Balans obozów i towarów na GPC

dżejmsbąd

Wicehrabia
Na serwerze BETA pojawią się zmiany systemu naliczania oporu, tak żeby ulgi z obozów nie dodawały się, a mnożyły.

Przykład:
Przy jednym obozie mamy 24% szans, że opór nam nie wzrośnie.
Przy 3 obozach mamy 24%+24%+24% lżej, czyli 72% szans, że opór nie wzrośnie.

Po zmianie 1 obóz nadal dawałby 24% ulgi, czyli 76% oporu, ale 2 obozy dawałyby 76%*76% czyli 58% oporu, a 42% ulgi.
3 obozy analogicznie 76%*76%*76% oporu, czyli 44% oporu, 56% ulgi.
4 obozy 33% oporu, 67% ulgi.
5 obozów 25% oporu, 75% ulgi.
itd.

Aby nie było za łatwo, to można dodać jakiś limit, np. max 66.6% ulgi. Nie byłoby bicia bez szans na wyczerpanie.

Jeśli z analiz wyjdzie, że nie będzie się opłacało stawiać obozów albo gracze za dużo budynków gildyjnych już pobudowali,żeby korzystać z GPC i towar będzie zalegał w skarbcach, to można podnieść ceny budynków, żeby zużywać więcej towarów ze skarbca. W końcu mamy coraz więcej Statui Honoru, Wielkich Słoni, ostatnio doszła też nowa perła dająca towary do skarbca. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
kradziony pomysł podpisany jako własny ? :?
To jest raczej pomysł zwrócenia uwagi bez wskazywania, że to już się dzieje.
Ja to popsułem, ale tylko z uwagi, że w innym przypadku wartość komentarzy byłaby znikoma dla INNO, a w ten sposób nikt nie będzie pisał myśląc ze to nigdy się nie zdarzy, gdyż
TO SIĘ DZIEJE
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Na becie były automatyczne negocjacje, ale do nas nie dotarły. Może to też nie dotrze ;)
Jestem ciekaw co nasi forumowicze mają do powiedzenia na temat tego pomysłu, jak na razie widzę 100% na nie, czyli podobnie jak inne tutejsze pomysły, choć akurat ten prawdopodobnie możemy niedługo zobaczyć w grze, bo już jest fw fazie testów :)
 

Auraya

Hrabia
Proponuję zmienić system naliczania oporu, żeby ulgi z obozów nie dodawały się, a mnożyły
napisałeś "proponuję", ale skoro już to jest testowane to raczej temat na dział dyskusji nie pomysłów

Jestem ciekaw co nasi forumowicze mają do powiedzenia na temat tego pomysłu
odwracanie kota ogonem.. prawdziwe problemy to dobieranie gildii i ewentualnie sprawiedliwy rozkład slotów na obozy.
lepszym pomysłem byłoby skopiowanie koncepcji gvg - szansa na wzrost oporu zwiększa się tym bardziej, im więcej sektorów gildia posiada

jedyna pozytywna kwestia to może gracze zaczną bardziej różnicować swoje miasta zamiast gonić ślepo za atakiem 'bo pola...'
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Rozkład slotów jest sprawiedliwy, bo jest losowy. Czasem się trafi pusto przy bazie, a u przeciwników 2, a innym razem dostaniesz 2 pod bazą, a przeciwnicy 0.
Zawsze można zmienić gildię na taką, dla której brak obozu pod bazą jest problemem tylko przez minutę od rozpoczęcia :p

