Codzienne wyzwania - komentarze

DeletedUser19285

Guest
A ja w ogóle nie mam tych zadań,jest napisane,że dla wszystkich.
 

DeletedUser17220

Guest
Jak ledwo wygospodarowałem miejsce na 6 kowali, to 33x4h jest nie do zrobienia z jakimikolwiek kryteriami. Podobnie jak 22x8h.

Chyba tfurcy nie liczą na to, że gracze będą ustawiać tarasy na produkcję 1h/4h/8h, tylko po to, żeby ze skrzyni 7-dniowej dostać przechowajkę :)
 

bartekmod

Książę
po dłuższych obserwacjach mogę stwierdzić, iż:
1) 50% zadań jest niewykonalnych
2) 25% zadań wymaga ogromnego poświęcenia czasowego i klikologii stosowanej, w praktyce niemożliwe (nie będę budzika na środek nocy ustawiał)*
3) 12,5% zadań jest możliwe do osiągnięcia dzięki wykonywaniu bezsensownych czynności, burzenie budynków tylko po to, by postawić na ich miejsce te same, by zaliczyć wzrost ludności czy zadowolenia
4) 6,25% zadań jest wykonywalne niewielkim nakładem sił i działań
5) 3,125% zadań udaje się zaliczyć przy okazji robienia zadań eventowych, dlatego że polecenia się dublują, jak nie będzie eventu lub event będzie niesatysfakcjonujący procent ten zostanie rozdzielony pomiędzy punkt drugi i trzeci...
6) 3,125% zadań udaje się zaliczyć dzięki codziennej aktywności w grze, bez dodatkowych czynności

* należy też zwrócić uwagę, że w przypadku podjęcia przez nas rozwiązywania części zadań z podpunktu 2) zadania te będą stawały się coraz trudniejsze - działania na mapie już nie 2, a 3 albo 4 epoki do przodu będą stawały się coraz cięższe, aż w końcu będzie można je przypisać do podpunktu pierwszego

Podsumowując: około 9,375% zadań można spokojnie rozwiązać, podczas robionego eventu wartość ta wzrasta do ok. 12,5%
 

DeletedUser16730

Guest
po dłuższych obserwacjach mogę stwierdzić, iż:

ad.1) na 8 światach w 14 dni, czyli na 112 wyzwań zrobiłem ponad 100.
Z tym, że czekałem na nie od kilku miesięcy ponieważ chciałem porobić na altach techy i mapy. Gdyby nie to, że mam duże zaplecze te 50% byłoby prawdopodobne i prawdopodobnie za kilka miesięcy taki będę miał właśnie bilans.
ad.2) może mniej niż 25%, ale blisko.
ad.3) też myślę, że trochę mniej niż 1/8.
ad.4) tu z kolei jednak mam wrażenie, że więcej takich jest, ale nie dużo więcej.
ad.5) zgadzam się.
ad.6) ustawiłem sobie tak, że mam zbiory zaraz po aktywowaniu zadania i mam wrażenie, że około 10% samo się robi w tym momencie.

Przy okazji, ze skrzyni pretendenta wylosowałem po razie, kryjówkę, studnię, puchę, przechowajki i kilka razy 50pr.

Po dwóch tygodniach mogę arbitralnie stwierdzić, że niedługo mi się to znudzi i nie będę w ogóle ich robił. Liczyłem na skrzynie pałacowe, ale nie miałem ich przez ten czas ani raz. 90% nagród jest śmieciowa co nie zachęca w żaden sposób. Nawet 10pr jeśli się trafi nie rekompensuje włożonego czasu. Dobra nagroda to dodatkowo kwestia dużego szczęścia.
Dla mnie osobiście w żaden sposób wyzwania nie mogą konkurować z wyprawami.
 

bartekmod

Książę
ad.1) na 8 światach w 14 dni, czyli na 112 wyzwań zrobiłem ponad 100.

