Balans obozów i towarów na GPC

midh

Wójt
hm zaczalem gre kilka miesiecy przed wprowadzeniem gpch, zrobilem prawie 444k walk z tego z duza doza prawdopodobienstwa moge zalozyc ze jakeis 440k na gpch bo inne formy aktywnosci mnie nie interesowaly, jestem naprawde bardzo zmeczony, czesto nawet widze wymiane szachownicy i zwyczajnie nie chce mi sie bic ..wiec nawet sie ciesze ze jest szansa na oslabienie tej aktywnosci w grze dla wszystkich ale ..

to dosc egoistyczne podejscie

prawda jest taka ze jesli nie bedzie kompleksowego uzdrowienia tej gry ( naprawy gvg, zakazy wymiany pr miedzy swiatami, restrykcyjnego podejscia do multikont, zakazu sprzedazy surki itp ) to ta gra stanie sie nudna , przesunie sie tylko balans, aktywni gracze, ktorzy klepia tysiace walk ale sa uczciwie juz w tym momencie przegrywaja z "kreatywnoscia" cwaniaczkow, bez gpch nawet nie beda w stanie ich gonic w rozwoju
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Cieszy mnie ten lamet, jaka to jest zła zmiana, a ja się cieszę, że wprowadzają tą zmianę i mam nadzieję, że zrobią to jak najszybciej, nigdy nie lubiłem szachownic, bo wtedy GPC traciło dla mnie sens, nie było wyścigów z drugą glidią, tylko bezsensowne klepanie walk bez oporu
ciekawe ile czasu zajmie graczom przebudowa miast, bo miasto typowe pod bonus do ataku straci sens
Miasto pod atak będą miały jeszcze większy sens by robić więcej oporu xD
Szachownicę będą dalej - tylko zarobku mniej.

Ja powiem więcej - Dla mnie też gpc jest bez sensu w tym wyglądzie. Wskazuje cały czas, że te zmiany nic nie dadzą.
Nie neguje POTRZEBY ROZWALENIA SZACHOWNIC. Ja to popieram. Szachownice to zło
a wy cały czas uważacie, że ja bronie szachownic i tego co jest teraz.
Żeby rozwalić szachownice nie trzeba zabierać darmówek. W ciagu dyskusji i na forum proponowałem mase rozwiązań zapewniającą WALKĘ na polach bez ingerencji w OGRANICZENIE aktywności.

Bo nam nie chodzi o spadek zarobku. Nam chodzi o zabranie prawa do bicia. Zabierzcie nagrody. Są zbędne. Chcemy MÓC BIĆ.
Nie dla nagród. Po to by było co robić.

Tylko dawać surkę do skarbca
Nie ma obowiązku dostarczania surki do skarbca. Żadna top gildia na świecie E tego nie wymaga.
Wpłaty w mojej gildii są dobrowolne i każdy daje ile może. Są osoby dające tysiące towaru co tydzień, a są tacy, którzy dają tyle co z arki i innych budynków.


Ta druga częśc nie wiem do czego Agatonko. W życiu na polach nie wyszedłem na plus.
Nie wiem jak miałbym Ci udowodnić, że dostałem tak mało xD Bo tego się nie da udowodnić bo nie prowadzę spisu papierowego takich danych. Duży przypływ bym zauważył. Raz w miesiącu - muszę kupić diaxy bo się zawsze kończą, tak więc czy szachownice czy nie - wydatki są stale.

Midh, ze wszystkim u Ciebie się zgodzę poza
wiec nawet sie ciesze ze jest szansa na oslabienie tej aktywnosci w grze dla wszystkich ale ..

W grze potrzeba DODAWAĆ aktywności.
Nie zmniejszać.
Potrzeba nowych trybów. Nowych zajęć. WG - rozszerzyć lvl w góre.
GvG - nowe mapy by się przydały lub jakiś reset.
Nowy tryb do walki gildyjnych. Może na nich akurat będzie faktycznie walka.

Nie ograniczać potrzebną aktywność - zwiększać ją. To jest jedyny właściwy kierunek rozwoju gry...
Aktywności nigdy mało.... Jej musi być coraz więcej bo tylko ona napędza chęć do grania....
Monotonia zabija. Tryby rotacyjne. Powtarzalność czynności jest nudne - dlatego potrzeba nowych rzeczy.
Nie ograniczenie starych....

