Ciekawostki GPCH

Iris

Zespół FoE
Supporter
@Bożka123 Pogrom11 po prostu nas "czerwonych" nie lubi ;) ma prawo, jego sprawa.
Co do Twojej wypowiedzi Pogrom11
Chyba sama nie wierzysz w to co piszesz albo masz takie pojęcie o tej grze.
Tak się składa, że troszeczkę mam... A Gildia jedno z top 20 świata (RODO jest to nicków ani nazw nie podam ;) ). Gdybyś nie wiedział, są konta z Żelaza posiadające Perły militarne poziomów 60+, gdzie w Żelazie daje to "małego" kopa. Ale co ja taki laik mogę wiedzieć, głupiutka jestem w tych sprawach ;)
 
Ostatnia edycja:

Persarum Rex

Zablokowany
Punkty ligowe są wyznacznikiem siły gildii czyli jednoosobowa i 80 osobowa ma taka sama siłę- chyba duże gildie się obrażą?
Gpch są zrównoważone i raz można zrobić 15000 walk a raz np. 800 - "równowaga".
W dużej gildii zrobić 10000 walk to sztuka w średniej czy małej 15000 bez problemu - "równowaga"
Gildia atakująca sek. "na 5 obozów" ma taką samą siłę jak ta co atakuje bez obozów - "równowaga"
 

Blade1984

Książę
Gildie dobierane sa wg liczby punktów ligowych i miejsca w rankingu globalnym, wiec owszem moja kilkunastu osobowa gildie mi ze trafić na gildie 80osobowa ale zajmującą zblizone do nas miejscu w ranku. Skoro 80cio osobowa gildia zajmuje miejsce w raknu zaraz obok mojej gildii to nie jest wcale silniejsza od mojej.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Punkty ligowe są wyznacznikiem siły gildii czyli jednoosobowa i 80 osobowa ma taka sama siłę- chyba duże gildie się obrażą?
Gpch są zrównoważone i raz można zrobić 15000 walk a raz np. 800 - "równowaga".
W dużej gildii zrobić 10000 walk to sztuka w średniej czy małej 15000 bez problemu - "równowaga"
Gildia atakująca sek. "na 5 obozów" ma taką samą siłę jak ta co atakuje bez obozów - "równowaga"
No widzę, że wreszcie zrozumiałeś zamysł stojący za regułami PCH.
Każdy ma to co sobie wywalczy.
Masz ochotę i czas na 15 tys. walk, możesz tyle zrobić, nie masz czasu czy ochoty nie musisz walczyć w ogóle.
I to właśnie jest równowaga.
Są dwie rzeczy powodujące pewne zachwianie tej równowagi:
Pierwsza to ograniczenie PL do 1000, tu "mistrz zawsze traci"
Drugie to stała cena budynków, tu małe gildie mają dużo trudniej uzbierać towary na budowę np. obozów.
 
Ostatnia edycja:

Bożka123

Hrabia
Każdy ma to co sobie wywalczy.
100% racji. GPCh promują aktywność. Logujesz się często, rozwijasz właściwe perły robisz setki walk na 4-5 obozach. Logujesz się 1x dziennie masz małe szanse trafić na obozy. W rankingu masz dużą liczbę walk, nie masz problemu ze znalezieniem mocnej gildii, niekiedy to gildie ciebie szukają.
GPC można zarzucić zbyt dużą łatwość dostania się do ligi diamentowej, ale na pewno nie można zarzucić niesprawiedliwości. Dużo dajesz, dużo otrzymujesz.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Mam ochotę i czas ale są 2 gildie z top 10 (~80 osób) = szachownica są tak zachłanni że gdyby mogli to sztaby też zajęli. Dla tych pozostałych: 2 z top 20 (~50 osób) 3 z top 30 (20- 30 osob) i jednej sześcioosobowej udaje się czasem nawet 2 sek. na plaży zdobyć na 4h ;)
Oczywiscie wwzystkie gildie maja po 1000 PL więc
 

kasia2389

Arcyksiążę
Po co z nimi walczyć, nie lepiej przyłączyć się do nich?

W Pulp Fiction jest taka scena, Marsellus Wallace mówi do Butcha:
W dniu meczu poczujesz lekkie ukłucie. To odezwie się twoja ###### ambicja. ###### ambicję! Ambicja tylko boli, a nigdy nie pomaga. Zwalcz ją w sobie. Bo za rok, kiedy będziesz się byczył na Karaibach, powiesz sobie: „Marsellus Wallace miał rację”.

Oczywiście Butch nie posłuchał, a to z kolei zakończyło się zejściem Zeda, i tu nawiązanie do gry, zrobili mu (Zedowi) jesień średniowiecza.
 
