Event Archeologiczny 2020 - dyskusja

Koval92

Szlachcic
No i super. Stoje w zadaniach.
Żądali młotków 18k gdzie produkuje po 300 co 5 minut.
Nastawiłem w tawernie 24h bonus do młotków.
Kolejne zadanie za chwilę - odpal 2 premie w tawernie albo zrób negocjacje.
Negocjacje "umiarkowane" po 5 towarów których prawie nie mam.
Premii nie idzie zgasic, musze czekac od wczoraj jeszcze 5h. Za drugą premie chcą diamenty.
Kto te questy wymyśla?

Dzisiaj moge sobie tą nagrodę dzienną powąchać przez papierek. Wczoraj z 20 skrzynek wpadła jedna daily.
Rozumiem questy ale wykonalne... Tu chyba pół roku trzeba w jednej epoce siedzieć, żeby nazbierać te towary... 5 co cztery godziny i nie więcej... Nie macie bonusów do tego jak relikty w elvenarze, że zwiększają produkcje towarów do 700%?

Potem na taką "umiarkowaną" negocjację idzie produkcja z kilku dni...Eh
 
Ostatnia edycja:

mastika

Wicehrabia
Na którym świecie grasz? Jeśli na D, to wyszukaj mnie i dodaj do znajomych, pohandlujemy i będziesz miał towary :)
 

Arox

Baron
No i super. Stoje w zadaniach.
Żądali młotków 18k gdzie produkuje po 300 co 5 minut.
Nastawiłem w tawernie 24h bonus do młotków.
Kolejne zadanie za chwilę - odpal 2 premie w tawernie albo zrób negocjacje.
Negocjacje "umiarkowane" po 5 towarów których prawie nie mam.
Premii nie idzie zgasic, musze czekac od wczoraj jeszcze 5h. Za drugą premie chcą diamenty.
Kto te questy wymyśla?

Dzisiaj moge sobie tą nagrodę dzienną powąchać przez papierek. Wczoraj z 20 skrzynek wpadła jedna daily.
Rozumiem questy ale wykonalne... Tu chyba pół roku trzeba w jednej epoce siedzieć, żeby nazbierać te towary... 5 co cztery godziny i nie więcej... Nie macie bonusów do tego jak relikty w elvenarze, że zwiększają produkcje towarów do 700%?

Potem na taką "umiarkowaną" negocjację idzie produkcja z kilku dni...Eh
A event z tego co wiem będzie trwać jeszcze przez 2 tygodnie... to o co chodzi?
 

Evil

Szlachcic
Koval92, a Ty cały czas narzekasz, że jako nowy gracz nie możesz zrobić całego eventu w kilka dni,a jakieś zadania są za trudne. No cóż, to tak nie działa, że od razu po starcie miasta możesz mieć wszystko. Gdy trochę pograsz, zbierzesz surowce to wtedy będziesz mógł trzasnąć wszystkie zadanka w kilka dni. Ja swoje zrobiłem w 2 dni, ale miasto dobrze zaopatrzone już jest. Gram ponad pół roku pewnie, w aktualnej epoce trochę ponad tydzień.

Premię trza było włączyć na 4h. Tańsza, a i wtedy szybciej uruchomisz drugą ;)

Swoją drogą, jak tak tu wszystko porównujesz do Elvenara, to może wróć do tamtej gry?
 

Koval92

Szlachcic
Naprawdę, produkowałeś te młotki?
Stawia się kilka domów one kosztują dużo młotków a mało monet i sprzedaje.
W szesnastym poście w tym temacie jest link do opisu wszystkich zadań.

Nie każdy zna takie techniki.
Niektórzy nie mają młotków nawet, żeby postawić te domy.
Ilości są za wielkie.
 
Nie każdy zna takie techniki.
Niektórzy nie mają młotków nawet, żeby postawić te domy.
Ilości są za wielkie.

Trzeba cierpliwości. Na początku, przez pierwsze tygodnie czy nawet miesiące gry, rzeczywiście jest ciężko i nie każdy event da się ukończyć, ale z czasem idzie łatwiej, aż w końcu dojdziesz do etapu, gdy będziesz kończył eventy ponad program ;)
 

PikselD

Rycerz
Ja od kilku dni mam statek poz. 4

Te questy są centralnie pod wysoko rozwiniętych graczy, jak ktoś nie ma tych budynków co dają tonę rzeczy naraz to potem masakra... Albo tych ulepszeń na wojsko... Wczoraj 200 towarów do gildii musiałem dać, tyle to ja miałem zapasów z 5-6 dni produkcji... a to jeden quest.

