[Inne] Zmiana systemu ligowego GPC

Czy jestes za wprowadzenie proponowanych przeze mnie zmian w systemie ligowym GPC?

  • TAK

    Głosy: 65 67,7%
  • NIE

    Głosy: 18 18,8%
  • TAK ale z pewnymi modyfikacjami

    Głosy: 18 18,8%

  • W sumie głosujących
    96

Blade1984

Książę
Od pewnego czasu toczy się dyskusja na temat niskiego poziomu rywalizacji w GPC, chodzi o to że czasem jedne gildie nie mają z kim walczyć bo gildie siedzą w przyczółkach albo nie można powalczyc bo jedna gildia jest tak silna że nie daje szans pozostałym. Chciałbym Wam przedstawić pomysł jak można by to zmienić, wszystkie uwagi będą cenne o ile będą na temat.
Otóż:
1) dodajemy dwie kolejne ligii, nazwijmy je Brylantową i Ligą Mistrzów
2) do ligii Diamentowej pozostałaby taka punktacja jaka jest
3) awans do ligii Brylantowej otrzymałyby tylko dwie pierwsze opcjonalnie jedna) gildie z każdej ligii Diamentowej
4) zwycięzcy ligii Brylantowej wskakują do Ligii Mistrzów, przegrani spadają do Diamentowej
5) pierwsze (opcjonalnie drugie) miejsce w Lidze Mistrzów pozostaje, reszta spada z powrotem do Diamentowej!
6) zwiększenie liczby punktów wymaganych do uzyskania nagrody, lub nagrody tylko za np. 3 pierwsze miejsca w lidze.
Oczywiście to tylko zarys pomysłu który można byłoby zmodyfikować.
 

Ferdinand

Baron
Wg mnie pomysł ciekawy, dodatkowe ligii mogły by dodać smaczku tym na szczycie a rzeczywiście zmniejszyć problem o jakim toczą się dyskusje.
 

Achilles 106 Znamienity

Szlachcic zagrodowy
Doskonały pomysł, kolejne dwie ligi bardzo by się przydały, mam w rankingu światowym pierwsze 50/50 gildii w diamencie i trochę nudno ciągle walczyć z tymi samymi.
 

DeletedUser22476

Guest
Jestem na tak i zagłosowałem.
Może ligi mogłyby zostać, tak jak są, tylko dobór gildii zmienić. Ciężko cokolwiek zrobić w gildii 20-osobowej, gdzie najlepszy ma 40mln pkt, przeciwko gildiom 70-osobowym, gdzie najlepszy ma 600mln pkt Te pkt nie biorą się znikąd, ale w dużej mierze z wysokich poziomów pereł.
Mogłoby być tak, jak gildia łapie się do ligi diamentowej, to wtedy przeciwników ma dobieranych w swoim przedziale punktowym na podstawie sumarycznej ilości punktów wszystkich graczy.
Szczerze mówiąc nie rozkminiałem jeszcze tego, ale taki miałem pierwszy pomysł, gdy trafiłem do diamentu i zobaczyłem co się dzieje.
Myślę, że dołożenie dodatkowych lig, też poprawi sytuację, ale czy w tych wyższych ligach będą jeszcze lepsze nagrody?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
"System ligowy

