Event Archeologiczny 2020 - dyskusja

Arko50

Szlachcic zagrodowy
Witam. Jak u Was wygląda wypłata nagrody historyka? W informacji wyraźnie pisze "za każdą tablicę", przy historyku "za każdą serię zadań z glinianych tablic". Pisząc do supportu dowiaduje się że za serię tablic.
 

DeletedUser22277

Guest
Mam osobę w gildii z dużym bonusem do ataku. Zaatakował gracza z blisko 2000% bonusem do obrony. I wiesz co? Wygrał. Warto mieć trochę obrony, by odstraszyć słabszych, ale zawalać tym pół miasta nie ma sensu.

Nikt nie pisze o zawalaniu takimi budynkami połowy miasta. Wiesz chociaż jak duży procentowo ma ten atak o którym piszesz w stosunku do tych 2000% obrony? Jest jeszcze stosowawnie bonusów do ataku jak i obrony kupionych u handlarza, w tawernie czy wygranych, a to wiele zmienia, tak samo jak to jakimi jednostkami zaatakujesz przeciwnika chociaż nie wiesz jakimi jednostkami on się broni. Temat rzeka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4614

Guest
Szanowni Państwo Projektanci , Graficy, Programiści etc. etc. etc.

Może uszanujcie swój czas i nasz - graczy , i nie marnujcie go zbytecznie na estetyczną część przedsięwzięcia, może i oprawa jest ważna ale do jasnej ! ile razy można oglądać tę fantastyczną strzałkę, która macha do nas po zalogowaniu ? no piękna animacja ale ile razy mam to oglądnać?

Ponadto "prze fantastico " animacje trzęsącej sie miotełki , wybuchającego chodnika , nie wiem , patrząsającego trzonkiem szpadelka? ile ile ile na to kazdy gracz ma patrzec i tracic czas? dlaczego nie dacie opcji aby wyłączyć te jakże zacne animacje, dzięki którym trzeba pierdylion minut spedziec by wydac , co my tam znowu klikamy jak głupki ? ano te zwoje !

Proszę Was pomyślcie czasem, ze to już jest naprawdę duży tytuł i w końcu skończą Wam się klienci opłacający go , bo w zwykły sposób, nie mają tyle czasu by ogarnąć.

Dziękuję za uwagę.
 

Koval92

Szlachcic
I już się nie zgadza nagroda, na becie w tym dniu była szachownica, wszyscy sie nastawili a tu schowaj budynek...
Widze, ze studni sobie nie zdobędę w tym evencie, szkoda bo inni w poprzednim evencie mogli zdobyc wiele a ja żadnej...
 

LEGI

Wicehrabia
Jeżeli lubisz dostawać od silniejszych i być plądrowanym to nie stawiaj takich budynków. Ja dzięki inwestowaniu w takie rzeczy które dają premię obronie mam satysfakcję że gracz z DUŻO bardziej rozbudowanym miastem i armią po ataku na mnie wraca do siebie ledwo żywy, albo nie wraca w ogóle. Napiszę ci jeszcze że bardzo się mylisz twierdząc że szkoda na nie miejsca, ale może taktyka i strategia jest ci obca, więc masz takie prawo :).
Jeśli nie umiesz zbierać zbiorów na czas i chcesz tracić miejsce na polepszenie swojego ego że jedna osoba mniej cię zaatakuje to inwestuj śmiało dalej w obronę :)
 

werty0007

Szlachcic zagrodowy
Witam. Jak u Was wygląda wypłata nagrody historyka? W informacji wyraźnie pisze "za każdą tablicę", przy historyku "za każdą serię zadań z glinianych tablic". Pisząc do supportu dowiaduje się że za serię tablic.
nagroda jest przyznawana za serie zadan, czyli trzeba zrobic z kazdej tablicy (8szt) po 5 zadan, to wtedy zaliczy ci po 1 punkcie do nagrody. gliniane czesto wpadaja, gorzej jest z srebnymi. mi do nagrody brakuje jednej srebnej tablicy nr.3 i nie moge jej trafic
 

Blade1984

Książę
Jeżeli lubisz dostawać od silniejszych i być plądrowanym to nie stawiaj takich budynków. Ja dzięki inwestowaniu w takie rzeczy które dają premię obronie mam satysfakcję że gracz z DUŻO bardziej rozbudowanym miastem i armią po ataku na mnie wraca do siebie ledwo żywy, albo nie wraca w ogóle. Napiszę ci jeszcze że bardzo się mylisz twierdząc że szkoda na nie miejsca, ale może taktyka i strategia jest ci obca, więc masz takie prawo :).
jakoś mnie nie łupią a jak już to się rewanżuje i raczej nikt nie wraca, wole miejsce przeznaczyć na produkcje towarów dzięki czemu nie mam problemów z surka nawet jak ktoś mi raz na miesiąc skubnie 10 sztuk, dla takich strat nie ma dla mnie sensu marnować miejsca, taka jest moja taktyka panie NeroLune. przez rok moze 10 razy zostałem splądrowany wiec straciłem moze100 sztuk surki, a wyprodukowałem dzieki wolnemu miejscu tysiące:)
 

Arox

Baron
Co do bonusów ataku i obrony w armii defensywnej to szkoda na to miejsca i to z wielu powodów:
- bonusy są ważne tylko wtedy gdy ktoś nas zaatakuje (a jak ktoś nas nie atakuje to stają bezużyteczne), dotyczą tylko jednej sytuacji
- naszymi jednostkami steruje komputer który do mądrych nie należy...(atakuje najpierw łotrów czyli agresor bez problemu może wystawić jedną jednostkę zwykłą i 7 łotrów.... my do obrony tak armii nie możemy ustawić bo agresor ma pełną kontrolę nad swoimi jednostkami i zabije naszą jedyną jednostkę a później bez problemów łotrów)
Dopóki komputer nie będzie mądrzejszy i armia defensywna nie będzie wykorzystywana też do innych celów to niestety inwestowanie w to jest nie opłacalne.
 

