Ciekawostki GPCH

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Wspomniany układ powyżej prawie się udało zrealizować. 5 aktywnych gildii w tym Fathera biły razem diament.

Jednak nie ma wspomnianego spadku.

Ja właśnie próbowałam przedstawić czy takiej gildii jak moja która nie przegrywa i bardzo aktywnie bierze udział cała w GPC w tym momencie jest sens żeby się ścigała.
Wspomniana szachownica jest najlepszym układem dla mojej gildii.
Gorszym dla pozostałych gildii w rozgrywce.
Dodatkowo patrząc na inne ligi to moja gildia zawsze ma gorzej od takiej małej gildii (dopóki ta nie trafi na moją gildie) bo na osobę wychodzi więcej walk za mniej wkładów.

Podsumowując, łączenie pod względem ilości osób w ligach nie wyjdzie i będzie niesprawiedliwe.
Łączenie bez uwzględnienia ilości osób w gildii też jest nie sprawiedliwe (tu typowo matematycznie patrząc)
Dlatego z tego najlepiej zrezygnować i ligi tworzyć w inny sposób.

Tak powstały punkty ligowe... Te natomiast mogły by być bardziej zbalansowane. Chociaż jeżeli przechodziła by tylko jedna gildia wyżej to było by też że nie fair bo ktoś ma lepszą gildie...
Zlikwidowanie limitu 1000 zmieni nic, gildie będą zbierać po prostu więcej punktów.

Może coś w stylu kto z kim wygrał, jednak tutaj nowe gildie mogą poczuć się wyeliminowane...

Nie ma idealnego systemu, albo go jeszcze nie stworzono.
 

Blade1984

Książę
Odbiegamy troche od tematu ale napisze tylko jeszcze jeden post. Obecnie dzisiaj wystarczy kilka edycji byc 3 i masz awans, gildia która nie potrafi wygrać swojej ligii kilka razy z rzędu, może awansować. To pierwsze co wg mnie jest wypaczeniem rywalizacji (oczywiście to tylko mój punkt widzenia). Drugą rzeczą która nie ma nic wspólnego z rywalizacją są wspomniane szachownice, oczywiscie nie dziwie sie że gildie je stosują bo skoro można to czemu mialyby tego nie robić, chodzi mi tylko o to że to nie jest rywalizacja, kto chcialby oglądać mecz piłki noznej w ktorym zawodnicy obu drużyn swiadomie daja sobie strzelac na przemian gole tylko po to by nabic sobie statystyki? Kto nazwalby taki mecz rywalizacja? A idealny system ligowy? No cóż nie musi byc idealny, byleby zapewnial rywalizacje i wymuszal takową.
 

Johnny McBride

Wicehrabia
Skoro szachownica nie wymaga strategii to dlaczego każda gildia się tak nie wymienia i jest tylu płaczków? Jak nie wychodzi i nie możecie, to trzeba rozwinąć gildie, zrobić surowce i pomyśleć żeby te top było. Jak nie to nie płakać że się ma szambo a nie GPC. Tragedia jak zakorzenione jest tutaj "należy mi się za darmo"...


kolego, jeśli ktoś tu płacze to Ty w każdym wątku i obrażasz ludzi którzy nie siedzą cały dzień w grze i nie klepią bezmyślnie tysięcy autowalk. Więc zluzuj może trochę majty, bo to że ktoś ma realne życie, pracę, rodzinę, inne zainteresowania to nie znaczy że trzeba go obrażać w każdym wątku o polach.

Rozumiem Twój ból czterech liter, marnujesz całe życie na klepanie od rana do wieczora autowalk i farmienie punktów i nie podoba Ci się że ktoś ma czelność mieć pomysł żeby to ograniczyć, bo może kiedyś ktoś jakiś pomysł wprowadzi w życie i się eldorado skonczy, bo jak się spotka 6 silnych gildii to będzie ostra walka a nie żadne szachownice. Nikt nie chce nic za darmo tylko ludzie mają czelność chcieć żeby pola były sprawiedliwe i żeby silne gildie walczyły z silnymi a średnie ze średnimi, a nie tak jak teraz że wszystkie aktywne gildie są w diamencie i silne gildie żerują na tych słabszych które nie mają jak się przebić . Dociera to do Ciebie, że ludzie chcą sprawiedliwych pól , a nie farmy dwóch gigantów kosztem reszty słabszych , czy trzeba Ci to drukowanymi literami napisać ? Niech sobie walczy w diamencie 18 najsilniejszych gildii i sobie róbcie wtedy szachownice, nikt wam tego nie będzie bronił a nie że robicie to teraz kosztem słabszych i jeszcze bezczelnie ich obrażasz i wyśmiewasz w każdym swoim poście. Chciałbym zobaczyć ten ból czterech liter, gdybyś musiał walczyć z równymi sobie gildiami a nie jak rak żerować na średniakach którzy w diamencie są tylko dlatego że jako jedyni byli aktywni w platynie, to byłyby epickie dramy gdybyście musieli walczyć między sobą,a przypominam że takie było założenie pól, a nie szachownica gdzie są dwie silne gildie i reszta słabych.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Natalia16191 czy to nie rola supportera zgłaszać te uwagi do Inno Games? To co gracze maja pisać do Inno o tym co napisałaś?
Albo zgłoś do supportu?
 