Ja wczoraj 0/7, dzisiaj 2/7, jutro pewnie znów nic się nie uda i będzie około 2/21, może 3/21 - czyli 9,5 do 14%, mniej więcej suma trzech ostatnich podpunktów z mojego wyliczenia...

oprócz 2 które się zrobią:
1/7 - jest zgodny z eventem ale wątpię, bym ukończył tak znaczną ilość godzinnych produkcji w ciągu doby (event przejdzie dalej, ale wyzwanie przepadnie)
1/7 - wprowadzam nową kategorię - event przeszkadza, gdyż zadanie eventowe i dzienne się wykluczają
1/7 - nie chce mi się zabijać 50 jednostek dla 5 planów, niepotrzebna klikologia nie widzę sensu by się męczyć
2/7 - niewykonalne dla mnie w ogóle

Tutaj losowość jest większa niż w innych elementach gry. Mogą wrzucić 4 samorobiące się części wyzwania, ale piąty element tego "seta" będzie awykonalny i całe wyzwanie zaliczy się do niemożliwych do zrobienia, ale jak losowość sprawi że ta piąta część się nie pojawi to zadanie będzie z kategorii zrobiło się samo.
Dodatkowo piszesz, że na altach masz zapas w techach, mapie i chcesz podgonić. Ja przyjmuję taktykę by zostawiać to pod eventy w których mogę zgarniać Studnie. Tutaj się zgodzę, że jakbym chciał robić, to na pewno miałbym lepszy procent, ale kiedy widzę zadanie mapa, odpuszczam sobie... Jak widzę negocjacje to tym bardziej odpuszczam, tak już mam że walczę nie negocjuję.
Kwestią istotną będzie też stopień rozwoju miasta, jak nie mam Alcatraz to nie wyrobię w 24h we wtorek przejścia całego pierwszego poziomu wypraw przy 10-14 jednostkach koszarowych (co innego dostać to w środę/czwartek, gdzie wcześniej kilka walk zrobiłem i jestem w połowie, ale we wtorek nie zrobię).
Fakt zapchania moich altów studniami i małe ilości budynków produkcyjnych wykluczają zrobienie większości zadań z produkcją. Ale pokasowanie studni (względnie pereł) i nawalenie kowali pozwoliłoby zrobić każde zadanie produkcyjne.
Fakt nierozwiniętej tawerny, małej ilości miejsc i niewielkiej ilości znajomych na altach wyklucza u mnie w większości wydatek 1000 srebrników. Ba, na 3 najtańsze bonusy z tawerny może mi nie starczyć czasem, dopiero muszę rozwinąć tawerny... Ale już na głównym z tawerną w pełni rozwiniętą wygląda to odmiennie.
Zbiórki po 200 towarów z samych studni bym nie ogarnął, jednak częściej wpadają monety i zaopatrzenie niż towary.. ale mam na altach Bazylikę, Babel czy Faros i już jakoś to zalicza (wiem, tu wystarczy zainwestować 1 PR i kupić coś na targu, a jak ktoś w Gildii siedzi to i za darmo zrobi)
Wiele zależy jakie mamy miasta, który element jak mamy rozwinięty i u każdego te statystyki będą się różniły (np rozwój tawern spowoduje, że więcej zadań zrobie).
 

DeletedUser16730

Guest
Dodatkowo piszesz, że na altach masz zapas w techach, mapie i chcesz podgonić. Ja przyjmuję taktykę by zostawiać to pod eventy w których mogę zgarniać Studnie.

Trochę inaczej traktuję alty, może kiedyś powrzucam studnie, ale teraz je chowam i wstawiam tarasy. Moje studnie mnie nie satysfakcjonują, albo mam popsute, albo nie wiem. Fakt, że nie mam ich jakoś bądź ile, jakoś pomiędzy 150, a 200. Tak czy owak z wypraw mam lepszy bilans więc postanowiłem sobie porozwijać alty też. Do tego potrzebuję teren więc robię mapy, ale bez wychodzenia daleko w przód, tak żeby mieć zapas na eventy.

