Balans obozów i towarów na GPC

crzysiek

Szlachcic zagrodowy
Na świecie G na gpc obecnie najwyższa pozycja gildii to 8, szachownicę ustawią gildia z miejsca 25 i 31. Dlaczego? Ponieważ mają najwięcej aktywnych graczy? Dlatego trzeba to oczywiście zmienić, tak aby gildie z graczami, którzy pojawiają się raz dziennie też miały szanse.
Agatonka pozdrawiam, rozumiem teraz frustrację i żal, który na forum wylewasz patrząc na poczynania Twojej gildii na GOC.
 

Endriu*

Baron
Rozumiem że po tych zmianach te gildie krzaki, które nie powinny być nawet w platynie zaczną bić więcej? nie są nigdzie zablokowani... żałosna zmiana do zarżnięcia jedynej ciekawej aktywności
 

Załączniki

  • pola.png
    pola.png
    199,1 KB · Wyświetlenia: 26

Atli

Hrabia
Dlatego trzeba to oczywiście zmienić, tak aby gildie z graczami, którzy pojawiają się raz dziennie też miały szanse.
A niby dlaczego? Bo przyzwyczailiśmy się do rozdawnictwa? Bo, jeśli sąsiad ma lepiej to musi być złodziejem? Własny wysiłek jest niedopuszczalny bo można stracić cenne kalorie? Oczywiście, lepiej aby wszystko było podane na tacy, bo "nam się przecież nalezy". Jesli tak, to jestem za - dać wszystkim po równo a jak któryś gracz łęb wychyli to bana mu, aby pamiętał swoje miejsce w szeregu. Howgh!
 

Endriu*

Baron
Trzeba zmienić tyle aby gildie krzaki nie były w diamentowej, dobierać na polach pod kątem aktywności z ostatnich kilku sezonów, dokonać korekty punktów ligowych, aby był powód do walki o 1 miejsce, no ale tu standardowo od dupy strony inno robi.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Agatonka pozdrawiam, rozumiem teraz frustrację i żal, który na forum wylewasz patrząc na poczynania Twojej gildii na GOC.
Nic nie rozumiesz. Nie masz pojęcia o czym piszesz, ale to nie jest takie rzadkie. Ludzie często wypowiadają się o innych bez wiedzy o faktach.
Dla mnie i mojej gildii ta zmiana nastąpiła ponad 2 lata za późno.
Co do słowa za późno... Chyba lepiej późno niż wcale...

Przepraszam za swoje poglądy które są często inne niż innych, znaczy no przepraszam że mam własne zdanie.
Temat zmiany GPC przewijał się już na forum wiele razy, więc niech zmieniają zobaczymy. (Jeszcze jest parę elementów nad którymi jest zawsze dyskusja)
Możliwe że podchodzę do zmian z zaciekawieniem, ale cieszy mnie jak coś co nawet przez graczy uznane za 'wadliwe' jest zmieniane. A to że nie dają nam tego co chcemy, może być spowodowane tym że ich analiza sytuacji doprowadziła ich do innych wniosków
Podpisuję się pod tym postem całą klawiaturą. Co przyniesie ta zmiana? Poczekajmy na efekty...
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Dlatego trzeba to oczywiście zmienić, tak aby gildie z graczami, którzy pojawiają się raz dziennie też miały szanse.
NIE

Nie jesteś aktywny - MASZ NIE MIEĆ SZANS.
Tak działa każdy sport. Jezu co jest z tym lewactwem. Że wszyscy mają mieć po równo i hurr durr.
DAJESZ MNIEJ - DOSTAJESZ MNIEJ

Ta zmiana nic nie zmieni. Wszystkim będzie gorzej. Aktywność spadnie.
Narzekania w gildii wzrosną. Masa ludzi będzie wyrzucana z gildii.
Zamiast teraz 5-10 mocnych gildii. Zaraz się zrobi 2-3 bo wszyscy najlepsi pójdą do jak najmniejszej liczby gildii


Gra powinna nagradzać graczy i gildie siedzącą 24/7......
Po to się gra. Gra się by grać.
Im więcej grasz - powinineneś mięc większe możliwości zbierania korzyści z tego....

