Codzienne wyzwania - komentarze

DeletedUser16730

Guest
"zajmij sektor z mapy kampanii", a ja mam wszystkie prowincje podbite i zonk, musiałabym puścić zwiad... To jak tam było o tym, że upewniliście się, iż zadania nie będą niemożliwe...?

Życzliwie zwracam uwagę, że...

Spędziliśmy trochę czasu, by mieć pewność, że nie będzie "niemożliwych" wyzwań (takich jak zwiad, który zajmie dwa dni) i nie będziemy takich stawiać.

...niemożliwe jest wtedy kiedy zwiad trwa dwa dni. Nie ponad dzień, nie półtorej dnia, a właśnie dwa dni. Być może Twój zwiad trwa dzień i 20 godzin np.

Poza tym kolejny tydzień robienia CW i kolejna nagroda ze skrzyni syfiarza: 2 PRZECHOWAJKI.

Nie wiem dlaczego właśnie one najczęściej wpadają, a powinno wpadać 50pr które wolę. Chociaż uczciwie muszę przyznać, że trafiłem kryjówkę, św i studnie po razie do tej pory.
 

DeletedUser7795

Guest
Jak przeszłam do modernizmu, skasowałam z miasta 14 studni/fontann

Żartujesz mam nadzieję. Wiem, że z wypraw gildyjnych można dostać sporo diamentów (mój rekord to 400 diamentów w jednej wyprawie), ale nie powinno się sprzedawać fontann i studni - to większa szansa na diamenty.

@jan-maria-scyzoryk w tych procentach to się chyba pomylili. Każdy by wolał tę bardziej wartościową nagrodę. Te przechowajki to mają chyba 95% szans na wypadnięcie - tak często wpadają.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11629

Guest
Życzliwie zwracam uwagę, że...

...niemożliwe jest wtedy kiedy zwiad trwa dwa dni. Nie ponad dzień, nie półtorej dnia, a właśnie dwa dni. Być może Twój zwiad trwa dzień i 20 godzin np..

O fucktycznie, mea kupa, w sumie nie wiem, ile trwa zwiad we współczesności. Może tylko 6 godzin...? Ktoś wie?

Nie wiem dlaczego właśnie one najczęściej wpadają, a powinno wpadać 50pr które wolę. Chociaż uczciwie muszę przyznać, że trafiłem kryjówkę, św i studnie po razie do tej pory.

Daaaawaj! Ja mam szkołę doboszów i 4 przechowajki.
Edit: przepraszam, skłamałam. Na którymś świecie dostałam element zestawu słoniowego. Brawo oni.

Żartujesz mam nadzieję. Wiem, że z wypraw gildyjnych można dostać sporo diamentów (mój rekord to 400 diamentów w jednej wyprawie), ale nie powinno się sprzedawać fontann i studni - to większa szansa na diamenty.

Widzisz, a ja gram na 8 światach i z wypraw zbieram średnio jakieś 700 diaxów tygodniowo. Teraz na przykład zakończyłam tydzień z wynikiem 1200 diaxów. Z pozostałych circa 120 studni na światach pobocznych leci mi jakieś 100/150 diaxów tygodniowo, więc... trzeba po prostu wybrać mniejsze zuo :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
Widzisz, a ja gram na 8 światach i z wypraw zbieram średnio jakieś 700 diaxów tygodniowo. Teraz na przykład zakończyłam tydzień z wynikiem 1200 diaxów. Z pozostałych circa 120 studni na światach pobocznych leci mi jakieś 100/150 diaxów tygodniowo, więc... trzeba po prostu wybrać mniejsze zuo :)

Mam dokładnie takie same doświadczenia i przemyślenia. Studnie owszem dają diaxy, ale raczej dobrze się sprawdzają na światach na których się tylko i wyłącznie je zbiera raz dziennie. Jak ktoś chce chociaż trochę pograć to więcej przeszkadzają niż z nich pożytku. Dlatego ja też chowam ( niech się przechowajki przydadzą) i wymieniam na tarasy.

Ja mam szkołę doboszów i 4 przechowajki.

Dzisiaj kolejne 3 skrzynie Pretendenta (piszą go z wielkiej litery więc prawdopodobnie to imię albo nazwisko) i dwa razy po przechowajkach i raz kolejna świątynia wiedzy. Będą jeszcze dwie dzisiaj, ale stawiam już raczej na kolejne przechowajki.
 

DeletedUser11629

Guest
No to ten... otrzymałam odpowiedź. Właściwie bardzo miłą, owszem, nie powiem.

Cytuję: "Wyzwania będącego bezpośrednio zwiadem nie ma, natomiast te polegające na działaniach dotyczących sektorów, mogą się pojawiać." Koniec cytatu.

