Aplikacja mobilna - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser14685

Guest
Jeśli atakujesz sąsiadów to animacje są niezbędne. Już tłumacze.
Powiedzmy gościu ma bazar. Dzięki animacji widzisz, że w bazarku produkują sie np PRy i czekasz by je sobie wziąć. Bez animacji nie wiesz czy gdziekolwiek odbywa sie produkcja.

Racja, lecz jesli grajac na wlaczonych animacjach znikaja budynki to juz nie jest tak fajnie :D
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Mi nic nigdy nie znikało. :D
Jeśli moja odpowiedź cię pocieszy (pewnie nie :p) to na moim SG S5 (i żony tak samo, ale ona jest w WŚ to mało się liczy :p) nie mam żadnych problemów z aplikacją.
Jedyny mój problem dotychczas, to te ikonki które się pomieszały i czytało poł ikonki takiej, a pół innej.
Pomogło wtedy ściągnięcie na nowo gry.
 

DeletedUser15227

Guest
Jeśli moja odpowiedź cię pocieszy (pewnie nie :p) to na moim SG S5 (i żony tak samo, ale ona jest w WŚ to mało się liczy :p) nie mam żadnych problemów z aplikacją.
Jedyny mój problem dotychczas, to te ikonki które się pomieszały i czytało poł ikonki takiej, a pół innej.
Pomogło wtedy ściągnięcie na nowo gry.

Chodzi o animacje?
 

DeletedUser15227

Guest
No raczej tematu nie zmieniłem :) Odpisałem Tobie, tylko źle zacytowałem, bo mogłem którąś poprzednią, ale tak, chodzi o animacje.

S5 ma 2GB RAMu podobnie jak iPhone 6s na którym animacje nie działają. Diabli wiedza co sie dzieje.

@siorprajs masz jakieś info na temat iOS?
 

DeletedUser8110

Guest
Niedziela, o info trudno. Jak się coś dowiem więcej, to napiszę. :)
 

DeletedUser15227

Guest
Ktos sie nie bal i ... pewnie uchodzcy wojenni, bo maja ajfony lepsze od Twojego.

Liczyłem na jakaś szybką łatkę naprawczą...ale widocznie naprawią w najbliższej aktualizacji. Chyba nikt nie testuje tych aktualizacji zanim wrzuca je do AppStore :(
 

DeletedUser8110

Guest
Aktualizacje zawsze są testowane, jednak może coś nam umknąć niestety.
Brak animacji w aplikacji został zgłoszony jako błąd.
 

DeletedUser15227

Guest
Aktualizacje zawsze są testowane, jednak może coś nam umknąć niestety.
Brak animacji w aplikacji został zgłoszony jako błąd.

Droga Siorprajs,

Uwierz, że ciężko mi nie zgodzić się z Twoją opinią. Przepuszczane są tak widoczne błędy, że aż wygląda to na brak testów. Wystarczy wspomnieć o małych ikonkach bezczynności, miniaturowych jajeczkach, czy choćby braku animacji. Jak można nie zauważyć braku animacji w miastach? Ja to wyłapałem od razu po aktualizacji.
 

DeletedUser8110

Guest
Zauważyłeś to, ponieważ korzystasz z tej opcji i jest Ci potrzebna. :) Sprawdzanie działania aplikacji jest bardzo żmudną robotą i składa się z wieeeeelu elementów, bo i też nasza gra jest już dość bogata w różnego rodzaju funkcje i okienka. Dlatego nie jest wcale trudno przegapić jakiś pomniejszy błąd skupiając się na funkcjach najważniejszych. Nie każdy błąd też występuje na każdym urządzeniu - nie jesteśmy w stanie przetestować każdego dostępnego na rynku modelu smartfona czy tabletu.
Dlatego też cieszymy się, że nasi Gracze tak szybko wyłapują błędy i nas o nich informują. Dziękujemy za Waszą pomoc w tej kwestii! :)

Ikonki bezczynności czy wielkość jajek, to już inna sprawa - nie wszystko co Graczom się nie podoba jest błędem, czasami po prostu w aplikacji pojawiają się zmiany, które Graczom się nie podobają.
 

DeletedUser15227

Guest
Na wstępie dziękuje za szybką odpowiedz...muszę jednak z paroma Twoimi tezami się nie zgodzić:

Zauważyłeś to, ponieważ korzystasz z tej opcji i jest Ci potrzebna. :) Sprawdzanie działania aplikacji jest bardzo żmudną robotą i składa się z wieeeeelu elementów, bo i też nasza gra jest już dość bogata w różnego rodzaju funkcje i okienka. Dlatego nie jest wcale trudno przegapić jakiś pomniejszy błąd skupiając się na funkcjach najważniejszych.