Ta zmiana zrównuje graczy siedzących cały dzien. z Tymi którzy przyjdą 1-2 razy dziennie się wybić....
 

crzysiek

Szlachcic zagrodowy
Agatonka, najważniejsze, że Ty wiesz o czym piszesz, kamień z serca mi spadł, krynico mądrości.
Tak na marginesie, do przemyślenia dla Ciebie, jednym z pierwszych objawów choroby psychicznej jest postrzeganie innych ludzi jako nienormalnych, a siebie jako jedynej normalnej.
Pozdrawiam
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Agatonka, najważniejsze, że Ty wiesz o czym piszesz, kamień z serca mi spadł, krynico mądrości.
Tak na marginesie, do przemyślenia dla Ciebie, jednym z pierwszych objawów choroby psychicznej jest postrzeganie innych ludzi jako nienormalnych, a siebie jako jedynej normalnej.
Pozdrawiam
Cóż, wydawało mi się że dyskusja dotyczy zmiany na GPC. Okazuje się, że byłam w błędzie. Dyskusja będzie dotyczyła naszych dokonań, a docelowo stanu poczytalności poszczególnych graczy. Biję się w piersi, mój błąd. :haha:
 

crzysiek

Szlachcic zagrodowy
Dokładnie dotyczy zmian na GPC, Ty jako jedyna normalna osoba w tym gronie, wiedząca doskonale o czym piszesz uważasz, że one są potrzebne, ja nie. Dokonania, osiągnięcia itd. nie mają nic do tego.
Cieszę się, że stałaś się ironiczna, to tak bardzo podkreśla niewątpliwą inteligencję.
 
Dla mnie i mojej gildii ta zmiana nastąpiła ponad 2 lata za późno.
Dla wszystkich za późno, to powinno być od samego początku wprowadzone. Stąd teraz te wrzaski. Z drugiej strony to jednak nie jest fair, że jedni się nachapali bo zaczęli grać znacznie wcześniej a drudzy, którzy dopiero dochodzą lub dojdą za jakiś czas, do poziomu gdzie mogliby też nieco poużywać tej chorej mechaniki, nie będą mieć szans, przez co góra pozostanie niezagrożona. Może dla równowagi i dla śmiesznej akcji, zmiana powinna dotyczyć tylko dwóch najwyższych lig? Byłoby zabawnie widząc jak czołowe gildie usilnie próbują spaść do niższych lig, w imię fałszywego dobra gildii móc nabijać sobie walki.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Agatonka pozdrawiam, rozumiem teraz frustrację i żal, który na forum wylewasz patrząc na poczynania Twojej gildii na GOC.
Nic nie wiesz ani o mojej gildii, ani o naszej historii. Możesz obserwować tylko jej tu i teraz.
Dobrały się panie, jedna w lidze platynowej, druga w gildii krzak i będą umilać grę innym
Tak na marginesie, do przemyślenia dla Ciebie, jednym z pierwszych objawów choroby psychicznej jest postrzeganie innych ludzi jako nienormalnych, a siebie jako jedynej normalnej.
... i podsumowanie:
Dokonania, osiągnięcia itd. nie mają nic do tego.
Bez komentarza
Cieszę się, że stałaś się ironiczna, to tak bardzo podkreśla niewątpliwą inteligencję.
Hmm...? Cieszę się, że doceniasz moją inteligencję, tylko co niby mamy zrobić z taką opinią? To ewidentnie znaczący argument przeciwko zmianom. Rozkłada na łopatki.
Silne zespoły poradzą sobie bez problemu w zmienionych warunkach. Negatywnie zweryfikowane zostaną gildie wydmuszki, gdzie GPC ogarnia kilku graczy. Pozostałe szybko się przystosują, bo na tym między innymi, polega ta gra.
 

crzysiek

Szlachcic zagrodowy
Historia Twojej gildii kompletnie mnie nie interesuje. Co masz zrobić z opinią, wyraziłaś zadowolenie, wystarczy są wakacje, ładna pogoda, mam nadzieję że dodatkowo wpływa na Twoje zadowolenie.
Przedmówca napisał, że to powinno być zrobione na początku. Dokładnie tak, być może wielu graczy nie traciło by swojego czasu na grę z takimi zasadami, zamiast być zaskakiwanymi fundamentalnymi zmianami w trakcie.
 

crzysiek

Szlachcic zagrodowy
Ciekawą zmianą, co prawda nie dotyczącą GPC byłoby np. nowa funkcja Arki zamiast dodawać towary do skarbca, zabierała by je ze skarbca.
Gracze szybko się dostosują burząc kolejne poziomy perły. Nie ważne, że budowali je kilka lat, najważniejsze że gracze, którzy mieli Arkę na niskim poziomie nie będą pokrzywdzeni.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Historia Twojej gildii kompletnie mnie nie interesuje. Co masz zrobić z opinią, wyraziłaś zadowolenie, wystarczy są wakacje, ładna pogoda, mam nadzieję że dodatkowo wpływa na Twoje zadowolenie.
Przedmówca napisał, że to powinno być zrobione na początku. Dokładnie tak, być może wielu graczy nie traciło by swojego czasu na grę z takimi zasadami, zamiast być zaskakiwanymi fundamentalnymi zmianami w trakcie.
I to jest post, który mi się podoba. Tylko, jeżeli nie interesuje Cię moje doświadczenie, to go nie oceniaj. ;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja mogę zmienić gildie, mogę iść do Top 1 żeby lepiej oceniać, albo założę własną żeby jeszcze lepiej oceniać.

