Czy ludzie to zwierzęta

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15092
  • Data rozpoczęcia

Czy ludzie to zwierzęta?

  • Tak

    Głosy: 31 72,1%
  • Nie

    Głosy: 12 27,9%

  • W sumie głosujących
    43

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
No właśnie czyli nie ma znaczenia, że postrzegasz siebie jako najgłupsze zwierzę.
Nie ma znaczenia jak ty siebie postrzegasz, a jak dobrze się wczytasz to zobaczysz "najinteligentniejszymi, ale jednocześnie najgłupszym"

Jeżeli nie wiesz o co dokładnie chodzi, podam proste pytania:
-Czy zdajesz sobie sprawę co zatopiono w bałtyku?
-Czy wiesz z jakiego powodu wymordowano tyle żydów?
-Czy początek 1 i 2 wojny światowej był dobry czy zły?

A teraz podchwytliwe:
Czy masz świadomość zniszczenia świata, w tej chwili?
 

DeletedUser13910

Guest
Ja nie uważam siebie za najgłupsze zwierzę dlatego sprzeciwiam się temu i zgadzam się z Arnau.
To co ty piszesz też nie ma znaczenia bo w końcu jesteś najgłupszym zwierzęciem.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jesteśmy najinteligentniejsi bo potrafimy tworzyć, a najgłupsi bo większość dzieł wykorzystujemy do zabijania, niszczenia itd.
Samo to że dzięki 2 wojnie światowej skok naszej technologi był tak ogromny że dzięki 3 możliwe że wymyślono by latające pojazdy, teleportacje itd, a wszystko po to by pierw zabijać.
Czy to nie jest głupie i mądre za razem?

Czy podział ziemi w państwa, niewidzialnymi granicami jest inteligentny czy głupi? Odcięcie się od innej cywilizacji możemy oglądać i porównywać dzięki np murowi berlińskiemu.

Czy inteligentne jest panowanie nad innymi zwierzętami, a równocześnie brak panowania nad ludźmi ^^
Mamy prawo, dekalogi, regulaminy, zasady, wszystko to by żyło się lepiej, a ile mamy na świecie więzień które miały karać i "nawracać" a niekoniecznie to wychodzi.
My najinteligentniejsi mamy wspaniałą wiedze w książkach, możemy się uczyć, możemy korzystać z technologi, a analfabetyzm nadal istnieje, nauka nas nie interesuje, wolimy kase, którą jak zdobędziemy to i tak mamy jej za mało, technologia aktualnie służy nam do zabaw, pozdrawiam graczy foe ;)
Do tego dodajmy problemy gotówkowe jakie sobie stawiamy, jak trudno o grant naukowcowi, jak trudno o patent, ile z nas zarabia na patentach, lekach które służą ratowaniu ludzi... Czyż to nie jest inteligentne i głupie za razem? Czy nie mogło by być wspaniale, a nie jest bo...?

W kropki można wstawić sobie dowolne słowo, nie zmieni to jednak nic, ponieważ po przeczytaniu tego i tak wrócimy do mozolnego życia, do pierożków na święta bo ważne jest tu i teraz, a nie dobro ogółu, to jest również głupie i inteligentne, głupie bo kiedyś za to zapłacimy, a inteligentne bo myśleniem o problemie co dalej z nami będzie przysporzymy sobie tylko paranoi.
 

DeletedUser15149

Guest
Jeżeli nie wiesz o co dokładnie chodzi, podam proste pytania:
-Czy zdajesz sobie sprawę co zatopiono w bałtyku?
-Czy wiesz z jakiego powodu wymordowano tyle żydów?
-Czy początek 1 i 2 wojny światowej był dobry czy zły?
A teraz podchwytliwe:
Czy masz świadomość zniszczenia świata, w tej chwili?

