Brak fair play = dyskwalifikacja?

- Ogi -

Rycerz
Jeśli ban nie byłby na 3 dni tylko od razu na kilka tygodni szybko skończyły by się te konta.
Nie doceniasz ilości multikont jakie mają gracze.
A dupochron dla gildii to usunięcie gracza zanim support da mu bana.
Ochrona dla gildii świetnie brzmi, ale czy na pewno to zadziała? Usunięcie gracza przed banem od supportu nie jest możliwe ponieważ o zgłoszeniu wiedzą tylko zgłaszający i zgłaszany. Gildia zostanie ukarana bo oszustwo miało miejsce i nie udowodnisz że ktoś jest sabotażystą. Można nawet nieświadomie przyjąć do gildii gracza karanego za oszustwa bo, z jakiegoś powodu, support ukrywa kto oszukuje w grze.
Co w przypadku niejednoznacznych sytuacji. Czy doniesiesz na gracza, który w czasie wyscigu robi więcej walk niż inni? Oszukuje czy ma lepszy sprzęt i WiFi? Napiszesz zgłoszenie prewencyjnie i stracisz gracza bo kto by chciał grać w gildii która donosi na swoich.
Stosowanie zbiorowej odpowiedzialności doprowadzi do masowego donosicielstwa i konfliktów w gildii jeśli gracze będą się czuli nieslusznie ukarani.

Ps. Jestem za surowymi karami dla oszukujących, najlepiej kasowaniem konta za pierwszym razem.

Ps2. Czy jest z nami moderator? Trudno się doszukać wartościowych informacji w tonach słownej biegunki w tym wątku.
 

LimakT

Baronet
Jeśli ban nie byłby na 3 dni tylko od razu na kilka tygodni szybko skończyły by się te konta.

A dupochron dla gildii to usunięcie gracza zanim support da mu bana. Nikt nie sprawdza gildii tylko dlatego że jest mocna. Support potrzebuje do tego zgłoszenia, a zgłoszenie musi nabrać mocy urzędowej zanim ktoś się nad nim pochyli. Dodatkowo w większości przypadków zgłoszenie idzie z przeciwnej drużyny, bo swoja gildia gracza na bocie nie zgłosi z oczywistych powodów. Lecz jeśli istniało by "ryzyko" dla gildii to skończyło by się przymykanie oka i w szybkim czasie serwery oczyściły by się z botów.
Nie przekonał mnie ten dupochron. Nic on nie daje. Przecież jak wysyłają gościa kamikadze to tego samego dnia do supportu pójdzie zgłoszenie. Gildia nie zdąży wywalić tego gościa a już dostanie bana.
Argument ,że zgłoszenie idzie z przeciwnej drużyny i o skończeniu przymykania oka nic nie wnosi do mojego pytania.
Po prostu Twój pomysł według mnie jest zły. Ma wadę o której powiedziałem. Wymyśl coś innego. Tego pomysłu w takim stanie jak teraz proponujesz napewno nie popre.

Powiem Ci wprost. Twój pomysł w tym stanie będzie miał skutek odwrotny do tego co zamierzasz. Gildie używające bota będą miały dużo łatwiejszą drogę do zwycięstwa w GPC. Nie wiem czemu tego nie widzisz.
 

LimakT

Baronet
Nie doceniasz ilości multikont jakie mają gracze.

Ochrona dla gildii świetnie brzmi, ale czy na pewno to zadziała? Usunięcie gracza przed banem od supportu nie jest możliwe ponieważ o zgłoszeniu wiedzą tylko zgłaszający i zgłaszany. Gildia zostanie ukarana bo oszustwo miało miejsce i nie udowodnisz że ktoś jest sabotażystą. Można nawet nieświadomie przyjąć do gildii gracza karanego za oszustwa bo, z jakiegoś powodu, support ukrywa kto oszukuje w grze.
Co w przypadku niejednoznacznych sytuacji. Czy doniesiesz na gracza, który w czasie wyscigu robi więcej walk niż inni? Oszukuje czy ma lepszy sprzęt i WiFi? Napiszesz zgłoszenie prewencyjnie i stracisz gracza bo kto by chciał grać w gildii która donosi na swoich.
Stosowanie zbiorowej odpowiedzialności doprowadzi do masowego donosicielstwa i konfliktów w gildii jeśli gracze będą się czuli nieslusznie ukarani.

Ps. Jestem za surowymi karami dla oszukujących, najlepiej kasowaniem konta za pierwszym razem.

