Balans obozów i towarów na GPC

crzysiek

Szlachcic zagrodowy
Dla mnie sprawa jest prosta, jak wejdą te zmiany to kończę grę. Nie jestem w topowej gildii, ale gra jest nudna i tylko gpch mnie tu trzyma, jeżeli czas ograniczy się do 20 minut, to można grać w inne farmerskie gry np Hay day :)
 

Maxwell House

Szlachcic zagrodowy
Nie może być tak, że gildia która ma 80 graczy z czego ponad połowa to farmy, równała się z gildią w której jest 60 aktywnych graczy chcących grać i walczyć!!!
Ta zmiana spowoduje, że sporo graczy zrezygnuje z gry!!! Cel będzie taki:
1. Zalogowanie się na zbiory.
2. Zrzut oporu w pierwszy lepszy sektor.
Czemu niby ten pomysł ma służyć. Ma ukarać najmcniejszych? Czy może nagrodzić najsłabszych?
Są gracze co siedzą w grze 24h i są tacy co logują się raz dziennie (patrz pkt. 1 i 2).
Przy takiej zmianie różnica w ilości walk zrobionych na polach będzie niewielka.
O to ma chodzić?
Trzeba przede wszystkim zmienić podział lig!!! W diamentowej lidze grają gildie, które mają max. >40 graczy z czego 20 kont jest nieaktywnych, 10 to farmy, a pozostałe 10 osób coś klepie i przypadkiem trafiają do diamentu. Niektóre gildie w diamencie mają kilku graczy i na sezon są w stanie zrobić 2-5 sektorów.
Każda gildia powinna zdać sobie sprawę z tego gdzie jest jej miejsce. A każdy gracz powinien się zastanowić nad swoją aktywnością, umiejętnościami i gdzie jest jego miejsce.
Ktoś pomyśli sobie co to ma do rzeczy? Otóż ma i to bardzo dużo.
Gdyby zrobić racjonalny podział lig to nikt nie miałby powodów do lamentowania.
Na serwerach jest tysiące graczy (pewnie większość to nieaktywne konta i farmy) i przez to też cierpią inni gracze.
Najpierw trzeba usunąć nieaktywne konta. Nie logujesz się np. 60 dni, Twoje konto zostaje skasowane.
Co do podziału lig to:
4 diamentowe ligi z 8 gildiami.
Na koniec sezonu po 4 gildie z każdej ligi spadają do platyny.
16 platynowych lig z 8 gidiami.
Na koniec sezonu po 4 gildie spadają do zlota, a po jednej awansują do diamentu.
64 złote ligi z 8 gildiami.
Po 4 spadają do brązu, a po jednej awansują do platyny.
256 lig w brązie po 8 gildii.
Po 2 spadają (może jakaś liga eliminacyjna), a po jednej awansują do złota.
Ilość eliminacyjnych lig wynikowa wg ilości gildii na serwerze. Awans do ligi brązowej dla 512 gildii, które uzyskają najwięcej punktów w ligach eliminacyjnych.
Często jest tak, że w lidze brązowej 8 gildii w jednej grupie kończy z zerem. Gdyby nie znalazło się 512 gildii, które zdobędą jakieś punkty to wtedy zrobić losowość (wszystkie, które zdobyły jakieś punkty + losowo tyle gildii żeby łącznie było 512).
Ktoś sobie dalej pomyśli że to nic nie zmieni. Otóż zmieni. Jak 16 mocniejszych gildii spadnie do platyny to gracze będą rotować bo będą chcieli grać w diamencie. Taki awans gildii z platyny do diamentu to szansa na pozyskanie mocniejszych graczy. O ile gildia jest dość mocno zgrana to uzna, że pobędą jeden sezon w platynie i wrócą do diamentu. Otóż to nie musi być takie proste bo z diamentu spadnie 16 gildii i jak dwie mocniejsze trafią na siebie w platynie to awansuje tylko jedna. Więc albo kolejny sezon w platynie albo szukanie wolnych miejsc w gildiach, które grają w diamencie.
Jest to dużo ciekawszy pomysł niż próba systemowego ograniczenia możliwości najlepszym graczom.
Wtedy będzie prawdziwa walka bez żadnego ustawiania i gnębienia najsłabszych. Najlepsi będą walczyć z najlepszymi, a Ci którzy nie dadzą sobie rady będą się bić w platynie, złocie i brązie o powrót do diamentu.
 
