Brak fair play = dyskwalifikacja?

Iris

Zespół FoE
Supporter
Do supportu trzeba zgłosić do sprawdzenia konkretnego gracza czy wystarczy sytuację (filmik?)
Filmik jak najbardziej może zostać przesłany (umieszczony np na Youtube, a w zgłoszeniu podany link do niego). Konkretnego Gracza podawać nie trzeba, w sumie to nawet pewności nie ma czy to akurat ten konkretny Gracz oszukiwał lub czy nie było kilku takich "uczciwych". Wystarczy podać dowolny nick osoby będącej w Gildii - w szczególności w przypadku Gildii, które mają w nazwach ślaczki, znaczki, emotki i inne nie znane polskiemu alfabetowi wymysły.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Wystarczy podać dowolny nick osoby będącej w Gildii - w szczególności w przypadku Gildii, które mają w nazwach ślaczki, znaczki, emotki i inne nie znane polskiemu alfabetowi wymysły.
Dziękuję, zapamiętam. Przy podejrzeniach nie zawaham się skorzystać z tej możliwości :)
 

Scou

Szlachcic
Filmik jak najbardziej może zostać przesłany (umieszczony np na Youtube, a w zgłoszeniu podany link do niego).

Tj odpowiedź CM - "Żaden filmik, o ile faktycznie nie przedstawia wykorzystania niedozwolonego w naszej grze oprogramowania (czyli wykonany przez osobę, która tego się dopuściła i jest to widoczne na danym filmiku), nie stanowi dla nas podstawy do podjęcia jakiegokolwiek działania."

No to jak w końcu bo się gubię?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Filmik jak najbardziej może zostać przesłany (umieszczony np na Youtube, a w zgłoszeniu podany link do niego). Konkretnego Gracza podawać nie trzeba, w sumie to nawet pewności nie ma czy to akurat ten konkretny Gracz oszukiwał lub czy nie było kilku takich "uczciwych". Wystarczy podać dowolny nick osoby będącej w Gildii - w szczególności w przypadku Gildii, które mają w nazwach ślaczki, znaczki, emotki i inne nie znane polskiemu alfabetowi wymysły.
i o takim feedbacku mówił Marik ;D


Tj odpowiedź CM - "Żaden filmik, o ile faktycznie nie przedstawia wykorzystania niedozwolonego w naszej grze oprogramowania (czyli wykonany przez osobę, która tego się dopuściła i jest to widoczne na danym filmiku), nie stanowi dla nas podstawy do podjęcia jakiegokolwiek działania."

No to jak w końcu bo się gubię?
oczywiście, że to nigdy podstawą bana nie będzie i Iris tego nie napisała. Pokazuje to tylko miejsce, które mają sprawdzić...

Chyba łatwo sobie wyobrazić tworzenie fikcyjnych filmików....
 

Scou

Szlachcic
i o takim feedbacku mówił Marik ;D



oczywiście, że to nigdy podstawą bana nie będzie i Iris tego nie napisała. Pokazuje to tylko miejsce, które mają sprawdzić...

Chyba łatwo sobie wyobrazić tworzenie fikcyjnych filmików....

Ale jakie miejsce? Po co film skoro nic nie przedstawia? A nawet jeśli TO ŻADEN DOWÓD chyba że nagrała go osoba która używa bota. Ja jako przeciwnik widzę "start na komendę" kilkunastu osób np o 4 rano i takie samo rozejście się tej licznej grupy mimo że zostaje na mapie dużo bicia. Więc po co film? Po co linki skoro podaje czas i miejsce?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Przyznam się szczerze, że już zwątpiłam... Support nie ma podstaw do wszczęcia jakiegokolwiek postępowania (wyjaśniającego też?) dopóki gracz używający niedozwolonego oprogramowania sam się nie zgłosi do kontroli????? Poddaję się. Nie kumam.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Przyznam się szczerze, że już zwątpiłam... Support nie ma podstaw do wszczęcia jakiegokolwiek postępowania (wyjaśniającego też?) dopóki gracz używający niedozwolonego oprogramowania sam się nie zgłosi do kontroli????? Poddaję się. Nie kumam.
co? przecież nic takiego nigdzie nie jest napisane?

report ma być do supportu i tyle. Film nie jest dowodem, to tez od zawsze wiadomo.