Ps2. Czy jest z nami moderator? Trudno się doszukać wartościowych informacji w tonach słownej biegunki w tym wątku.
Z tym donoszeniem w czasie wyścigu to bym tak jednoznacznie nie podchodził do tego. Jak ludzie w czasie 40 sekundowego wyścigu robią po 25-30 walk a jeden rodzynek robi 70-80 walk to oczywiste jest że używał bota i leci zgłoszenie na niego.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jeśli by weszły Twoje zasady fair-play do foe o odpowiedzialności zbiorowej to ludzie kamikadze będą wysyłani przez gildie posiadające boty do uczciwych gildii tylko po to żeby odpalić bota po rozpoczęciu GPC i zasponsorować uczciwej gildii bana. Jak chcesz powstrzymać ten proceder?
Dać czas gildii na reakcję do końca danej edycji?

Tak czytam, czytam i coraz szerzej otwieram oczy ze zdziwienia...
Napiszesz zgłoszenie prewencyjnie i stracisz gracza bo kto by chciał grać w gildii która donosi na swoich.
To jest właśnie to, o czym piszemy. Swój bot, dobry bot... Sienkiewicz wiecznie żywy.

przegranie turnieju oznacza zabranie nagród indywidualnych w postaci wieży....
To jest nagroda za wynik całej gildii. Dostajesz ją w takiej samej ilości, niezależnie od własnego zaangażowania.

bo to jest internet, tu się nikt nie zna. Ja moge być grzegorzem, a w realu mogę być 80 letnią babcią stasią xD
Jakie to ma znaczenie w grze? Wiek, płeć, wzrost, waga, kolor oczu, włosów czy skóry? Naprawdę wierzysz, że ktoś kto patrzy Ci prosto w oczy, to nie oszukuje? Każdy z nas, przynajmniej raz dziennie musi sam sobie spojrzeć w oczy i to jest ważne... Można różnie interpretować pojęcia "honor", "prawo", sprawiedliwość" (sorki za ewentualne konotacje), ale "uczciwość" jest jednoznaczne.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Jakie to ma znaczenie w grze? Wiek, płeć, wzrost, waga, kolor oczu, włosów czy skóry? Naprawdę wierzysz, że ktoś kto patrzy Ci prosto w oczy, to nie oszukuje? Każdy z nas, przynajmniej raz dziennie musi sam sobie spojrzeć w oczy i to jest ważne... Można różnie interpretować pojęcia "honor", "prawo", sprawiedliwość" (sorki za ewentualne konotacje), ale "uczciwość" jest jednoznaczne.
no wiesz co, jak spędzam z kimś całe dnie to go raczej znam i wiem czy coś bierze czy nie <w kontekście sportu>

kolega z drużyny w sporcie takim co się występuje w parach czy czwórkach jest często bliższy niż mąż czy żona... więc to ma ogromne znaczenie czy członek gildii moze odpowiadać za kogos innego xd
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
no wiesz co, jak spędzam z kimś całe dnie to go raczej znam i wiem czy coś bierze czy nie <w kontekście sportu>
Przepraszam Grzechu, ale moje pytanie dotyczyło innej Twojej wypowiedzi:
bo to jest internet, tu się nikt nie zna. Ja moge być grzegorzem, a w realu mogę być 80 letnią babcią stasią xD
Dlaczego, gdy zaczyna Ci brakować argumentów, to zaczynasz manipulować wypowiedziami adwersarzy?
To jest internet, a FoE to gra przeglądarkowa. Kwestia gustu z kim chcesz grać, to indywidualny wybór. To, przeciwko komu gramy, to niestety kwestia losowa.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Przepraszam Grzechu, ale moje pytanie dotyczyło innej Twojej wypowiedzi:

Dlaczego, gdy zaczyna Ci brakować argumentów, to zaczynasz manipulować wypowiedziami adwersarzy?
To jest internet, a FoE to gra przeglądarkowa. Kwestia gustu z kim chcesz grać, to indywidualny wybór. To, przeciwko komu gramy, to niestety kwestia losowa.
no i dokładnie moja odpowiedz pasuje do obydwóch wypowiedzi xD

online jestem anonimowy <z grubsza> wiadomo, ze nie na facebooku czy gdziekolwiek bo IP i te sprawy, ale w gildii mało kto zna moje prawdzie ja. Moge zgrywać idiotę, moge udawać, że jestem cool. Kłamać ze mam rodzine i piątke dzieci, albo być kobietą transwestytą.
Do tego to zmierzalo.
Skoro nie masz gwarancji kim dana osoba jest to jak masz jej ufać? Jak masz ją kontrolowac? i ponosić odpowiedzialność za nią

I tak uważam, że jak kogos znasz w realu, rozmawiasz z nim i możesz mu patrzeć w oczy, jest dużo większa szansa ze wyłapiesz jak ktos oszukuje.

