Brak fair play = dyskwalifikacja?

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Ja jestem w moderacji, nie mam do czynienia z błędami, zgłoszeniami itp., zatem nawet gdybym mógł udzielić takiej informacji, to nie mam na ten temat wiedzy.
 

Iris

Zespół FoE
Supporter
lecz nadal mowa o przyzwoleniu na używanie bota. Znam gildie w której koleś (nie tak dawno) robił po 100 nego podczas jednego wyścigu, widziałem screeny z helpera
Żaden Gracz nie ma pozwolenia na łamanie Zasad Gry. Tyle w temacie. Nie mam zamiaru tutaj się rozpisywać, ponieważ wiem, że za chwilę rozleje się fala krytyki - masz podejrzenia? Napisz zgłoszenie w systemie Supportu. To za dużo? Nie wydaje mi się.

Co do FoE Helpera tylko przypominam, że to jest program nie należący do InnoGames i nie ponosimy odpowiedzialności za treści przez niego wyświetlane, jak również ewentualne szkody na kontach Graczy, które może on wyrządzić (obecnie bądź w przyszłości). Krążyły takie zrzuty ekranu? Były takie podejrzenia? Hmmm, a zgłoszenie do Supportu poszło? Ojć... Jedno pytanie za dużo ;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Oczywiście że tu nikt nie płacze o przegrane wyścigi w ciągu dnia, lecz nadal mowa o przyzwoleniu na używanie bota. Znam gildie w której koleś (nie tak dawno) robił po 100 nego podczas jednego wyścigu, widziałem screeny z helpera bo krążyły one po całej gildii i wszyscy byli happy bo dzięki niemu wygrywają.
masz podejrzenia? Napisz zgłoszenie w systemie Supportu. To za dużo? Nie wydaje mi się.
Przecież od początku właśnie o to chodzi. Przyzwolenie przez NASZĄ społeczność na używanie bota, pod warunkiem że to nasz bot i nam pomaga w wygraniu mistrzostw. Wszystkie wątki na temat nielegalnego "wspomagania" pełne są screenów, oskarżeń wobec konkurentów. Czy kiedykolwiek suport otrzymał zgłoszenie typu: mam podejrzenie wobec członka naszej gildii? Nie proszę o odpowiedź (i tak nie zostanie udzielona, zgodnie z wewnętrzną polityką suportu), to pytanie retoryczne.
 

Scou

Szlachcic
Czy kiedykolwiek suport otrzymał zgłoszenie typu: mam podejrzenie wobec członka naszej gildii?

Tak. Mogę podać datę i dokładną treść wiadomości.

PS. Mieliśmy wtedy w gildii max 30 osób i tak podziękowaliśmy za współpracę ów osobie, a dokładną ocenę zostawiliśmy supportowi. Z oczywistych powodów nie chcemy być pod żadnym względem kojarzeni z jakimkolwiek botem i pod żadnym pozorem nie będziemy akceptować osób nawet podejrzanych o wspomagacze.

PS2. Nie ja wysłałem to zgłoszenie bo jako Rada ustaliliśmy że wystarczy zgłosić to przez jedną osobę z nas.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Mieliśmy wtedy w gildii max 30 osób i tak podziękowaliśmy za współpracę ów osobie, a dokładną ocenę zostawiliśmy supportowi. Z oczywistych powodów nie chcemy być pod żadnym względem kojarzeni z jakimkolwiek botem i pod żadnym pozorem nie będziemy akceptować osób nawet podejrzanych o wspomagacze.

chapeau bas
 

LimakT

Baronet
Odpowiedzialność zbiorowa to złe rozwiązanie. Łatwo zauważyć ,że gildie które posiadają boty i multikonta wysyłały by swoich ludzi kamikadze do innych gildii uczciwie grających. Wtedy taki gość kamikadze odpala bota i całej gildii która do tej pory uczciwie grała odbiera się fragmenty głównej nagrody GPC.
 