Wraz z pojawieniem się codziennych wyzwań powinnam dostać nie tylko tego Pretendenta (lub chociaż numer telefonu do niego), ale też jakiś czasowstrzymywacz chyba... Więc wierutnym kłamstwem oraz potwarzą jest powtarzanie przez niektórych, że jeśli nie ma się "otwartej" prowincji, to zadania z sektorami się nie pojawiają, howgh.
 

DeletedUser11629

Guest
A jakie rozwiązanie ma suport w tym przypadku? "Warto mieć przygotowaną jedną prowincję." Kuriozalna niekompetencja.

Nie, właściwie nie niekompetencja. Kuriozalne kłamstwo w żywe oczy w ogłoszeniu. I tu pojawia się pytanie do @Bryfft po co siedzieć i klikać, klikać bez końca te minutowe i godzinne produkcje na becie, skoro efekt jest, jaki jest: i tak skłamiecie na koniec i powiecie, że pod wpływem sugestii graczy zmieniliście coś, czego nie zmieniliście...? Beta ma tylko jedną zaletę: jej CM jest mądrzejszy od naszego.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
otrzymałam odpowiedź. Właściwie bardzo miłą, owszem, nie powiem.

Wiesz, ja już od dawna mam przeczucie graniczące z pewnością, że owszem, są mili, grzeczni, za wszystko przepraszają i jest im przykro, a na redakcyjnym mają ostrą bekę jak robią wszystkich w balona swoją retoryką obiecując gruszki na wierzbie. Dzieci bawiące się w polityczne gry słów, tak żeby obiecać wszystko i nie dać nic. Dlatego jakbyś chciała zgadnąć kiedy ostatni raz im uwierzyłem możesz pomylić się o 2 lata.

Btw.
Dzisiaj kolejne 3 skrzynie Pretendenta (piszą go z wielkiej litery więc prawdopodobnie to imię albo nazwisko) i dwa razy po przechowajkach i raz kolejna świątynia wiedzy. Będą jeszcze dwie dzisiaj, ale stawiam już raczej na kolejne przechowajki.

A jednak 50pr i kolejna świątynia, w sumie 3 świątynie od początku. Oczywiście w rozrachunku globalnym.
 

DeletedUser7795

Guest
Chciałbym przez jeden dzień mieć podgląd co tam support robi. Czy się z nas śmieją aż do łez czy chociaż trochę nam współczują...
 

DeletedUser11629

Guest
Wiesz, ja już od dawna mam przeczucie graniczące z pewnością, że owszem, są mili, grzeczni, za wszystko przepraszają i jest im przykro, a na redakcyjnym mają ostrą bekę jak robią wszystkich w balona swoją retoryką obiecując gruszki na wierzbie. Dzieci bawiące się w polityczne gry słów, tak żeby obiecać wszystko i nie dać nic. Dlatego jakbyś chciała zgadnąć kiedy ostatni raz im uwierzyłem możesz pomylić się o 2 lata.

A oficjalna odpowiedź supportu na zapytanie, czy moje zadanie było niemożliwe do wykonania, brzmi: "Za diamenty można skrócić czas zwiadu". Chociaż raz słowo prawdy udało im się powiedzieć i ja im w tym przypadku wierzę: gra oficjalnie z "free to play" zmieniła się w bezwzględne "pay to win".

No to skoro musimy Wam płacić, żeby grać, to wsadźcie sobie betę @Bryfft tam, gdzie słońce nie dochodzi, czyli bardzo daleko...
 

DeletedUser16730

Guest
A oficjalna odpowiedź supportu na zapytanie, czy moje zadanie było niemożliwe do wykonania, brzmi: "Za diamenty można skrócić czas zwiadu".

No widzisz jacy są pomocni? Wpadła byś na to sama? WĄTPIĘ!

Proponuję zadanie do wyzwań dziennych "postaw diamentowy budynek produkcyjny". Kreujcie sofistykę!

to wsadźcie sobie betę

Już sobie wsadzili, a teraz biedulki się zastanawiają jak wyciągnąć bo ŹLI GRACZE nie chcą współpracować w ich szachrajstwach.
 

Von Grun

Wicehrabia
Zacznijmy od tego, że nie wiem czy chcesz robić awans czy zostać w epoce. Jeśli chcesz awansować to robisz to jak najszybciej i część tego co masz traktujesz jak przejściówkę.
Tak czy owak ja bym wywalił Kapitol. WI wyżej i domki do wywalenia (nawet diamentowe). Jeśli już nie robisz awansów to zakłady towarowe, chyba, że chcesz pohandlować towarem, ale Jutro to niezbyt dobry temat do handlu. Nawet jak wskoczysz w przyszłość to produkowanie w budynkach towarowych na handel nie jest szczytem ekonomii.
Wszystkie produkcyjne do młotków jak np. ciastkarnie. Azyl czempiona w tej epoce jest zbędny. Cerkiew i zamek wyżej, a legowiska i ognie do kosza. Dalej, boisko, bal maskowy i im podobne. Idt.
To zależy od wielu czynników, zakładam, że chodzi o czystą ekonomię i jak najwięcej PR/24h wyciągnąć. Nie wiem też co masz w schowku, czy są tam lepsze zamienniki. Być może to co masz jest w tej chwili najbardziej optymalne, ale na pewno nie jest to już koniec i tylko brakuje miejsca na więcej.