Wiele zależy jakie mamy miasta

To jest oczywista oczywistość. Najlepiej wychodzę na H gdzie leciałem sobie do przodu i mam więcej terenu niż fantów. Tam mogę sobie stawiać nawet 50 kowali na tę chwilę. Kiedyś to oczywiście się zmieni, ale na razie tak jest.
Dzisiaj nie zrobię tylko na 1 świecie wyzwania, 30 x 4h. Mam miejsce na 3 kowali czyli 40 godzin produkcji. Mogę oczywiście poświęcić tarasy i nastawić je na 4h, pytanie tylko po co skoro nagroda to 30pr więc byłbym ostro w plecy.

Natomiast nadal nie wiem jaki mam wpływ na to żeby mi usiadło w tawernie tyle osób żebym mógł zebrać 2500 srebrników. To chyba raczej nie jest zadanie dla mnie bo nie mam takiej mocy sprawczej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartekmod

Książę

właściwie to sprostuję... jak nie zrobię eventu dzisiaj tej godzinnej produkcji to nie zaliczę części wyzwania: ukończ 2 zadania.
całe szczęście, że odbiór gwiazdek traktowało jako zaliczenie jednego zadania, a jak eventu nie będzie to będzie jeszcze ciężej ukończyć takie wyzwanie - nie mam powtarzalnych, nie będzie eventu i gdzie tu robić jak w historii poblokowane mam zadania w większości. Tylko na głównym z powtarzalnymi nie stanowi to problemu
na drugim zaś świecie zebrałem za mało zaopatrzenia ze studni (jakoś tak lubi wypadać ze studni to, czego nie wymaga zadanie - przypadek?) i nie wiem czy produkcja godzinna mi pozwoli zebrać brakujące zaopatrzenie, tutaj rozwiązaniem będzie zburzenie czegoś by dostać zwrot zaopatrzenia i postawić ten budynek ponownie. Tylko czy na pewno o to chodzi w zadaniach by tak je rozwiązywać?
nagroda nie powala i może nawet zrobię 0/7 dzisiaj, drugi dzień z rzędu :)

@jan-maria-scyzoryk ja mam jakieś 283 studnie(/fontanny), mam na głównym odblokowane wszystkie rozszerzenia diamentowe i za chwilę osiągnę zapas 50k diamentów, mi to wystarcza :)
a odnośnie tawerny, przy rozbudowanej na maxa starczą chyba dwa zbiory, czyli 32 znajomych Cię musi odwiedzić, biorąc że można mieć grubo ponad setkę jest to wykonalne... natomiast jak masz słabiej rozwinięta tawernę, mało znajomych niekoniecznie aktywnych to możesz z tym mieć spory problem
 

DeletedUser16730

Guest
kiedyś i Ty może trafisz.

Kiedyś i może to słowa klucze... ;)


Studnie nie są popsute, mają 1 procent szansy na diamenty, Twoja dwusetka powinna dawać około 600 diamentów miesięcznie.

Tyle dają, z tym, że powinny dawać 3000. 200 x 1% = 2 x 50 diaksów x 30 dni.

ja mam jakieś 283 studnie(/fontanny), mam na głównym odblokowane wszystkie rozszerzenia diamentowe i za chwilę osiągnę zapas 50k diamentów, mi to wystarcza

Ja mam alty od roku i odblokowane wszystkie rozszerzenia na dwóch światach (Z tym, że niższe niż Ty epoki). Jak uzbieram tyle diaksów, że będę miał na rozszerzenia dla 8 światów do oceanicznej plus zapas to mi w ogóle nie będą diaksy potrzebne. Nie używam ich do niczego innego z wyjątkiem niewielkiej ilości w eventach. Z wypraw zwyczajnie mi szybciej i więcej wpada.

natomiast jak masz słabiej rozwinięta tawernę, mało znajomych niekoniecznie aktywnych to możesz z tym mieć spory problem

Tawerny wszędzie wymaksowane i około 80-100 znajomych. Problem leży w okresie świątecznym prawdopodobnie.