Wiem i rozumiem. Ale zobacz, że żadne inne zwierze nie byłoby w stanie zrobić czegoś takiego, ponieważ nie jest na tyle rozwinięte, żeby czynić takie złe rzeczy. Człowiek jest zdolny do bardzo wielu rzeczy, jak żadne inne zwierze i to świadczy o jego naczelnej roli w świecie zwierząt. Inna kwestia czy robi więcej dobrego czy złego. Ale to pozostaje bez znaczenia jeśli oceniamy jego inteligencję, ponieważ nawet czyniąc złe rzeczy, o któych piszesz, robi to świadomie. I również przez to w każdej sekundzie może powstrzymać np. niszczenie świata. Inne zwierzęta nie są na tyle rozwinięte, żeby analizować sytuację całej planty. My tak. I to właśnie robi różnicę.

EDIT:
Zacząłem pisać zanim dodałaś ten post powyżej. Zgadzam się w 100% z argumentami. Myślałem, że mówiąc, że jesteśmy jednoczęsnie najmądrzejsi i najgłupsi ze zwierząt chodzi o porównanie z innymi ziwerzętami. A tutaj w zasadzie dokunujemy oceny samego człowieka z jego zaletami i wadami.
Mimo wszystko, człowiek ma wolny wybór i jest tego świadomy. W związku z tym zawsze może sytuację zmienić, jeśli się da, zwierzęta nie mają takiej zdolności postrzegania globalnie świata. To jeśli chodzi o relacje człowiek - inne zwierzęta.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Wiem i rozumiem. Ale zobacz, że żadne inne zwierze nie byłoby w stanie zrobić czegoś takiego, ponieważ nie jest na tyle rozwinięte, żeby czynić takie złe rzeczy. Człowiek jest zdolny do bardzo wielu rzeczy, jak żadne inne zwierze i to świadczy o jego naczelnej roli w świecie zwierząt. Inna kwestia czy robi więcej dobrego czy złego. Ale to pozostaje bez znaczenia jeśli oceniamy jego inteligencję, ponieważ nawet czyniąc złe rzeczy, o któych piszesz, robi to świadomie. I również przez to w każdej sekundzie może powstrzymać np. niszczenie świata. Inne zwierzęta nie są na tyle rozwinięte, żeby analizować sytuację całej planty. My tak. I to właśnie robi różnicę.

Tak dlatego kasia pisała, najinteligentniejsze i najgłupsze za razem.
Jesteśmy tak skomplikowani że nawet w życiu codziennym możemy być najmądrzejszym człowiekiem na ziemi, a prowadzić samochód jak kompletny fajtłapa. Sprzeczność chyba jest nasza domeną. Wiemy że alkohol szkodzi ale pijemy, wiemy ze podjadanie słodkości jest złe ale podjadamy, wiemy że zabijanie jest złe ale zabijamy. Sprzeczność.
Nikt nam tronu na ziemi nie odbierze, ale usilnie próbujemy to zrobić sami ;)
 

DeletedUser15149

Guest
pawe17 - Natali ma w tym co pisze też rację. Bo uważa, że głupota ludzi przejawia się w tym, że źle wykorzystują to co mają, władzę nad światem i zasobami. Wydaje mi się, że my patrzymy z drugiej strony i np. dla mnie sam fakt, że mamy taką władzę jako ludzie nad innymi zwierzętami, nad zasobami natural. itd. stawia nas w roli najbardziej inteligentnych.
To jest różnica podejścia do tematu. Wydaje się więc, że obie strony mają rację tylko inaczej patrzą na temat.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Arnau, pan Pawe należy do ludzi którzy wolą obrazić niż wyrazić. Przekonało się o tym już wiele osób na forum, jego posty sa nie zmiennie agresywne w stosunku do kogoś. Ja nie zwracam na to uwagi.

Hipokryzja było by gdybym głosiła że wierze w Boga a po cichu robiła swoje,
hipokryzją jest gdy twierdzisz że jesteś katolikiem, a dodajesz niepraktykującym.
Ja nie pisałam że Biblia jest zła, cenie ją jako wiele wspaniałych cnót i prawd o życiu, szkoda tylko że nie działa nawet u osób "wierzących" (nie wszystkich naturalnie) gdy widzę krucjatę różańcową, tą agresje pokazywaną teraz w mediach, zastanawiam się jak tamci ludzie mogą nazywać się wierzącymi (oczywiście nie wszyscy sa tam również spokojni obywatele) Biblia pokazała drogę, dekalog pokazał drogę, hipokryzją jest branie do rąk krzyża w celu politycznym choćby nawet...
 