Ostatnia edycja:

Mathieu

Wójt
Ex-Team
Treść pierwszego postu, jak wielu zauważyło, nie jest autorskim pomysłem, a jedynie parafrazą zapowiedzi zmian, które odbędą się wkrótce na serwerze testowym Forge of Empires. Dział pomysłów nie jest więc odpowiednim miejscem, w którym powinna odbyć się ta dyskusja. Z tego też względu pozwoliłem sobie przenieść wątek i nieco zmodyfikować zawartość pierwszej wiadomości, by ta jednoznacznie sygnalizowała, do czego odnosi się autor. Ankietę usunąłem - proszę, by jednak pytanie w niej było bardziej precyzyjne.
 

Odpadlo

Baronet
tak dla sprostowania na forum Bety (wklejalem w temacie przyszle zmiany) maja robic zmiane wartosci %% obozow
1 oboz 24%
2 obozy 42%
3 obozy 56%
4 obozy i wieecj 66,6% max

z tego co pisza na becie , to max na osobe przy ciaglych 4 obozach bedzie po 300 moze 400 walk na lebkach,, beda liczyc sie tylko duze gildie, maal gildia mimo checi duzego ataku i surowcow nie beda mialy szans na dojscie do srodka zbyt szybko

oby tego nie zmieniali
 

fenix draco

Rycerz
małe gildie nigdy nie dojdą.
Jak to wejdzie to jako dowódca poprostu podziele na duzej mapie 1,2 i 3 krąg.

4 i 5 zatopimy pułapkami i fortami - przed sztabami kazda gildia dostanie po 1-2 fortach.
Na tym skonczy się ich gra po 1-2 dniach :) a moja i inna wybrana gildia będzie się wymieniać na 4 obozy sektorami jak dawniej i tyle :)
tylko, ze duzo wolniej i juz. Nie będzie juz potrzeby robienia obozów za diax-y :) bo 1 wymiana na 6h styknie idealnie do zrobienia max-ów i tyle dla wszystkich graczy.

Więc jak średnie gildie się cieszą to nie wiem z czego :D bo jeszcze więcej będą cierpieć przebijając się przez forty, pułapki :)

Powodzenia ;)

A gildie w diament do max 10 graczy to moze 1 sektor na dobę zajmą na 5 :D
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Myślę, że szachownice i tak będą, tylko może dłużej flagi będą wisiały.
Wyścigi będą wolniejsze, bo z większym oporem wolniej się bije i więcej osób odpadnie, bo się wystuka szybko.
Słabe gildie i tak nie wyjdą z plaży, a mocne co najwyżej dłużej będą flagi trzymać, żeby blokować słabszych na plażach ile się da.
 

fenix draco

Rycerz
Myślę, że szachownice i tak będą, tylko może dłużej flagi będą wisiały.
Wyścigi będą wolniejsze, bo z większym oporem wolniej się bije i więcej osób odpadnie, bo się wystuka szybko.
Słabe gildie i tak nie wyjdą z plaży, a mocne co najwyżej dłużej będą flagi trzymać, żeby blokować słabszych na plażach ile się da.

Ja postawie na forty i pułapki :) aby odciąć wszystkich poza wybrana gildią :D :D
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ja postawie na forty i pułapki :) aby odciąć wszystkich poza wybrana gildią :D :D
W dalszym ciągu nie widzicie źródła problemu. To nie piaskownica. Ciągle Wam się wydaje, że to działa na zasadzie: silniejszy Kazio zabrał łopatkę Jasiowi, przyszła mama i zaprowadziła porządek. Tylko mama zabrała zabawki wszystkim. :p
W diamentowej lidze, w grupie 1000PL jest już 80 gildii. Topka pozostanie topką. Gildie, które w jednej edycji ledwo lub wcale nie wychodzą z plaży, w innej łapią się na szachownice. Jeżeli Inno zareagowało, to oznacza jedno: zachwiany został balans między kupowanymi i farmionymi diamentami. Jeżeli ograniczenie mocy obozów nie zda egzaminu na becie, to wymyślą coś innego. To nie jest spór silniejsza gildia vs słabsze. To jest kwestia: nadużywanie mechanizmów gry vs opłacalność utrzymywania serwerów i rozwijania gry.
 
Ostatnia edycja:

fenix draco

Rycerz
W dalszym ciągu nie widzicie źródła problemu. To nie piaskownica. Ciągle Wam się wydaje, że to działa na zasadzie: silniejszy Kazio zabrał łopatkę Jasiowi, przyszła mama i zaprowadziła porządek. Tylko mama zabrała zabawki wszystkim. :p
W diamentowej lidze, w grupie 1000PL jest już 80 gildii. Topka pozostanie topką. Gildie, które w jednej edycji ledwo lub wcale nie wychodzą z plaży, w innej łapią się na szachownice. Jeżeli Inno zareagowało, to oznacza jedno: zachwiany został balans między kupowanymi i farmionymi diamentami. Jeżeli ograniczenie mocy obozów nie zda egzaminu na becie, to wymyślą coś innego. To nie jest spór silniejsza gildia vs słabsze. To jest kwestia: nadużywanie mechanizmów gry vs opłacalność utrzymywania serwerów i rozwijania gry.

nie o to chodzi - bo to co InO proponuje to leczenie alkocholika za pomocą alkocholu - tylko go zabije i nic więcej.
A problemu to nie wyeliminuje.