A jakie miałoby być to dobieranie gildii? Nie da się dobrać takiej grupy, zeby wszyscy byli zadowoleni. W grupie 8 zazwyczaj będzie 5-6 niezadowolonych, czyli większość.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Prawda jest taka, że INNO chce naprawić ogromny błąd, który popełniło przy tworzeniu GPC, bo prawdą jest, że wyszła z tego jedna wielka farma (co mnie bardzo smuci). Gracze jak wielokrotnie wskazywaliście, patrzą na swój zysk, a nie gildii. Niestety jest jak jest.
Na angielskim forum pojawił się jeden fajny post - ta zmiana byłaby dobra, ale jest meeeeega spóźniona. Pierwsze oznaki tworzenia szachownic - to był moment na taką zmianę.
Niestety zmiana po 3 latach działania GPC, gdzie masa graczy zbudowała miasta tylko pod atak to jest PR-owy strzał w kolano. W gildii już zebrałem mase głosów, że skończą gre po takiej zmianie.
I tu nie chodzi o stratę zarobku, tylko kurcze, w tej grze nie będzie co robić. 66,6% szans na zmniejszenie oporu - 150 walk to średnio 100 oporu. Czyli wejdziesz, wyklepiesz i pójdziesz.
Po takiej zmianie będą tylko 1-2 gildie nastawione tylko pdo GPC, którzy wprowadzą wymóg 100 oporu dziennie jako warunek przyjęcia i będą rozpisywać sektory i dzielić się po 20-30 osób. MASAKRA.
To byłoby może i fajne jakby od początku tak wyglądało.
Tak diametralna zmiana rozgrywki w trakcie gry jest niedopuszczalna...
Już zmiana powtarzalnych nie była tak straszna bo dotyczyła pewnie 0,5% jeżeli nie mniej, wszystkich graczy na serwerach....
Ta zmiana uderza we wszystkich. Zwłaszcza w słabszych, dla których GPC i PR z niego były jedynym sposobem do nadrobienia straty do starszych graczy....

Drugim powodem tego pomysłu jest walka z botami - teraz boty na gpc będą usless.

Trzeci powód - bezużyteczność Pereł i budynków pod PR - To o czym pisała Yzma, że ludzie lecą tylko w atak. Lecisz w to co jest korzystne. Czyli zamiast zadbać o balans w grze i sprawienie by te inne budynki też był ciekawe. Dodać NOWĄ funkcjonalność, która to wymusi, Inno poszło na skróty i woli zablokować ilość walk.
to CEMENTUJE ranking na lata. Nikt nie będzie w stanie teraz nadrobić punktów rankingowych do topki bo cóż, ilość walk dziennie spadnie diametralnie. Albo ludzie znowu zaczną na czempionach na gvg się bić.

GPC w modelu aktualnym nie da się odratować, by służyło tylko gildii. Iluzoryczny wpływ na ranking, brak balansu w doborze, loteria budynkowa o 8:00, boty.
Jeżeli problemem są nagrody - zmniejszyć je lub zabrać. Mówi się trudno, ale uzależnianie szans na gpc od stopnia rozwoju jest bez sensu. Ta gra nigdy taka nie była.

Popieram przeniesienie do dyskusji. Byleby z ankietą.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Możesz zapytać, dlaczego wprowadziliśmy tę zmianę. Po prostu uważamy, że to ponowne zrównoważenie jest konieczne dla długoterminowej stabilności i rentowności funkcji. Zawsze wyobrażaliśmy sobie, że ważnym czynnikiem będzie ścieralność. Wcześniej te budynki prowincji mogły być układane w stosy do tego stopnia — że po podbiciu sąsiedniej prowincji — gildie mogły skutecznie całkowicie zniwelować szansę na wyniszczenie. Dlatego układanie w stos obozów oblężniczych i wież strażniczych stało się zbyt potężne i powodowało poważne problemy z równowagą między różnymi gildiami i graczami.

Ponadto było to coś, o czym często wspominały nasze społeczności i gracze, którzy uczestniczyli w Guild Battlegrounds. Ta sama sugestia była nawet sprawdzana przy różnych okazjach, a gracze w większości głosowali za zmianą formuły umiejętności Strażnicy i obozów oblężniczych.
Tak, bardzo trzeba uważać na życzenia, bo mogą się spełnić.
Płaczki wypłakały.

Jeśli na to pozwolimy, to otworzy drzwi do kolejnych ulepszeń tego typu, np. mnożenie bonusów ataku czy obrony, chcecie tego.
Wszystko w tej grze się dodaje, nie róbmy wyjątków.
Jestem na NIE!

Jeśli to wprowadzą, a spadną wpływy ze sprzedaży diamentów, a gwarantuje, że tak będzie, to będą musieli się z tego wycofać, bo ich księgowi na to nie pozwolą.
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Tak, bardzo trzeba uważać na życzenia, bo mogą się spełnić.
Płaczki wypłakały.

Jeśli na to pozwolimy, to otworzy drzwi do kolejnych ulepszeń tego typu, np. mnożenie bonusów ataku czy obrony, chcecie tego.
Wszystko w tej grze się dodaje, nie róbmy wyjątków.
Jestem na NIE!