Bożka123

Hrabia
Drugą rzeczą która nie ma nic wspólnego z rywalizacją są wspomniane szachownice
Powiedz/powiedzcie mi, czy szachownice zdarzają się na wszystkich światach poza H. Czy może na H też, tylko mamy tyle szczęścia, że nigdy na taką nie trafiliśmy?
Obecna edycja jest dla nas jedną z najtrudniejszych. Trwa walka o 1 miejsce i o 3 miejsce, a my mamy pewne 5. Nie jest to narzekanie. Jedynie zwrócenie uwagi, że może tak powinno być zawsze. Pewnie to 5 miejsce określa nasze możliwości. Czyli od czasu do czasu powinniśmy być w platynie, a nie spadliśmy ani razu.
 

Bożka123

Hrabia
Wystarczy trzecia, która to uniemożliwi. Pytanie pozostaje w mocy bo jest pytaniem o to, czy każdy świat (z wyjątkiem H) ma kilka tak silnych gildii, że ustawiają szachownicę.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Szachownice ustawia się w pierwszy dzień i tyle. Jak to się robi? Jak najwiecej ludzi o 8 rano i pierwszy sek. nego a kolejne na obozach - im wiecej tym lepiej. Patrzysz na "moc" gildii z losowania i blokujesz tym słabszym drogę do "wulkanu" i albo dostajesz propo. szachownicy od innej gildii albo sama oceniasz z kim wymieniać i wysylasz propo. I już ;)
 

Fatherland

Książę
kolego, jeśli ktoś tu płacze to Ty w każdym wątku i obrażasz ludzi którzy nie siedzą cały dzień w grze i nie klepią bezmyślnie tysięcy autowalk. Więc zluzuj może trochę majty, bo to że ktoś ma realne życie, pracę, rodzinę, inne zainteresowania to nie znaczy że trzeba go obrażać w każdym wątku o polach.

Rozumiem Twój ból czterech liter, marnujesz całe życie na klepanie od rana do wieczora autowalk i farmienie punktów i nie podoba Ci się że ktoś ma czelność mieć pomysł żeby to ograniczyć, bo może kiedyś ktoś jakiś pomysł wprowadzi w życie i się eldorado skonczy, bo jak się spotka 6 silnych gildii to będzie ostra walka a nie żadne szachownice. Nikt nie chce nic za darmo tylko ludzie mają czelność chcieć żeby pola były sprawiedliwe i żeby silne gildie walczyły z silnymi a średnie ze średnimi, a nie tak jak teraz że wszystkie aktywne gildie są w diamencie i silne gildie żerują na tych słabszych które nie mają jak się przebić . Dociera to do Ciebie, że ludzie chcą sprawiedliwych pól , a nie farmy dwóch gigantów kosztem reszty słabszych , czy trzeba Ci to drukowanymi literami napisać ? Niech sobie walczy w diamencie 18 najsilniejszych gildii i sobie róbcie wtedy szachownice, nikt wam tego nie będzie bronił a nie że robicie to teraz kosztem słabszych i jeszcze bezczelnie ich obrażasz i wyśmiewasz w każdym swoim poście. Chciałbym zobaczyć ten ból czterech liter, gdybyś musiał walczyć z równymi sobie gildiami a nie jak rak żerować na średniakach którzy w diamencie są tylko dlatego że jako jedyni byli aktywni w platynie, to byłyby epickie dramy gdybyście musieli walczyć między sobą,a przypominam że takie było założenie pól, a nie szachownica gdzie są dwie silne gildie i reszta słabych.

Otóż nic nie rozumiesz ;) prawie w ogóle nie bije bo mi się niechce;) i nie płacze z tego powodu ;) walki na GPC to końcowy etap, przed tym jest cały szereg działań i fundament, który trzeba przygotować, którego lamentujący nigdy nie pojmą skoro mają czas na lamentowanie a nie na dążenie do tych upragnionych walk :))
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Też mam takie wrażenie i dlatego nie mogę pojąć jakim cudem trzecia, czwarta gildia nie wcinają się w szachownicę. To jest kwestią tylko i wyłącznie organizacji.
Tak. Chęci wejścia na mapę mimo wszystko.

Tak jak w ustalonej szachownicy w moich polach wyszło 5 gildii. Mam kogoś za to sądzić że nie wyszło. Nie.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Ustawienie szachownicy jest wynikiem umowy miedzy 2 dużymi gildiami i mniejsze nic nie moga zrobić.
Jak chcesz wygrac sektor bijąc bez obozów gdy przeciwnik bije na 3 i więcej obozach? Wiesz co to opór?
 

