GPC przepaść między diamentem a platyną

Valhan

Wójt
Nie uważacie że pomiędzy powyższymi ligami jest straszna różnica jeżeli chodzi o poziom zaangażowania poszczególnych gildii ??
Dla przykładu, tydzień temu nasza gildia była w diamencie ale ze względu na zbyt małą ilość aktywnych członków ledwo byliśmy w stanie zdobyć kilka sektorów. Koniec końców spadliśmy do platyny bo i tak stwierdziłem że z taką liczbą aktywnych graczy tutaj będzie nam po prostu lepiej. Tymczasem w platynie nie trafiła się ani jedna gildia na te 8 drużyn która mogłaby podjąć jakąkolwiek sensowną walkę. W związku z tym minęło kilka dni tej edycji GPC a my już nie mamy gdzie walczyć... Coś tu chyba jest nie tak jeżeli chodzi o liczbę punktów potrzebnych do awansu do ligi w górę lub w degradacji w dół nie uważacie ?
 

damianp6

Szlachcic zagrodowy
To fakt, żeby była bardziej zacięta walka musiałaby byc określona ilość lig diamentowych a nie tylko wymóg punktów.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Nie uważacie że pomiędzy powyższymi ligami jest straszna różnica jeżeli chodzi o poziom zaangażowania poszczególnych gildii ??
Tak właśnie uważamy.
Ale co kogokolwiek może obchodzić poziom zaangażowania innych niż własna gildia?
Interesuj sią własną gildią, której w diamencie nie chciało się walczyć, a w platynie nagle odzyskała skrzydła i zrobiła ponad 6000 walk.
Coś jest nie tak z tymi punktami, pytanie tylko co i jak byś to proponował naprawić?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ale co kogokolwiek może obchodzić poziom zaangażowania innych niż własna gildia?
Fajnie się gra, gdy jest z kim walczyć?
Interesuj sią własną gildią, której w diamencie nie chciało się walczyć, a w platynie nagle odzyskała skrzydła i zrobiła ponad 6000 walk
6000 walk? Nic dziwnego, że nie utrzymali się w diamencie. Nasza gildia w tej chwili ma zrobionych ponad 44000 walk i blisko 3000 negocjacji, na dokładkę tylko dlatego że jest 5 walczących ze sobą gildii. W edycjach, gdzie walczymy tylko z 1 -2 gildiami, przekraczamy 170 k na edycję. Naprawdę to ta sama liga?
 
Ostatnia edycja:

Valhan

Wójt
Tak właśnie uważamy.
Ale co kogokolwiek może obchodzić poziom zaangażowania innych niż własna gildia?
Interesuj sią własną gildią, której w diamencie nie chciało się walczyć, a w platynie nagle odzyskała skrzydła i zrobiła ponad 6000 walk.
Coś jest nie tak z tymi punktami, pytanie tylko co i jak byś to proponował naprawić?
Uznałem że trzeba mierzyć siły na zamiary i przy obecnej ilości graczy chętnych do walk to w diamencie nie mamy czego szukać, prawda czasem boli ;p
Jednak skoro diament za mocny to platyna powinna być w sam raz ( 6000 walk to my przebiliśmy przez pierwsze dni ;) ) ale no niestety nie ma z kim walczyć.
Jak bym proponował to naprawić, hmm cóż uważam że propozycja Blade1984 jest ciekawa i warta uwagi ( zagłosowałem na tak)
chociaż myślę że wystarczyłoby zwiększyć progi punktów ligowych między poszczególnymi ligami LUB zmniejszyć dodawanie punktów ligowych pod koniec każdej edycji. Teraz wystarczy raz wygrać w platynie żeby dostać sie do diamentu.
Myślę że sensowne byłoby gdyby w platynie trzeba było wygrać ligę kilka razy z rzędu żeby się dostać do diamentu. Roszady miedzy ligami trochę by zmalały ale za to ligi byłby bardziej dostosowane do poziomu aktywnosci gildii.
 

