GPC przepaść między diamentem a platyną

Blade1984

Książę
gdybym uważał że to bez sensu to bym nie rzucał pomysłu zmian? jesteś na nie i ok, nie mam zamiaru cie przekonywać, zresztą ty wszystko wiesz najlepiej
 

kasia2389

Arcyksiążę
gdybym uważał że to bez sensu to bym nie rzucał pomysłu zmian? jesteś na nie i ok, nie mam zamiaru cie przekonywać, zresztą ty wszystko wiesz najlepiej
W sumie to racja, ale mnie nie musisz przekonywać, przekonaj wydawcę gry, ale dziękuje za uznanie,
A teraz komplement za komplement: Mądrego to i przyjemnie posłuchać.

Oj coś mi się zdaje, że zaraz przyjdzie Gajowy Marucha i wygna nas z tego lasu.
 

Blade1984

Książę
dobra te przepychanki słowne są niepotrzebne, ja napisałem swoje zdanie na temat GPC ty swoje i na tym skończę dyskusję z tobą ;)
 

midh

Wójt
poczytalem, po raz kolejny te same problemy a rozwiazanie jest banalnie proste i nie trzeba nic nad nim myslec, bo od dziesiatek lat trwa rywalizacja miedzy druzynami sportowymi i wyksztalcily sie tam juz optymalne rozwiazania, ktore z powodzeniem mozna zaimplementowac w gpch

pierwsza z brzegu pilka nozna - system ligowy, chyba najbardziej przejrzysty
najwyzsza liga- nazwijmy ja dla ulatwienia pierwsza = 8 druzyn- 2 spadaja
2 liga - -2 razy po 8 druzyn- gildii - po 1 awansuja wyzej, spada tyle zeby zrobic miejsce awansujacym druzynom z 3 ligi, przy czym zawsze neizaleznie od ligi awansuje 1 z grupy ...proste- przejrzyste ..jedyne co trzeba dodac to nagrody za tzw mistrzostwo w 1 lidze, srebro, braz itd i po klopocie
 

kasia2389

Arcyksiążę
a rozwiazanie jest banalnie proste i nie trzeba nic nad nim myslec,
I jakby to miało niby pomóc w rozwiązaniu problemu jaki podał w pierwszym poście inicjator dyskusji?
Bo w takim systemie to jego gildia grała by w okręgówce, a nie tego chyba pragnął.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Bo w takim systemie to jego gildia grała by w okręgówce, a nie tego chyba pragnął.
Z tego, co czytam, wynika, że po prostu chce GRAĆ. Trafił do zbyt silnej ligi i nie był w stanie się przebić na mapę. Spadł do niższej i... też nie mógł grać, bo nie miał z kim. Jeżeli uda się przekonać Inno, że w konkretnej lidze powinny rywalizować gildie o zbliżonych możliwościach, to chyba dokładnie o to chodziło inicjatorowi dyskusji.
 

midh

Wójt
I jakby to miało niby pomóc w rozwiązaniu problemu jaki podał w pierwszym poście inicjator dyskusji?
Bo w takim systemie to jego gildia grała by w okręgówce, a nie tego chyba pragnął.
nieistotne czego pragnie, wazne zeby bylo sprawiedliwie czyli zeby graly ze soba druzyny o zblizonej mocy
gdyby gral w okregowce mialby powod do moblizacji do ulepszania swojej gildii wzglednie do zmiany gildii na taka ktora odpowiada jego oczekiwaniom
 

Fatherland

Książę
Przez ten prawie cały rok jak płaczecie, mogliście pomyśleć o rozwoju gildii pod GPC lub... zmienić gildie na taką która myśli. Podstawowy instynkt dostosowania się do panujących warunków u płaczków zawsze kuleje... tylko nie mówcie, że się nie da bo gildia wasza jest taka czy sraka... Trzeba myśleć, trzeba zmieniać. Za darmo to nawet zasiłków nie ma. Trzeba inwestycji i dopasowania... A jak się nie chce to trzeba zaakceptować że się nie ma, bo się nie chce samemu... Albo wyjechać do innej gildii której się chce i wraz z 1 sezonem pomyślała... Nikt nie myśli o konsekwencjach dodania kolejnych lig, a wystarczy trochę pomyśleć z czym to się wiąże. Dopiero wtedy będziecie płakać.