Chociaż jak dla mnie to nie wiele zmieni s mojej ocenie. Nie sądzę też żeby gdybanie o rozpadaniu się gildii top na małe żeby więcej walczyć były sensowne. Albo żeby sensowne było myślenie że to promuje małe gildie.
Jeżeli zmieni się nam współczynnik szansy dla wszystkich, to tak jakby nic się nie zmieni. Bo każdy zrobi mniej walk, tym samym gildie topowe robiące dużo walk zrobią ich mniej, a gildie małe robiące mało walk zrobią ich mniej również. Jak dziwnie to by nie brzmiało. Krzyk że promuje to małe gildie nie jest prawdziwy, jak dla mnie promuje to bardziej procent do ataku o który tak najwięksi dbają. Do tego gildia z większą ilością aktywnych graczy w lidze ma większe szanse. Co chyba jest dobra zasada.

Zmiana jedynie ściąga z barków niektórych zrobienia tysięcy walk w jednej edycji. Teraz trzeba będzie zachęcić resztę gildii do rywalizacji również.

Przykro mi, jednak mój stan ligowy w tym momencie, albo poziom mojej gildii w tym momencie nawet nie zmienia tej oceny.

Wracam na słoneczko 8>
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Zmiana jedynie ściąga z barków niektórych zrobienia tysięcy walk w jednej edycji.
Piszesz to tak jakby to był problem.
Bycie aktywnym i graniem 24/7 jest celem.
Ktoś ma 10h korzysta. Ktoś gra 1h, mniej korzysta.

Brzmi to tak jakby robienie tylu walk było utrapieniem. Na tym polega gra. Na graniu.

Jedyny problem jaki cały czas ja podnoszę związany z tą zmianą - to jest właśnie to ograniczenie. Ja chce grać i moge, a zostaje to zabrane.

I co innego jakby to było od zawsze.

Całkowicie zrozumiałe było kiedys GvG - gdzie sztab można było rzucać cały dzień - gdyż to "równoważyły" jednostki, a dokladniej - ich brak.
Potem alcatrazy etc i zabrali tą możliwość - ograniczając gre.
Sensowny krok, bo jedna gildia w teorii całą mape mogła brać.

w GPC? sytuacja od 2-3 lat jest identyczna i nagle taka zmiana.... No nie, po porstu nie.
Niezależnie jak genialna by była. Zmiany OGRANICZAJĄCE, muszą być robione tuż po wykryciu problemu/braku balansu.... Jakby ta zmiana była w pierwszym półroczu, nawet po roku istnienia pól, nikt by nie miał z tym problemu.

Swoją drogą fascynuje mnie to, ze przez beta testy i wgl twórca trybu, nie wpadł na pomysł, ze w sumie można się wymieniać sektorami i zarabiać PR.
Co siedziało w głowach twórców - którzy liczyli, żę gracze bedą się bić dla idei bicia xD

Niech Inno łaskawie powie - co jest problemem. I go rozwiąże.
Chyba, że problemem jest liczba walk - ale w takim razie dla Inno problemem jest to, ze ludzie grają w gre....

Za dużo PR - zmniejszyć nagrody
Za dużo diaxów - zmniejszyć/zabrać diaksy
za dużo ukladów - sprawić by był sens wygrywać (rozróżnić miejsca 1-4 w kontekście rankingi globalnego gildii lub nagród indywidualnych)
Nuda na polach - wprowadzić tryby rotacyjne (odsyłam do działu pomysłów gdzie to rozpisałem)
 

