Codzienne wyzwania - komentarze

DeletedUser16730

Guest
Może i kowale zabierają motywki, ale są one motywowane na sam koniec

Chyba nie do końca. Oczywiście pierwsze są św, obsy i temu podobne, ale dalej idzie losowo. Tam gdzie nie mam jeszcze perłami zapewnionego zadowolenia potrafią mi wskoczyć przed kulturę i bywa, że jest problem z radością.

Odejmowanie punktu za niewykonane zadanie to kompletny kretynizm. Jak mam wykonać zadanie będąc w pracy? :mad:

Nie narzekaj, w wersji pierwotnej był całkowity restart za niewykonane zadanie. Zresztą ta gra wcale nie jest taka czasoabsorbująca, chcesz zobaczyć co może się stać jak wrócisz z roboty to zagraj w Grepolis. Tam możesz nie mieć po co wracać.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Chyba nie do końca. Oczywiście pierwsze są św, obsy i temu podobne, ale dalej idzie losowo. Tam gdzie nie mam jeszcze perłami zapewnionego zadowolenia potrafią mi wskoczyć przed kulturę i bywa, że jest problem z radością.

Wielokrotnie stawiało się kowali, czy to podczas eventów, czy teraz do codziennych wyzwań i zawsze mi na końcu kowale motywowało, chociaż z drugiej strony nie wiem jak to jest z kulturą, bo mam tylko jeden taki budynek postawiony( w sumie zbędny), więc możesz mieć rację.
 

Von Grun

Wicehrabia
Zajmij 5 sektorów z mapy kampanii. Ktoś miał fantazję układając te zadania, albo po prostu se jaja robił :D Może od razu 10 albo 15, po co sie rozdrabniać!
 

DeletedUser7795

Guest
@wSCIEKLY23 trafiają się głównie zadania trudne do wykonania albo wręcz niemożliwe do wykonania.

- jak mam zająć wojskiem z epoki postępowej sektory na mapie współczesności ?
- jak mam zbudować budynki mieszkalne / kulturowe przy kompletnym braku miejsca ?

Oświeć mnie, bo ja nie widzę żadnej możliwości wykonania takiego zadania.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
@wSCIEKLY23 trafiają się głównie zadania trudne do wykonania albo wręcz niemożliwe do wykonania.

- jak mam zająć wojskiem z epoki postępowej sektory na mapie współczesności ?
- jak mam zbudować budynki mieszkalne / kulturowe przy kompletnym braku miejsca ?

Oświeć mnie, bo ja nie widzę żadnej możliwości wykonania takiego zadania.

Czy ja gdzieś pisałem, że wszystkie zadania są łatwe do wykonania?
Nie. Sam póki jeszcze mam wolne miejsce na głównym świecie( na pobocznym nie mam takie luksusu) to mogę sobie pozwolić na postawienie kowali, czy zabawę w stawianie i usuwanie budynków mieszkalnych czy ozdób, by zdobyć ilość tam ludności czy zadowolenia.
Sam wybrałeś taki sposób grania, że jesteś na mapie kilka epok do przodu czy wykorzystałeś wszystkie dostępne miejsce w mieście, pewnie na cenne budynki, więc nie po drodze Ci jest ich kasowanie czy chowanie do schowka, więc nie mniej też do nikogo pretensji, że chcesz siedzieć w niskiej epoce, przez co nie możesz robić codziennych wyzwań, a co za tym idzie nie możesz zgarnąć mniej lub bardziej cennych nagród.
Każdy też wie, że zadania te zmuszają do postępu, a jak komuś taki postęp nie po drodze to ich nie będzie robił, ale to jest jego własny wybór więc pretensje tylko i wyłącznie do siebie. Każde zadanie jest do zrobienia, ale przez nasz sposób grania, lub z własnej woli nie robimy ich, bo zamiast przykładowo włączyć w tarasach 4 godziną produkcję, woli włączyć w nich produkcję PRów, które są cenniejsze niż nagroda do wygrania.
 

DeletedUser16730

Guest

kasia2389

Arcyksiążę
Cieszę się, że to się pojawiło, jednak dziś pojawił mi się pewien problem Ukończyłam zadania a one się nie zamykają...

Nowy obraz mapy bitowej1.jpg

Nowy obraz mapy bitowej1.jpg


Serio? Na altach też?
Na pozostałych światach mało mnie obchodzą te zadania, bo dla 10 PR* nie będę się wysilał, jak się trafią zadania do wykonania od razu to robię a jak nie to olewam, wystarczająco absorbujące jest robienie tam wypraw i zadań ewentowych.

