GPC przepaść między diamentem a platyną

kasia2389

Arcyksiążę
Sam sobie odpowiedziałeś
Skoro teraz diamentowa to elita elit to czemu tak łatwo się do tej ligi dostać? Wystarczy 4-5-6 osób zaangażowanych i bez problemu można zając 1miejsce w platynie ( bo inne gildie się nie ruszają prawie) a z kolei w 5-6 osób ciężko cokolwiek w diamencie zrobić...
Nie teraz ale zawsze tak było;
Łatwo wejść, ale jeszcze łatwiej wylecieć;
 

kasia2389

Arcyksiążę
No cóż, nie dosyć, że nie rozumie co napisałeś, to jeszcze przekręcam Twoje wypowiedzi. Jestem złym człowiekiem, bardzo złym.

tsaa...wyrywanie zdań z kontekstu... to chyba jednak nie ma z kim merytorycznie dyskutować
No i skończyło się "Rumakowanie" :):)
 
Ostatnia edycja:

Valhan

Wójt
No i skończyło się "Rumakowanie" :):)
Raczej walenie głową w mur ;)
A ja cały czas staram sie tylko udowodnić że między ligą diamentową a platyną jest ogromna różnica...
To trochę tak jakby w ekstraklasie (piłka nożna ;) ) grały zespoły pokroju - Realu Madryt, Juventusu, Bayernu, (wpisać dowolne) a w I lidze grały zespoły z poziomem "amatorskiej ligi podwórkowej"
 

kasia2389

Arcyksiążę
A ja cały czas staram się tylko udowodnić że między ligą diamentową a platyną jest ogromna różnica...
To wszyscy wiedzą, tak właśnie ma być.
Nie jestem znawca piłki kopanej, ale mam wrażenie, że w polskich ligach tak dokładnie jest, no może tylko z tą różnicą, ze nie grają tu zagraniczne zespoły tylko nasze polskie to poziom ekstraklasy jaki jest każdy widzi.
 

Valhan

Wójt
No to idąc dalej analogią piłki nożnej... dajmy na ten przykład taki Lech Poznań lub Legię Warszawa, na TAKĄ ekstraklasę drużyna ta byłaby za słaba, z kolei w lidze pełnej amatorskich klubów podwórkowych taka Legia byłaby o wiele za mocna. Nie zgodzę się z tym że taki stan rzeczy byłby normalny ;) Ale oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania :)
 