To tak jakby teraz wprowadzić, że na gvg każda osoba może zrobić max 200 walk dziennie, żeby było sprawiedliwie, a nie że jedna osoba może zająć 10 sektorów.

 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Nie ma obowiązku dostarczania surki do skarbca. Żadna top gildia na świecie E tego nie wymaga.
No i znowu jestem w kropce. Nie wiem czy to Twój tok myślenia, czy graczy uważasz za niezorientowanych, czy po prostu odwracanie kota ogonem. Od ładnych paru lat topowe gildie nie wymagają dodatkowych wpłat do skarbca, jeżeli o tym piszesz. Zaopatrzenie w surki najpierw zapewniał Obs, potem również Atomium itd, w miarę pojawiania się pereł "gildyjnych" i innych budynków.
Z punktu widzenia gildii (skarbca) nie ma żadnej różnicy skąd się tam biorą towary, byle skarbiec był pełny.
Ta druga częśc nie wiem do czego Agatonko. W życiu na polach nie wyszedłem na plus.
Nie wiem jak miałbym Ci udowodnić, że dostałem tak mało xD Bo tego się nie da udowodnić bo nie prowadzę spisu papierowego takich danych.
Nie przejmuj się. Są ludzie, którzy robią to za Ciebie. To księgowi Inno. :haha:
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Tylko dawać surkę do skarbca i wykazać się ustawieniem szachownicy.
No to zdanie wskazuje, że gracz ma dawać surkę do skarbca. Stąd wskazałem, że wpłaty są prawie zawsze dobrowolne.
Ale na pewno wpłaty z arki/obsa etc nie są uznawane jako - wpłaty.
(jeżeli już jakas gildia oczekuje)

Zresztą wpłaty z budynków nigdy nie są wystarczające dla potrzeb gildii i bez osobnych dobrowolnych wpłat, żadna gildia nie przetrwa.
Nie przejmuj się. Są ludzie, którzy robią to za Ciebie. To księgowi Inno. :haha:
Ty dalej zakładasz, że inno ma problem z szachownicami przez diaxy. A nic takiego z ich wiadomości nie wynika.
dałbym sobie ręce i nogi obciąć, że wpływy z tytułu diaxów w inno games stale rosną i to w ogromnym tempie.

Inno słusznie robi, że coś chce zmienić - całkowicie to popieram, tylko robią to w zły sposób.

Zaczęłabyś odpowiadać na całą wiadomość, a nie na wybrane fragmenty ;)
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Miasto pod atak będą miały jeszcze większy sens by robić więcej oporu xD
Szachownicę będą dalej - tylko zarobku mniej.
No raczej się z tym nie zgodzę, bo nie zrobisz aż tak więcej walk, żeby nadrobić straty PRów, które mogło Ci dawać miasto, biorąc jeszcze fakt, że masz kilka dni przerwy między GPC, sądzę, że gracze powoli będą wymieniać typowe budynki dające tylko sam bonus do ataku, na budynki dające PRy i bonus do ataku, bo przy takich budynkach można mieć i dobre zbiory i dobry atak, a jak wprowadzą tą zmianę w grze, to będzie to dobry balans miasta

Ty dalej zakładasz, że inno ma problem z szachownicami przez diaxy. A nic takiego z ich wiadomości nie wynika.
dałbym sobie ręce i nogi obciąć, że wpływy z tytułu diaxów w inno games stale rosną i to w ogromnym tempie.
Ty naprawdę udajesz czy taki jesteś
Przecież nigdy żadna firma ci nie napisze, że chodzi o walutę premium, jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi o diaksy, przecież szachownica to kopalnia diaksów i PRów, w żaden sposób nie wydajesz diaksów na przyspieszanie obozów, bo przy szachownicy same się budują, więc te co wpadają za walki odkładają Ci się na koncie,a później je sobie wydajesz w czasie eventu, wydajesz te, które dostałeś z GPC, zamiast tych, które według INNO powinno się kupić
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
No raczej się z tym nie zgodzę, bo nie zrobisz aż tak więcej walk, żeby nadrobić straty PRów, które mogło Ci dawać miasto, biorąc jeszcze fakt, że masz kilka dni przerwy między GPC, sądzę, że gracze powoli będą wymieniać typowe budynki dające tylko sam bonus do ataku, na budynki dające PRy i bonus do ataku, bo przy takich budynkach można mieć i dobre zbiory i dobry atak, a jak wprowadzą tą zmianę w grze, to będzie to dobry balans miasta
Dalej moim celem w grze bedzię AKTYWNOŚĆ, a tylko poprzez możliwość wysokiego oporu będe mógł być aktywny (zamiast 15 minut to możę 20) (teraz możę to byc 24h) Cóż, twórcy nie chcą byśmy grali.