*) Nie, nie wymieniam PR między światami, w sumie to nigdzie.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser16730

Guest
Na pozostałych światach mało mnie obchodzą te zadania

Ale ja nie pytałem czy Cię obchodzą tylko czy są zadania z sektorami. Chyba czytasz jak aktywujesz?

Bo wychodzi na to, że masz zrobione wszystkie mapy na jednym świecie i traktujesz fakt, że nie ma tam zadań z sektorami w kategoriach cudu.
 

DeletedUser19309

Guest
Dziwne, że jeszcze nikt z góry nic nie napisał. Sama przeczytałam o tym niedawno na becie.......... nie dostaniemy zadania z sektorami jeżeli nie mamy wolnych sektorów dostępnych na mapie ! Nie warto puszczać zwiadu jeżeli nie jest to konieczne. Może się komuś przyda :)
 

DeletedUser11323

Guest
ogólnie zadania do d...y nigdy nie dostałem nagrody a tylko zakichane pr-ki nie bawie sie w to
 

Kaluta

Wójt
@roberthinc1 mogę przyjąć te pr, jak ich nie potrzebujesz :D:D

A tak na serio - jak już są te zadania dzienne, to może poszukiwacza usunąć? Nie widać ikony, że zbiory się skończyły....
 

DeletedUser16730

Guest
Po co robić zadania dzienne i zdobywać budynki skoro miejsca w mieście brak?

Zabawa nie polega na tym żeby stawiać każdego śmieciocha tylko żeby maksymalizować zysk minimalizując powierzchnię zabudowy. Jeśli natomiast uznasz, że chcesz mieć wyłącznie ładne miasto to pod słowo "zysk" podstawiasz słowo "estetyka".
Wybuduj WI i wyburz domki, od razu zrobi się przestrzeń. Nie wspomnę o tym ile jeszcze masz rozszerzeń za medale. Wyciąg Arkę i inwestuj w cudze perły, szybko powpada tyle medali, że narobisz kolejnych rozszerzeń.

Przez dwa lata na palcach jednej ręki można policzyć wymaksowane miasta które widziałem. Ludzie stawiają każdego śmiecia i płaczą, że miejsca nie ma. Jest plac taki jaki jest i trzeba iść na ustępstwa. Albo rybki, albo akwarium.
 

DeletedUser11629

Guest
Narciarski chyba.

Pytanie. Po co robić zadania dzienne i zdobywać budynki skoro miejsca w mieście brak?

Nie wiem, kto wygrywa te budynki, bo jedyny, który dotąd wygrałam z codziennych to szkoła doboszuff, dziękuję uprzejmie.

Jak przeszłam do modernizmu, skasowałam z miasta 14 studni/fontann, bo towary nieprzetworzone z Arką i CHF są mi potrzebne, jak umarłemu kadzidło. W ogóle specjalizuję się w ekonomicznym wykorzystaniu przestrzeni miasta i potrafię prawie w każdym znaleźć miejsce przynajmniej na tarasy (a w większości na 3 tarasy i AO...) - no to przepraszam, ale miejsce jest, tylko trzeba go poszukać, a nie mnożyć dróżki i ozdupki.
 

DeletedUser16730

Guest
Narciarski chyba.

Akurat miałem na myśli ten do obornika.
630178667_1_261x203_sprzedam-wyciag-obornika-brodnica_rev009.jpg
 

Von Grun

Wicehrabia
Zabawa nie polega na tym żeby stawiać każdego śmieciocha tylko żeby maksymalizować zysk minimalizując powierzchnię zabudowy. Jeśli natomiast uznasz, że chcesz mieć wyłącznie ładne miasto to pod słowo "zysk" podstawiasz słowo "estetyka".
Wybuduj WI i wyburz domki, od razu zrobi się przestrzeń. Nie wspomnę o tym ile jeszcze masz rozszerzeń za medale. Wyciąg Arkę i inwestuj w cudze perły, szybko powpada tyle medali, że narobisz kolejnych rozszerzeń.

Przez dwa lata na palcach jednej ręki można policzyć wymaksowane miasta które widziałem. Ludzie stawiają każdego śmiecia i płaczą, że miejsca nie ma. Jest plac taki jaki jest i trzeba iść na ustępstwa. Albo rybki, albo akwarium.
Mieszkalne mam tylko za diamenty, produkcyjne tylko z eventów i wypraw 4 szt na młotki, reszta na pr. Arka 80lvl, rozszerzeń za medale 4 za diaksy 8 zostało do postawienia, a inwentarz pełny. Jak żyć?
 