Johnny McBride

Wicehrabia
szkoda waszego czasu na dyskusje, osoby które tak zawzięcie bronią obecnego stanu to osoby z najsilniejszych gildii, które czerpią gigantyczne profity z tego że w lidze diamentowej jest tak dużo gildii, praktycznie wszystkie aktywne gildie z serwera. Dla nich najlepiej jak mają na polach jedną-góra dwie mocne gildie i resztę słabych, bo wtedy mogą farmić te pola bez końca, a gdyby musieli walczyć tylko w swoim gronie, to by już tak kolorowo nie było i szybko zaczęłyby się kwasy, dlatego będą bronić obecnego systemu do upadłego. Najlepiej sobie zrobić układ z drugą gildią, mieć resztę słabych przeciwników których się blokuje od rana do nocy pod bazą i można sobie nabijać tysiące walk dziennie wymieniając się sektorami, twierdząc że system jest ok i kompletnie nie rozumiejąc na czym polega problem pozostałych gildii. reszta lig poza diamentem jest martwa i nikt tam już nie walczy, jak piszą osoby wyżej, do diamentu tarfiają już gildie gdzie jest jakakolwiek szczątkowa aktywność na polach bądz gdzie walczy 1osoba, po czym takie gildie na 2 tygodnie są zablokowane w diamencie i nie mogą nic zrobić. Diamentowa liga miała być dla elity, dla najlepszych, a nie dla każdego kto zrobi kilka walk na polach i awansuje wyżej, bo pozostali przeciwnicy to gildie martwe bądź z zerową aktywnością. Na początku faktycznie liga diamentowea była dla najlepszych , teraz to jest regularna farma dla najlepszych kosztem słabszych i dlatego należy bezwzględnie i jak najszybciej ograniczyć liczebność tej ligi. zrobić dwa pola diamentowe, 4 platynowe, 8 złotych, i niech faktycznie najlepsi awansują a najgorsi spadają a nie że wszystkie aktywne gildie siedzą w diamencie i tylko kilka spada by za chwile znowu tam wrócić, bo w platynie nie ma z kim walczyć, przecież to absurd.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Na początku faktycznie liga diamentowea była dla najlepszych , teraz to jest regularna farma dla najlepszych kosztem słabszych i dlatego należy bezwzględnie i jak najszybciej ograniczyć liczebność tej ligi. zrobić dwa pola diamentowe, 4 platynowe, 8 złotych, i niech faktycznie najlepsi awansują a najgorsi spadają a nie że wszystkie aktywne gildie siedzą w diamencie i tylko kilka spada by za chwile znowu tam wrócić, bo w platynie nie ma z kim walczyć, przecież to absurd.
Podzielam Twoje zdanie na ten temat, z jednym zastrzeżeniem. Dyskutowałabym tylko ze stwierdzeniem "kosztem słabszych", bo słabsze gildie nie ponoszą żadnych kosztów na rzecz silniejszych.
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
Spróbuj się dłużej utrzymać w diamentowej, to zrozumiesz dlaczego to "elita".
Bez problemu od dawna nawet 1000 pkt nie tracimy a uważam ,że nasza gildia powinna być w platynie . Utrzymać się nie ma problemu bo zwykle są ze 2 gildie bardzo silne z co najmniej 10-15 osobami na każdy sek a reszta to gildie które powinny być w platynie . I właśnie jak ktoś już napisał dla tych 2 gildii to dobry układ bo robią sobie bez problemu sporo walk . Uważam ,że inno powinno próbować to zmienić , poprzez np. zmienić sposób dobierania lig na % gildii z najlepszymi wynikami (5 % diament 15 % platyna 30% srebro i 50 %miedziana ) i dobierać tabelowo gildie które mają tyle samo pkt , limit pkt do zdobycia oczywiście musiałby być usunięty .
 

Johnny McBride

Wicehrabia
Podzielam Twoje zdanie na ten temat, z jednym zastrzeżeniem. Dyskutowałabym tylko ze stwierdzeniem "kosztem słabszych", bo słabsze gildie nie ponoszą żadnych kosztów na rzecz silniejszych.

oczywiście że kosztem słabszych, bo te wszystkie słabsze gildie spokojnie poradziłyby sobie w platynie, a w diamencie nawet z bazy nie mogą wyjść , bo układ na polach przejmuje im sektory pod bazą w kilkanaście sekund jak tylko zejdzie blokada i nawet te gildie nie mają jak sobie dziennego swojego limitu walk zrobić. Mało tego, liderzy największych gildii które blokują mniejsze i nie dają im uszczknąć nawet kawałka tortu, żądają od tychże gildii, żeby te stawiały im obozy, jeśli już jakimś cudem uda im się coś przejąć, bo inaczej będą mieli non stop pułapki pod bazą. Nie wiem jak na innych światach, ale na B taka roszczeniowość względem gildii z poza układu na polach jest powszechna wśród tak zwanej topki. także, konkludując, pola chwały i cały ich system może na początku były ok i fajne, natomiast w tej chwili jest to jeden wielki rak tej gry powodujący zniechęcenie i odpływ naprawdę wielu osób. I firma i gracze powinni się obudzić, bo niedługo to zostaną tylko osoby siedzące w grze po 24h na dobę i klepiące chore liczby bzdurnych automatycznych walk dziennie, a reszty już tu dawno nie będzie. Z czterech gildii na B które znam, każda skurczyła się w ostatnim czasie o połowę bo ludzie pokończyli grę, przeważnie z powodu dużej niechęci do pól. Jasne, nikt nikomu nie każe tych pól robić, ale prawda jest taka że żeby się rozwijać w miarę szybko, to trzeba te pola klepać ile się da i kiedy się da. Chory wyścig szczurów się zrobił z tej gry.
 