Kryterium przyjęcia do dobrych gildii będzie po nowemu - ilość oporu do zdobycia - więc atak będzie miał znaczenie ;)

Przecież nigdy żadna firma ci nie napisze, że chodzi o walutę premium, jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi o diaksy
Ależ wiadomo o co chodzi i to napisali.
Nadużywanie mechanik.
Innogames nie podoba się, że gramy w gpch dla PR i się układamy - zamiast walczyć.

kopalnia diaksów i PRów, w żaden sposób nie wydajesz diaksów na przyspieszanie obozów,
Ty robiłes kiedys szachownice? Bo ja np mam szachownice i już w tej edycji 1k diaxów poszedł.
Szachownica, a dzień w dzien koncze z oporem 80....
Diaxów jakoś nie przybywa. Naprawdę, chciałbym dostawać tyle diaxów, ile wy uważacie, ze szachownice dają....
Nie zawsze sektory są idealnie zrobione, a 2h nie bede czekać na wózek (zwłaszcza plażowe sektory)

Dużo więcej diaxów można wyciągąć z wypraw na innych światach i studni niż robieni szachownicy.
Ta edycja - 900 walk jak na razie.
Diaxow - jak widać ;) OGROM he he.
 

Załączniki

  • obraz_2022-07-14_174546578.png
    obraz_2022-07-14_174546578.png
    279,2 KB · Wyświetlenia: 19

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Odnoszę się tylko do tych fragmentów, gdzie manipulujesz moimi słowami. Ocenę pozostałych treści pozostawiam graczom. W przeciwieństwie do Ciebie (i pewnego propagandysty) nie uważam ich za "ciemny lud".
Gdzie ja uważam kogoś za ciemny lud?
Ja tylko uważam, że jak ktoś nie gra na poważnie to nie powinien mieć głosu. Jego wybór jak gra.

To tak jakby zasady mistrzostw świata były oceniane przez piłkarzy A klasy. Absurd.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Dużo więcej diaxów można wyciągąć z wypraw na innych światach i studni niż robieni szachownicy.
Ta edycja - 900 walk jak na razie.
Diaxow - jak widać ;) OGROM he he.
To ty robisz te szachownice czy nie, bo 900 walk w tej edycji to się robi na 1-2 obozach, albo masz takie pojęcie o tych szachownicach, że wydajesz na nie więcej diaksów niż dostajesz
 

Blade1984

Książę
Skoro gildie mają przewalone w diamencie - to nie powinny nigdy tam trafić - i to trzeba naprawić.
Diament nie jest dla każdego. To moglibyście w końcu zrozumieć.
gdybyś wczesniej zajrzał na forum, a nie dopiero w momencie jak zmiany moga być dla Ciebie niewygodne, to wiedziałbys że juz dawno pisałem o tym że 3/4 gildii nie powinno trafiac do diamentu, bo stranowią tło dla topki.
Naprawde, zapraszam was serdecznie nawet do mojej gildii na E i zobaczycie ile kłótni jest na polach i jak bardzo każdy ma w nosie swój zarobek.
Twoja gildia nie jest jedyną, a mam pewne rozeznanie od znajomych.
GvG ma konkret - jest walka.
bo nie ma nagród indywidualnych dla graczy. Jesteś idealistą jeśli myslisz że każda gildia bardziej patrzyła by na ranking niz na osobiste zyski.
A wydałem z 1-2k na obozy.
trudno uwierzyć że nie wiesz ile wydałeś dokładnie, nie mówie o dokładności jednostkowej, no ale sorry roztrzał między 1 a 2k, nie jest wiarygodny.
grając na poziomie 925 nawet moja 17-osobowa gildia jest w stanie zajmować cała mapę, oczywiscie jak przeciwnicy pozwolą, najczęsciej zbieramy sie w kilka osób o konkretnej godzinie i lecimy sektor za sektor, przyspieszając obozy, jak do tej pory nikt nie jest na minusie z diaxami.
 

