Balans obozów i towarów na GPC

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
być może jest to krok w tym kierunku... najpierw częściowo ograniczą zdobywanie a potem zabiorą w ogóle możliwość... muszę sobie zrobić screeny z tych wpisów, zobaczymy czy w będziecie tak zadowoleni w przyszłości
a po co ograniczać a potem zabrać?

Albo ograniczają, albo zabierają

Skoro takie ogranicznie dalej im będzie przeszkadzało to powinni cofnąc ograniczenie walk i zabrać nagrody.
Bo wtedy będize wychodziło, że to nie liczba walk była problemem ;)
 

i.am

Baron
być może jest to krok w tym kierunku... najpierw częściowo ograniczą zdobywanie a potem zabiorą w ogóle możliwość... muszę sobie zrobić screeny z tych wpisów, zobaczymy czy w będziecie tak zadowoleni w przyszłości
Ja byłbym bardzo zadowolony:p
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ograniczać. To raczej ma zwiększyć drużynowe zdobywanie chwały dla gildii. Ja czekam na nowe tabele żeby zobaczyć jak gildie się utrzymują. Tutaj już nie będzie tłumaczenia gram tylko mobilnie nie mam jak bić.

Ja odbieram zmianę jako zmianę w kierunku aktywności całej gildii w systemie dla gildii. To też miałam na myśli z zdjęciem obciążenia z barków niektórych osób.
Ale co tam. Poczekam zobaczę.

P.S. Grzechu zły przykład z gvg one już tyle razy podczas rozgrywki zmieniało zasady że nawet ja nie jestem w stanie tych wszystkich zmian wymienić. Podobnie o samych zmianach w grze od zmianach w naliczeniu ataku, po zmiany statystyk niektórych budynków, do usuwania dodanych już elementów... To wszystko już się działo. Głośno omawiane na forum zmiany procentów do ataku, już zostały zapomniane, głośne zmiany w rankingu, już zostały zapomniane... Bo okazuje się że czasami jednak zmiany sprawdzają się, a jak nie to jeszcze raz trzeba dostosować. To jest wciąż rozwijany projekt, raz dodane nie znaczy że na zawsze.
Co do samego czasu poprawy, mam wrażenie że od poprawiania balansu wyroczni delfickiej, tak trochę mniej chętniej biorą się za poprawianie elementów dla wszystkich. Możliwe że trauma...
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ja odbieram zmianę jako zmianę w kierunku aktywności całej gildii w systemie dla gildii. To też miałam na myśli z zdjęciem obciążenia z barków niektórych osób.
Ale co tam. Poczekam zobaczę.
Z tym się zgodzę, że po nowemu opór będzie musiał być dzielony, na wszystkich.
Tylko jest to krótkowzroczne w tym zakresie, że wiele ludzi nie bije bo nie widzi sensu bicia.
Wiele ludzi robi WG - tylko dlatego, że gildia zmusza,
wiele ludzi bije wyłącznie minimalne wymagania w GPC - bo gildia zmusza
gildia dozbraja gvg - bo gildia zmusza (to najmniejszy problem akurat)

Problem taki, że zmieniacie funkcjonalność by wszyscy korzystali. Nie rozwiązując problemu - dlaczego ludzie w coś nie grają.

Jeżeli jedynym celem jest "wyleczenie" by 1 osoba nie mogła robić całej mapy - tylko by to był wysiłek gildii - super, wow Inno coś widzi. Tylko się zatrzymujecie w połowie drogi. I nie trzeba czekać na wynik by robić dalsze zmiany.

Po nowemu nie będzie bojkotu, nikt przecież nie skończy grać. Będzie po porstu większa frustracja i niezadowolenie. Ktoś kto gra ileś lat, nie zostawi nagle gry. Więc po raz kolejny Inno stwierdzi - dobra zmiana, przyjęła się. Mimo, że masa ludzi będzie marudzić.

Można to zrobić kijem - przymusy gildyjne
lub marchewką - nagrody (gildyjne za wynik, nie indywidualne) - tu już pałeczka po stronie Inno.

O zmianach w ataku etc o których piszesz to ja nie wiem bo nie grałem wtedy, więc się nie wypowiem <niestety>
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Można to zrobić kijem - przymusy gildyjne
lub marchewką - nagrody (gildyjne za wynik, nie indywidualne) - tu już pałeczka po stronie Inno.
Tam ktoś wyżej robił screeny że chcecie usunąć nagrody indywidualne...