kasia2389

Arcyksiążę
kaśka jest w platynie, ale najwidoczniej jemu to odpowiada.
Wolałbym być w złotej, ale ciężko się tam dłużej utrzymać.
osoby które tak zawzięcie bronią obecnego stanu to osoby z najsilniejszych gildii,
Osoby z najsilniejszych gildii wcale tu nie zaglądają i się nie wypowiadają, oni tłuka obozy na PCH dzień i noc. I nasze wypociny maja głęboko wiecie gdzie.
Nie bronię aktualnego stanu, ale też i nie poprę pomysłów psujących PCH.
Ale nawet gdyby coś popsuć to w/w dadzą sobie radę i jak są najlepsi to będą.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
w diamencie nawet z bazy nie mogą wyjść , bo układ na polach przejmuje im sektory pod bazą w kilkanaście sekund jak tylko zejdzie blokada
Jak wcześniej wspomniał Kasia, to diamentowa liga i jak jest sektor do bicia, to się bije.
nawet te gildie nie mają jak sobie dziennego swojego limitu walk zrobić.
j.w
na B taka roszczeniowość względem gildii z poza układu na polach jest powszechna wśród tak zwanej topki
Nigdy nie stawialiśmy takich warunków i nie spotkałam się z podobnymi wymaganiami.
Jednak to wszystko tylko potwierdza wadliwość podziału na ligi. Nie wchodzi się na wrotkach na tor formuły 1.
 

Mark R

Wójt
Zdecydowanie w najwyższej lidze GPC powinno być mniej gildii.
Piszę to z perspektywy osoby z gildii która jest w top#10 serwera a w diamencie jesteśmy od nie wiem kiedy i widzę że nie jest dobry stan jaki jest.
Tak jak pisał McBride i inni, sojusze 2 mocnych gildii w gpc zabijają konkurencyjność. Dwie dogadane gildie są w stanie skutecznie uniemożliwić rozgrywkę pozostałym.
Nie podchodzę do tematu tak emocjonalnie jak niektórzy wypowiadający się w tym wątku, a raczej na chłodno opisuję kilku miesięczny stan z ligi diamentowej.
Gdy nie było sojuszów było ciekawiej.
Nie mam żadnej przemyślanej koncepcji zmian w GPC, ale myślę że ograniczenie ilości gildi w najwyższej lidze byłoby dobrym zaczątkiem zmian...
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Dwie dogadane gildie są w stanie skutecznie uniemożliwić rozgrywkę pozostałym.
Nic nie stoi na przeszkodzie żeby wygrać wyścig o sektor.
W tej chwili mamy edycję, gdzie dogadanie się 2 gildii nic nie da. 4 silne, wiodące gildie + 1 wchodząca przynajmniej raz na dobę. Walka niemal o każdy sektor, wygrywa silniejszy (lepiej zorganizowany). Myślę, że tak powinny wyglądać Pola Chwały w diamentowej lidze, ale może jestem w błędzie. Osiągnąć to można również przez ograniczenie ilości gildii w poszczególnych ligach.
Moja poprzednia uwaga o wrotkarzach na torze formuły 1 skierowana była do organizatora zawodów. ;)
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
W tej chwili mamy edycję, gdzie dogadanie się 2 gildii nic nie da. 4 silne, wiodące gildie + 1 wchodząca przynajmniej raz na dobę. Walka niemal o każdy sektor, wygrywa silniejszy (lepiej zorganizowany). Myślę, że tak powinny wyglądać Pola Chwały w diamentowej lidze, ale może jestem w błędzie. Osiągnąć to można również przez ograniczenie ilości gildii w poszczególnych ligach.
Tak powinny wyglądać , ale zmniejszenie ilości gildii w diamencie sprawi tylko , że obecna sytuacja przeniesie się do platyny
Mało tego, liderzy największych gildii które blokują mniejsze i nie dają im uszczknąć nawet kawałka tortu, żądają od tychże gildii, żeby te stawiały im obozy, jeśli już jakimś cudem uda im się coś przejąć, bo inaczej będą mieli non stop pułapki pod bazą.
Ja bym zaczął stawiać pułapki na waszym miejscu , a skoro i tak was blokują to jak postawią pułapki bardziej to wam dają okazje walki nabić więc wy na tym nic nie tracicie .
 