Jeśli to wprowadzą, a spadną wpływy ze sprzedaży diamentów, a gwarantuje, że tak będzie, to będą musieli się z tego wycofać, bo ich księgowi na to nie pozwolą.
Obawiam się, że diamentowo to oni są świadomi i wpływy nie spadną tylko pewnie będą przerzucone w inne miejsce ;/

Mnie bardziej przeraża radość małych gildii, że w końcu duzi nie będą mogli tyle zarabiać i dzielić się mapą. Taki argument jest przeważającym po lekturze komentarzy na becie.
Ja nie zarabiam - to czemu inni mają zarabiać.
Totalnie nie zauważają, że będą jeszcze bardziej bez szans w starciu z dużymi
 

Sir Calleb

Szlachcic zagrodowy
Ja to widzę tak:

1. Ucięli farmy pod diaxy na innych serwerach a teraz ucinają zarabianie diaxów na gpc (jednocześnie dodając nowe rozszerzenia terenu za... diaxy oczywiście)
2. Mniejsze gildie z ambitnymi wojownikami, sprawnymi zarządzającymi dbającymi o skarbiec, dobrymi dowódcami na gpc dostaną za swoją "przedsiębiorczość" i ducha walki po... tyłku. Tak, bo byle gildia z max ilością ludzi zadepcze na gpc innych :/
3. Dotychczasowych graczy nowi nie dogonią przez X lat... Demotywujące jak diabli... I niesprawiedliwe.
4. Sporo graczy zrezygnuje, jak dojdzie do tej zmiany, sam będę musiał się zastanowić, czy to dalej ma sens... Jak kolejny poziom fajnej perły będę robił 3 miesiące... Paranoja.
 

Auraya

Hrabia
szczerze, Grzechu, jestem zaskoczona, że nie popierasz tego pomysłu-- w końcu skoro nie będzie się opłacało stawiać 5 obozów, to zostaną wolne sloty na pułapki czy inne pałace, więc jakieś urozmaicenie będzie :haha:
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jeżeli moje pomysły faworyzowały mocnych.
TO TEN JEST Z INNEJ PLANETY.
To jest powrót do GRY STRATEGICZNEJ. Wreszcie. Zgadzam się, że ta zmiana jest spóźniona. Moim zdaniem nawet o 1,5 roku.
Liczyć się będzie jedynie liczebność i rozwinięcie gildii.
... a co ma się liczyć?
Mniejsze gildie z ambitnymi wojownikami, sprawnymi zarządzającymi dbającymi o skarbiec, dobrymi dowódcami na gpc dostaną za swoją "przedsiębiorczość" i ducha walki po... tyłku. Tak, bo byle gildia z max ilością ludzi zadepcze na gpc innych
Każda gildia może liczyć 80 członków.
Totalnie nie zauważają, że będą jeszcze bardziej bez szans w starciu z dużymi
Nikt nikomu nie każe grać w małej gildii. Przestaną się mnożyć gildyjki.
Jeśli to wprowadzą, a spadną wpływy ze sprzedaży diamentów, a gwarantuje, że tak będzie
Spadną wpływy ze sprzedaży diamentów? Przez przykręcenie kurka z możliwością ich farmienia? Jest coraz więcej edycji, gdzie wymiana sektorów na szachownicy jest co 6h.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
To jest powrót do GRY STRATEGICZNEJ. Wreszcie. Zgadzam się, że ta zmiana jest spóźniona. Moim zdaniem nawet o 1,5 roku.

... a co ma się liczyć?

Każda gildia może liczyć 80 członków.

Nikt nikomu nie każe grać w małej gildii. Przestaną się mnożyć gildyjki.

Spadną wpływy ze sprzedaży diamentów? Przez przykręcenie kurka z możliwością ich farmienia? Jest coraz więcej edycji, gdzie wymiana sektorów na szachownicy jest co 6h.
Well tak będize strategiczna, ale małe gildie zajmą 3-4 sektory i koniec
Duże gildie gdzie mają 80 graczy. około 20-30 może zrobic 100 oporu, ( i to przesadzam)
20-30 z 50-60
reszta do 40.