Scou

Szlachcic
Odpowiedzialność zbiorowa to złe rozwiązanie. Łatwo zauważyć ,że gildie które posiadają boty i multikonta wysyłały by swoich ludzi kamikadze do innych gildii uczciwie grających. Wtedy taki gość kamikadze odpala bota i całej gildii która do tej pory uczciwie grała odbiera się fragmenty głównej nagrody GPC.
I tak i nie. Rada gildii ma narzędzie dające możliwość usunięcia gracza z gildii z jednoczesnym zgłoszeniem go do supportu. Dodatkowo jeśli za bota nie byłyby śmieszne 3 dni, lecz np 2 tygodnie lub więcej za pierwszym razem to automatycznie serwery same by się oczyściły z tego typu graczy. W interesie każdej gildii byłoby wyrzucenie takiej osoby i zgłoszenie do Supportu "aby umyć ręce", a i multiki by się szybko skończyły jakby to były 2 tygodnie za pierwszym razem i miesiące za drugim.
 

LimakT

Baronet
I tak i nie. Rada gildii ma narzędzie dające możliwość usunięcia gracza z gildii z jednoczesnym zgłoszeniem go do supportu. Dodatkowo jeśli za bota nie byłyby śmieszne 3 dni, lecz np 2 tygodnie lub więcej za pierwszym razem to automatycznie serwery same by się oczyściły z tego typu graczy. W interesie każdej gildii byłoby wyrzucenie takiej osoby i zgłoszenie do Supportu "aby umyć ręce", a i multiki by się szybko skończyły jakby to były 2 tygodnie za pierwszym razem i miesiące za drugim.
No i co z tego ,że gildia by usunęła gościa kamikadze skoro inne gildie grające przeciwko niej w GPC zgłosiły by tą gildie za używanie bota i miałyby rację. Przez to zgodnie z Twoim pomysłem o odpowiedzialności zbiorowej cała gildia traci fragmenty tylko przez to ,że inna gildia wysłała do nich gościa kamikadze który właśnie miał takie zadanie do zrobienia.
Trzeba myśleć również o negatywnych skutkach danego pomysłu a nie tylko o pozytywnych. Masz dobre chęci ale pomysł jest do kosza. Trzeba coś innego wymyślić.
 

Scou

Szlachcic
No i co z tego ,że gildia by usunęła gościa kamikadze skoro inne gildie grające przeciwko niej w GPC zgłosiły by tą gildie za używanie bota i miałyby rację. Przez to zgodnie z Twoim pomysłem o odpowiedzialności zbiorowej cała gildia traci fragmenty tylko przez to ,że inna gildia wysłała do nich gościa kamikadze który właśnie miał takie zadanie do zrobienia.
Trzeba myśleć również o negatywnych skutkach danego pomysłu a nie tylko o pozytywnych. Masz dobre chęci ale pomysł jest do kosza. Trzeba coś innego wymyślić.
A co z gildiami które grają przeciwko botom i nie mają żadnych szans na zwycięstwo? Tak jak pisałem już wcześniej - w gildiach jest przyzwolenie na używanie bota przez innych graczy bo dzięki nim wygrywają, a konsekwencje w ostateczność i tak poniesie ten jeden gracz (o ile kiedykolwiek ktoś go złapie). Gdyby gra na dopalaczach była piętnowana przez innych graczy (przede wszystkim współgraczy) to byłoby ich dużo, dużo mniej w tej grze. A nie czarujmy się - automaty są w każdej grze i w każdej grze są rakiem który niszczy wszystko od środka.
 

Iris

Zespół FoE
Supporter
@Scou Forum nie jest miejscem do zamieszczania jakichkolwiek dowodów na łamanie Zasad Gry. Jeżeli posiadasz takie informacje to możesz napisać zgłoszenie w dziale Supportu. Gwarantujemy anonimowość, ponieważ żadnych informacji na temat kont innych Graczy nie udzielamy.
 

