość do takiego stopnia, że... mam dość xD

Plus taki, że zawędrowałem w tej mgle dalej, niż w każdym innym evencie.

Halloween 2022.png
(a "powtórka" była na piątej stronie...)

Co człek już niby kończył, to jakaś lala czy inny misiek, zadanko, biletsy... a czasem komplet - i kolejne 30 świeczek, i po 10 światełek dalekiego zasięgu. Przynajmniej 5 kompletów było. Przynajmniej - nie liczyłem.
Robiłem bardziej pod Kalendarz. Nie nastawiałem się pod jakąś konkretną Nagrodę Dnia, ale za każdym razem jakieś sensowne były. Jak wypadało "badziewie", nawet po wymianie, to kolejnego dnia dwóch Naklejek się szukało. Bieżącej i na zapas - gdyby znów było badziewie i bezsens wędrówki.
Tylko nie wiem, po co mi te fragmenty Jacka...
jacek h2022.png

Finalnie - dwie podstawki, 15 upków + dwa zestawy z Kalendarza. Może jeszcze upek wpadnie, bo ze dwa miśki wiszą "na zadaniach" i ostatnie mini-doładowanie po północy. A ledwie 6 żarófkóf brakuje. Choć... gdyby to był budynek 10-poziomowy, to bym docisnął. A tak to... co się dorobi, to się... no.

Bajo, Halloween!
 
Do góry