Blade1984

Książę
Diaxów jakoś nie przybywa. Naprawdę, chciałbym dostawać tyle diaxów, ile wy uważacie, ze szachownice dają....
Nie zawsze sektory są idealnie zrobione, a 2h nie bede czekać na wózek (zwłaszcza plażowe sektory)
to że ty na szachownicy nie czekasz aż obozy się wybudują nie znaczy że każdy tak robi, wiele szachownic widziałem i w zdecydowanej większosci przypadków gildie zamiast marnować diaxy czekają aż obozy się wybudują, a diaxy wykorzystują w eventach, stąd niektórzy po zakończeniu eventu mają od razu po kilka budynków głownych, podkreśłam od razu po zakończeniu eventu, więc nie kupili ich u handlarza.
Ależ wiadomo o co chodzi i to napisali.
Nadużywanie mechanik.
Innogames nie podoba się, że gramy w gpch dla PR i się układamy - zamiast walczyć.
myślisz że inno obchodzi ile masz prów? Ich obchodzi że zakup diaxów poleciał w dół, niejeden mój znajomy przestał kupować diaxy odkąd weszły pola.
ale...
z jednym się zgodzę GPC jest do przebudowy o czym już pisałem w 2020 roku! https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/zmiana-systemu-ligowego-gpc.21047/
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
gdybyś wczesniej zajrzał na forum, a nie dopiero w momencie jak zmiany moga być dla Ciebie niewygodne, to wiedziałbys że juz dawno pisałem o tym że 3/4 gildii nie powinno trafiac do diamentu, bo stranowią tło dla topki.

Twoja gildia nie jest jedyną, a mam pewne rozeznanie od znajomych.

bo nie ma nagród indywidualnych dla graczy. Jesteś idealistą jeśli myslisz że każda gildia bardziej patrzyła by na ranking niz na osobiste zyski.

trudno uwierzyć że nie wiesz ile wydałeś dokładnie, nie mówie o dokładności jednostkowej, no ale sorry roztrzał między 1 a 2k, nie jest wiarygodny.
grając na poziomie 925 nawet moja 17-osobowa gildia jest w stanie zajmować cała mapę, oczywiscie jak przeciwnicy pozwolą, najczęsciej zbieramy sie w kilka osób o konkretnej godzinie i lecimy sektor za sektor, przyspieszając obozy, jak do tej pory nikt nie jest na minusie z diaxami.
to że ty na szachownicy nie czekasz aż obozy się wybudują nie znaczy że każdy tak robi, wiele szachownic widziałem i w zdecydowanej większosci przypadków gildie zamiast marnować diaxy czekają aż obozy się wybudują, a diaxy wykorzystują w eventach, stąd niektórzy po zakończeniu eventu mają od razu po kilka budynków głownych, podkreśłam od razu po zakończeniu eventu, więc nie kupili ich u handlarza.

myślisz że inno obchodzi ile masz prów? Ich obchodzi że zakup diaxów poleciał w dół, niejeden mój znajomy przestał kupować diaxy odkąd weszły pola.
ale...
z jednym się zgodzę GPC jest do przebudowy o czym już pisałem w 2020 roku! https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/zmiana-systemu-ligowego-gpc.21047/
To ty robisz te szachownice czy nie, bo 900 walk w tej edycji to się robi na 1-2 obozach, albo masz takie pojęcie o tych szachownicach, że wydajesz na nie więcej diaksów niż dostajesz
Po porstu mało walcze xD
skoro na 900 walk dostałem 150 diaxów
to na 4k dostane 150x4. To chyba nie jest zbyt trudna matematyka xD


trudno uwierzyć że nie wiesz ile wydałeś dokładnie, nie mówie o dokładności jednostkowej, no ale sorry roztrzał między 1 a 2k, nie jest wiarygodny.
Nie prowadzę dokłądnej analizy ile wydałem. Kupuje co 2-3 tygodnie za 200 stówy diaxy i schodzą
Często kupuje obozy a nie walczę nawet na sektorze...
Nie chce mi się być na wymiankach - bo też mnie nudzą

myślisz że inno obchodzi ile masz prów? Ich obchodzi że zakup diaxów poleciał w dół, niejeden mój znajomy przestał kupować diaxy odkąd weszły pola.
ale...
z jednym się zgodzę GPC jest do przebudowy o czym już pisałem w 2020 roku
I ja cały czas to pisze
NIECH COŚ ZMIENIAJĄ,