kasia2389

Arcyksiążę
( 6000 walk to my przebiliśmy przez pierwsze dni ;) ) ale no niestety nie ma z kim walczyć.
Awansuj do wyższej ligi, tam będziesz miał z kim walczyć.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale z tonu Twojej wypowiedz wynika, ze głównym celem, graczy Twojej gildii jest zrobienie maksymalnej ilości walk, więc wyższa liga, z ambitnymi przeciwnikami, Ci to zapewni.
wystarczyłoby zwiększyć progi punktów ligowych między poszczególnymi ligami LUB zmniejszyć dodawanie punktów ligowych pod koniec każdej edycji.
Ilość punktów między progami oraz dodawanych/odejmowanych nie ma żadnego znaczenia, bowiem dotyczy wszystkich.
Ale nadal chciałbym abyś przedstawił propozycje, jak chciałbyś aby to zmieniono.

Roszady miedzy ligami trochę by zmalały ale za to ligi byłby bardziej dostosowane do poziomu aktywności gildii.
Ligi są dokładnie dostosowane do aktywności grających w nich gildii, nie dajesz rady to wylatujesz, jesteś dobry, awansujesz.
 

Blade1984

Książę
Ligi są dokładnie dostosowane do aktywności grających w nich gildii, nie dajesz rady to wylatujesz, jesteś dobry, awansujesz.
ty to na poważnie piszesz czy tylko podbijasz sobie statystyki postów? włąsnie chodzi o to że nie są odpowiednio dostosowane, problem polega na tym że w platynowej możesz być pierwsza a w diamencie nie masz szans. Może za mało się przykładasz do Pól żeby to zauważyć.
 

kasia2389

Arcyksiążę
To oczywiste.
problem polega na tym że w platynowej możesz być pierwsza a w diamencie nie masz szans.
I właśnie to świadczy o idealnym dostosowaniu.
Diamentowa jest dla gildii o poziomie diamentowym, ..., a miedziana o poziome miedzianym, gdy jakaś gildia awansuje do wyższej ligi do której nie dorasta szybko wraca do swojej idealnie dostosowanej ligi.

Są oczywiście również gildie pograniczne w Borderlands
 
Ostatnia edycja:

Valhan

Wójt
kasiu, wydawało mi się że dosyć jasno rozpisałem o co mi chodzi... a że niezbyt lubię sie powtarzać to napisze to w maksymalnym skrócie. Nasza gildia jest za słaba na diament a za mocna na platynę (a nie ma nic pomiędzy), nie wiem jak to prościej wytłumaczyć... A z rozmów z innymi ludźmi z innych gildii zrozumiałem że nie tylko nasza gildia jest w takiej sytuacji ;)
Podniesienie progów punktów ligowych spowoduje to że z ligii diamentowej wiecej (nieco słabszych) spadnie do platyny a Ci słabsi z platyny spadną do złotej itd, a wtedy ligi byłby bardziej zbilansowane bo wymagałyby większego zaangażowania żeby dostać się do jak najwyższej ligi... obecnie dostanie się do diamentowej nie jest problemem, nawet z kilkoma bardziej aktywnymi ludźmi
 

kasia2389

Arcyksiążę
Po pierwsze, lepiej być ostatnim w diamentowej niż pierwszym w platynowej.
Po drugie, zmiana progów PL, niczego nie zmieni. Nadal Twoja gildia oscylowała by wokół granicy, jaka by jej wartość nie była.

Coś tu chyba jest nie tak jeżeli chodzi o liczbę punktów potrzebnych do awansu do ligi w górę lub w degradacji w dół nie uważacie ?
Możliwe, że zmiana ilości PL za kolejne miejsca by was usatysfakcjonowała np. zamiast za pierwsze +175 / ósme -175 zrobić +175/ - 350, ale czy byś był zadowolony spadając z diamentu do złota? Nadal nie wiemy jakbyś tą zmianę widział.
a może tak: [200, 100, 0, -100, -200, -300, -400, -500] to by dopiero była jazda bez trzymanki. w dwa sezony z diamentu do miedzi.