Persarum Rex

Zablokowany
No pewnie a następnym razem duża gildia zrobi seka w 80 osób w 10 sekund np. na 5 obozach bez oporu to Wy juz macie po 8 oporu a oni 0 kolejny sektor Wy opór 12 oni 0 itd. 40 osob walczy i co? Was jest 51 osób to "zrobicie" sek. najszybciej w 15 sekund oni w 10 sekund - kto wygra?
 
Ostatnia edycja:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Czyli ustawienie szachownicy jest dowodem totalnej degrengolady w 6 gildiach, które na to pozwalają. Jak nie ma 6 cieniasów to nie ma szachownicy.
Zapewne jest to utrudnione jak ktoś współpracuje, ale można spokojnie wyjść, wymaga to po porostu nakładu pracy nie darmo.

Ustawienie szachownicy jest wynikiem umowy miedzy 2 dużymi gildiami i mniejsze nic nie moga zrobić.
Jak chcesz wygrac sektor bijąc bez obozów gdy przeciwnik bije na 3 i więcej obozach? Wiesz co to opór?
Nie koniecznie 2 dużych gildii, przecież pola to gildie losowe.
Tym razem mieliśmy układ z gildią na 5 stronie rankingu, a my jesteśmy na 1 stronie.
Chodzi o układ.

Nie mierzyłabym też gildii na GPC pod względem rankingu, bo w GPC są gildie co potrafią ładnie się bić, a nie są ani duże ani pierwsze w rankingu.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Bez znaczenia, bo nie ma już szachownicy, a my mamy sektory z 3 obozami.
Ponawiam pytanie, czy na wszystkich serwerach są ustawiane szachownice.

Nie. Szachownica, czy też inaczej flagowanie to umowa jakiś dwóch gildii.
Jezeli na GVG gildie mają sojusze to sojusz na GPC jest nie mniej dziwny.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Sojusze mnie nie dziwią, dziwi mnie bierność pozostałych. Naprawdę nie widziałam szachownicy od początku GPC, czy H jest wyjątkiem.
Nie jest wyjątkiem, szachownica wychodzi tylko jak są sobie 2 sojusznicze gildie dogadane, a reszta patrzy.
Jak wspomniałam w tym sezonie pól mieliśmy sojusz ale ilość chętnych do zajęcia wulkanu była większa i już nie dało się tego dokonać.
Szachownica to stan... No właśnie.

Chyba ze ktoś chce jeszcze napisać że moje 80 aktywnych osób oszukuje bo są aktywne? I mała gildia nie ma szans...
Tutaj naprawdę chyba chodzi o pojęcie aktywni na GPC, jak jest dużo osób aktywnych to się da wyjść. Ale jak się ma 10 osób w gildii, no to może być problem. Jednak to nie znaczy że jest to nie fair, po porostu diament jest dla najlepszych. Można zwiększyć ilość osób w gildii i szukać tych aktywnych, nie jest powiedziane że 80 osób na 80 osób to ta sama aktywność i możliwości zdobycia prowincji w 15sekund dotyczą tych 2 gildii.

Czyli wracamy do początku, jeżeli gildia jest aktywna to ma możliwość wyjścia. Zwłaszcza że sektory przy bazie nie tracą nabitej flagi (w sensie w końcu będzie tam taka przewaga że pójdzie)
 

Persarum Rex

Zablokowany
Od początku kilka razy juz było to pisane ilość osób w gildii ma podstawowe znaczenie. Jeśli by nie mialo takiego wpływu to po co powiększać gildię jak sie ma np. 40 aktywnych graczy? Poradzimy sobie z gildią gdzie jest 50 aktywnych i jeszcze mogą 30 mniej aktywnych zmobilizować?
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Od początku kilka razy juz było to pisane ilość osób w gildii ma podstawowe znaczenie. Jeśli by nie mialo takiego wpływu to po co powiększać gildię jak sie ma np. 40 aktywnych graczy? Poradzimy sobie z gildią gdzie jest 50 aktywnych i jeszcze mogą 30 mniej aktywnych zmobilizować?
Mając 40 aktywnych macie szanse na 50 aktywnych i 30 śpiących.
40 aktywnych podbije pola jeżeli aktywność równa się temu słowu.
Do tego "szansa" dokładnie na co? 1 miejsce? 2 miejsce? 3 miejsce? Te w w ogóle nie mają znaczenia, chyba że ku chwale czy tam podniesieniu ego.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Jak tu coś wytłumaczyć kto zna gpch tylko z punktu widzenia swojej gildii? Na H "nie ma" flagowania, "pracowici biją leni". Jaki problem "wyjść z bazy" no w dużej gildi żaden. Taki "obraz" gpch macie.
 
Do góry