Zamiast zająć się zachęcaniem graczy do gry to robi coś innego.

1.Po pierwsze ranking do GPC poprawić.
2.Diament max 32 gildie.
Dla gildii co awansują do diament specjalna nagroda - tu INO niech coś wymyśli (np.: dowolny element budynku specjalnego do wybrania dla kazdego gracza - nie dotyczy gildii które się utrzymują w diament - więc topka nigdy tego nie dostanie i OK).
3. mniejsza ilość diax z pól do zgarnięcia poprzez podział:
diament 1szt do skarbca gildii 19 dla gracza
platyna 2szt do skarbca gildii 23 dla gracza
złoto 3 szt do skarbca gildii 22 dla gracza
.... i reszta 4 do skarbca gildii i 22 dla gracza

Słabsze gildiie szybciej będą się rozwijać i będą więcej wydawać i ilość diax w obiegu się nie zwiększy - a więcej zacząć moze kupować.

4. Nagrody dla gildii i graczy:
1 i 2 miejsce mozna bez zmian za diament.
3 i 4 podwojenie nagrody (aby gildie miały się o co bić + 300-500PR na łepka dla gracza gildii).
5-8 - zostaje bez zmian.

Złota ta sama zasada nagród co diament.
Kolejne Ligi do zastanowienia się.

5. Zmiana znaczenia sztabu i sektora przed sztab.
- sztab miejsce na 3 budynki - budynki znikają co 6-8h - kwestia do ustalenia
- sektor przed każdą gildią - 2 miejsca na budynki
Dla duzych gildii bez znacznia zbytnio zmiana - dla słabszych ilość wytrzymałości wzrasta wykładniczo.
Do tego trudniej utrzymać szacho - ponieważ nie da się zajechać słabszej gildii oporem.


Więcej bicia, więcej potrzeba diax na budynki, więcej gildii zyska.
Gra stanie się dynamiczna.
Zaczną się liczyć bardziej perły gildii i towarowe bo więcej gildii będzie potrzebować surkę.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Więcej bicia, więcej potrzeba diax na budynki, więcej gildii zyska.
Diax na budynki na szachownicach, nie rozśmieszaj mnie.

A problemu to nie wyeliminuje.
Pisałam, że jeśli to ograniczenie nie zda egzaminu, to wymyślą coś innego. Najprościej? Usunąć diamenty z puli nagród. Dla wszystkich. Drastyczne? Będzie lament? To jest biznes. Im prędzej to zrozumiecie, tym lepiej.
 

fenix draco

Rycerz
gramy teraz szacho i idzie sporo diax - bo nie da sie idealnie układać mapy. I musisz stawiać obozy :)
Jak chcesz mieć 90% mapy pod kontrolą - taka prawda.
Zmniejszenie ilości diax z pól do 20 zwiększy potrzeby od INO.
Do tego podział gracz/gildia tak samo.
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
To jest kwestia: nadużywanie mechanizmów gry vs opłacalność utrzymywania serwerów i rozwijania gry.
To mogliby w ramach balansowania zmienić nagrody, usunąć z nich diamenty albo zmniejszyć ilość o połowę, szansę z 2% do 0.5%, a nie ograniczać możliwości walk.
Po wprowadzeniu tego pomysłu gra będzie zajmowała mi mniej czasu, co jest plusem. Ale chyba nie o to chodzi, żeby gracze grali mniej? Jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Jakieś relacje z serwera beta? :-)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Diax na budynki na szachownicach, nie rozśmieszaj mnie.


Pisałam, że jeśli to ograniczenie nie zda egzaminu, to wymyślą coś innego. Najprościej? Usunąć diamenty z puli nagród. Dla wszystkich. Drastyczne? Będzie lament? To jest biznes. Im prędzej to zrozumiecie, tym lepiej.
ja pisze cały czas by usunąć wszystkie nagrody skoro to nagrody są problemem....
gramy teraz szacho i idzie sporo diax - bo nie da sie idealnie układać mapy. I musisz stawiać obozy :)
Jak chcesz mieć 90% mapy pod kontrolą - taka prawda.
Zmniejszenie ilości diax z pól do 20 zwiększy potrzeby od INO.
Do tego podział gracz/gildia tak samo.
o to to. Ile razy się zdarzyło, że ktoś robił wymiane i zapomniał o budynkach i potem trzeba za diax całą mape stawiać.