Dla przypomnienie obecnie jest tak:

1604353838182.png

Żaden z Was nawet nie pomyślał, czego by chciał i jakie konsekwencje by to przyniosło.
Dyskusje o tym odbyły się w kilku tematach i nikt nigdzie nie podał rozsądnej propozycji zmian.
 
Ostatnia edycja:

Valhan

Wójt
Po pierwsze to nie wiem skąd ten agresywny ton i negatywne nastawienie
po 2 to nadal nie czytasz ze zrozumieniem tego co piszę
po 3, Blade miał rację... głową muru nie przebiję

Ale za to chętnie poczytam opinii innych, jeżeli ktoś jeszcze tu zagląda ;)
 
Ostatnia edycja:

Azzie

Baron
Jeżeli jesteś gildią z, dajmy na to okolic 50 miejsca, to żadne zmiany punktacji nie sprawią, że staniesz się gildią z 20 miejsca, albo ze 120. Nadal będziesz w okolicy 50. Zmienić to może tylko ściągnięcie lepszych graczy i ich większej ilości oraz większe zaangażowanie obecnych (pierwsze b. trudne, drugie niewiele łatwiejsze). Problemem wg mnie są te nieszczęsne punkty. Ja akurat uważam, że rozstrzał jest za duży, chociaż to tylko moje subiektywne zdanie. Mniejszy rozstrzał powodowałby mniej zmian lig przez gildie z pogranicza. Wydaje mi się, że te skoki o 20-30 miejsc są problemem. Ale czy to było by dobre? Pasowałoby tym, którzy wolą stabilizację, bo byłyby mniejsze ruchy w generalce, a co za tym idzie mocniejsi nie lecieliby od razu ligę w dół, a słabsi nie szli 30 miejsc w górę. Ale jakie wartości punktowe byłyby ok - nie wiem. Trzeba by zrobić symulację.
Jeszcze odnośnie dodania wyższej ligi. To wiązałoby się z kolejnym poziomem nagród (np 13 lub 15 PR za walkę). Rozstrzał, który już teraz jest ogromny, rósłby jeszcze szybciej.
Tak naprawdę, jak nie jesteś w mocnej gildii, to w zasadzie Cię nie ma.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Po pierwsze to nie wiem skąd ten agresywny ton i negatywne nastawienie
Bo jesteś kolejnym Reformatorem, który nie ma pojęcia jak by chciał zreformować, ale pisze, że musi być zmiana, bo tak jak jest to jest niedobrze.
Ale nadal nie podałeś co chciałbyś zmienić.

po 2 to nadal nie czytasz ze zrozumieniem tego co piszę
Czytam to co napisałeś. Nie muszę domyślać się "co poeta miał na myśli". Napisz dokładnie co byś chciał zmienić i jak, to będzie łatwiej.

po 3, Blade miał rację... głową muru nie przebiję
I tu niestety obaj macie rację.
Ale przemyśl swój pomysł, podaj konkretne zmiany jakie byś chciał by zrobiono w PCH, podyskutujemy o tym.

Pamiętaj tylko, że propozycja powinna być możliwa do zaakceptowania przez większość graczy i wydawcę gry.
 

Blade1984

Książę
Kasiu w temacie założonym przeze mnie podalem propozycje jak to zmienić, wiec nie pisz ze nikt nic nie zaproponował.
 