Scou

Szlachcic
@Scou Forum nie jest miejscem do zamieszczania jakichkolwiek dowodów na łamanie Zasad Gry. Jeżeli posiadasz takie informacje to możesz napisać zgłoszenie w dziale Supportu. Gwarantujemy anonimowość, ponieważ żadnych informacji na temat kont innych Graczy nie udzielamy.
Nie bardzo wiem do czego teraz pijesz? Czy ja gdzieś coś umieściłem? Nie. Czy ja dałem tu jakiś dowód na kogoś? Również nie. Czy odpowiedziałem na pytanie o zgłoszenie do Supportu? Oczywiście że tak i się z tym nie kryje. A do czego jest forum? Do rozmowy. Po co powstał ten temat? Żeby porozmawiać o botach. Czy są boty w tej grze? Są. Czy gildie wygrywają dzięki nim strategiczne wyścigi? Tak. Czy jest społeczne przyzwolenie na używanie botów? Tak i dałem tego przykład. Czy ban na 3 dni w jakikolwiek sposób odstrasza graczy przed używaniem botów? Moim zdaniem nie.
 

Marik

Książę
@Scou Forum nie jest miejscem do zamieszczania jakichkolwiek dowodów na łamanie Zasad Gry. Jeżeli posiadasz takie informacje to możesz napisać zgłoszenie w dziale Supportu. Gwarantujemy anonimowość, ponieważ żadnych informacji na temat kont innych Graczy nie udzielamy.
Nie sądzisz, że to hipokryzja? 99% tematów zlewacie, ale jak idzie o cenzurę to pojawiacie się od razu
 

Iris

Zespół FoE
Supporter
@Marik żadne zgłoszenie Gracza nie jest lekceważone, niezależnie od tego w jakim temacie Gracz pisze. A konsekwencje względem tych nieuczciwych - nie zawsze widoczne z poziomu gry.
Łatwo jest osądzać stojąc z boku, zapraszam w nasze szeregi, poznaj grę z naszej strony. Wtedy zrozumiesz jak wygląda bycie Suppem. I nieee, nie narzekam na swój los, sama go wybrałam i nie żałuję. Supporterem nie może być każdy, do tego trzeba mieć serce.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
A konsekwencje względem tych nieuczciwych - nie zawsze widoczne z poziomu gry.
Powiedziałabym nawet, że zbyt rzadko ;)

Dyskusja miała się dać jakiś obraz naszej społeczności. W dalszym ciągu omijane jest zasadnicze pytanie:
A co z gildiami które grają przeciwko botom i nie mają żadnych szans na zwycięstwo? Tak jak pisałem już wcześniej - w gildiach jest przyzwolenie na używanie bota przez innych graczy bo dzięki nim wygrywają, a konsekwencje w ostateczność i tak poniesie ten jeden gracz (o ile kiedykolwiek ktoś go złapie).
 

Marik

Książę
@Marik żadne zgłoszenie Gracza nie jest lekceważone, niezależnie od tego w jakim temacie Gracz pisze. A konsekwencje względem tych nieuczciwych - nie zawsze widoczne z poziomu gry.
Łatwo jest osądzać stojąc z boku, zapraszam w nasze szeregi, poznaj grę z naszej strony. Wtedy zrozumiesz jak wygląda bycie Suppem. I nieee, nie narzekam na swój los, sama go wybrałam i nie żałuję. Supporterem nie może być każdy, do tego trzeba mieć serce.
Nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi, a będąc w supporcie czytanie ze zrozumieniem jest dosyć istotne, czyż nie? Pisałem o tym że jak na forum gracze rozmawiają o nadużyciach, które nie znikają niestety to zaraz temat jest kasowany albo ktoś od was się pojawia. Ale jak społeczność pisze o zmianach które wołają o pomste do nieba lub ma pomysły jak usprawnić grę, to wtedy nikt od was się nie udziela - to jest ta hipokryzja. To, że nie będziemy o danej rzeczy rozmawiać nie oznacza, że ta rzecz zniknie. O kilku supporterach jest dosyć głośno, szczególnie na A jak o boty i multikonta idzie, na globalu raz nawet screeny szły jak mąż jednego z supporterów sobie zgłoszenia innych czytał, czy też bezpośrednio supporter gadał o karach z innego konta, gdzie normalnie nie miałby o tym pojęcia. Dlatego po kilku latach gry jestem zdania, że żeby być supporterem trzeba mieć wiele ,,masek,, a nie dobre serce
 