dodaje się obojętnie jakiego gracza <bo formularz XD wymaga>, w treści wpisujesz ze reportujesz całą gildie tego gracza i tyle. Sektor, mapa, godzina i tyle.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
report ma być do supportu i tyle. Film nie jest dowodem, to tez od zawsze wiadomo.
Żaden filmik, o ile faktycznie nie przedstawia wykorzystania niedozwolonego w naszej grze oprogramowania (czyli wykonany przez osobę, która tego się dopuściła i jest to widoczne na danym filmiku), nie stanowi dla nas podstawy do podjęcia jakiegokolwiek działania.
Dowodem nie jest, ale podstawą do jakiegokolwiek działania też nie?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Dowodem nie jest, ale podstawą do jakiegokolwiek działania też nie?
no to że ktoś wrzucilfilmik na facebooku to nie bardzo.

W sensie ja bym tam po czymś takim od razu sam szukał odpowiedzi w logach i szukał typa, ale niestety chyba naszych supporterów jest za mało lub im sie nie chce xd

dopóki nie ma zgłoszenia raczej nie weryfikują niczego :<
 

- Ogi -

Rycerz
... a teraz przegrywa, bo u konkurencji patrzą na własnego bota przychylnym okiem... Sytuacja patowa? Bot zawsze górą?
Do supportu trzeba zgłosić do sprawdzenia konkretnego gracza czy wystarczy sytuację (filmik?) na mapie? Tylko tyle widać z zewnątrz...
Boty zawsze będą wygrywać, dopóki nie skoncentrujemy się na konsekwentnym usuwaniu botow poprzez skuteczne usuwanie kont które ich używają. Powtórzę się ale powinniśmy mieć jasne zasady i dostępne dla wszystkich informacje o oszustach zamiast wprowadzać nowe systemy, które mogą dotknąć uczciwych graczy.
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Dowodem nie jest, ale podstawą do jakiegokolwiek działania też nie?
Nie znając kontekstu, można odnieść mylne wrażenie.
Niemniej, po części mogę przyznać, że i na Twoje zapytanie mogę odpowiedzieć twierdząco. A to dlatego, że podstawą do podjęcia weryfikacji z naszej strony jest otrzymanie zgłoszenia. Dalej - jeśli zgłoszenie zawiera informacje, które pozwolą odnaleźć zgłaszaną sytuację, jest ona weryfikowana. Jeśli ponadto podane są dokładniejsze informacje (np. gildia, Gracz, konkretna akcja która wzbudziła wątpliwości co do uczciwej gry), to proces weryfikacji danej sytuacji będzie szybszy - pozwoli nam się to skupić na konkretnym zdarzeniu.
Do tego naprawdę nie potrzeba filmiku, który nic więcej nam o danej sytuacji nie "powie".

Oczywiście, filmik w niczym nam nie przeszkadza, jeśli tylko będzie zawierał informacje o miejscu i czasie zdarzenia - abyśmy mogli zidentyfikować daną sytuację "w czasie i przestrzeni", ale to jest, w moim odczuciu, niepotrzebna robota, bo równie dobrze bez nagrywania akcji można zanotować miejsce i czas, a następnie przedstawić je nam w zgłoszeniu. Mniej roboty, tyle samo informacji. Problem tylko pojawia się wtedy, gdy filmik ten nie pozwala zlokalizować albo miejsca, albo czasu przedstawionej na nim sytuacji - wtedy jest on dla nas bezużyteczny, bo to byłoby jak szukanie igły w stogu siana.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Powtórzę się ale powinniśmy mieć jasne zasady i dostępne dla wszystkich informacje o oszustach zamiast wprowadzać nowe systemy, które mogą dotknąć uczciwych graczy.
Co do jasnych i dostępnych dla wszystkich informacji... Może trzeba by zacząć od innej plagi: zmiany nicków i multikont. Nie każdy korzysta z informacji na scoredb (to zresztą nie jest oficjalna strona FoE) i spisuje ID gracza. Na multikonta lekarstwa nie widzę.
Co do "karania" uczciwych graczy... Jest więcej pytań... Ilu uczciwych graczy w uczciwych gildiach zostało poszkodowanych? Może warto zacząć zwracać większą uwagę na towarzystwo, w jakim się gra? Czy Ci uczciwi gracze na pewno zdobyliby nagrodę, gdyby nie ten nieuczciwy?
Jeśli nieświadomie kupisz cokolwiek pochodzącego z kradzieży, to nie musisz liczyć się z faktem straty?
Inna sprawa... Czy nie ulegaliśmy (jako społeczność) bezmyślnemu zachwytowi ilością walk/edycję GPC? Czy nie urastał do rangi idola spryciarz, który potrafił wyrolować resztę gildii, korzystając z jej zasobów?
 