To co mówi Fenix. Dajcie sens by walczyc - będzie walka.

Agatonka, ta zmiana nie ma nic wspólnego ze spadkiem wydawania diaxów.... Nie pamiętam czasów kiedy tyle musiałem kupować by diaxy na gpc zapewnić....
Tojest tylko i wyłącznie przez lament, że małe gildie siedza na sztabiebo się przez szachownice nie mogą przebić i nic nie mogą zabrać. - to jest jedyny powód tej zmiany.

A rozwiążanie proste.
Dajcie coś co jest warte walki.

Ja tez bede robił jak Fenix. Zapułapkować wszystko, wymieniać się w środku z sojusznikiem....
To mogliby w ramach balansowania zmienić nagrody, usunąć z nich diamenty albo zmniejszyć ilość o połowę, szansę z 2% do 0.5%, a nie ograniczać możliwości walk.
Po wprowadzeniu tego pomysłu gra będzie zajmowała mi mniej czasu, co jest plusem. Ale chyba nie o to chodzi, żeby gracze grali mniej? Jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Jakieś relacje z serwera beta? :-)
<3
dokładnie.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
ja pisze cały czas by usunąć wszystkie nagrody skoro to nagrody są problemem....
Tylko gdzie i do kogo piszesz? Testy na becie zdecydują czy osiągnięty zostanie cel wprowadzenia tej zmiany. Możecie potrząsać szabelkami, grozić słabszym, ale gwarantuję Wam, że Inno zrealizuje cel do jakiego dąży. Albo tym razem, albo następnym. Wydaje Wam się, że w firmie brakuje analityków?
Być może, jeżeli do uzyskania właściwego balansu pomiędzy diamentami kupionymi i tymi pochodzącymi z gry wystarczy, że na wszystkich mapach GPC 1000PL będą tylko 3 wymiany w ciągu doby, to będzie oznaczało, że cel został osiągnięty.
 
Ta zmiana sprawi, że atak bardzo zyska na znaczeniu, bo pozwoli na więcej walk, gdyż ktoś kto będzie miał więcej ataku niż wcześniej będzie w stanie wytrzymać większy opór, który będzie się nabijał nieuchronnie. Tak narzekaliście na boty, a teraz dopiero boty zaczną się blokować, bo szybciej nabiją capa, po którym nie będą w stanie bić. Nie bronię nikomu zmieniać gry, ale teraz dopiero gra będzie bardziej sprawiedliwa, bo boty przestaną mieć większy sens. Gracze z dobrym atakiem i tak zrobią dużo więcej walk, bo będą w stanie wytrzymać dużo większy opór. W tej grze i tak już jest dużo pr w obrocie, więc takie spore zmniejszenie zysków wyjdzie tylko na zdrowie, bo moim zdaniem w zbyt dużej ilości pr w obrocie kryje się pułapka, że później ciężko graczom grającym uczciwie bez botów dojść do tego samego co farmerom, którzy z nich korzystają. Teraz balans będzie dużo lepszy. Pozdrawiam ;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
@Black Clifford, myślę że właśnie powinniśmy się skupić nad konsekwencjami takiej zmiany i jednak przemyśleć powody jej testowania. Jak na razie to większość idzie w kierunku jak postawię na swoim. W tym pojedynku może być tylko jeden wygrany. Jeżeli dalej będziemy kombinować jak przechytrzyć Inno, to w końcu wszyscy będziemy musieli opuścić grę z przyczyn technicznych. ;)
 

midh

Wójt
@Black Clifford, myślę że właśnie powinniśmy się skupić nad konsekwencjami takiej zmiany i jednak przemyśleć powody jej testowania. Jak na razie to większość idzie w kierunku jak postawię na swoim. W tym pojedynku może być tylko jeden wygrany. Jeżeli dalej będziemy kombinować jak przechytrzyć Inno, to w końcu wszyscy będziemy musieli opuścić grę z przyczyn technicznych. ;)
a ja sadze ze powinnismy sie dostosowywac do tego jak jest a potem do tego jak bedzie ...dla wszystkich bedzie tak samo ..troche sie zmieni profil gracza profil gildii , zwolni gra ale ..jak nie bylo gpch gra miala wielu sympatykow i bedzie tak nadal ..najwyzej beda to inni sympatycy ..ja osobiscie nei mam zamiaru narzekac chociaz jestem dzieckiem gpch ..bedziesz wiecej czasu na inne aktywnosci w gildii ..moze i lepiej