nieistotne czego pragnie, wazne zeby bylo sprawiedliwie czyli zeby graly ze soba druzyny o zblizonej mocy
gdyby gral w okregowce mialby powod do moblizacji do ulepszania swojej gildii wzglednie do zmiany gildii na taka ktora odpowiada jego oczekiwaniom

Ligii piłkarskie jak i każde inne, nie są sprawiedliwe, nie mogą. I właśnie o to chodzi. Sprawiedliwa, to może być sytuacja startowa. A reszta zależy do zespołu i miliona innych czynników czynnych i biernych. Skoro nie ma mobilizacji to jest sie tam gdzie się jest i liga nic tu nie zmienia.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
@Fatherland, to wszystko, co napisałeś, to prawda. Tylko to nie ten problem. Trafiliśmy raz na towarzystwo 7 gildii "diamentowych", z których każda była w stanie przejąć 4-5 sektorów w ciągu 24h. Czy muszę Ci tłumaczyć dlaczego wynudziliśmy się przez całą edycję? Całkowicie niezależnie od naszego przygotowania i możliwości. Gildia wagi ciężkiej zmuszona do konkurowania(?) z kompletem gildii wagi papierowej.
Z drugiej strony, motywacją powinno być DĄŻENIE do najlepszej ligi. Jedna edycja w diamentowej, to może pokazanie do czego trzeba "dorosnąć". Ale to zaczyna być ping-pong. W diamencie siedzą na plaży, spadają do platyny, w platynie zdobywają całą mapę i przyglądają się jej pięknej szarości przez kolejne dni, zajmują 1 miejsce i znowu edycja na plaży? Jak mają się dostosować do takich warunków? Przejść do silniejszych gildii? Jeżeli na serwerze jest 6-8 gildii rozdających karty, a każda z nich ma tylko 80 miejsc... a w każdej wymagania, których jeszcze nie spełniają (to wymaga czasu).
 

DomLuk

Wójt
Sprawiedliwa, to może być sytuacja startowa
A gdzie jest sprawiedliwa jak jedni mają budynków 2/3/3 a inni 1/1/3 ?
Gildie budowane przez 8 lat mamy dogonić w rok co Ty wygadujesz.
Dyskutujemy na temat złego rozstawienia w ligach, teraz to działa tak że w diamenicie są gildie mocne, średnie i słabe tak nie powinno być.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Nie sadzę, żeby wydawca gry gdziekolwiek deklarował, ze gra jest czy tez ma być sprawiedliwa. A może czegoś nie wiem.
No nie przesadzaj, za siedem lat i Twoja gildia będzie potężna, a może jak się dobrze postarasz to i wcześniej.
Ciekawy jestem, jak obliczasz moc gildii.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Gildie budowane przez 8 lat mamy dogonić w rok co Ty wygadujesz.
Gra wyraźnie też uwzględnia te różnice. 8 lat temu jeszcze nie grałam, ale gdy zaczynałam Kryjówka łotrów i Świątynia wiedzy były rarytasem, o budynkach eventowych z % do ataku nikt nawet nie marzył. a osiągnięcie 50 pr dziennych zbiorów wydawało się nieosiągalne. Jedyną perłą zasilającą skarbiec było Obserwatorium. Przy aktualnych możliwościach jest szansa, że dacie radę. :)
 
Może jedynym sensownym rozwiązaniem byłoby dopuszczać do GPCH tylko gildie o określonej ilości członków AKTYWNYCH?
Albo tworzyć ligi które łączyłyby gildie o takiej samej ilości AKTYWNYCH graczy?
 

damianp6

Szlachcic zagrodowy
Może oprócz punktów system.dobierajacy gildie powinien brać pod uwagę np. ilość przejętych sektorów w ostatnich 3 sezonach? (średnią) lub/oraz ilość przeprowadzonych walk/negocjacji. Może to spowodowaloby że Ci blokujący najwyższa ligę walczyliby ze sobą i w końcu zauważyli problem.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Może oprócz punktów system.dobierajacy gildie powinien brać pod uwagę np. ilość przejętych sektorów w ostatnich 3 sezonach? (średnią) lub/oraz ilość przeprowadzonych walk/negocjacji. Może to spowodowaloby że Ci blokujący najwyższa ligę walczyliby ze sobą i w końcu zauważyli problem.
A jaki miałby być powód aby karać (lub nagradzać) gildie za to, że robią dużo (lub mało) walk?
Za to dostają już nagrody zarówno dla gildii, jak również indywidualne.
Każda gildia ma taką sama szansę na "blokowanie" najwyższej ligi, wystarczy mieć 901 lub więcej PL oraz zająć co najmniej 4 miejsce, i tak w każdym kolejnym sezonie. Nic wielkiego.
 