W drużynach sportowych - 100% pewności.


obie wiadomosci znacza to samo. Jak spedzasz z kims całe dnie. Widzisz go, rozmawiasz o wszystkim, zyjesz z nim, razem konkurujecie - wzajmnie sobie ufacie, ograniczacie się, razem realizujecie ambicje i cele.

Przez internet - sory ale nie. nie ma takich relacji w foe i nigdy nie będzie. Nie między 80 osobami. Bo do tego by to zmierzało.
Między 203 osobami - jasne, że tak, ale nigdy nie będzie tak, że 1 osoba zna pozostałe 79 osób tak na wylot by za nie odpowiadać....
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Moge zgrywać idiotę, moge udawać, że jestem cool. Kłamać ze mam rodzine i piątke dzieci, albo być kobietą transwestytą.
No właśnie. Wciąż piszesz o rzeczach zupełnie nieistotnych w grze, chociaż zgrywanie idioty może być ryzykowne (niezależnie od tego, czy szefostwo uwierzy czy nie).
Prowadząc gildię trzeba zwracać uwagę na rzeczy, których nie da się udawać. Jeśli nie ma się czasu na analizowanie zachowania i stylu gry, to nie powinno się przewodzić zespołowi.
I tak uważam, że jak kogos znasz w realu, rozmawiasz z nim i możesz mu patrzeć w oczy, jest dużo większa szansa ze wyłapiesz jak ktos oszukuje.
Jak spedzasz z kims całe dnie. Widzisz go, rozmawiasz o wszystkim, zyjesz z nim, razem konkurujecie - wzajmnie sobie ufacie, ograniczacie się, razem realizujecie ambicje i cele.
Zazdroszczę. Jesteś bardzo młodą osobą lub miałeś bardzo dużo szczęścia do ludzi.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Prowadząc gildię trzeba zwracać uwagę na rzeczy, których nie da się udawać. Jeśli nie ma się czasu na analizowanie zachowania i stylu gry, to nie powinno się przewodzić zespołowi.
pozwolisz, że jednak ranking oceni to sam xD
i poznawianie ludzi do gildii jest ułamkiem tego jak można poznać ludzi w realu.
Zazdroszczę. Jesteś bardzo młodą osobą lub miałeś bardzo dużo szczęścia do ludzi.
nie, po porstu mylisz sytuację. Jak nie grasz z nikim w zawodowy sport to nie masz takiej sytuacji o których pisze.
Porównanie drużyn sportowych jest jak mąż i żona <w pewnym sensie> to jest taki poziom rozumienia, znania, ufania sobie.

i jasne, że są ludzie co potrafią kłamać w żywe oczy etc, ale jednak przy spędzaniu z kimś 90% czasu to już mozna za danego kogoś odpowiadać w ten czy w inny sposób
w gierce online, 80 osob, mocno meh.

No właśnie. Wciąż piszesz o rzeczach zupełnie nieistotnych w grze, chociaż zgrywanie idioty może być ryzykowne (niezależnie od tego, czy szefostwo uwierzy czy nie).
jasne, ze w samej grze mega nieistotne, ale pod kątem grupowej odpowiedzialności? mega istotne. Bo jak odpowiadać za kogoś, o kim się nic nie wie?
 

- Ogi -

Rycerz
Dać czas gildii na reakcję do końca danej edycji?
Zakładamy też że support zmieni politykę i zacznie przekazywać gildiom informacje o tym który gracz oszukuje? Co zmieni wyrzucenie gracza, skoro do oszustwa już doszło i wedlug zasady zbiorowej odpowiedzialności, gildia powinna zostać zbiorowo ukarana, żeby gildia która przegrała nie była poszkodowana. Jak udowodnisz że bylo to celowe działanie konkurencji a nie zwyczajnie nieuczciwa gra? Pole do interpretacji jest ogromne. Zmiana jedynie polegałaby na tym, że oszuści zaczęliby szkodzić innym zamiast pomagać swojej gildii.
To jest właśnie to, o czym piszemy. Swój bot, dobry bot...
I kiedy pisać zgłoszenie? Gracz który robi o 20%, 30% czy 50%więcej walk niż inni oszukuje? Ja piszę o konkretnej sytuacji, kiedy sabotażysta celowo szkodzi gildii. Nikt nie mówi że boty są dobre...
 