Ja sądzę że rozrywka bycia w gildii polega na tym by być w takiej w której nam odpowiada. Jestem aktywna idę do takiej która jest aktywna wtedy jest fajnie dla wszystkich i w sumie nie zmusza się nikogo bo wszyscy chcą. Jestem leniuszkiem to idę do takiej gdzie nikt nie będzie narzekał że straciliśmy GPC albo inne nagrody bo mnie nie było akurat.

Myślałam że to jest takie proste. Są gildie nastawione na robienie pereł, są gildie które mają wszystko ale też wszystko chcą od nas. Ważne jednak żeby w rozgrywkach drużynowych, wystąpiła jednak drużyna. Jak dla mnie najlepiej zrobionym systemem drużynowym jak na razie są wyprawy. Mają wszystkiego po trochu, współzawodnictwo z innymi gildiami, drużynowa mobilizacja, nagrody osobiste o które dodatkowo samemu można zadbać (budując świątynie reliktów) każdy gracz ma wpływ na wygraną jak i trzeba się dorzucić do skarbca żeby otworzyć poziomu. Czyli mamy plusy i minusy.
Zarówno GPC jak i GvG niestety nie mają takiego balansu, są przegięte albo w jedną albo w drugą stronę.

Co do powoływania się na to że aktywni powinni mieć więcej i więcej bo są aktywni. Uwierz że producenci gier nie chcą żeby ktoś grał w ich produkt 24h na dobę. Bo ile można tak grać?
Tutaj również ostatnie zmiany jak automotywacja ja odbieram jako ukłon w stronę zbyt dużych obowiązków czytaj zbyt dużego poświęcania czasu na grę żeby móc 'zaliczyć' dzień. Powoli dochodzi więcej automatyzacji bo to że będzie parę osób poświęcających 10h dziennie nie jest problemem, ale to że będziesz musiał poświęcić 10h dziennie na grę bo inaczej przepadnie to albo tamto niezbędne dla gry, to już jest problem. Ta zmiana między chce i mogę poświęcić 10h, w muszę i potrzebuje poświęcić 10h na grę.
 

ismael

Szlachcic
Grzechu :)
Uwierz że można być w Topce serwera robić skromne 2-2,5k walk na edycję(co wyciągam nawet nie zjawiając się na wymianach tylko bijąc plaże między nimi. Można jednocześnie mieć arkę 180, bardzo wysokie staty do ataku, jeden z wyższych zbiorów pr na serwerze i jednocześnie ponad 27 pereł w mieście. Towarami wsparcia z miasta przekroczyłem 5k na zbiory.
Jednocześnie jestem dość znany na serwerze B, z ciekawą reputacją
Trochę się to kłóci z Twoją opinią. Nie trzeba ciagle farmić pól żeby być w topce. Wystarczy MYŚLEĆ
Powiem Ci , że jak umiesz klikać w foe , w każdym jego wymiarze to poradzisz sobie z taką zmianą jaką INNO testuje na becie.
Mnie osobiście testowane zmiany nie ruszają. Mam tak ustawione miasto że czegokolwiek się nie dotknę to na tym zarabiam.
Było sobie kastrować miasto, kasować perły by tak bezmyślnie w górę pompować atak ? ?
Jeżeli jedyne co umiesz to klikać bezmyślnie szybka walka to masz problem
Z brakiem kreatywności, brakiem zrozumienia wszystkich mechanik jakie dostępne są w tej grze.
Foe to nie tylko gpch, dostosuj się tak wszyscy się dostosowali po wprowadzeniu gpch i rozwinęli atak którzy przed erą pól nie był jakoś mocno faworyzowany.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Tam ktoś wyżej robił screeny że chcecie usunąć nagrody indywidualne...
Czy nie wyraźnie jest napisane "(gildyjne za wynik, nie indywidualne)"
Co do powoływania się na to że aktywni powinni mieć więcej i więcej bo są aktywni. Uwierz że producenci gier nie chcą żeby ktoś grał w ich produkt 24h na dobę. Bo ile można tak grać?
Więcej grasz, więcej wydasz.
A jest mase sposobów walki z wypaleniem ;) bo jak wytłumaczysz takie coś, że ludzie grają po 10 lat w lola czy cs?
Zmienność gry. (nie zasad ryzgrywki) Rotacyjne tryby.
WIPY. Co półroczny wipe na gvg by sprawił, że przez pierwszy miesiąc na mapie gvg Inno ma +100% graczy. (z puli 4% byłoby to 8%, wciąż mało, ale zawsze coś)