What's New in Version 1.72.0
It is now possible to turn off animations in the Settings to improve the game’s performance.
Opis do aktualizacji z AppStore

Sior...czyli wprowadzają opcję wyłączenia/wlączenia animacji i nie sprawdzają jej oddziaływania na miasta sąsiadów?


Nie każdy błąd też występuje na każdym urządzeniu - nie jesteśmy w stanie przetestować każdego dostępnego na rynku modelu smartfona czy tabletu.

To nie jest sprzęt z androidem. Mamy tutaj jednego producenta i ograniczoną gamę urządzeń. Brak animacji występuje na wszystkich urządzeniach iOS.

Dlatego też cieszymy się, że nasi Gracze tak szybko wyłapują błędy i nas o nich informują. Dziękujemy za Waszą pomoc w tej kwestii! :)

Dziękuje. Mi tylko przykro, że równie szybko firma nie reaguje na błędy.

Ikonki bezczynności czy wielkość jajek, to już inna sprawa - nie wszystko co Graczom się nie podoba jest błędem, czasami po prostu w aplikacji pojawiają się zmiany, które Graczom się nie podobają.

Tu nie chodziło o to czy jest ładna czy brzydka. Jeśli gra działa na smartfonach to programiści muszą brać pod uwagę ograniczenia sprzętowe, w tym przypadku wielkość ekranu. Ikony znikały na 3s a jajka były tak małe, że ich nawet nie szukałem na telefonie.
 

DeletedUser11629

Guest
Tu nie chodziło o to czy jest ładna czy brzydka. Jeśli gra działa na smartfonach to programiści muszą brać pod uwagę ograniczenia sprzętowe, w tym przypadku wielkość ekranu. Ikony znikały na 3s a jajka były tak małe, że ich nawet nie szukałem na telefonie.

Wychodzi na to, ze zadne ograniczenie sprzetowe nie ogranicza rozmachu programistow. Jajek nie widac na 7 calach, gra chodzi normalnie dopiero na 3 gb RAM... Niedlugo trzeba bedzie poprosic NASA o wypozyczenie sprzetu, zeby na nim zainstalowac apke mobilna...
 

DeletedUser11629

Guest
Mam 2GB i chodzi idealnie, nigdy (ale to nigdy) nie miałem żadnego problemu z wydajnością aplikacji.

A Kozietul ma. Tadam.
Ja to nawet nie wiem ile ramy mam i nie zamierzam sie w to zaglebiac, bo to gra dla laikow ma byc, a nie dla informatykow. Nie wszyscy musza wiedziec o ramach, prockach, kartach graficznych itp., bo gra jest z zasady swej przegladarkowa...

Niedlugo apka mobilna bedzie zajmowac tyle miejsca na fonie, co Sims4 na komputerze - o tym ograniczeniu sprzetowym programisci nie mysla, tylko pchaja kolejne trabki na dwucalowe ekraniki, pewnie zeby nastepne jajka bylo slychac, skoro ich nie widac.
 

DeletedUser15227

Guest
Mam 2GB i chodzi idealnie, nigdy (ale to nigdy) nie miałem żadnego problemu z wydajnością aplikacji.

To tylko potwierdza moje przypuszczenia, że nie wiadomo dlaczego innym działają animacje a innym nie. Może będziesz tak dociekliwy i dowiesz sie u źrodła co sie stało z animacjami na iOS. Bo ja już chyba od ponad tygodnia czekam na jakaś informacje...
 

DeletedUser15227

Guest
:p to ja wiem. Ale co dalej Sior? Jak żyć?

Przed chwila mobilka zaciągnęła 0.3MB, jeśli to miało naprawić animacje to uprzejmie donoszę że dalej sa zepsute. Nie trzeba dziękować :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9827

Guest
Mam jeszcze jedno pytanie: na wersji mobilnej jak w jednym wątku jest dużo nieprzeczytanych wiadomości to wyświetla sie tylko kilka, moze z 15, a reszty nie da sie juz odczytać. Dlaczego tak się dzieje i czy to będzie zmienione?
 

DeletedUser8110

Guest
Mam jeszcze jedno pytanie: na wersji mobilnej jak w jednym wątku jest dużo nieprzeczytanych wiadomości to wyświetla sie tylko kilka, moze z 15, a reszty nie da sie juz odczytać. Dlaczego tak się dzieje i czy to będzie zmienione?
Jak wyjdziesz z danej konwersacji do głównej strony wiadomości i wejdziesz w nią z powrotem to powinno się udać załadować więcej wiadomości. :) Błąd ten jest już zgłoszony do naprawy.
 
Do góry