Endriu*

Baron
Problemem jest walka z botami, ta sama historia była z chf, zamiast wyłapać oszustów to lepiej było uwalić tych co uczciwie sobie klikali te zadania. Niektóre osobniki tu stękają że to przez farmienie diax, owszem idzie trochę zebrać, jak się ma tylko 2 mocne gildie na polach. W przypadku 3-4 mocnych nie ma mowy o szachownicy, zwłaszcza jak się nie lubią, różnice w czasach pól są w sekundach, trzeba szybko przejąć, postawić obozy i przyspieszyć za diax, gdzie w tym przypadku to farmienie?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Rozumiem że po tych zmianach te gildie krzaki, które nie powinny być nawet w platynie zaczną bić więcej?
W mojej ocenie, żle zrozumiałeś, Zmiana ta nie ma takiego celu i nie przyniesie zmany powodującej, że ktokolwiek będzie robił więcej walk, wręcz przecinie, ma zwiększyć dochody wydawcy gry tylko przy okazji ograniczyć ilość walk, aby gracze zdobywali mniej wszelkiego dobra w tym zwłaszcza diamentów.
Trzeba zmienić tyle ... ...od dupy strony inno robi.
O to sie nie należy kłopotać, jesli tylko wydawca gry dojdzie do wniosku, że trzeba coś zmienić to zmieni to szybciej niż powiesz "Ciastko z kremem", i nie będzie do tego potrzebował żadnych genialnych pomyslodawców z Polski.
Problemem jest...
Nie, jedyny problem wydawcy gry to jak wyciągnąć z niej najwięcej ojro dla akcjonariuszy, wszystkie działania tylko temu służą.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ciekawą zmianą, co prawda nie dotyczącą GPC byłoby np. nowa funkcja Arki zamiast dodawać towary do skarbca, zabierała by je ze skarbca.
Gracze szybko się dostosują burząc kolejne poziomy perły. Nie ważne, że budowali je kilka lat, najważniejsze że gracze, którzy mieli Arkę na niskim poziomie nie będą pokrzywdzeni.
Fakt, to by mogło być interesujące. Z mojego punktu widzenia, nawet bardzo. :haha:
 

i.am

Baron
Piszesz to tak jakby to był problem.
Bycie aktywnym i graniem 24/7 jest celem.
Ktoś ma 10h korzysta. Ktoś gra 1h, mniej korzysta.

Brzmi to tak jakby robienie tylu walk było utrapieniem. Na tym polega gra. Na graniu.

Jedyny problem jaki cały czas ja podnoszę związany z tą zmianą - to jest właśnie to ograniczenie. Ja chce grać i moge, a zostaje to zabrane.

I co innego jakby to było od zawsze.

Całkowicie zrozumiałe było kiedys GvG - gdzie sztab można było rzucać cały dzień - gdyż to "równoważyły" jednostki, a dokladniej - ich brak.
Potem alcatrazy etc i zabrali tą możliwość - ograniczając gre.
Sensowny krok, bo jedna gildia w teorii całą mape mogła brać.

w GPC? sytuacja od 2-3 lat jest identyczna i nagle taka zmiana.... No nie, po porstu nie.
Niezależnie jak genialna by była. Zmiany OGRANICZAJĄCE, muszą być robione tuż po wykryciu problemu/braku balansu.... Jakby ta zmiana była w pierwszym półroczu, nawet po roku istnienia pól, nikt by nie miał z tym problemu.

Swoją drogą fascynuje mnie to, ze przez beta testy i wgl twórca trybu, nie wpadł na pomysł, ze w sumie można się wymieniać sektorami i zarabiać PR.
Co siedziało w głowach twórców - którzy liczyli, żę gracze bedą się bić dla idei bicia xD

Niech Inno łaskawie powie - co jest problemem. I go rozwiąże.
Chyba, że problemem jest liczba walk - ale w takim razie dla Inno problemem jest to, ze ludzie grają w gre....

Za dużo PR - zmniejszyć nagrody
Za dużo diaxów - zmniejszyć/zabrać diaksy
za dużo ukladów - sprawić by był sens wygrywać (rozróżnić miejsca 1-4 w kontekście rankingi globalnego gildii lub nagród indywidualnych)
Nuda na polach - wprowadzić tryby rotacyjne (odsyłam do działu pomysłów gdzie to rozpisałem)
W sumie masz trochę racji, najlepiej byłoby usunąć całe nagrody indywidualne i zostawić tylko nagrody za zajęcie konkretnych miejsc w rozdaniu, to byłoby najsprawiedliwsze i skończyłoby się farmienie
 

Auraya

Hrabia
W sumie masz trochę racji, najlepiej byłoby usunąć całe nagrody indywidualne i zostawić tylko nagrody za zajęcie konkretnych miejsc w rozdaniu, to byłoby najsprawiedliwsze i skończyłoby się farmienie
być może jest to krok w tym kierunku... najpierw częściowo ograniczą zdobywanie a potem zabiorą w ogóle możliwość... muszę sobie zrobić screeny z tych wpisów, zobaczymy czy w będziecie tak zadowoleni w przyszłości
 
Do góry