Aplikacja mobilna - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser11629

Guest
Ale @Kozietul, co sie tak goraczkujesz. Mnie tam wszystko smiga i nie rozumiem, o czym mowisz. Na dwoch calach. Bez animacji.
 

DeletedUser15227

Guest
Ale @Kozietul, co sie tak goraczkujesz. Mnie tam wszystko smiga i nie rozumiem, o czym mowisz. Na dwoch calach. Bez animacji.

Podpytałem w gildii, po dzisiejszej aktualizacji wszystkie urządzenia z iOS utraciły funkcję animacji miast obcych. Pewnie kolejnym krokiem w celu zwiększenia prędkości aplikacji, będzie wprowadzenie trybu tekstowego, lub obrazu monochromatycznego w rozdzielczości 320x200.
 

DeletedUser11629

Guest
Ja na androidzie zostalam zmuszona do wybrania opcji "bez animacji". Czyli mamy lepiej, bo teoretycznie mam wybor :D

A jak mnie wywalalo, tak mnie wywala, tylko jeszcze szybciej - chyba ta predkosc zwiekszono...
 

DeletedUser15227

Guest
Ja na androidzie zostalam zmuszona do wybrania opcji "bez animacji". Czyli mamy lepiej, bo teoretycznie mam wybor :D

A jak mnie wywalalo, tak mnie wywala, tylko jeszcze szybciej - chyba ta predkosc zwiekszono...

Ja miałem jakaś opcje w trakcie aktualizacji ale nie zdążyłem nic wybrać bo zniknęła. U żony na iPadzie Air nawet się nie pojawiła. W ustawieniach jest włączona animacja ale tylko działa na moje miasto. Każde inne wygląda jak wymarłe. Na andku w opcjach można włączyć animacje u sąsiadów?
 

DeletedUser11629

Guest
Ja miałem jakaś opcje w trakcie aktualizacji ale nie zdążyłem nic wybrać bo zniknęła. U żony na iPadzie Air nawet się nie pojawiła. W ustawieniach jest włączona animacja ale tylko działa na moje miasto. Każde inne wygląda jak wymarłe. Na andku w opcjach można włączyć animacje u sąsiadów?

Niet. Tylko u siebie.
 

DeletedUser15227

Guest
Niet. Tylko u siebie.

Czyli wygląda na to, że wszystkim wyłączyli. Nawet na najnowszym sprzęcie w stylu iPhone 6 i iPad Air. Ciekawe, czy to błąd czy celowe działanie. Strasznie teraz to wygląda na dodatek nie wiem czy sąsiedzi mają wygaszoną produkcję czy nie. OMG
 

DeletedUser6174

Guest
Nie wiem na co wy narzekacie, przecież aplikacja zmierza do standardów wersji przeglądarkowej ;) Poczekajcie jak dodadzą do apki cały kontent łącznie z GVG, zaraz się okaże że wasze super wypasione tablety są za słabe do obsługi jednej prostej gry :)
 

DeletedUser11629

Guest
Nie wiem na co wy narzekacie, przecież aplikacja zmierza do standardów wersji przeglądarkowej ;) Poczekajcie jak dodadzą do apki cały kontent łącznie z GVG, zaraz się okaże że wasze super wypasione tablety są za słabe do obsługi jednej prostej gry :)
Co za paskud! Musisz mowic glosno?! Jeszcze uslysza i przyspiesza wdrozenie :( A mnie juz i tak palec drzy z nerwow nad kazdym sasiadem...
 

DeletedUser6174

Guest
Co za paskud! Musisz mowic glosno?! Jeszcze uslysza i przyspiesza wdrozenie :( A mnie juz i tak palec drzy z nerwow nad kazdym sasiadem...

Ja już od wprowadzenia "przyspieszenia" sprzętowego nie korzystam z animacji więc i na apce nie będzie mi ich brakowało. Chyba najlepszym rozwiązaniem jest to aby nie mieć żadnych wymagań co do FoE, wtedy takie problemy jak brak animacji czy zwiechy co 2 minuty nie będą aż tak denerwujące.
 

DeletedUser11629

Guest
Chyba najlepszym rozwiązaniem jest to aby nie mieć żadnych wymagań co do FoE, wtedy takie problemy jak brak animacji czy zwiechy co 2 minuty nie będą aż tak denerwujące.