ALE SENSOWNIE

Cała ta dyskusja sprowadza się do tego, że ja mówie ze chce zmian, ale innych niż te proponoane.
Wskazuje, że proponowane NIC NIE ZMIENIĄ
a wy mi wmawiacie, że narzekam tylko przez to że stracę dochód.

A ja cały czas tłumaczę, że jedyny problem jaki mam z tą zmianę, to że zabierają możliwość walki... Nie ze spadną PR, nie ze spadną diaxy.
po porstu, że nie będę mógł bić wtedy kiedy mam ochotę

Te zmiany nic nie uzdrowią w kwestii szachownic i układów. One dalej będą.

A co do tych pilkarzy - to ja nie mówię, że my mamy ustalać zasady, ale naszą opinie powinni brać pod uwagę (graczy grających full)
tak samo piłkarzy pro pyta się o opinie w kontekście pomysłów, które fifa czy uefa chce wprowadzać. (te organizacje pytają)
 
Ostatnia edycja:

fenix draco

Rycerz
to prawda szacho to zjadacz diax tak samo jak walka.
Tylko do walki potrzeba 3 gildii na mapie.
A co ma ta zmiana do walki 3 gildii - bo ja dalej nie rozumiem.

Słabe i średnie gildie będą jeszcze słabsze w tym wszystkim :D - nic ni motywuje ich do rozwoju i konsolidacji.
To tylko spowolni wzrost silnych gildii.

Co do tego czy da się surowce zapewnić - powiem tak, nie pamiętam kiedy w gildii wpłacałem surkę - jak masz ogarniętą pakę to
masz tyle surki, ze kazde gpc konczysz z skarbcem na plus - tak to wygląda.

Pierwsze to trzeba zacząć od zmiany podziału gildii i ranking do GPC..

Na dzis moja gildia ma 120k pkt więcej jak suma pkt wszystkich pozostałych gildii w naszej grupie.
Wiec jeśli weszła by ta zmiana to ta przewaga była by na poziomie 200k pkt zapewne.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
A co ma ta zmiana do walki 3 gildii - bo ja dalej nie rozumiem
A ma coś mieć?
to prawda szacho to zjadacz diax tak samo jak walka
Jeżeli ktoś twierdzi, że na szachownicy WYDAJE diamenty, to widzę tylko 3 opcje:
1. Gildia nie potrafi grać na szachownicy
2. Gildia ma kiepską organizację
3. Uprawia tanią propagandę, licząc na nieświadomość czytających.
Co do tego czy da się surowce zapewnić - powiem tak, nie pamiętam kiedy w gildii wpłacałem surkę - jak masz ogarniętą pakę to
masz tyle surki, ze kazde gpc konczysz z skarbcem na plus - tak to wygląda.
Nikt nie wspominał o problemie zapewnienia surowców.
To tylko spowolni wzrost silnych gildii.
Może niektórych. Innym wyjdzie na zdrowie. Z pewnością spowolni rozwój miast farmerów i spowoduje nieopłacalność przechodzenia silnych graczy do słabszych gildii.
 