Automatyzacja motywki, moim zdaniem byla spowodowana tym, że prawie nikt z dobrze rozwiniętych tego nie klikał - bo sam tego nie potrzebował i mniejsi przez to cierpieli bo ludzie olewali motywację.
Powiem Ci , że jak umiesz klikać w foe , w każdym jego wymiarze to poradzisz sobie z taką zmianą jaką INNO testuje na becie.
Czy ja mówie, że sobie nie poradze?
Po porstu będzie gorzej. A skoro będzie gorzej - mam prawo protestować i wyrażać swoją opinię na forum.
Foe to nie tylko gpch
Własnie powinno być tylko. Wyprawy to jest mem. GvG to zabawa dla 5-10% graczy.
GPCH to jest pierwszy tryb, w którym mobilcy mają szanse gry. Zmienić wpływ GPCH na ranking, sposób zdobywania punktów i to byłby najpiękniejszy tryb w tej grze....

I znowu, widzę, że ludzie mają jak zawsze OGROMNY PROBLEM Z CZYTANIEM
nie narzekam, że stracę wpływy. Nie narzekam, że strace PR (w tej edycji gpc mam dopiero 400 walk, bo mi się nie chce)
Protestuje dlatego, że jest odbiernaa MOŻLIWOŚĆ gry. To jest jedyny powód moich postów i narzekań. NIE spadek zarobków. NIE spadek PR, NIE spadek diaxów. Totalnie mam te rzeczy w nosie. Moge grać gpc 24/7 bez nagród indywidualnych - tylko chce mieć CEL. Chce mieć cel - po co mam się starać. Cel - w postaci nagrody NA KONIEC pól, za STARANIA gildii.

Teraz karani są gracze tylko i wyłącznie za to, żę Inno NIE DAŁO NIC, by był sens WYGRYWAĆ.
2 lata ludzie marudzili by był ranking GPC - i co? Inno dało śmieszną statystyke w profilu gildii, ile razy któraś gildia wygrała XDD No wow.

Byłoby o co walczyc - jak na gvg. Ilość układów by spadła do minimum. Wtedy sojusze byłyby faktycznie tylko wtedy kiedy spotykają sie sojusznicze gildie.
Aktualnie? Jak widze, że nie ma wroga to pisze do <drugiej> najlepszej gildii na mapie by się dogadać. A po co? By nie musieć walczyć na wyscigach i robić zbiórek. A dlaczego tak?
BO WYGRYWANIE NA GPC NIC NIE DAJE. - niech to inno naprawi i wtedy rozwiążą wszystkie problemy związane z GPC
 

Auraya

Hrabia
WIPY. Co półroczny wipe na gvg
błagam... ja juz nie wiem jak mam to czytać, czy po polsku czy angielsku...

Automatyzacja motywki, moim zdaniem byla spowodowana tym, że prawie nikt z dobrze rozwiniętych tego nie klikał - bo sam tego nie potrzebował i mniejsi przez to cierpieli bo ludzie olewali motywację.
moje długie obserwacje dały mi zupełnie odmienne wyniki, asystent motywacji jest mi świadkiem

I znowu, widzę, że ludzie mają jak zawsze OGROMNY PROBLEM Z CZYTANIEM
nie narzekam, że stracę wpływy. Nie narzekam, że strace PR
nie musisz.. wszyscy wiedzą, o co chodzi
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
nie musisz.. wszyscy wiedzą, o co chodzi
Skoro cały czas uważasz, że narzekam tylko z uwagi na utratę zysków to powinnaś wrócić na reedukację. Bo z góry mierzenie wszystkich jedną miarą cechuje przedszkolaków, ewentualnie umysły delikatnie ograniczone. I nie jest to wycieczka osobista, tylko niedowierzanie, że z góry zakładacie, ze ktoś walczy jedynie o swój interes ;)
Ja potrafię patrzeć dalej niż na swój nos i często robie rzeczy sprzeczne z moim interesem ;) jak np przyspieszanie wozków i nie bicie sektora by inni mogli bić i takie tam.