Ja w wersji "normalnej" (chociaz... niezbyt ona do norm przystaje...) tez mam wylaczone animki. Mnie ich brak zatem tez wiele nie obszedl, ale jest zabawny :) Natomiast te zwiechy... a jak jeszcze pomysle o GvG na apce... To chyba masz racje, czas wylaczyc wlasne oczekiwania ;)
 

DeletedUser15227

Guest
Ja w wersji "normalnej" (chociaz... niezbyt ona do norm przystaje...) tez mam wylaczone animki. Mnie ich brak zatem tez wiele nie obszedl, ale jest zabawny :) Natomiast te zwiechy... a jak jeszcze pomysle o GvG na apce... To chyba masz racje, czas wylaczyc wlasne oczekiwania ;)

Wszystko zależy od Twojej aktywności w grze. Jeśli atakujesz sąsiadów to animacje są niezbędne. Już tłumacze.
Powiedzmy gościu ma bazar. Dzięki animacji widzisz, że w bazarku produkują sie np PRy i czekasz by je sobie wziąć. Bez animacji nie wiesz czy gdziekolwiek odbywa sie produkcja.
Wyglada na to, że bede musiał zapytać sie na forum bety co sie stało. Bryfft zaginął i nikt nic nie wie.
 

DeletedUser8110

Guest
Dopytam o to, czy wyłączenie animacji w aplikacji jest celowe i dam znać jak coś się dowiem. ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15227

Guest
Dopytam o to, czy wyłączenie animacji w aplikacji jest celowe i dam znać jak coś się dowiem. ;)

Nikomu nie działa na iOS i andku.
Stawiam, że miała być funkcja włączenia/wyłączenia animacji, zapomnieli jej dodać przy okazji ustawiając standardowo na wyłączonej :D

Dzięki bede czekał na info.
 

DeletedUser8110

Guest
Od ostatniej aktualizacji aplikacja będzie automatycznie wyłączać animacje, w przypadku braku wystarczającej ilości dostępnej pamięci operacyjnej RAM. Będzie się to więc działo na "słabszych" urządzeniach (jak iPad mini) czy w przypadku, gdy mamy na urządzeniu otwartą zbyt dużą ilość aplikacji na raz. Pamiętajcie, że nawet najnowsze urządzenie będzie miało problemy, jeśli będzie musiało sobie poradzić z dziesiątką otwartych aplikacji na raz. :)

Dzięki temu rozwiązaniu aplikacja będzie się mniej zacinać i niespodziewanie wyłączać. :)
 

DeletedUser15227

Guest
Od ostatniej aktualizacji aplikacja będzie automatycznie wyłączać animacje, w przypadku braku wystarczającej ilości dostępnej pamięci operacyjnej RAM. Będzie się to więc działo na "słabszych" urządzeniach (jak iPad mini) czy w przypadku, gdy mamy na urządzeniu otwartą zbyt dużą ilość aplikacji na raz. Pamiętajcie, że nawet najnowsze urządzenie będzie miało problemy, jeśli będzie musiało sobie poradzić z dziesiątką otwartych aplikacji na raz. :)

Dzięki temu rozwiązaniu aplikacja będzie się mniej zacinać i niespodziewanie wyłączać. :)

U mnie nawet na najnowszym iPadzie Air nie ma animacji. Skąd mam wziąć nowszy sprzęt? Ukraść od Apple z centrum projektowego?

Kolega @waclawpl wspomnial, że na jego iPhonie 6S też nie ma animacji.

Czy tak trudno Wam sprawdzić fakt że dla apki wszystkie urządzenia nie mogą "uradzić" animacji. A że nie ma nowszych urządzeń na rynku, to może tylko oznaczać że wina leży po stronie aplikacji.

Czy jesteś w stanie podać urządzenia iOS na których animacja działa?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Pisałam powyżej - nie chodzi jedynie o model urządzenia. Jeśli poza FoE nie masz otwartych mnóstwa innych aplikacji, a mimo to animacje zniknęły - proszę o przesłanie zgłoszenia do supportu. Najlepiej ze zrzutem ekranu z listą otwartych aplikacji (w przypadku urządzeń na iOS, po przesunięciu 4 palcami w górę ekranu, układa się taki "stosik" z otwartych aplikacji, które można pozamykać przesuwając je do góry).
 

