Codzienne wyzwania - komentarze

Dyskusja w 'Komentarze' rozpoczęta przez użytkownika Robin65, 13.12.2017.

 1. Von Grun

  Von Grun Baron

  Dołączył:
  21.05.2017
  Robisz coś po za grą jeszcze? :p
   
  PablooS lubi to.
 2. jan-maria-scyzoryk

  jan-maria-scyzoryk Książę

  Dołączył:
  12.06.2016
  Pracuję u siebie więc nie mogę sobie pozwolić na granie kosztem pracy.
  Wbrew pozorom wcale gra mi nie zajmuje dużo czasu, mam komputer przy sobie i tylko przekręcam łeb w lewo. :)
  Ale faktycznie mam taki luksus, że muszę robić przerwy kilkuminutowe ze względów technologicznych i wtedy gram. A, że jestem obłożony robotą po sufit i pracuję praktycznie 16h to jest jak jest.
  Zresztą gram tylko dlatego, że muszę robić te przerwy, gdyby nie to nawet bym się nie tknął gry i to żadnej, a nie fordża. :)
   
  PablooS lubi to.
 3. Jomacha

  Jomacha Książę

  Dołączył:
  05.12.2013
  yeeee.... dwa miesiące od premiery, a ja po raz pierwszy wygralam jedyna sensowną nagrodę... bosh, jakie to marnowanie czasu i zasobów :/
   
 4. Natalia

  Natalia Zespół FoE Supporter

  Dołączył:
  07.06.2012
  Płeć:
  Kobieta
  Miasto:
  Lubuskie
  eeee tam, wszyscy taką pogoń mają za PR, a z mojej obserwacji wynika że ich najwięcej wypada, a dalej nie pasuje ;)
  a tak na poważnie, jak na element który nie wymaga u mnie (może z innej perspektywy jest gorzej) żadnych praktycznie działań, to nagrody są "spoko" troszkę jakbym za darmo dostawała. Nawet świątynia wiedzy mi wypadła, jest ok, nawet te PR mnie bawią.
  Jedynie denerwują mnie te skrzynki po 3 jednostki, co tam są dobosze i inne takie, które się plątają potem w armii i muszę je usuwać. A to już wymaga jakiś działań, klikania! ;)
   
 5. Yodus

  Yodus Wicehrabia

  Dołączył:
  21.02.2013
  Miasto:
  Trojmiasto
  Ależeco? wymagasz poklasku? nie w tym kraju:-))
  daj 5 świątyn w skrzyni i bedzie narzekanie "że tylko pińc"
   
 6. Badacz Historii

  Badacz Historii Szlachcic zagrodowy

  Dołączył:
  24.10.2012
  Ja przeszacowuje czy zadanie się opłaca. Są takie że wydasz więcej na wykonanie zadania niż wynosi nagroda. Wydanie na perłę np. 17 PR a nagroda może być 10 PR to wtedy warto przemyśleć czy wykonać zadanie. Skrzynia Pretendenta u mnie było 50 PR. Pojawiają się nagrody na 100 % ( po wykonaniu wszystkich wymogów) ale za mniejsza nagroda np.: mała paczka medali. Gdy nagrodą są dobosze to w ogóle nie wybieram takiej nagrody. Cenna to może być dla graczy z niższych epok ale nie dla mnie. Codzienne wyzwanie to urozmaicenie gry ale nie zawsze warto wykonać zadania.
   
 7. jan-maria-scyzoryk

  jan-maria-scyzoryk Książę

  Dołączył:
  12.06.2016
  Nie wiem ile otworzyłem SP, ale na pewno 30-40 i przechowajki rządzą. Tak czy owak ja jestem na razie zadowolony, mam jednak przeczucie graniczące z pewnością, że to się "zbalansuje" jak reszta po pewnym czasie.

  Sugeruję poczytać forum bety i zobaczyć co piszą ludzie z innych krajów.

  Do głowy mi to nigdy nie przyszło żeby tutaj coś przeszacowywać. Młotki, monety, medale, towar... przecież to jest tylko wirtualne bogactwo do wydania, a PR...
  ... w perłę to nawet nie jest wydatek bo po to są PR.

  Interesuje mnie kilka gadżetów i PR, to jest zysk. Reszta to inwestycja która nie musi się wrócić bo inwestuję coś co i tak prędzej czy później będzie mi zalegało pod sufit.
   
 8. Jomacha

  Jomacha Książę

  Dołączył:
  05.12.2013
  Ja tam miałam na myśli świątynię wiedzy, dla jasności. Zazdroszcze nadmiaru czasu, gdy pierdyliard produkcji 5 i 15 minut to "praktycznie żadnych działań" - teraz przynajmniej wiadomo, czemu ogłoszenia o czymkolwiek maja takie opóźnienia.
   