A na A w rankingu jest 2 osobowa gildia na 4 miejscu I to jest nie uczciwe bo PCH mają co kot napłakał ale mają 4 zwycięstwa jakimś cudem
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
A na A w rankingu jest 2 osobowa gildia na 4 miejscu I to jest nie uczciwe bo PCH mają co kot napłakał ale mają 4 zwycięstwa jakimś cudem
no spoko, szli od złotej czy tam brązowej i teraz w diamencie przegrają.

Ludzie co wy sie przejmujecie miejscami 2-100000
nagroda jest tylko za 1 miejsce i taka gildia nie ma szansy na to.
<u nas taka jest na 5 miejscu>

Albo wygrywasz mistrzostwa, albo przegrywasz.
 
Ostatnia edycja:

S ł a w e k

Szlachcic zagrodowy
Da się oszukiwać przez przypadek? Używać bota nieświadomie? Jesli nie to nie widzę sensu rozdrabniania się na mniejsze kary za to samo przewinienie. Skasowanie konta dopiero po którymś z kolei złapaniu na oszustwie zachęca do próbowania szczęścia. Kara powinna zniechęcić do próbowania za pierwszym razem.
Można nie widzieć sensu , ale z punktu widzenia winy i poniesionej kary stopniowane tej ostatniej wydaje się słuszne i powiedzmy wychowawcze tak jak zaostrzenie kary w przypadku recydywy, czyli ze od razu nie można skreślać człowieka na zawsze zakładając że się jednak poprawi.
halo halo, panie supporcie, coż to za wchodzenie w pliki gry i dostęp do logów? Czy to aby nie wchodzi w zakres łamania zasad i grzebania w kodzie gry?

i nie zapominajcie o tym, że nie wszystko co dla kogoś jest złamaniem regulaminu jest nim naprawdę ;) bawi mnie HT piszące o multikontach xd zacznijcie od siebie, a potem oceniajcie innych.
Grzechu nie wymagam abyś zajmował stanowisko w każdej sprawie, tym bardziej jeśli odpowiadam komuś innemu ,nie sądzę też aby ogół czytających był zainteresowany tym co myślisz na temat moich wypocin. Jednak jeśli już chcesz lub musisz zaistnieć i coś z siebie wydobyć to złap sens wypowiedzi, a pisałem o botach i karze , czyli o obszarze w którym niewątpliwie wzniosłeś się z kolegami na szczyty PRO-fesjonalizmu. Pozdrawiam serdecznie,
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Grzechu nie wymagam abyś zajmował stanowisko w każdej sprawie, tym bardziej jeśli odpowiadam komuś innemu ,nie sądzę też aby ogół czytających był zainteresowany tym co myślisz na temat moich wypocin. Jednak jeśli już chcesz lub musisz zaistnieć i coś z siebie wydobyć to złap sens wypowiedzi, a pisałem o botach i karze , czyli o obszarze w którym niewątpliwie wzniosłeś się z kolegami na szczyty PRO-fesjonalizmu. Pozdrawiam serdecznie,

ale ja lubię wszystko komentować ;)
Skoro niby my tak oszukujemy to jakim cudem macie cokolwiek na mapie? I jakim cudem wygrywacie z nami oblegi? Magia? Czary? I te magicznie znikanie gildie klony bijące na mapie wtedy kiedy HT dziwnym trafem przestaje bić xd

a skoro dla was "szare" kwadraty na wiadomej stronie to potwierdzenie bana to patrząc po waszej gildii całkiem sporo tego u was. Czy może jednak zdarzają się przypadki, że można nie wejść na gre przez 24h czy np. przez weekend bo każdy z nas jest człowiekiem i czasem ma zdarzenia, że nie może wejść? Czy może ktoś wam dostarczył informacji, których nie powinien dostarczyć?
tyle pytań, tak mało odpowiedzi na nie ;)
pozdrawiam cieplutko w ten zimny listopadowy dzień ;)
 