Mogę oddać dwie ręce, głowę i nogi, że stwierdzenie - ja mam w nosie nagrody indywidualne i nie dlatego czepiam się zmiany - jest prawdziwe co do mojej osoby.
błagam... ja juz nie wiem jak mam to czytać, czy po polsku czy angielsku...
Czyszczenie mapy źle brzmi. Niektóre stwierdzenia ze świata "gry" - gamerów, dużo lepiej pasują niż polskie odpowiedniki i nic w tym zlego. Taxi też nie jest polskie, a nikomu to nie przeszkadza.
 

Auraya

Hrabia
cóż, mam podstawę, by przyjąć takie założenie, bo w kiedy była mowa o innym ograniczeniu, przyjąłeś inną retorykę i zbyłeś stwierdzeniem, że dotyczy tylko ułamka graczy... więc zakładam spójność w poglądach i takie założenie przyjęłam, chyba, że mam od teraz zakładać niekonsekwentność w twoich wypowiedziach

nie czepiam się użycia ang słów, a raczej fleksji
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
cóż, mam podstawę, by przyjąć takie założenie, bo w kiedy była mowa o innym ograniczeniu, przyjąłeś inną retorykę i zbyłeś stwierdzeniem, że dotyczy tylko ułamka graczy... więc zakładam spójność w poglądach i takie założenie przyjęłam, chyba, że mam od teraz zakładać niekonsekwentność w twoich wypowiedziach

nie czepiam się użycia ang słów, a raczej fleksji
niby kiedy przyjąłem inną retorykę? Bo aż jestem ciekaw
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
ostatnie zmiany jak automotywacja ja odbieram jako ukłon w stronę zbyt dużych obowiązków czytaj zbyt dużego poświęcania czasu na grę
A ja to odbieram jako sposób na wciśnięcie reklamy do gry :)
Może przy szybkiej walce też wyświetlać reklamę przez 30 sekund, a jak ktoś nie chce oglądać, to niech walczy ręcznie? :)
W końcu mniej walk będzie do zrobienia, to będzie więcej czasu na oglądanie reklam ;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A ja to odbieram jako sposób na wciśnięcie reklamy do gry :)
Może przy szybkiej walce też wyświetlać reklamę przez 30 sekund, a jak ktoś nie chce oglądać, to niech walczy ręcznie? :)
W końcu mniej walk będzie do zrobienia, to będzie więcej czasu na oglądanie reklam ;)
Ja więcej na przeglądarce klikam więc nie odczuwam. Wręcz na mobilce jak jestem to wolę po staremu, ale przypomniałam sobie jak zmiana motywacji przebiegała. Pierw trzeba było wchodzić do miast i klikać. Potem po dodaniu kolejnych dodatkowych rozrywek w FoE dodano motywację na klik. Co też było wielkim wow. Sama x lat temu byłam przeciwna motywce na klik, a potem głosowałam za dodaniem jej. Teraz naprawdę odbieram opcje motywowania wszystkich jako pozytywną zmianę.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Teraz naprawdę odbieram opcje motywowania wszystkich jako pozytywną zmianę.
no i słusznie, bo to jest bardzo dobra zmiana. Ogólnie cała motywacja jest idiotyczna, więc jeżeli da się zminimalizować czas marnowany na nią to jest dobrze.
Przy czym nie uważam, by temu przyświecały jakieś wyższe cele xd
Tu w końcu inno dostrzega, że jest to zbędne. Kolejnym krokiem licze, że będzie jej całkowite wywalenie, bo to relikt przeszłości, jak nie było co robić w grze.
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Też gram na komputerze, ale ponoć więcej jest graczy mobilnych i oni muszą oglądać reklamy, żeby skorzystać z tej opcji ;/
 