Ostatnia edycja:

Persarum Rex

Zablokowany
Trzeba się uczyć od najlepszych:
Masz wysoki % armii atakujacej? Te 800 czy 1000 walk na dobę Cię nie zadowala? Szukasz 2 "średnich" gildii wchodzisz do tej z diamentowej ligii która ma po sezonie gpch mniej niż 950 PL jesteś "guru od szachownicy" masz kilkaset milionów rankingu i klepiesz 12000 - 15000 walk w kolejnej odsłonie gpch druga gildia (może być np. z platynowej) i powtarzasz.
"Nie ma za co" ;)
Podobno "clickery" bardzo ułatwiają "klepanie" ale to chyba przechwałki bo SYSTEM by wykrył takie " nieludzkie" klikanie w identycznych odstępach czasu? Chyba?
PS jak to jeszcze mało to gvg i koledzy obłożą defy czempionami w medalówce
Też "nie ma za co"
 

Pogrom11

Zablokowany
Piszesz o wymyślonej, teoretycznej sytuacji. Podaj tego gracza z żelaza który robi na GPCh regularnie 15k walk.
Taki gracz musiałby być w silnej gildii gdzie grają w szachownice i wstawiają ogrom obozów a silnych gildiach nie będą trzymali graczy z żelaza.
Natomiast jak będzie w gildii gdzie będa gracze z epok średniowiecza to logiczne że nie ma szans w takiej gildii zrobić większej ilości walk.
Próbujecie ratować GPCh w tej postaci jakiej są a opinie graczy na ich temat z każdą edycją są coraz gorsze. GPCh to młócenie siana. Kiedyś niektórzy bili tzw "czempy" i GPCh dokładnie to przypominają tak w skrócie pisząc. "Czempy" już uniemożliwili bić i cos trzeba zrobić z GPCh.
GPCh nie mają nic wspólnego z prawdziwą rywalizacją między gildiami. To jest nieudany projekt w tej grze i wymaga gruntownej zmiany a nie jakiś kosmetycznych o których piszecie, ratując je w tej postaci.
 

Bożka123

Hrabia
Szukasz 2 "średnich" gildii wchodzisz do tej z diamentowej ligii która ma po sezonie gpch mniej niż 950 PL jesteś "guru od szachownicy" masz kilkaset milionów rankingu i klepiesz 12000 - 15000 walk w kolejnej odsłonie gpch druga gildia (może być np. z platynowej) i powtarzasz.
Teoria, której nie da się zrealizować. Jeden gracz nie ustawi szachownicy. Kto postawi obozy i za co itd. itp.

GPCh nie mają nic wspólnego z prawdziwą rywalizacją między gildiami. To jest nieudany projekt w tej grze i wymaga gruntownej zmiany a nie jakiś kosmetycznych o których piszecie, ratując je w tej postaci.
Jest dokładnie odwrotnie. W związku z tym jak najmniej mieszania. GPCh promują aktywność i za tę aktywnośc świetnie się rewanżują PR, diaxami i rankingiem.
 

Pogrom11

Zablokowany
Bożka Ty jednak chyba grasz w jakąś inną grę. Ty nie masz pojęcia o co chodzi i jak grają gildie GPCh.

Kasia Ty też nie za bardzo łapiesz o c chodzi na GPCh co ewidentnie wynika z Twojego ostatniego wpisu.
GPCh są do kitu i co byś tu nie pisała to opinia poważnych graczy jest jednoznaczna na ich temat.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bożka123

Hrabia
Ty nie masz pojęcia o co chodzi i jak grają gildie GPCh.
Nadal oczekuję argumentacji. W przeciwieństwie do ciebie przedstawiam dowody. Bardzo aktywny gracz, który odszedł od nas do "lepszych" podwoił punkty od 14 grudnia.

GPCh są do kitu i co byś tu nie pisała to opinia poważnych graczy jest jednoznaczna na ich temat.
Ani jeden poważny gracz tego nie napisał.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Bożka Ty jednak chyba grasz w jakąś inną grę. Ty nie masz pojęcia o co chodzi i jak grają gildie GPCh.
A może masz rację i my rzeczywiście gramy w zupełnie inna grę niż TY, ale w taki razie co tu robisz i po o piszesz na forum zupełnie innej gry nią sam grasz? Zajmujesz nasz czas na jakieś swoje głupie wywody, lepiej przeznacz ten czas na doskonalenie swojej gry, od pisania na forum nie będziesz lepszy w graniu.
GPCh są do kitu i co byś tu nie pisała to opinia poważnych graczy jest jednoznaczna na ich temat.
Skoro tak to przestań grać na PCH, zajmij się innym aspektem gry, który nie jest w twojej opinii i poważnych graczy do kitu.
 

Pogrom11

Zablokowany
Bożka co to znaczy podwoił?
Robił dotychczas np 100 walk i podwoił robiąc 200 walk
czy podwoił robiąc wcześniej 7,5k a w twojej gildii podwoił i zrobił 15k i to będąc w żelazie?
Podaj nick tego gracza. Wszystkie najlepsze gildie będą go chciały u siebie.
 

Pogrom11

Zablokowany
Przeczytaj Bożka jeszcze raz o czym ja piszę a o czym Ty piszesz.
Zaczęło się od bajania Iris na temat wyczynów jakiś "maluszków" na GPCh.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Kasiu przeczytaj jeszcze raz co napisałem i postaraj się zrozumieć.
Przeczytaj Bożka jeszcze raz o czym ja piszę
Chciałbym to zrozumieć, o czym Ty piszesz, ale to są bzdury nie warte czasu przeznaczonego na pierwsze przeczytanie.

Gdybyś był łaskaw napisać w prostych słowach o co Tobie chodzi i co byś chciał uzyskać i w jaki sposób można by zrobić.

Rozumiesz chyba, ze wszelkie wycieczki osobiste są tu nie na miejscu, braku argumentów nie powinieneś nadrabiać obrażaniem innych, to nic nie da, nie znamy Cię, i Twoje opnie o nas, tym co i jak robimy w ogóle nas nie interesują.

Może czas na konkrety, a nie enigmatyczne "sprawdź na scoredb", skoro jak piszesz zrobiłeś badania, to podziel się tym z nami. Kto. gdzie, ile, dlaczego i co z tego wynika.
 
Do góry