Marik

Książę
Zakładamy też że support zmieni politykę i zacznie przekazywać gildiom informacje o tym który gracz oszukuje? Co zmieni wyrzucenie gracza, skoro do oszustwa już doszło i wedlug zasady zbiorowej odpowiedzialności, gildia powinna zostać zbiorowo ukarana, żeby gildia która przegrała nie była poszkodowana. Jak udowodnisz że bylo to celowe działanie konkurencji a nie zwyczajnie nieuczciwa gra? Pole do interpretacji jest ogromne. Zmiana jedynie polegałaby na tym, że oszuści zaczęliby szkodzić innym zamiast pomagać swojej gildii.

I kiedy pisać zgłoszenie? Gracz który robi o 20%, 30% czy 50%więcej walk niż inni oszukuje? Ja piszę o konkretnej sytuacji, kiedy sabotażysta celowo szkodzi gildii. Nikt nie mówi że boty są dobre...
Mater Dei co się tak tej zbiorowej odpowiedzialności uczepiliście?! To takie logiczne karać kilkadziesiąt osób tylko dlatego że miała u siebie jakiegoś debila... Coraz więcej teorii spiskowych, tylko po co? Krok 1 sprawdzenie czy gracz faktycznie korzystał z bota lub innego oprogramowania krok 2 - ustalenie czy zgłoszony gracz posiada inne konta w grze (napewno da się to zrobić), krok 3 perm-ban na wszystkie posiadane konta. Tyle i aż tyle, kilka zgłoszeń i cwaniaczki by się zastanowiły przed skorzystaniem z ,,dopalaczy,,
 

Roman.

Szlachcic zagrodowy
to jest wasze zdanie, że to mityczne boty ustalają ranking xd
ranking gvg idzie w odstawke, bedzie ranking gpc,
akurat żadna gildia na E sobie nie zarzuca nic na gpc od dłuższego czasu
"od dłuższego czasu"

Dokładnie od 17 lipca 2023, gdy pewien gracz z gildii "Pro", na GPC 60 walk w ciągu 12 sekund.
(18-go został zbanowany)


Bez jakiejkolwiek złośliwości też wpis. Zgadzam się z Tobą. Poprostu uzupełniam twoja wypowiedź o datę :)
 
Ostatnia edycja:

Futryna

Rycerz
"od dłuższego czasu"

Dokładnie od 17 lipca 2023, gdy pewien gracz z gildii "Pro", na GPC 60 walk w ciągu 12 sekund.
(18-go został zbanowany)


Bez jakiejkolwiek złośliwości też wpis. Zgadzam się z Tobą. Poprostu uzupełniam twoja wypowiedź o datę :)
I na jaki okres czasu taki ban? Jeżeli nie dostał dożywocia na tym świecie to jest to wszystko bez sensu (Wasze dyskusje), mija się z celem;)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
"od dłuższego czasu"

Dokładnie od 17 lipca 2023, gdy pewien gracz z gildii "Pro", na GPC 60 walk w ciągu 12 sekund.
(18-go został zbanowany)


Bez jakiejkolwiek złośliwości też wpis. Zgadzam się z Tobą. Poprostu uzupełniam twoja wypowiedź o datę :)
doceniam brak złośliwości i chęć doprecyzowania tylko proszę o potwierdzenie, że dana osoba dostała bana xd
bo jakby IG prowadziło powszechny rejestr to na pewno 3/4 jak nie więcej ludzi by się 100x zastanowiło czy próbować szczęscia czy nie.
Anonimowość jest tu największym problemem.

jest jak jest, na E to już zaraz pól roku będzie.

IG poszło w dobrą stronę - wywalić gvg, na gpc także to aktualnie bez sensu. Na rajdach nie widać by to wgl miało mieć jakikolwike sens bo to raczej jak WG będzie wyglądało <chyba, ze IG czymś zaskoczy, ale z przecieków wygląda to na "podejścia" i walki/negi
 

- Ogi -

Rycerz
Mater Dei co się tak tej zbiorowej odpowiedzialności uczepiliście?! To takie logiczne karać kilkadziesiąt osób tylko dlatego że miała u siebie jakiegoś debila... Coraz więcej teorii spiskowych, tylko po co? Krok 1 sprawdzenie czy gracz faktycznie korzystał z bota lub innego oprogramowania krok 2 - ustalenie czy zgłoszony gracz posiada inne konta w grze (napewno da się to zrobić), krok 3 perm-ban na wszystkie posiadane konta. Tyle i aż tyle, kilka zgłoszeń i cwaniaczki by się zastanowiły przed skorzystaniem z ,,dopalaczy,,
100% . Proste rozwiązania są najlepsze.
 
Do góry