 9. Natalia

  Natalia Zespół FoE Supporter

  Dołączył:
  07.06.2012
  Płeć:
  Kobieta
  Miasto:
  Lubuskie
  Powiem Ci taką prawdę prawdziwą i bolącą niektórych graczy, jak masz taaaaakiee duże miasto ze większego się nie da, jak masz tyyyyyle surowca że się zastanawiasz w sumie gdzie się podziały cyferki bo tam jakiś klan dla białych amerykanów bardziej niż suma, jak masz już wszystko, a wszystko skończone została na mapie mgła, w gvg sobie radzą bez Cię (nie lubie gvg, z wzajemnością, czasem wpadnę nie ma w mojej gildii na to nakazu, a chyba to najdłużej panująca gildia w FoE?...)
  Jak masz to wszystko, to zrobienie 80 produkcji po 5 min wymaga 25 min... Stawiasz 80 kowali i walisz te podkowy...

  Ufff masz racje bardzo to wymagające... Ciesze się że tak miło oceniasz Moje poświęcenie w grze tej wspaniałej, moja aktywność Ciebie zachwyca, dlatego zdradzam ten wielki sekret jak się robi takie zadania :D
   
 10. jan-maria-scyzoryk

  jan-maria-scyzoryk Książę

  Dołączył:
  12.06.2016
  Ubawiła mnie ta prawda prawdziwa. Ale przynajmniej zrozumiałem skąd ta niechęć do gonitwy za PR.

  Tak czy owak jak będę grał tak długo żeby nie mieć mapy, największe miasto i jeśli zmieści mi się tam 80 kowali to aplikuję do supportu. Idealnie się tam wtedy wpasuję chyba.
   
  wSCIEKLY23 lubi to.
 11. Natalia

  Natalia Zespół FoE Supporter

  Dołączył:
  07.06.2012
  Płeć:
  Kobieta
  Miasto:
  Lubuskie
  Tak źle, tak nie dobrze. Przyczepie się o byle co mój nick to jan-maria-scyzoryk dobrze że nie zauważyłeś że ilość produkcji jest również inna niż w zadaniu, oraz ze ziemia jest okrągła w tym opisie.

  Rozumiem że jest ciężko zrobić produkcję, to takie uciążliwe, ogólnie rozumiem że nie ma sensu juz tu odpowiadać.
  Odpisujesz jednaj osobie na jej stwierdzenie (równie abstrakcyjne) to zjawia się 3 obserwator gotów na rundę poprawności i wypominania boś ty sup.

  Potem pytanie a dlaczego kolorowi się nie udzielają na forum, oni tacy źli ;)

  jan-maria-scyzoryk zaaplikuj w końcu, albo nie pisz o tym w entym poście że chcesz, ale się wstydzisz, bo nie chcesz.


  Wracając do tematu, może lepiej żeby zamiast wyzwań dziennych dawano od razu za logowanie nagrodę, było by tak super lekko i ogólnie sprawiedliwie. Tylko nagrody dziadowskie, ahhh za logowanie powinno się trofeum dostać! Za produkcję czegokolwiek z poziom wybranej perły, za inne "wyzwania" godne nagrody.

  Pozdrawiam.
   
 12. Jomacha

  Jomacha Książę

  Dołączył:
  05.12.2013
  Och jej, dzięki Ci, łaskawa pani. Teraz tym bardziej wiem, czemu moje problemy rozwiazuje support bety w 5 minut, podczas gdy wy nie potraficie ruszyc tylkow przez 5 dni. Gratuluje postawy, jak w tym starym dowcipie o Wałęsie, co to sie wnuczkowi kojarzyl z herbata Ulung.
   
 13. Jomacha

  Jomacha Książę

  Dołączył:
  05.12.2013
  BTW, co to: klan dla bialych Amerykanow...?
   
 14. jan-maria-scyzoryk

  jan-maria-scyzoryk Książę

  Dołączył:
  12.06.2016
  Każda gra/zabawa jest skonstruowana tak żeby w całości miała jakieś założenie. Oczywiście można się nią bawić jak kto lubi, ale nie zmienia to faktu, że jej idea, jej założenie jest konkretne i do tego założenia są dostosowywane pomysły rozwojowe. Analogicznie prezerwatywy można nadmuchiwać, przystrajać nimi mieszkanie i robić urodziny, ale w założeniu służą do czego innego.
  I teraz mamy sytuację, której jesteś żywym przykładem. Masz pomysł, masz poradę, tyle, że niedostosowaną do właśnie głównej idei gry. Bo jeśli nie masz już mapy, jeśli nie masz już terenu do wykupienia, jeśli nie rozumiesz pogoni za pr i nadal masz miejsce na 80 kowali to zwyczajnie grasz sobie w jakieś swoje wymyślone indywidualnie zabawy. I w tym kontekście Twoje i czasem innych kolorowych porady są zwyczajnie groteskowe, dlatego też...
  A nie dlatego, ze powstał taki urban legend.
   
  wSCIEKLY23 lubi to.
 15. Natalia

  Natalia Zespół FoE Supporter

  Dołączył:
  07.06.2012
  Płeć:
  Kobieta
  Miasto:
  Lubuskie
  jan-maria-scyzoryk przecież podkreśliłam specjalnie że ja mam taką sytuacje.

  Nie będę głupiego porównania o prezerwatywach przytaczać. Proszę mi podać założenie, idee, cel, perspektywę tej gry??
  Rozwój? Wspólna zabawa? Budowa swojego imperium?