DeletedUser16730

Guest
Mieszkalne mam tylko za diamenty, produkcyjne tylko z eventów i wypraw 4 szt na młotki, reszta na pr. Arka 80lvl, rozszerzeń za medale 4 za diaksy 8 zostało do postawienia, a inwentarz pełny. Jak żyć?

Pomijając nieekonomiczny sposób rozszerzania terenu to tam masz połowę fantów do wywalenia, albo do wymiany na lepsze wg. mnie. Daleko mu jeszcze do wymaksowania ekonomicznego.
Skoro w inwentarzu są rzeczy których nie możesz wymienić bo są gorsze od tego co masz to znaczy, że są to śmieci.
 

DeletedUser16730

Guest

Zacznijmy od tego, że nie wiem czy chcesz robić awans czy zostać w epoce. Jeśli chcesz awansować to robisz to jak najszybciej i część tego co masz traktujesz jak przejściówkę.
Tak czy owak ja bym wywalił Kapitol. WI wyżej i domki do wywalenia (nawet diamentowe). Jeśli już nie robisz awansów to zakłady towarowe, chyba, że chcesz pohandlować towarem, ale Jutro to niezbyt dobry temat do handlu. Nawet jak wskoczysz w przyszłość to produkowanie w budynkach towarowych na handel nie jest szczytem ekonomii.
Wszystkie produkcyjne do młotków jak np. ciastkarnie. Azyl czempiona w tej epoce jest zbędny. Cerkiew i zamek wyżej, a legowiska i ognie do kosza. Dalej, boisko, bal maskowy i im podobne. Idt.
To zależy od wielu czynników, zakładam, że chodzi o czystą ekonomię i jak najwięcej PR/24h wyciągnąć. Nie wiem też co masz w schowku, czy są tam lepsze zamienniki. Być może to co masz jest w tej chwili najbardziej optymalne, ale na pewno nie jest to już koniec i tylko brakuje miejsca na więcej.

Świątynia wiedzy to tak jak metr w Sevres, pomijając perły oczywiście które rosną bez zwiększania pola. Świątynia jest odnośnikiem i do niej wszystko się porównuje. Tarasy i obserwatoria są o 50% większe, bazary o 150% itd. Z drugiej strony masz np. Pałace które mogą osiągnąć tę samą wydajność i dać dodatkowo towary. Jeśli masz lepsze opcje wymieniasz, jeśli nie czekasz na nie. Ale na pewno to nie jest kwestia braku miejsca w Twoim przypadku. Na tym polega strategia, że optymalizujesz i układasz najlepsze możliwe miasto. Po czym zdobywasz lepsze fanty i wymieniasz na jeszcze lepsze miasto. Jeśli zrobisz najlepsze jakie może być to wtedy nastąpi brak miejsca.
To tak jakbyś grał w pokera i stwierdził, że rozdawanie 5 kart jest za mało bo jakby rozdawać po 10 łatwiej by było mieć karetę.
 

DeletedUser11629

Guest
Akurat miałem na myśli ten do obornika.
630178667_1_261x203_sprzedam-wyciag-obornika-brodnica_rev009.jpg
Dzisiaj to podstawowe narzędzie developerskie zwiozło mi zadanie: "zajmij sektor z mapy kampanii", a ja mam wszystkie prowincje podbite i zonk, musiałabym puścić zwiad... To jak tam było o tym, że upewniliście się, iż zadania nie będą niemożliwe...?

Poza tym kolejny tydzień robienia CW i kolejna nagroda ze skrzyni syfiarza: 2 PRZECHOWAJKI. No, lubię je, ale nie aż tak. W tygodniu standardowo: 1 czempek niemyty od miesiąca, 1 wyliniała palma i 10 PR z Caritasu, czyli wszystko to, co było warte mojego czasu oraz wykupienia 5 sektorów z mapy WSP. Gratuluję bubla, mam nadzieję, że jesteście z siebie zadowoleni.
 

DeletedUser17530

Guest
Dzisiaj to podstawowe narzędzie developerskie zwiozło mi zadanie: "zajmij sektor z mapy kampanii", a ja mam wszystkie prowincje podbite i zonk, musiałabym puścić zwiad... To jak tam było o tym, że upewniliście się, iż zadania nie będą niemożliwe...?

Zgłoś to do supportu
 
Do góry