midh

Wójt
Może niektórych. Innym wyjdzie na zdrowie. Z pewnością spowolni rozwój miast farmerów i spowoduje nieopłacalność przechodzenia silnych graczy do słabszych gildii.
troche sie rozpedzilas :)
gpch to nie jedyny powod exodusu " gwiazd " do slabszych gildii
wazniejszym powodem wydaje sie byc arka - dla mniej wtajemniczonych ( w silnej gildii sa watki 1.95 lub 1.96 - co bardzo utrudnia zycie zarowno przy podnoszeniu arki, nie pozwala na biezace zyski z podniesionych kolejnych poziomow jak i juz przy wysokiej arce kiedy to tego tortu w watku jest zbyt duzo chetnych
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
troche sie rozpedzilas :)
gpch to nie jedyny powod exodusu " gwiazd " do slabszych gildii
wazniejszym powodem wydaje sie byc arka - dla mniej wtajemniczonych ( w silnej gildii sa watki 1.95 lub 1.96 - co bardzo utrudnia zycie zarowno przy podnoszeniu arki, nie pozwala na biezace zyski z podniesionych kolejnych poziomow jak i juz przy wysokiej arce kiedy to tego tortu w watku jest zbyt duzo chetnych
Do słabszych gildii się chodzi szukać perełek by ściągnać ich do właściwej gildi.... To jest jeden jedyny powód.
Mniejszy powód - by sobie zrobić małego sojusznika....
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
troche sie rozpedzilas :)
gpch to nie jedyny powod exodusu " gwiazd " do slabszych gildii
wazniejszym powodem wydaje sie byc arka - dla mniej wtajemniczonych ( w silnej gildii sa watki 1.95 lub 1.96 - co bardzo utrudnia zycie zarowno przy podnoszeniu arki, nie pozwala na biezace zyski z podniesionych kolejnych poziomow jak i juz przy wysokiej arce kiedy to tego tortu w watku jest zbyt duzo chetnych
O tym nawet nie pomyślałam, i popatrz, rozpędziłam się. Ehhh, ta dobroczynność :haha:
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A jak napisze że mi się podoba, to mnie zjecie?

Co do słowa za późno... Chyba lepiej późno niż wcale...

Przepraszam za swoje poglądy które są często inne niż innych, znaczy no przepraszam że mam własne zdanie.
Temat zmiany GPC przewijał się już na forum wiele razy, więc niech zmieniają zobaczymy. (Jeszcze jest parę elementów nad którymi jest zawsze dyskusja)
Możliwe że podchodzę do zmian z zaciekawieniem, ale cieszy mnie jak coś co nawet przez graczy uznane za 'wadliwe' jest zmieniane. A to że nie dają nam tego co chcemy, może być spowodowane tym że ich analiza sytuacji doprowadziła ich do innych wniosków, możliwe że sam pomysł był promowany przez gracza.

Dobra, jestem gotowa na odpowiedzialność za swoje zdanie! Można kąsać.
 

kasia2389

Arcyksiążę
A jak napisze że mi się podoba, to mnie zjecie?
Bo to jest dobra zmiana, postulowana i wyczekiwana przez społeczność, Wiesz co robi ta zmiana? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest zmiana na skalę ich możliwości. Ty wiesz co oni robią tą zmianą? Oni otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówią - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest zmiana społeczna, w oparciu o sześć instytucji, która sobie zgnije do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi? Kolejną jeszcze lepszą zmianę.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Bo to jest dobra zmiana, postulowana i wyczekiwana przez społeczność, Wiesz co robi ta zmiana? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest zmiana na skalę ich możliwości.
Nie. To jest przypomnienie, że nie zawsze kreatywność graczy jest zgodna z założeniami projektanta gry. Wskazuje jaki rodzaj współpracy między gildianami powinien prowadzić do sukcesu.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja jestem za tym żeby coś zmieniać, zanim osiągniemy stan że się nie będzie opłacać zmieniać i lepiej usunąć.

Sami gracze wciąż podsuwali że jest coś nie tak z GPC, że miało to wyglądać inaczej. Przez to forum przewinęło się ze 100 pomysłów co zmienić co poprawić.
Nie wszystkie mogły zostać wykorzystane. Ja wiem że wiele osób będzie pisać o zabijaniu GPC itd.
A ja poczekam, jak wprowadzą to też zobaczę i ocenię, wszyscy ocenimy po czasie tutaj czy się udało. Możliwe że tak do następnej zmiany, aż w końcu może uda się zadowolić większość.
 