Roskoshne Zuo

Szlachcic
Też gram na komputerze, ale ponoć więcej jest graczy mobilnych i oni muszą oglądać reklamy, żeby skorzystać z tej opcji ;/
Bzdura. Wystarczy prywatny DNS wpisać w telefonie ale tu z przyczyn oczywistych nie mogę go podać. I wtedy na telefonie jest DOKŁADNIE tak samo jak na PC. Tylko grajków trzeba 3x kliknąć bo z automatu nie odpalają się na 4h.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A jest mase sposobów walki z wypaleniem ;) bo jak wytłumaczysz takie coś, że ludzie grają po 10 lat w lola czy cs?
Zmienność gry. (nie zasad ryzgrywki) Rotacyjne tryby.
Niech ktoś przypomni zmiany w podanych grach, bo tak się składa że ja w nie grałam i to właśnie wiele lat temu i wracam czasem. Nic te gry nie przypominają początku. Nic... Zasady rozgrywki tam się tak pozmieniały że ja już nie umiem grać :shame:
Ale co tam o innych grach. W ta też gram od 10 lat i też wszystko się w niej zmieniło.
Lepiej żeby mnie nie zachęcali do zostania w niej, ogólnie mogli by mnie przestać zachęcać do grania.
Chce mieć cel - po co mam się starać. Cel - w postaci nagrody NA KONIEC pól, za STARANIA gildii.
Na koniec nagrody w gpc akurat są i od zawsze były. Do tego do rankingu też się dokłada (cicho wiem wiem, źle i za mało, ble)
Z nagrodami na koniec pól nic nie testują na becie...
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
no i słusznie, bo to jest bardzo dobra zmiana. Ogólnie cała motywacja jest idiotyczna, więc jeżeli da się zminimalizować czas marnowany na nią to jest dobrze.
Przy czym nie uważam, by temu przyświecały jakieś wyższe cele xd
Tu w końcu inno dostrzega, że jest to zbędne. Kolejnym krokiem licze, że będzie jej całkowite wywalenie, bo to relikt przeszłości, jak nie było co robić w grze.
Przestań liczyć lub zmień matematyka :?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Niech ktoś przypomni zmiany w podanych grach, bo tak się składa że ja w nie grałam i to właśnie wiele lat temu i wracam czasem. Nic te gry nie przypominają początku. Nic... Zasady rozgrywki tam się tak pozmieniały że ja już nie umiem grać
zasady się nie pozmieniały xd
zmieniły się mapy, postacie i przedmioty xd
trzon gry się nie zmienia. Nagle nie zmienili, ze można zabić 100 minionów max, lub zrobić max 10 kill by inni także mogli zabijac xD <a do tego sie sprowadza ta zmiana>
Lepiej żeby mnie nie zachęcali do zostania w niej, ogólnie mogli by mnie przestać zachęcać do grania.
Akruat to jest głowny cel, który powinien przyświęcać twórcom gry ;) Co zrobić by graczy było więcej i chcieli więcej grać. To jest główne pytanie jakie każda firma gamingowa sobie zadaje... bo za graczami idzie kasa... im więcej graczy, tym więcej diaxów.

Cs totalnie nic nie zmienił od zawsze, a jakoś ludzie grają, bo każdy mecz jest inny. A w foe, każde gpc są identyczne.

Na koniec nagrody w gpc akurat są i od zawsze były.
co xD
śmieszny potencjał i 200 fragmentów budynku? to jest nagroda, dla której gildia ma 11 dni walczyć 24h w ciągu dnia? xD weź mnie nie rozśmieszaj. Już pal licho ten ranking, który nie różnicuje miejsc 1-4, ale tryb, który w teorii wymaga żyłowania się przez 11 dni wszystkich graczy w trakcie wojny z inną gildią nagradza - kilkaset tysiący śmiesznego potencjału i kilkaset zestawów śmiesznego budynku.... No wow. Aż chce się grać xD

to jest prawie tak samo śmieszne, jak "gigantyczna" paczka medali xD
 

kloc2

Rycerz
...
Tu w końcu inno dostrzega, że jest to zbędne. Kolejnym krokiem licze, że będzie jej całkowite wywalenie, bo to relikt przeszłości, jak nie było co robić w grze.
Ciekawie to wygląda.
Jeśli jakiś gracz pojawia się z pomysłem/stwierdzeniem itp., który nie podoba się graczom "z początków gry" podnosi się lament, że przyszli i wszystko chcą usuwać lub zmieniać, "a przecież my mamy zasady te zapisane oraz inne" albo "chcą nam zmieniać podstawy gry"
Wydaje mi się, że też należałeś do tego grona.
Nagle dzisiaj okazało się, że liczysz na usunięcie możliwości motywacji, która zapewne należy do początkowych funkcji w grze. W dodatku daje impuls do interakcji i pozwala się trochę wzbogacić. No spoko spoko, spora elastyczność.