PS : kto by pomyslal ze moj podpis bedzie tak bardzo na czasie :))
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
a ja sadze ze powinnismy sie dostosowywac do tego jak jest a potem do tego jak bedzie ...dla wszystkich bedzie tak samo ..troche sie zmieni profil gracza profil gildii , zwolni gra ale ..jak nie bylo gpch gra miala wielu sympatykow i bedzie tak nadal ..najwyzej beda to inni sympatycy ..ja osobiscie nei mam zamiaru narzekac chociaz jestem dzieckiem gpch ..bedziesz wiecej czasu na inne aktywnosci w gildii ..moze i lepiej
Wbrew pozorom nasze stanowiska, przynajmniej w tej sprawie, nie różnią się zasadniczo. ;)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ta zmiana sprawi, że atak bardzo zyska na znaczeniu, bo pozwoli na więcej walk, gdyż ktoś kto będzie miał więcej ataku niż wcześniej będzie w stanie wytrzymać większy opór, który będzie się nabijał nieuchronnie. Tak narzekaliście na boty, a teraz dopiero boty zaczną się blokować, bo szybciej nabiją capa, po którym nie będą w stanie bić. Nie bronię nikomu zmieniać gry, ale teraz dopiero gra będzie bardziej sprawiedliwa, bo boty przestaną mieć większy sens. Gracze z dobrym atakiem i tak zrobią dużo więcej walk, bo będą w stanie wytrzymać dużo większy opór. W tej grze i tak już jest dużo pr w obrocie, więc takie spore zmniejszenie zysków wyjdzie tylko na zdrowie, bo moim zdaniem w zbyt dużej ilości pr w obrocie kryje się pułapka, że później ciężko graczom grającym uczciwie bez botów dojść do tego samego co farmerom, którzy z nich korzystają. Teraz balans będzie dużo lepszy. Pozdrawiam ;)
Jak można popierać zmiany szkodzące wszystkim?
Wprost przyznajesz, że spadnie ilość PR
i to co, korzyść dla graczy?
Skończą się wrzutki 2.0 i mniejsze 1,9+ bo ktoś kto budował arkę będzie jednak chciał jakoś te PR dalej mieć.


Zmiana nie jest spowodowana spadkiem zarobków InnoGames.

Jednym z powodów jest walka z botami - tylko jak zawsze w tej grze, od kijowej strony. Zamiast walczyć realnie i je blokować, lepiej zabrać miejsce do ich używania....
To jest jak walka z alkoholizmem - prohibicją xD

Twórcy nakładają ograniczenia, że wszyscy stracą, a gracze się jeszcze cieszą....
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Twórcy nakładają ograniczenia, że wszyscy stracą, a gracze się jeszcze cieszą....
Większość graczy nie ma czego tracić, bo do sektorów z 3 slotami ich przecież nie wpuścisz. :p Wiem, wiem, sami sobie są winni, bo zawsze mogą przejść do silniejszej gildii. Zwłaszcza ci, którzy dopiero zaczynają grę (przecież bardzo się troszczysz, żeby nowi gracze mieli szansę dogonić starszych). ;)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Większość graczy nie ma czego tracić, bo do sektorów z 3 slotami ich przecież nie wpuścisz. :p Wiem, wiem, sami sobie są winni, bo zawsze mogą przejść do silniejszej gildii. Zwłaszcza ci, którzy dopiero zaczynają grę (przecież bardzo się troszczysz, żeby nowi gracze mieli szansę dogonić starszych). ;)
Akurat to kwestia ich aktywnosci - szanse teraz mają
po nowemu? nie będą nawet jej mieć. Ani możliwości, ani szansy.
Taka drobna różnica
 

midh

Wójt
Akurat to kwestia ich aktywnosci - szanse teraz mają
po nowemu? nie będą nawet jej mieć. Ani możliwości, ani szansy.
Taka drobna różnica
sadze ze beda mieli o wiele wieksza ..teraz lepsze gildie blokuja te slabsze ..po zmianach to nikomu sie nei bedzie oplacac..nei wierze w jakies pulapki, fortece itp ...bo po co ? a juz absolutnei nie wierze w jakies szachownice .. duza gildia zabierze wiecej ale jak sie jej skonczy opor to bedzie do nastepnego dnia odpoczywac i tu jest szansa dla slabszych ..pewnie na 11 dni zajmie mape raz moze 2 a wieksza 15 razy ale przynajmniej sie wbije ...teraz nie ma szans
 
Do góry