midh

Wójt
Sami gracze wciąż podsuwali że jest coś nie tak z GPC, że miało to wyglądać inaczej. Przez to forum przewinęło się ze 100 pomysłów co zmienić co poprawić.
Nie wszystkie mogły zostać wykorzystane
byla sobie w pewnym kraju liga pilkarska, nazwijmy go Forglandia :) rozgrywki toczyly sie juz pare lat, po tych paru latach na zasadzie transferow i ulepszania przez pilkarzy swoich umiejetnosci wykreowala sie grupa druzyn, ktora wiodla prym w rozgrywkach
nie tylko byla w najwyzszej klasie rozgrywkowej ale na dodatek okupowala wciaz czolowe miejsca i co sie wydarzylo pewnie jestescie ciekawi
no coz, pozostali pilkarze z gorszych zespolow zaczeli siac ferment, wyslali 100 pomyslow jak zreformowac lige, przeciez nie moga w kolko ci sami wygrywac
i o dziwo wlasciciele ligi przychylili sie do ich prosb i zaczeli testowac nowa forme rozgrywek
taka w ktorej czolowe kluby beda szybciej sie meczyc czyli beda musialy biegac w gorszych butach, ciasnych spodenkach i z plastikowymi workami na glowach
malo tego nawet niektorzy zawodnicy z lepszych klubow przyklasneli pomyslowi, ilez to mozna wygrywac po 20- 0 teraz bedzie skromne 5
najciekawsze jest to. ze kazdy sadzil ze organizatorzy zrobili to dla tych maluczkich, zeby dac im szanse a prawda byla bardziej prozaiczna, robili to dla siebie, przy tak wysokich wynikach zaczely im spadac zyski z ogladalnosci , malo tego licza ze za drobna oplata co bogatsi zawodnicy zaplaca odpowiednio za lepsze buty, dopasowane spodenki a ci najlepsi za brak worka na glowie
ot cala pouczajaca bajka
 
byla sobie w pewnym kraju liga pilkarska, nazwijmy go Forglandia :) rozgrywki toczyly sie juz pare lat, po tych paru latach na zasadzie transferow i ulepszania przez pilkarzy swoich umiejetnosci wykreowala sie grupa druzyn, ktora wiodla prym w rozgrywkach
nie tylko byla w najwyzszej klasie rozgrywkowej ale na dodatek okupowala wciaz czolowe miejsca i co sie wydarzylo pewnie jestescie ciekawi
no coz, pozostali pilkarze z gorszych zespolow zaczeli siac ferment, wyslali 100 pomyslow jak zreformowac lige, przeciez nie moga w kolko ci sami wygrywac
i o dziwo wlasciciele ligi przychylili sie do ich prosb i zaczeli testowac nowa forme rozgrywek
taka w ktorej czolowe kluby beda szybciej sie meczyc czyli beda musialy biegac w gorszych butach, ciasnych spodenkach i z plastikowymi workami na glowach
malo tego nawet niektorzy zawodnicy z lepszych klubow przyklasneli pomyslowi, ilez to mozna wygrywac po 20- 0 teraz bedzie skromne 5
najciekawsze jest to. ze kazdy sadzil ze organizatorzy zrobili to dla tych maluczkich, zeby dac im szanse a prawda byla bardziej prozaiczna, robili to dla siebie, przy tak wysokich wynikach zaczely im spadac zyski z ogladalnosci , malo tego licza ze za drobna oplata co bogatsi zawodnicy zaplaca odpowiednio za lepsze buty, dopasowane spodenki a ci najlepsi za brak worka na glowie
ot cala pouczajaca bajka
Nieco inaczej bym napisał tę bajkę:
W pewnym kraju, gracze toczyli rozgrywki już parę lat, jednak uczciwe współzawodnictwo im się dawno znudziło, dlatego by za bardzo się nie męczyć, na murawę wbiegali już wcześniej mając ustalony wynik i przebieg meczu. Zespoły z mniejszych lig nie mogły się przebić przez takie układy, dlatego też po kilku latach okupowania najwyższych lig przez zespoły które jedynie układami się tam zabetonowały - Właściciele lig się lekko zdenerwowali. Na razie delikatnie, tak by wypłukać ostatnie dudki z kieszenie niezbyt uczciwych klubów, potem zaś z większą mocą, by sponsorzy musieli mocniej potrząsnąć sakiewką. Skutek będzie tak iż przegrają wszyscy co nie mają możnych sponsorów, ale winni są nie Ci co chcieli równej rywalizacji, ale CI co ustawiali mecze.
 
Do góry