Świątynia wiedzy to tak jak metr w Sevres, pomijając perły oczywiście które rosną bez zwiększania pola. Świątynia jest odnośnikiem i do niej wszystko się porównuje. Tarasy i obserwatoria są o 50% większe, bazary o 150% itd. Z drugiej strony masz np. Pałace które mogą osiągnąć tę samą wydajność i dać dodatkowo towary. Jeśli masz lepsze opcje wymieniasz, jeśli nie czekasz na nie. Ale na pewno to nie jest kwestia braku miejsca w Twoim przypadku. Na tym polega strategia, że optymalizujesz i układasz najlepsze możliwe miasto. Po czym zdobywasz lepsze fanty i wymieniasz na jeszcze lepsze miasto. Jeśli zrobisz najlepsze jakie może być to wtedy nastąpi brak miejsca.
To tak jakbyś grał w pokera i stwierdził, że rozdawanie 5 kart jest za mało bo jakby rozdawać po 10 łatwiej by było mieć karetę
Stawiam na zrównoważony rozwój ;)
 

DeletedUser11629

Guest
Ja tylko czekam, aż utną w ogóle możliwośc zdobywania diaxów w grze i zostanie opcja pay only. ;)
A już powoli obcinają, spokojna Twoja rozczochrana. Dał Bóg jeszcze, że w swej niezmierzonej pazerności dają też coraz mniej okazji do ich wydawania, bo eventy są coraz bardziej badziewne i nudne.
 

DeletedUser

Guest
Akurat to zadanie produkcji 33 x 4 h wykonałem. Dostawiłem kowali z epoki żelaza, a miałem już 8 innych z wyższych epok. Nie z jednej epoki, a z dwu. 22 x 8 też da radę, pod warunkiem dostawienia kowali oraz rozpoczęcia produkcji rankiem, przykładowo najpóźniej o 9.00. ale faktem jest że trzeba mieć miejsce w mieście na kilku kowali, w zależności od ilości innych zakładów produkujących zaopatrzenie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7795

Guest
Zmienicie w końcu to kretyńskie odejmowanie punktu czy mam brać wolne w pracy aby wasze zadania robić?
 

DeletedUser19393

Guest
Sam pomysł ocenić należy pozytywnie. :) Trochę gorzej wypada jego realizacja, o czym przekonałem się dzisiaj. Jasne jest wykonanie zadania w określonym 24 godzinnym czasie. Szkoda tylko, że samo wykonanie zadania nie wystarcza by uniknąć negatywnej konsekwencji w postaci -1 czyli de facto niepowodzenia, bowiem wykonanie zadania a nie odebranie nagrody skutkuje niezaliczeniem. Moim zdaniem to trochę zbyt daleko idąca konsekwencja. Trochę rozczarowujące podejście. Może warto rozważyć wariant pośredni- robisz zadanie ale nie odbierzesz nagrody to po wyczerpaniu 24 godzin tracisz nagrodę ale nie masz dodatkowej konsekwencji negatywnej w postaci jeszcze -1 bo zadanie, którego wykonanie niejednokrotnie wymaga sporo zachodu zostało wykonane.. :(
 

DeletedUser19349

Guest
Dzisiaj do wygrania "Mnóstwo monet", cztery zadania a jedno z nich "zapłać 407 000" monet :-)
Ręce opadają.
 

tagera

Baronet
raz mi się udało zrobić do końca otworzenia wielkiej skrzyni i dostałam 30 PR. To zrobiłam razem z eventem piłkarskim
 

DeletedUser16730

Guest
raz mi się udało zrobić do końca otworzenia wielkiej skrzyni i dostałam 30 PR

50PR?

Od jakiegoś czasu pisze na kartce jakie mam czasy produkcji na jakim świecie w dziennych żeby wiedzieć gdzie zaglądnąć o której porze i z ciekawości policzyłem. Przez 48 dni na 8 światach zrobiłem 376 zadań. 8 nie zrobiłem bo było ponad 15 produkcji po 8h, czyli za dużo na 5 kowali.
Wygrałem w sumie 8-10 św, 4 gs, studnie i kryjówki (nie liczyłem bo mi niepotrzebne) 50PR i przechowajek bądź ile.
1/4 zadań robi się sama przy zbiorach, kolejne 1/4 przy okazji różnych czynności np. wypraw, ponad 1/4 to chwilka klikania. Jedynie produkcje są męczące dla mnie, ale też nie jakoś tak żeby sobie żyły podcinać.
Jest dużo lepiej niż to wyglądało na początku imo kiedy się to wszystko zatrybi i z głową poustawia.
 
Do góry