Ale tu chodzi o to, że mam zadanie które nie jest zależne od moich działań, mojego klikania, mojej aktywności.
 

DeletedUser7795

Guest
Ten zakapturzony człowiek chyba odejdzie tak jak poszukiwacz skarbów.
Niech mi ktoś łaskawie wytłumaczy dlaczego w późniejszych epokach dostaje się łatwiejsze zadania niż w epokach wcześniejszych?
Czyżbyście znowu zmuszali nas do wchodzenia w dalsze epoki?
 

DeletedUser17038

Guest
Jak narazie codzienne wyzwania doprowadziły u mnie do perfekcji sztukę kowalstwa i to w przyszłości :), zastanawiam sie tylko czy trzymać kowali czy w to miejsce nie lepiej postawić swiątynie wiedzy z eventu
 

DeletedUser19299

Guest
Cieszę się, że to się pojawiło, jednak dziś pojawił mi się pewien problem Ukończyłam zadania a one się nie zamykają...
 

DeletedUser17038

Guest
Dzisiejsza logika producentów mnie powaliła, akurat miałem czas bo wiadomo :) 6 różnych zadań łącznie z postawieniem 20 dekoracji, zdobyciem sektorów, jakaś kosmiczna ilosć produkcji reszta podobna a na koniec 1 czampion, myślałem że ze śmiechu się położę, bo klimat sylwestrowy, na koniec mam życzenia do Inno nie idzcie tą drogą
 

DeletedUser18601

Guest
@mcrc tak jak ja wczoraj - pokonaj 30 jednostek, zajmij sektor walką, zdobądź 1600 zadowolenia, a na koniec uszczęśliwimy Cię... 5 PR:)
 

DeletedUser7795

Guest
Ja nawet nie miałem cienia szansy na wykonanie zadania. Została mi ostatnia część zadania "zdobądź X ludności". Nie mam gdzie upchnąć budynków mieszkalnych. Całe miasto mam zabudowane budynkami eventowymi i nie mam ani jednej przechowajki w inwentarzu. Medali mam za mało na rozszerzenie terenu, a diamentów nie chcę wydawać.

Zadania te zdechną tak samo jak poszukiwacz skarbów. Może gdyby nagrody były lepsze...

EDIT:
Odejmowanie punktu za niewykonane zadanie to kompletny kretynizm. Jak mam wykonać zadanie będąc w pracy? :mad:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Mi też się trafiło zadanie zdobądź 3800 ludności. Jako, że miejsca mam trochę niewykorzystanego to sobie budowałem i kasowałem domki na palach. Czy był sens tak się bawić: jakbym nie siedział w domu to bym to olał, a że był czas to i później wylosowana nagroda mi to wynagrodziła, bo wpadło 100 PRów.

Albo co czują posiadacze DT, motywując gościowi z oceanicznej kowala :)

Nie raz to wkurzające jest, zaczynasz motywki robić specjalnie od graczy z najwyższych epok, a tu zonk i towar z brązu Ci wpada.


Odejmowanie punktu za niewykonane zadanie to kompletny kretynizm. Jak mam wykonać zadanie będąc w pracy? :mad:

Tak to by za łatwo się cenne nagrody zdobywało, bo by się robiło tylko te zadania, które nam odpowiadają, a resztę by się olało, a twórcą raczej nie oto chodzi. Zadania po to są, żeby zmusić nas do dalszego postępu( zmian epoki), a nie stania w miejscu i za ten postęp można w teorii dostać "cenną" nagrodę( tylko 2 są tam takie)
 
Do góry