DomLuk

Wójt
Kto się przejmuje punktami rankingu co za brednie. Tylko o nagrody chodzi pr i diamenty. Po zmianie niestety najlepsze gildie dostały prezent w postaci więcej słabszych gildii. Bywa ze 6 miejsce i zostajesz w diamentowej tak nie powinno być. Wiele po zmianie widzę problemów jak np. sprawiedliwe rozstawienie miejsca na budynki teraz My mamy 1,1 a obok gildia 2,3 co to ma być ?.
Pomiędzy diamentem a platyną powinna być pośrednia liga, lub z powrotem mniej miejsc w diamencie. Budynki od początku 1 dla wszystkich kolejnych dopiero więcej.
 

kasia2389

Arcyksiążę
wiec nie pisz ze nikt nic nie zaproponował.
No tak, ale chodzi o rozsądne propozycje zmian, możliwe do zaakceptowania przez większość graczy i wydawcę gry.

Pomiędzy diamentem a platyną powinna być pośrednia liga, lub z powrotem mniej miejsc w diamencie. Budynki od początku 1 dla wszystkich kolejnych dopiero więcej.
Kolejna liga nic nie zmieni. podobnie zmiana przedziałów lig jak również zmiana punktów za miejsca.
Kto jest cieniasem zostanie cieniasem, Kto jest waleczny będzie waleczny, najwyżej zajmie to jeden, dwa sezony.
To gra wybitnie losowa, więc i miejsce na mapie jak również miejsca na budynki każdy dostaje losowo, co nie ma znaczenia, bo na pewnym poziomie waleczności wejście do kolejnego kręgu zajmuje kilka godzin, co ja piszę, przecież nie godzin, ale minut.
 

Valhan

Wójt
Bo jesteś kolejnym Reformatorem, który nie ma pojęcia jak by chciał zreformować, ale pisze, że musi być zmiana, bo tak jak jest to jest niedobrze.
Ale nadal nie podałeś co chciałbyś zmienić.
Kasiu po to założyłem temat w TYM dziale żeby przedyskutować i naświetlić problem licząc na to że może chociaż jeden głosik przebije sie do góry. To INNO odpowiada za grę i to oni wdrażają nowe rozwiązania i od tego mają cały sztab "mądrych" głów żeby to lepiej zbilansować.
Gdybym chciał przebić się z konkretnym pomysłem to utworzyłbym wątek w dziale "pomysły" a nie tutaj. Mi zależy na w miarę merytorycznej dyskusji i po prostu byłem ciekaw opinii innych ludzi. Dobrze jest znać inne punkty widzenia ;)
 

kasia2389

Arcyksiążę
Próbujesz rozwiązać problem, który nie istnie. Przepaść o jakiej piszesz musi być i na szczęście jest, więcej, niektóre wpisy na forum świadczą o tym, że niektórzy uważają, ze jest zbyt mała, bo gildie, będące tam niejako zawsze zbyt mało wysiłku w to wkładają i jest im za łatwo.

W lidze diamentowej są gildie z 901-1000 PL, to elita gildii z serwera, najlepsze, najsilniejsze, najlepiej zorganizowane, stanowią one trzon zespołów, do nich w każdym sezonie mogą dołączyć gildie grające w niższej(ch) ligach, które dzięki własnej determinacji lub tylko szczęściu w losowaniu przeciwników przekroczyły magiczna ilość 901 PL, ale one zajmując ostatnie miejsca, szybko robią miejsce dla innych "szczęściarzy" i tak to się toczy.

Diament to elita, nikt tam nikogo po główce nie będzie głaskał, gildie które są tam zawsze nie muszą ze sobą walczyć, a raczej współpracują.
Gdyby nie ograniczenie czterogodzinne, to niektóre sektory zmieniały by właściciela co kilka minut i to wcale nie dlatego, że komukolwiek zależałoby na ich posiadaniu.
 

Valhan

Wójt
Skoro teraz diamentowa to elita elit to czemu tak łatwo się do tej ligi dostać? Wystarczy 4-5-6 osób zaangażowanych i bez problemu można zając 1miejsce w platynie ( bo inne gildie się nie ruszają prawie) a z kolei w 5-6 osób ciężko cokolwiek w diamencie zrobić...
 
Do góry