- Ogi -

Rycerz
A co z gildiami które grają przeciwko botom i nie mają żadnych szans na zwycięstwo?
Nie masz szans na zwycięstwo z botem. Po wprowadzeniu zmian które proponujesz też przegrasz z botem. Mówimy o graczach i gildiach, które oszukują w grze online (sic!) żeby mieć lepszą cyferkę przed nazwą gildii. Twój pomysł szybko zmieni się w narzędzie do nieuczciwej walki. Jedynym skutecznym rozwiązaniem są przejrzyste zasady I publiczne egzekucje oszustów.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Po wprowadzeniu zmian które proponujesz też przegrasz z botem. Mówimy o graczach i gildiach, które oszukują w grze online (sic!) żeby mieć lepszą cyferkę przed nazwą gildii.
Gdyby była wprowadzona opcja dyskwalifikacji, to rezultatem nie byłaby przegrana z botem. Aktualnie nie jest to tylko kwestia cyferki przed nazwą gildii, a zupełnie konkretna nagroda. Jedynym minusem jest wygenerowanie kolejnego problemu: nieuczciwej rywalizacji w postaci podsyłania multikonta z botem.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
@Marik żadne zgłoszenie Gracza nie jest lekceważone, niezależnie od tego w jakim temacie Gracz pisze. A konsekwencje względem tych nieuczciwych - nie zawsze widoczne z poziomu gry.
Łatwo jest osądzać stojąc z boku, zapraszam w nasze szeregi, poznaj grę z naszej strony. Wtedy zrozumiesz jak wygląda bycie Suppem. I nieee, nie narzekam na swój los, sama go wybrałam i nie żałuję. Supporterem nie może być każdy, do tego trzeba mieć serce.
marikowi chodzi o to, że support nie bierze udzialu w dyskusjach na forum.
 

Iris

Zespół FoE
Supporter
marikowi chodzi o to, że support nie bierze udzialu w dyskusjach na forum.
z reguły tylko obserwujemy, bo wypowiedź kończy się atakiem kilku na jednego, co poradzić.

Pisałem o tym że jak na forum gracze rozmawiają o nadużyciach, które nie znikają niestety to zaraz temat jest kasowany albo ktoś od was się pojawia.
owszem, ponieważ Forum nie jest miejscem do takich dyskusji. Tym bardzie, że często kończą się kłótnią między kilkoma osobami. A już całkiem przysłowiowy bajzel się zrobi jak trafi na siebie dwóch Graczy z dwóch konkurencyjnych Gildii. Ojoj wtedy to drugi czat globalny mamy tutaj (zapewnie każdy wie jak to wygląda na światach).
Ale jak społeczność pisze o zmianach które wołają o pomste do nieba lub ma pomysły jak usprawnić grę, to wtedy nikt od was się nie udziela
Feedback dotyczący zmian w grze jest nieustannie śledzony, a uwagi Graczy zbierane i przesyłane dalej. Nie udostępniamy tematów tego typu, żeby Gracze sobie popisali - dla nas to skarbnica uwag od społeczności. Tak samo dział Pomysłów jest obserwowany, jeśli w jakimś temacie jest duże zainteresowanie i poparcie pomysł taki również jest przesyłany dalej.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Gildia przegrywa z botem bo zostałaby zdyskwalifikowana a oszust dostałby... bana na 3 dni.
... a teraz przegrywa, bo u konkurencji patrzą na własnego bota przychylnym okiem... Sytuacja patowa? Bot zawsze górą?
Do supportu trzeba zgłosić do sprawdzenia konkretnego gracza czy wystarczy sytuację (filmik?) na mapie? Tylko tyle widać z zewnątrz...
 
Do góry