Młotków też ciągle brakuje a questów powtarzalnych na nie nie widać.
W ogóle kto powymyślał te questy powtarzalne co trzeba płacić złoto i młotki a dostaje się ich 2x mniej niż się dało? Pierwszy raz widzę takie coś na oczy
Ja zaopatrzenia mam więcej niż monet (monet 1.5mln a zaopatrzenia 1.7mln)
 
Ostatnia edycja:

kasia2389

Arcyksiążę
Na początku, przez pierwsze tygodnie czy nawet miesiące gry, rzeczywiście jest ciężko
Wcale nie jest to prawda, nie dalej jak pół roku temu zaczynaliśmy grac na J, i wcale nie był ciężko, a wręcz powiedziałbym, że łatwiej jak na starych serwerach.
Ciężko jest nowym graczom, bo nie znają gry, ale z czasem poznają i będzie im łatwo.
Każdy kiedyś zaczynał.

A dlaczego gdy jestem w żelazie mam zadanie: wymień ... przedmiotów w handlarzem antykami LUB... ??
A dla tego, że specjalnie dla elity z żelaza nie będzie się robić innych zadań, właśnie dla nich są alternatywne zadania.
 

Koval92

Szlachcic
Pytanie, co byście losowali w evencie w kolejnych dniach?

1. Karuzelę (4-8% ataku i obrony wojska + zadowolenie)
2. Fontannę Globus (6-10% ataku i obrony armii broniącej +zadowolenie +10% do zbioru młotków)
3. Szachownicę (będzie jutro), 5-11% ataku wojska + populacja + produkcja monet

Studni życzeń nie było w daily na becie więc nie uwzględniam...
 

Blade1984

Książę
Wie ktoś może czy będzie jeszcze ulepszanie Wystawy światowej, bo już raz była jako dzienna i dwa razy trafiłem ale brakuje mi jednego ulepszenia żeby był max. na poprzednim evencie nie dałem rady zrobić jej na maxa bo zaczynałem grę.
 

Koval92

Szlachcic
Dla mnie osobiście max 8% ataku i 8% obrony jest atrakcyjniejsze niż 11% ataku natomiast waham się pomiędzy tym a fontanną globus, bo jestem w rozdziale wczesnego średniowiecza a ona zwiększa produkcję młotków... Chyba, że potem z młotkami (zaopatrzeniem) się problemu nie ma? Jedną już mam i tak...

@Blade1984 jeszcze 2x w tym evencie będą zestawy ulepszeń do wystawy światowej, wypadało by 14 i 22 maja
 

Evort01

Baronet
Zamek himeji jak już reszta kompletnie nie ma sensu. Globus to kompletny szajs no chyba ze chcesz tracic miejsce i zeby raz na rok 1 osoba mniej Cie zaatakowala
 

Koval92

Szlachcic
Zamek himeji jak już reszta kompletnie nie ma sensu. Globus to kompletny szajs no chyba ze chcesz tracic miejsce i zeby raz na rok 1 osoba mniej Cie zaatakowala

Czyli tamte dwa lepsze tak?

No i git:)
a co do młotków to jak wybudujesz sobie Latarnie z faros, royal albert czy kapitol to problem ci się rozwiąże:)

Tak wlasnie wybudowałem 2 dni temu Latarnię z Faros ;)
Mam nadzieję, że sytuacja niedługo się poprawi
 

Blade1984

Książę
Globus daje bonus do armii ale tej broniącej miasta wiec szkoda na niego miejsca wg. mnie. a latarnie mam na 11 poziomie i dzieki temu pierwsze 40 zbiorów dziennie mam z bonusem 150%:)
 

DeletedUser22277

Guest
Globus daje bonus do armii ale tej broniącej miasta wiec szkoda na niego miejsca wg. mnie. a latarnie mam na 11 poziomie i dzieki temu pierwsze 40 zbiorów dziennie mam z bonusem 150%:)

Jeżeli lubisz dostawać od silniejszych i być plądrowanym to nie stawiaj takich budynków. Ja dzięki inwestowaniu w takie rzeczy które dają premię obronie mam satysfakcję że gracz z DUŻO bardziej rozbudowanym miastem i armią po ataku na mnie wraca do siebie ledwo żywy, albo nie wraca w ogóle. Napiszę ci jeszcze że bardzo się mylisz twierdząc że szkoda na nie miejsca, ale może taktyka i strategia jest ci obca, więc masz takie prawo :).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser20434

Guest
Jeżeli lubisz dostawać od silniejszych i być plądrowanym to nie stawiaj takich budynków. Ja dzięki inwestowaniu w takie rzeczy które dają premię obronie mam satysfakcję że gracz z DUŻO bardziej rozbudowanym miastem i armią po ataku na mnie wraca do siebie ledwo żywy, albo nie wraca w ogóle. Napiszę ci jeszcze że bardzo się mylisz twierdząc że szkoda na nie miejsca, ale może taktyka i strategia jest ci obca, więc masz takie prawo :).
Mam osobę w gildii z dużym bonusem do ataku. Zaatakował gracza z blisko 2000% bonusem do obrony. I wiesz co? Wygrał. Warto mieć trochę obrony, by odstraszyć słabszych, ale zawalać tym pół miasta nie ma sensu.
 
Do góry