Blade1984

Książę
Co do bonusów ataku i obrony w armii defensywnej to szkoda na to miejsca i to z wielu powodów:
- bonusy są ważne tylko wtedy gdy ktoś nas zaatakuje (a jak ktoś nas nie atakuje to stają bezużyteczne), dotyczą tylko jednej sytuacji
- naszymi jednostkami steruje komputer który do mądrych nie należy...(atakuje najpierw łotrów czyli agresor bez problemu może wystawić jedną jednostkę zwykłą i 7 łotrów.... my do obrony tak armii nie możemy ustawić bo agresor ma pełną kontrolę nad swoimi jednostkami i zabije naszą jedyną jednostkę a później bez problemów łotrów)
Dopóki komputer nie będzie mądrzejszy i armia defensywna nie będzie wykorzystywana też do innych celów to niestety inwestowanie w to jest nie opłacalne.
W pełni popieram:)
 

werty0007

Szlachcic zagrodowy
mam pytanie co do ulepszen tego powietrznego statku. mam obecnie 10 lev i chodzi mi o ten ostatni 11
czy te 20 towarow po zebraniu zostaja u mnie, czy idzie to do skarbca gildii? z tego co tam jest napisane ; zbierajac gildia otrzyma 20 towarow. czy mam to rozumiec, 20 dla mnie i 20 dla gildii?
 

*BIAŁA-GWIAZDA*

Baronet
Ex-Team
W opisie budynku na evencie jest:
Na 11 poziomie (grafika) to wspaniałe osiągnięcie inżynierii zapewnia
  • Monety
  • Populację
  • Po zmotywowaniu:
    • Zaopatrzenie
    • Punkty Rozwoju
    • Towary
    • Towary do skarbca gildi
Moim skromnym zdaniem daje i to i to :)

Co już moderator zdążył potwierdzić xD
 

DeletedUser20928

Guest
Wcześniej było też coś co dawało atak i obronę w nagrodzie dnia :). Wydałem na to 3 razy pakiet za 395 zwojów i nagrody dnia nawet jednej nie otrzymałem ... 2 w zadaniach eventowych mi się byk pojawia a w przykładzie podam to tak... <Motywacja 50 razy - zmotywowało odliczone te 50 razy i co ? > W eventowych zadaniu było tylko 46 zmotywowanych ludzi :). We wszystkich tego typu zadaniach tak jest... Więc ja nie wiem FoE kuleje z matmy na bardzo wysokim poziomie ;)

Dodam jeszcze to że wtedy 56 motywacji daje równe 50 zmotywowanych osób w zadaniu :). 24 motywację dają 20 motywacji do zadania :D. Mi to nie przeszkadza ale to trochę wstyd jest dla was :D. Nie wiem nie dopatrzyłem się ale przy zadaniach typu zbierz tyle i tyle towarów handlując lub coś to też kulawo jest ale to musze dopatrzeć się żeby nie pisać głupot :)
 

Evil

Szlachcic
<Motywacja 50 razy - zmotywowało odliczone te 50 razy i co ? > W eventowych zadaniu było tylko 46 zmotywowanych ludzi :). We wszystkich tego typu zadaniach tak jest... Więc ja nie wiem FoE kuleje z matmy na bardzo wysokim poziomie ;)
Ty klikasz "Wsparcie" na pasku czy wchodzisz do każdego i motywujesz ręcznie? Zwróć uwagę, że czasami nie ma czego wspierać w mieście, więc Ty wspierasz, ale jest komunikat, że nie było niczego do zmotywowania. I wtedy licznik nie wzrasta, bo przecież nie zmotywowałeś nic
 

PikselD

Rycerz
Szanowni Państwo Projektanci , Graficy, Programiści etc. etc. etc.

Może uszanujcie swój czas i nasz - graczy , i nie marnujcie go zbytecznie na estetyczną część przedsięwzięcia, może i oprawa jest ważna ale do jasnej ! ile razy można oglądać tę fantastyczną strzałkę, która macha do nas po zalogowaniu ? no piękna animacja ale ile razy mam to oglądnać?

Ponadto "prze fantastico " animacje trzęsącej sie miotełki , wybuchającego chodnika , nie wiem , patrząsającego trzonkiem szpadelka? ile ile ile na to kazdy gracz ma patrzec i tracic czas? dlaczego nie dacie opcji aby wyłączyć te jakże zacne animacje, dzięki którym trzeba pierdylion minut spedziec by wydac , co my tam znowu klikamy jak głupki ? ano te zwoje !

Proszę Was pomyślcie czasem, ze to już jest naprawdę duży tytuł i w końcu skończą Wam się klienci opłacający go , bo w zwykły sposób, nie mają tyle czasu by ogarnąć.

Dziękuję za uwagę.
Ja mam tą strzałkę TYLKO po 1 zalogowaniu po rozpoczęciu evntu.
 

DeletedUser20242

Guest
Jest ryzyko, że mimo pojawienia się szachownicy na becie może jej nie być teraz do zdobycia, czy jednak zawsze pokrywały się nagrody z bety i będzie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mastika

Wicehrabia
Mnie się wczoraj poszczęściło, raptem jakieś 500 zwojów dało 3x zestaw wystawy światowej. Rok czekałem, aż wreszcie podbiłem ją do 10 poziomu :)
 
Do góry