Aby upewnić się, że nie będzie rażących różnic między uczestniczącymi w Polach Chwały gildiami, wprowadzamy System ligowy złożony z pięciu odrębnych kategorii ligowych: miedzi, srebra, złota, platyny i diamentu. Gildie, które dopiero rozpoczynają walki w Polach Chwały zostaną umieszczone w lidze Miedzianej (...) Ma to na celu uruchomienie funkcjonalności na możliwie wyrównanym poziomie, ale dopiero po kilku sezonach Wasza pozycja w lidze będzie odzwierciedlać rzeczywistą efektywność. "
Czy ktoś to jeszcze pamięta?
Na możliwie wyrównanym poziomie faktycznie Pola wystartowały. Im dalej, tym słabiej to wygląda.
Żeby realnie konkurowały ze sobą gildie o zbliżonych możliwościach, to ilość miejsc w poszczególnych ligach powinna być ograniczona. Nie jest to możliwe? To przynajmniej ten pomysł daje szansę na oddzielenie topki GPC i możliwość zabawy dla wszystkich.
Myślę, że dołożenie dodatkowych lig, też poprawi sytuację, ale czy w tych wyższych ligach będą jeszcze lepsze nagrody?
Lepsze nagrody nie są chyba konieczne. Niech będzie to prestiż (nie myślę nawet o rankingu, ale o klasycznym znaczeniu tego słowa).
 
Ostatnia edycja:

kasia2389

Arcyksiążę
Na możliwie wyrównanym poziomie faktycznie Pola wystartowały. Im dalej, tym słabiej to wygląda.
No tak teraz w najwyższych ligach grają jakieś słabiutkie gildie robiące po 20 walk dziennie a te najlepsze co robią po 1000 walk dziennie nie mogą wyjść ze złotej, taka jest w niskich ligach zajadłość. Już w innym temacie ktoś słusznie zauważył, że słabe gildie są lepiej traktowane, nie chciało mi się w to uwierzyć, ale teraz widzę, w jak olbrzymim błędzie byłem.
Tak sobie myślę, że gildia tymka, może jeszcze nie w tym sezonie, ale w następnym będzie w diamentowej lidze, a gildia Agatonki za dwa tygodnie to spadnie do miedzianej jak nic.

Może dlatego, że trochę niewyspany jestem to bredzę jak Piekarski na mękach?
Ale za to w jakim znamienitym towarzystwie.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
te najlepsze co robią po 1000 walk dziennie nie mogą wyjść ze złotej
Nie mam pojęcia, jak grają gildie w złotej lidze. To mogę sobie jedynie wyobrazić, patrząc na efektowne siedzenie w porcie sporej ilości gildii, które "wywalczyły" już awans do diamentowej. ;)
Może to nasze, indywidualne doświadczenia, ale kilka pierwszych edycji w diamentowej było na dość przyzwoitym poziomie, patrząc z perspektywy czasu. Potem trafiały się rozgrywki ze Śpiącymi Rycerzami. Rzadko trafia nam się edycja, w której bierze udział więcej niż 2 - 3 gildie.
te najlepsze co robią po 1000 walk dziennie
Zgubiłeś minimum jedno 0 w tym zdaniu. :haha: Z zastrzeżeniem, że jest z kim walczyć o sektory. :p
 
Ostatnia edycja:

Tymek2007sims

Wicehrabia
ja się wypowiem . jestem w lidze srebrnej , zdobyłem jedną prowincję (34 negocjacje i 2 walki) i mam zapewnione 2 miejsce . nie widzę potrzeby zmian :)
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
Nie wiem ,w którym wątku to już było mówione ,ale fajnie aby znieśli limit pkt gpc . Wtedy nie potrzebne byłoby dodawać kolejne ligi bo te najsilniejsze gildie będą mierzyć się ze sobą . Przy twoim pomyśle w brylancie znajdą się gildie ,które nie dadzą rady i nie będą nic robiły .
 

Blade1984

Książę
no właśnie chodzi o to, że się tam nie znajdą bo bedą musiały walczyć z silnymi gildiami o pierwsze miejsce i to dwa razy z rzędy żeby awansować do najwyższej, ale dziekuje za opinię ;)
 

Ferdinand

Baron
hej - a srebrna , prowincja zajęta w 4 dni , raz poziom oporu był 18 - dla ciebie to nie osiągnięcia ?

nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo się tym kompromitujesz... wiesz czym się można pochwalić? przejęciem prowincji w 1 minutę (i jakby co mówię tu o diamencie czyli 160 punktów potrzeba). Opór 18 to nic :haha: :haha:
 
Do góry