Sektory będą wisieć nie zajęte, bedzie nuda.
W grze ma się coś dziać. Sektory nie mogą wisieć bez kłódki. Bo frajdy nie da tylko wygranie.
A dlaczego?
Bo gpc nie wpływa na ranking
By być top 4 NIC dalej nie będzie trzeba nadzwyczajnego robić. I po zmianie, dla większości gildii cel to będzie - 4 miejsce. Nic więcej. Daje to 18k pktów do rankingu i tyle. Zero prestiżu, zero fejmu. Bo i po co.

Miałoby to wpływ realny na ranking - byłoby inaczej.

Jest to zbyt daleko idące ograniczenie, bo aktualnie naprawde, wejdziesz na 20 minut, wybijesz opór i koniec gry dla danego gracza. A ja chce cały dzien móc coś robic, a nie tylko przez mały wycinek xD.

Obok tej zmiany. OBOWIĄZKOWO musiał by się pojawić licznik oporu graczy. Bo do tego to zmierza.
Top gildia będzie przyjmować tylko tych, którzy mogą dużo bić.

I podstawowa rzecz. Populacja graczy. Graczy, którzy będą się tym jarać będzie naprawdę ledwo 100-150 na serwer.

Już naprawdę wole by zabrali nagrody, a zostawili bicie - BO TO JEST AKTYWNOŚĆ, a nie stopień rozwoju.

Ta gra nigdy się nie kończy. To nie plemiona, że wchodzisz na świat, a za pół roku jest koniec - rozdane plakietki dla wygranych o zamykamy serwer.

Tutaj nowy graczy NIE BĘDZIE w stanie nawiązać, ŻADNEJ rywalizacji ze STARYMI graczami.

Równanie dobrej gry jest proste - grasz AKTYWNIE - masz więcej
a nie, grasz dłużej - możesz więcej.

To jest totalna marginalizacja małych graczy, którzy zostaną daleko w lesie bez żadnej SZANSY do nawiązania walki. Wszędzie wskazywałem, że aktualnie szanse są RÓWNE i to aktywność decyduje kto gdzie jest.
Teraz gildia z członkami robiącymi max 30-40 oporu, mając 4 wózki może stawać do wyścigu z top, i decydująca będzie ich liczebność, ile kogo przyjdzie.
Po nowemu?
Decydować będzie staż gry xD no mem.
Gildia starych wyjadaczy, nie będzie musiała WCALE się wysilić by wygrywać. Oni będą wygrywać tym, żę mogą zrobić 100 oporu, a nie 50. Tyle wystarczy. Zajmą sektory, stracą - odbiją iiii KONIEC. nikt już im tego nie odbije bo nikt nie będzie w stanie...
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Zajmą sektory, stracą - odbiją iiii KONIEC. nikt już im tego nie odbije bo nikt nie będzie w stanie...
Na mapie jest 7-8 gildii. Wygrają (i tak wygrywają), ale nie będzie ustawek kto ma być na 2, 3, 4 miejscu, a kto się pożegna z diamentową ligą.
Tutaj nowy graczy NIE BĘDZIE w stanie nawiązać, ŻADNEJ rywalizacji ze STARYMI graczami.
Teraz ma? Nowy gracz nie ma szans być przyjęty do gildii farmiącej GPC, a nawet jeżeli już rozwinie Arkę do 80, to się nie dopcha do dobrych sektorów.
Krótko mówiąc, kreatywność graczy poszła za daleko i księgowi stracili cierpliwość. :p
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Na mapie jest 7-8 gildii. Wygrają (i tak wygrywają), ale nie będzie ustawek kto ma być na 2, 3, 4 miejscu, a kto się pożegna z diamentową ligą.

Teraz ma? Nowy gracz nie ma szans być przyjęty do gildii farmiącej GPC, a nawet jeżeli już rozwinie Arkę do 80, to się nie dopcha do dobrych sektorów.
Krótko mówiąc, kreatywność graczy poszła za daleko i księgowi stracili cierpliwość. :p
Aktualnie nie ma takich ustawek
Tylko 1-2 w postaci szachownicy. W życiu nie trafiłem na ustalanie dalszych miejsc.