damianp6

Szlachcic zagrodowy
Pytanie jest inne. Czy Ci najlepsi chcą walczyć z najlepszymi czy wolą zawsze mieć np. 6 słabych gildii bo po prostu zależy im na pozostaniu w najwyższej lidze i zbieraniu nagród.
Dyskusja tu jest zbędna bo nieprzekonanych nie da się przekonać. Jedni wolą grać i mieć coraz trudniej, a drudzy chcą po prostu w spokoju zdobywać kolejne miliony punktów bez zmian w grze.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Pytanie jest inne. Czy Ci najlepsi chcą walczyć z najlepszymi czy wolą zawsze mieć np. 6 słabych gildii bo po prostu zależy im na pozostaniu w najwyższej lidze i zbieraniu nagród.
Odpowiedź jest banalnie prosta. Są i jedni, i drudzy.
Wiem, że idę pod prąd i narażam się sporej ilości graczy (również z gildii, do której należę). Zastanawiam się tylko czy ten dodatek do gry ma służyć tylko 200-300 graczom, czy całej społeczności FoE (przynajmniej tej zainteresowanej). Po kilku sezonach nastąpiły (do przewidzenia) różnego rodzaju fuzje i transfery. W ich wyniku powstało kilka silnych zespołów i powiększyła się trochę grupa dominująca na Polach. Pozostałe gildie stanowią w diamentowej lidze swego rodzaju "dekorację".
Postawiono jednakowe wymagania dla graczy we wszystkich epokach (żeby nie stawiać w uprzywilejowanej pozycji przeciwników rozwoju technologicznego?), więc młodsi stażem, aktywni na Polach, gracze wpadają w pułapkę systemu naliczania PL. Na diamentową za słabi, na platynową za mocni (chyba, że uda im się trafić na przynajmniej jedną gildię, która podejmie wyzwanie).
 

kasia2389

Arcyksiążę
To naturalny proces ewolucyjny przeżywają (a raczej mają potomstwo, bo w sumie to chodzi o replikację DNA) najsilniejsi i najlepiej przystosowani. reszta siedzi w norkach i czeka na uderzenie meteorytu.

A młodsi stażem, aktywni na Polach, co z nimi? na nich czekają fuzje i transfery.

Ambitny gracz bez trudności znajdzie miejsce w ambitnej gildii.

Każdy dostaje to i tyle co i ile sobie wypracuje.
 

damianp6

Szlachcic zagrodowy
A młodsi stażem, aktywni na Polach, co z nimi? na nich czekają fuzje i transfery.

Ambitny gracz bez trudności znajdzie miejsce w ambitnej gildii.

Do młodych (w FOE :p) graczy nalezę m.in. ja. Miałem niejedną propozycje fuzji, ale co to za zabawa iść do mocnej gildii i mieć wszystko?

Teraz taka niestety moda panuje na upraszczanie gier bo wszyscy chcą być zwycięzcami. Chcą szybko coś osiągnąć i to zachować.

Zmiany mogłyby spowodować powstawanie nowych mocnych gildii a nie utrzymywać obecny status.

Nie chodzi tu o to aby wszyscy grali w najwyższej lidze, ale o to aby ta gra w każdej lidze była sprawiedliwa. Skoro jesteś najlepszy w platynie to nie możesz być od razu przegranym w diamencie. To tak jakby ktoś wchodził do ekstraklasy z ogromną przewagą i wiedział, że od razu spadnie.
 
Ostatnia edycja:

DomLuk

Wójt
Kolejny raz sprawdzaliśmy te pola chcieliśmy z diamentowej spaść, nie wykonalne trzeba by było nic nie zbijać dokładnym znaczeniu. Ani raz nie byliśmy w środku przeważnie na drugiej bazie zbijaliśmy tyle ile nam pozwalały %. Dwie ostatnie tylko spadły 7,8 miejsca, my mieliśmy 5. Dawniej było ze nawet 100 k nie zostawało się w diamentowej teraz 38 k i się zostaje . I znowu dostaniemy 2 gildie topowe i będziemy lizać czekoladę przez szybę, a topowe będą pływać w czekoladzie. Jakim celu ta zmiana była w diamentowej by dać więcej miejsc, pytam tych wyżej ?
 
Do góry