  Znów ta główna idea, nigdy nie określona w grze przez producenta... Mam znajomego co ma 1000 drzew i same perły, czy jego gra wymknęła się już z idei? Bo on mi nie przeszkadza, podziwiam nawet ogródek ma piękny.

  W odpowiedzi na idee o której piszesz jedynie z nazwy:
  Nie wiem też dlaczego:
  Jestem takim samym graczem jak inni, dzięki temu kolorkowi mam dodatkową wiedzę. Jadnak co nie napiszę, również dzięki temu kolorkowi od razu TY i groupie jesteście na nie. W każdym temacie, dla zasady ;)

  kkk

  Podsumowując, żebym znów źle nie została odebrana, w moim przypadku wyzwania dzienne mogły by być nawet trudniejsze, aktualnie robię je bez wysiłku, nawet te produkcje ileś tam po ileś tam nie są "trudne". Do tego nagrody jakiekolwiek są dla mnie fajne, nawet zdarzenia losowe robię, wyzwania, zadania, czekam na więcej bo jest to jakiś element gry który już mi tylko pozostał do robienia.
   
 16. jan-maria-scyzoryk

  jan-maria-scyzoryk Książę

  Dołączył:
  12.06.2016
  Dworujesz sobie ze mnie, tak? Na tym się skup, a nie na cytacie który sobie wymyśliłaś, że wkleisz.

  Wręcz przeciwnie, producent jasno to określa przydzielając punty za poszczególne elementy do punktacji rankingowej.
  Ale pomijając.
  https://www.innogames.com/pl/gry/forge-of-empires/
  Do tego żeby wiedzieć co to jest gra strategiczna też potrzebujesz linka?

  Histeryzujesz. Zwyczajnie najwięcej bzdurnych podpowiedzi wysmarowali kolorowi. Nie mam nic przeciwko kolorowym, ale też nie będę zaklinał statystyk.
   
 17. bartekmod

  bartekmod Książę

  Dołączył:
  06.01.2014
  Płeć:
  Mężczyzna
  teraz jak daliście zadania zapłać coś, to jeżeli ma się wykonane pozostałe zadania to mogłoby to jakoś sygnalizować... tylko przypadek sprawił, że sobie tam kliknąłem i zobaczyłem, że wszystko oprócz wpłaty mam zaliczone.. przepadłoby gdzie do skończenia pozostał jeden klik :p
   
 18. Natalia

  Natalia Zespół FoE Supporter

  Dołączył:
  07.06.2012
  Płeć:
  Kobieta
  Miasto:
  Lubuskie
  Kiedy to od tej wypowiedzi się zaczęło?

  To jest opis gry. Ty zarzuciłeś mi brak pogoni za ideą tej gry, bo robię wyzwania dzienne i mam rozbudowane miasto, do tego stać mnie na postawienie kilkunastu kowali. To co, nie gram strategicznie? Gdzie złamałam cokolwiek z tego opisu. Przeszłam przez epoki, przeszłam przez badania, przez mapy... Przepraszam bardzo że mi się udało. Przepraszam że aktualnie produkuje jedynie armie, towary i uzupełniam armie w gvg. Przepraszam ze złamałam tą tajemniczą idee tej gry zrodzoną w twojej głowie. Rozumiem że mam sie tak nie spieszyć? Czy co mam robić? Dziś zrobiłam 40 poziomów pereł, to rozwój zgodny z twoją ideą, ideą producenta czy innego fanatyka?
  Czy jako właściciel mojego konta, mam prawo decydować jak się rozwijam? Czy idea o której piszesz, ma być lepsza od tej jaką ja sobie obrałam?

  Nie narzucaj gry innym:
  Więc ja żywy przykład napiszę głośno ^^
  Nie ty kmiocie będziesz decydować jak ja będę panować w swym mieście, każdy gracz jest władcą swojego imperium, nie chce zmieniać epok, jemu chwała, zmienia epoki, jemu chwała, buduje wybrane perły, jego sprawa, buduje wszystkie perły jego sprawa, walczy, handluje, nic nie robi, JEGO SPRAWA. Bo jak już tak piszesz o strategii, przypominam że do jej tworzenia jest potrzebny strateg.

  I poleciał offtop.
   
 19. jan-maria-scyzoryk

  jan-maria-scyzoryk Książę

  Dołączył:
  12.06.2016
  Nie wiem co Ci się zaczęło, kiedy i gdzie. Wiem natomiast gdzie wysmarowałaś durną podpowiedź, prawdę najprawdziwszą...


  Normalnie wkleiłbym cytat tego co napisałem z wytłuszczonym fragmentem który temu przeczy i wyjaśnia sens tego co napisałem. Tyle, że jesteś supporterką (znowu pewnie uznasz, że to atak na kolorowych) i powstaje nowy problem.
  Wytłumacz mi jak chcesz pomagać graczom którzy piszą skargi do supportu skoro nie potrafisz czytać nieskomplikowanych tekstów ze zrozumieniem i interpretujesz je na podstawie fragmentów zamiast wyciągać wnioski z kontekstu?
   

Do góry