Jasne, że ma, małą, ale większą niż po nowemu.
Teraz chociaż może zarobić na gpc, po nowemu tyle co nic.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Aktualnie nie ma takich ustawek
Tylko 1-2 w postaci szachownicy. W życiu nie trafiłem na ustalanie dalszych miejsc.
Jeżeli tego nie robisz, to szacunek. To, jaka jest edycja w dużej, jeżeli nie decydującej, mierze zależy od gildii najsilniejszej w grupie. Użyj wyobraźni, a może nie będziesz twierdził, że coś nie istnieje, tylko dlatego że Ty tego nie widziałeś. :p
Właśnie mamy edycję, w której po przyjęciu propozycji współpracy (!), zrezygnowaliśmy z niej ze względu na ustawienie "zebry" (nie lubimy) i próbie ustawiania dalszych miejsce (na co się nie zgadzamy).
 

Auraya

Hrabia
ten wątek jest dziwny: tytuł nie nawiązuje za specjalnie do treści pierwszego postu, a na pytanie w ankiecie chciałabym odpowiedzieć 'tak', ale nie zgadzam się z tym proponowanym sposobem, że budując obóz nie będzie się dało wykorzystać jego potencjału, bo jest limit...
juz lepiej ograniczyć dostępne sloty [np 0-1 zamiast 0-3] albo w ogóle zrezygnować z budynków
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ja nie neguje potrzeby rozbicia szachownic i pewnych złych zachowań z tym związanych, to jednak sposób "naprawy" tego stanu jest fatalny.

Może inno trzyma asa w rękami i zmnieszy skuteczność oporu, ze ktoś kto teraz robi 80, będzie mógł robic 150
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ja nie neguje potrzeby rozbicia szachownic i pewnych złych zachowań z tym związanych, to jednak sposób "naprawy" tego stanu jest fatalny.

Może inno trzyma asa w rękami i zmnieszy skuteczność oporu, ze ktoś kto teraz robi 80, będzie mógł robic 150
Może... W każdym razie Inno nie zarzyna kury znoszącej złotej jaja, a lubi ją zmotywować. Nie należy nadużywać cierpliwości księgowych, bo beznamiętnie dla nich liczą się cyferki. ;)
 

Borisel

Hrabia
3. Dotychczasowych graczy nowi nie dogonią przez X lat... Demotywujące jak diabli... I niesprawiedliwe.
Tutaj nowy graczy NIE BĘDZIE w stanie nawiązać, ŻADNEJ rywalizacji ze STARYMI graczami.
Chciałem się odnieść do tych cytatów jakoby , nowy gracz musiał dogonić starszych stażem graczy . Nie rozumiem czemu to jest niesprawiedliwe ? Myślicie , że starszy gracze swoje miasta wybudowali od razu ? Że my mieliśmy wszystko podane na "tacy" ? Nasze miasta to efekt kilkuletniej gry , a wy chcielibyście już nas dogonić mając konta ledwo 1-2 roczne . Powiem więcej - teraz są takie udogodnienia w grze , jakich my nie mieliśmy na początku i mając je mielibyśmy więcej niż teraz tych pkt rankingowych . Więc zamiast narzekać , korzystajcie z tych nowości , jakie serwuje gra i rozwijajcie się .

A do co obozów - mi to wisi i powiewa . W polach często robię max 400-500 walk w turze . Na więcej mi się nie chce i nie czuję potrzeby nawalania tam ,chyba że gildia woła o wyścig czy co tam jest . Ale nie powiem , że jestem ciekaw jak się to przełoży ta zmiana na walki w polach . Czy teraz będzie więcej kombinowania czy może większa rotacja wśród gildii .
 

Marik

Książę
Nie trzeba zmieniać budynków, kombinować z oporem i walczyć z szachownicami. Wystarczy zmienić nagrody za udaną walke/nego w zależności od ligi:
1. 50% szans na potencjał np 200
2. 30% szans na towary do skarbca gildii
3.10% szans na pr
4. 3% szans na 5 jednostek z epoki gracza
5. 1% szans na diamenty
Proste i gpch staje się zrobione pod gildie
 

kasia2389

Arcyksiążę
ten wątek jest dziwny: tytuł nie nawiązuje za specjalnie do treści pierwszego postu, a na pytanie w ankiecie chciałabym odpowiedzieć 'tak', ale nie zgadzam się z tym proponowanym sposobem,
No trochę tytuł nie trafiony, bo to już się dzieje, a w zasadzie zacznie od jutra na testowym, dokładnie takie zasady bedą tam wprowadzone.
 
Do góry