.....
co xD
śmieszny potencjał i 200 fragmentów budynku? to jest nagroda, dla której gildia ma 11 dni walczyć 24h w ciągu dnia? xD weź mnie nie rozśmieszaj. Już pal licho ten ranking, który nie różnicuje miejsc 1-4, ale tryb, który w teorii wymaga żyłowania się przez 11 dni wszystkich graczy w trakcie wojny z inną gildią nagradza - kilkaset tysiący śmiesznego potencjału i kilkaset zestawów śmiesznego budynku.... No wow. Aż chce się grać xD

to jest prawie tak samo śmieszne, jak "gigantyczna" paczka medali xD
Zawsze możesz zaproponować swoją wizję nagród - wystarczy napisać posta

PS: masz jeszcze jeden zaległy post do napisania Pomysłu o ile dobrze pamiętam. Chętnie przeczytam
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
No niestety, te nagrody na koniec nie zachęcają do walki.
Zachęcają do tego PR, ale to są nagrody indywidualne, a nie gildyjne, dlatego gra wygląda jak wygląda.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
PS: masz jeszcze jeden zaległy post do napisania Pomysłu o ile dobrze pamiętam. Chętnie przeczytam
jeszcze nie wymyśliłem nic sensownego związane z atakowanie/wbijaniem w perły sąsiadom, bo jak na razie to co jest w tym zakresie ujdzie. Są obszary znacznie pilniejsze.
No niestety, te nagrody na koniec nie zachęcają do walki.
Zachęcają do tego PR, ale to są nagrody indywidualne, a nie gildyjne, dlatego gra wygląda jak wygląda.
Dokładnie
Wydaje mi się, że też należałeś do tego grona.
Ja gram 4 lata zaledwie więc zdecydowanie nie zaliczam się do "starych graczy". Zacząłem grać, na krótko przed gpc.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
zasady się nie pozmieniały xd
zmieniły się mapy, postacie i przedmioty xd
Księgi run się zmieniły, doświadczenie się dodało, dodano kompletnie nowy dział inną grę wręcz, do tego inne takie.
Zmieniła się cała gra ale co ja się tam znam. A CS to nawet zrobił kolejną wersję i oczywiście też miał zmiany.

Ale kogo ja chce przekonać. Już nic nie pisze dalej... Prócz tego że nie poznaje tych gier a grałam w nie prawdopodobnie wcześniej i wiem że były zmiany. Dlatego miał ktoś ciebie uświadomić. Nie ty sam zaprzeczyć. I nawet nie ja... Ale nie ważne w końcu to forum FoE o tamte gry możesz pytać na ich forach (o ile takowe istnieją)

No niestety, te nagrody na koniec nie zachęcają do walki.
Zachęcają do tego PR, ale to są nagrody indywidualne, a nie gildyjne, dlatego gra wygląda jak wygląda.
O to właśnie rozbiła się cała rozmowa. Wcześniej padło że zlikwidować korzyści indywidualne. Jak napisałam o tym że GPC ma wrócić do rywalizacji gildyjne i korzyści gildyjnych to odbito piłeczkę że mieszam korzyści i że te nagrody wcale nie występują. Jak napisałam że są i ranking jest z GPC to zmiana poszła że to lipa. Mało...

Więc w czym problem powoli bo nie rozumiem.
W gpc są nagrody, w porównywanym gvg nie ma połowy z tych nagród, w wyprawach są nagrody które też pewnie są śmieszne.

Dlatego ja wrócę do tego że wyprawy są najlepiej jak dla mnie, opracowane pod tym względem. Mamy korzyści dla gildii i koszta dla gildii, mamy wkład gracza i możliwość zdobycia czegoś przez gracza.
W gvg brakuje czegoś...
W gpc jest za dużo czegoś...

Mówię to jako gracz który testował wszystkie te elementy i naprawdę na gpc idzie masa towarów i na gvg też, jednak sam jeden gracz nie jest w stanie tam pokryć własnego wkładu. I również zwykły gracz w gvg jak i gpc może wynieść o wiele za dużo jeżeli nie gra dla gildii.
Już nie będę się rozpisywać jak. Ale jedynie w wyprawach nie można tak nagiąć rozgrywki żeby wykorzystywać ten element dla jednej osoby tylko.
 
Do góry