Auraya

Hrabia
Czy może jednak zdarzają się przypadki, że można nie wejść na gre przez 24h czy np. przez weekend bo każdy z nas jest człowiekiem i czasem ma zdarzenia, że nie może wejść? Czy może ktoś wam dostarczył informacji, których nie powinien dostarczyć?
ty ich dostarczasz, komentując czego w gildii wymagasz
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
ty ich dostarczasz, komentując czego w gildii wymagasz
xd nikt do niczego nie jest przymuszany ;) 2000 walk na sesje to nie jest tak dużo. Wystarczy raz dzienne wejsc wybić opór i zrobisz ich 4000-5000...
tak jakby ludzie byli uwiązani i nie mogli zmienic gildii jak się coś nie podoba xd
 

S ł a w e k

Szlachcic zagrodowy
Korelacja prędkości zdarzeń, zgłoszeń oraz prawdopodobnych bananów musi nam wystarczyć za pewnik. Gdyby zaś Inno prowadziło otwartą politykę informowania o bananach musiałbyś odklepać tą swoją PRO-fesjonalną uczciwość i połknąć własny język.
Proponowałbym też przestać insynuować ze ktoś nam cos dostarcza lub informuje o czymś nielegalnie, bo błądzisz. Generalnie nie mierz ludzi swoją miarą przez pryzmat własnych postępków to i ilość pytań na które nie znasz odpowiedzi będzie łatwiejsza do okiełznania.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Korelacja prędkości zdarzeń, zgłoszeń oraz prawdopodobnych bananów musi nam wystarczyć za pewnik. Gdyby zaś Inno prowadziło otwartą politykę informowania o bananach musiałbyś odklepać tą swoją PRO-fesjonalną uczciwość i połknąć własny język.
lajki mattiasa przypadkowe ;D
oj @shelian widzisz i nie grzmisz :D

supporter może tak jawnie popierac puste oskarżenia innych? Słabo to troche świadczy o firmie.
 
Ostatnia edycja:

Roman.

Szlachcic zagrodowy
Jeśli według ciebie lajk pod postem to "popieranie oskarżeń" to Ty masz grubo za uszami, bo przeglądam to co ostatnio polubiłeś.

Ja bym się wstydził na twoim miejscu.
 
Ostatnia edycja:

Mathieu

Wójt
Ex-Team
lajki mattiasa przypadkowe ;D
oj @shelian widzisz i nie grzmisz :D

supporter może tak jawnie popierac puste oskarżenia innych? Słabo to troche świadczy o firmie.

Poza pełnioną funkcją w Zespole FoE, dalej jestem graczem i użytkownikiem tego forum. Mogę zatem w pełni korzystać z funkcjonalności, które gwarantuje gra i forum, jeśli nie naruszam Zasad w nich panujących. Jedyne dodatkowe ograniczenie wynikające z przynależności do Zespołu, które przychodzi mi do głowy, to utrata możliwości uczestnictwa w konkursach organizowanych przez Forge of Empires. Natomiast pozostawienie reakcji pod postem nie przypominam sobie, żeby naruszało jakiekolwiek Zasady czy nasze wewnętrzne regulacje. W dodatku post, o którym mowa, jest dłuższy niż treść przez Ciebie cytowana - i śmiem zauważyć, że mój „like” mógł być reakcją na niecytowane przez Ciebie fragmenty.

Kwestii uczciwości Twojej (mojej starej) gildii nie będę komentować, pomimo że długo w niej grałem i myślę, że całkiem obiektywnie byłbym w stanie ją ocenić. Forum naszej gry nie jest na pewno odpowiednim miejscem do dyskusji na temat nakładanych blokad. Temat niepotrzebnie został przez Ciebie w ogóle rozpoczęty - proponuję w tym wątku darować sobie prywatne wycieczki, które i tak pozostaną usunięte.

Jeśli natomiast masz jakieś zastrzeżenia do mojej postawy lub sposobu wykonywania obowiązków w Teamie - skontaktuj się proszę z shelianem na PW lub najlepiej poprzez system Supportu (opisując sprawę i prosząc o przekierowanie zgłoszenia do Community Managera naszej wersji językowej gry).
Skarga na pewno trafi w odpowiednie ręce i zostanie rozpatrzona.

Pozdrawiam
 
Do góry