Blade1984

Książę
Osiągnąć to można również przez ograniczenie ilości gildii w poszczególnych ligach.
A ja będę się z uporem maniaka ;) trzymał własnego pomysłu, czyli
1) dodajemy dwie kolejne ligii, powyżej Diamentu, nazwijmy je Brylantową i Ligą Mistrzów
2) do ligii Diamentowej pozostałaby taka punktacja jaka jest
3) awans do ligii Brylantowej otrzymałyby tylko dwie pierwsze opcjonalnie jedna) gildie z każdej ligii Diamentowej
4) zwycięzcy ligii Brylantowej wskakują do Ligii Mistrzów, przegrani spadają do Diamentowej
5) pierwsze (opcjonalnie drugie) miejsce w Lidze Mistrzów pozostaje, reszta spada z powrotem do Diamentowej!
6) zwiększenie liczby punktów wymaganych do uzyskania nagrody, lub nagrody tylko za np. 3 pierwsze miejsca w lidze.
W ten sposób do brylantowej trafiały by tylko gildie 2 lub jedna która wygra diament, a nie gildie które utrzymają się w diamencie przez kilka sezonów i nabiją pukntów potrzbnych do awansu. po drugie liga brylantowa byłaby ligą dla pośrednią miedzy diamentem a najwyższą liga czyli ligą Mistrzów. w ten sposob w oddzieliłoby się gildie te naprawde dobre od przecietnych. dlatego zachęcam do głosowania w temacie https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/zmiana-systemu-ligowego-gpc.21047/
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
jak postawią pułapki bardziej to wam dają okazje walki nabić więc wy na tym nic nie tracicie .
Pułapki powodują szybsze zmęczenie (45% szans na podwójne trafienie), więc raczej zmniejszają możliwości, jeżeli sektor nie jest zdobywany z dużą ilością obozów. Bez większego sensu wydane towary i diamenty.
@Blade 1984, Twój pomysł (dodatkowe ligi) czy zmniejszenie ilości gildii w diamencie sprowadzają się do jednego: w jednej lidze powinny być gildie o zbliżonych możliwościach. Inną sprawą jest dyskusja nad pomysłem, do czego również serdecznie zapraszam. :)
 

Blade1984

Książę
Twój pomysł (dodatkowe ligi) czy zmniejszenie ilości gildii w diamencie sprowadzają się do jednego: w jednej lidze powinny być gildie o zbliżonych możliwościach

no ale o tym własnie chyba dyskutujemy ;) zresztą nie upieram się że musi to być dokładnie tak, można to zmodyfikować ale do tego trzeba właśnie wyrażania opinii i głosowania;) zresztą widać po procentach oddanych głosów, że zmiany są potrzebne, co do starych graczy z topów to w większości nie będzie ich to interensować, bo na rękę im taki system jaki jest.
 

kasia2389

Arcyksiążę
A ja będę się z uporem maniaka ;) trzymał własnego pomysłu, czyli

Zdecydowanie to genialny pomysł, pytanie tylko takie mam, jak sądzisz, ile maksymalnie gildii będzie grało w poszczególnych ligach, zwłaszcza tych dodanych przez Ciebie?
Zwłaszcza to mi się podoba "nagrody tylko za np. 3 pierwsze miejsca w lidze." To jest po prostu epickie.
 

Blade1984

Książę
nie wiem ile jest obecnie gildii diamentowych i platyn? Ale ty na pewno wiesz więc możesz sobie policzyć ;) po drugie to zarys który można byłoby dopasować do istniejących warunków liczebnych. Zresztą nie musi się podobać każdemu ;) szkoda że zawsze tylko potrafisz ironizować i teoretyzować.
 
Ostatnia edycja:
Do góry