DeletedUser15227

Guest
Pisałam powyżej - nie chodzi jedynie o model urządzenia. Jeśli poza FoE nie masz otwartych mnóstwa innych aplikacji, a mimo to animacje zniknęły - proszę o przesłanie zgłoszenia do supportu. Najlepiej ze zrzutem ekranu z listą otwartych aplikacji (w przypadku urządzeń na iOS, po przesunięciu 4 palcami w górę ekranu, układa się taki "stosik" z otwartych aplikacji, które można pozamykać przesuwając je do góry).

Sior błagam Cię nie traktuj mnie jak człowieka ułomnego. Zanim zaczynam robić "halo" to sam testuje. Wszystkie programy w tle są zamknięte. Wczoraj sprawdzałem nawet po wyzerowaniu telefonu, na gołym iOS tylko z zainstalowanym FoE. Jest błąd w aplikacji, która każde urządzenie określa jako niezdolne do wyświetlenia animacji.

Z forum bety:
Animacje przestały być wyświetlane także w starszej wersji 1.71. Może to wina serwera? Do apki nie dochodzą informacje, że w budynkach odbywa sie produkcja?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Sprawdzimy, dopytamy i przyjrzymy się czemu nie działa. Jeśli masz możliwość podrzucenia nam zrzutów ekranu i informacji dotyczących posiadanych urządzeń - bardzo proszę, napisz zgłoszenie. :) Z góry dziękuję.
 

DeletedUser15227

Guest
Sprawdzimy, dopytamy i przyjrzymy się czemu nie działa. Jeśli masz możliwość podrzucenia nam zrzutów ekranu i informacji dotyczących posiadanych urządzeń - bardzo proszę, napisz zgłoszenie. :) Z góry dziękuję.

Sior łamiesz mi serce, nie pamiętasz że odpowiedziałaś mi już na zgłoszenie w suporcie? Tak sie udzielam, by zwrócić Twoja uwagę a ty nawet nie pamiętasz, że na świecie B rozmawiamy, ale chyba tylko kopiuj/wklej wysłałaś w odpowiedzi na zgłoszenie :)
 

DeletedUser8110

Guest
<3 Odpisując na zgłoszenie zwracamy uwagę na problem, nie na nick. Więc nie, nie pamiętam nicków wszystkich Graczy, z którymi aktualnie rozmawiam w Supporcie. ;) Ale w takim razie dziękuję i zobaczę co uda nam się dowiedzieć w tej sprawie.
 

DeletedUser15750

Guest
Nie wiem jak jest z iosami ale na moim huawei p8 wszystkie animacje w miastach ktore odwiedzam dzialaja nawet jak jest w tle otwartych kilka aplikacji. Plynnie przechodze miedzy miastami i atakowaniem sasiadow.
 

DeletedUser15227

Guest
Nie wiem jak jest z iosami ale na moim huawei p8 wszystkie animacje w miastach ktore odwiedzam dzialaja nawet jak jest w tle otwartych kilka aplikacji. Plynnie przechodze miedzy miastami i atakowaniem sasiadow.

Hehe może dlatego ze ma 3GB RAM. Żaden iPhone nie ma tyle :)
 

DeletedUser15750

Guest
To fakt, odkad sie przerzucilem na te 3gb smiga az milo :) paradoksalnie rowniez na starym pc gra chodzi bezblednie a na nowym lapku sie scina.
 

DeletedUser15227

Guest
To fakt, odkad sie przerzucilem na te 3gb smiga az milo :) paradoksalnie rowniez na starym pc gra chodzi bezblednie a na nowym lapku sie scina.

Heheh ale wydaje mi się, że każdy programista ios powinien wiedzieć ile sprzęt ma pamięci RAM. Jeśli, animacja działa od 3GB to oznacza że nie ma sprzętu który to obsłuży. Najnowszy iphone 6s ma 2GB, ja na iphonie 6 mam 1GB.
Zresztą pierwszy raz słyszę taki argument (pamięć) jeśli chodzi o iOS.
 

DeletedUser15750

Guest
Zeby nie bylo na starym samsungu mialem 700mb ramu i apka tez dzialala bez wieszania sie.
 
Do góry