kasia2389

Arcyksiążę
Mądrość całego gatunki i inteligencja pojedynczych osobników to zupełnie inne rzeczy.
Nie podlega dyskusji, że człowiek jest najinteligentniejszym zwierzęciem.
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście, że i wśród zwierząt są wspólnoty. Wilki i psowate łączą się w watahy, takie zwierzęce gromady- rodziny. Mrówki, termity i
pszczoły stworzyły coś, co można jednak nazwać społecznościami. JEST w mrowiskach i rojach podział na role czy klasy-
królowa, robotnice, wojownicy, trutnie, a nawet i niewolnicy, mrówki czy termity ze zniszczonych i przejętych innych mrowisk i termitier.
Słonie i delfiny też łączą się w liczne rodziny. Człowiek to podniósł tylko
do większego wymiaru choć w tzw. ludzkich społeczeństwach czuje się on sam czasami niczym w najdzikszej dżungli takiej sprzed wieków.
 

DeletedUser3220

Guest
Między filozofią, dywagacjach w sferach kultu, a nauką cały sens rozmowy sprowadza się do:

CZŁOWIEK JEST ZWIERZĘCIEM

(a niektórzy ludzie wyjątkowo :p)
 

kasia2389

Arcyksiążę
O ile bez wątpienia CZŁOWIEK JEST ZWIERZĘCIEM o tyle z całą pewnością nie jest owadem, rybą i takim tam.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja poważnie pytam!
Że ślimak jest rybą lądową słyszałam, że ryba to znak chrześcijan słyszałam, ale że ryba zwierzęciem nie jest to nie wiedziałam.

Może zaznaczy mówimy o rodzinie zwierząt, czyli o wszystkim, owady też oddychają, kupciają, jedzą. Funkcje życiowe mają w rodzinie zwierząt chyba są? No myślałam ze ryba na pewno.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Już wiem o co chodzi Ci.

Wiec tak:
Człowiek jako gatunek jest w zbiorze zwierząt w którym to zbiorze również są owady, ryby i takie tam.
Z całą pewnością natomiast człowiek jako gatunek nie jest w zbiorze owadów, ryb i takich tam.
Siedzi na innej gałęzi :)

image007.gif
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Dawno się o tym uczyłam...
Ja rozumiem że dzieli się praktycznie wszystko na grupy ale w ogóle jesteśmy zwierzętami, sa jeszcze rośliny i coś jeszcze było...
To że potem dzielimy to na grupy podgrupy, ssaki, ssaki jajorodne, żyworodne, czteronożne, dwunożne, kopytkowe, łapkowe itd.

Nie pamiętam co było najwyżej, rodzina, gatunek czy jeszcze coś innego... Najwyżej czyli grupa najbardziej ogólna.


Tak Natalia miała 3 z biologii i jej nie lubiła, jak by ktoś pytał ;)
 

DeletedUser

Guest
I znowu poprawność polityczna - pseudokomunistyczne brednie wyssane z palca! Naprawdę dziwię się jak w ogóle takie osoby mogą być supporterami, skoro nie potrafią uargumentować swoich poglądów i w dodatku same sobie zaprzeczają!
 

DeletedUser3220

Guest
I znowu poprawność polityczna - pseudokomunistyczne brednie wyssane z palca! Naprawdę dziwię się jak w ogóle takie osoby mogą być supporterami, skoro nie potrafią uargumentować swoich poglądów i w dodatku same sobie zaprzeczają!
A co indywidualne poglądy mają do pracy/supporterstwa czy czegokolwiek innego?
 

DeletedUser15149

Guest
I znowu poprawność polityczna - pseudokomunistyczne brednie wyssane z palca! Naprawdę dziwię się jak w ogóle takie osoby mogą być supporterami, skoro nie potrafią uargumentować swoich poglądów i w dodatku same sobie zaprzeczają!
na żartach się nie znasz? poza tym, gdzie tutaj widzisz kwestie polityczne albo pseudokomunistyczne? chyba za dużo telewizji się ostatnio naglądałeś. wyluzuj trochę.
 
Do góry