Dyskusja o wersji 1.95

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser14806

Guest
Jeszcze jedno mnie zastanawia skąd w ogóle jest ten pomysł z osiągnięciami? Czy to gracze prosili o ten bubel? Czy kolejny raz zostaliśmy uszczęsliwieni na siłe? Ja naprawdę niechce grac w pokemony i proszę nie zmieniać gry w taki sposób że zaczyna ona odbiegać od tematu.
 

DeletedUser17561

Guest
Czasami zmiany są konieczne, aby gra zachowała balans, nie była zbyt prosta czy zbyt trudna, aby wciąż dawała przyjemność a jednocześnie była wymagająca.
Gra już dawno nie daje tej przyjemności co kiedyś. Teraz to użeranie się. Po co więc gram? Bo mam kontakt z ludźmi lepszy niż zapewnia Facebook...:)
 

DeletedUser4614

Guest
towary sa teraz inaczej poukladane ???? czym sie sugerowano aby zmienic kolejnosc sortowania?

bo ani to alfabetycznie ... ani... nie wiem jak... :)

to błąd ????

np. nano kabel byl pierwsszy w epoce jest w srodku - trzeci
bioplastik byl piaty na koncu jest pierwszy :)

zabawne



dzieki za poprawienie rozwijanego menu - przy wystawianiu wielu ofert mozna bylo dostac swira z przewijaniem
 

DeletedUser

Guest
ja mam jedno proste hamskie pytanie.
Co wy k... od.....cie?
wpierw zeby nie napisac r.......scie napisze zepsuli calkiem niezla wille.
potem dajecie wkoncu cos o co warto walczyc bo jest ciekawe i po raz kolejny to udupiacie...

to juz jest k.... 2gi raz(moze wiecej)

wiec pytam sie czy wy robicie wszytko by ludzie przestali grac?

naszczescie wg waszego slownika "montry" być ja i nie budować tego czegos bo to byc przewidywalne że wy to zepsuć

----------------------
nie chce nikogo obrazac ale naprawde wykonanie tego to jakas porazka
moze jeszcze zrobcie apke na antroita ktora miezy ilosc mrugniec na jedno oko dziennie i za kazde 10 mrugniec daje uzytkownikowy pradem w kieszen?

dokladnie na tej samej zasadzie odczuwam te wasze "osiąknięcia"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17259

Guest
Mnie osobiście podoba sie przeglad bonusu - uswiadomil mi ze mam duzy dysonans pomiedzy monetami a mlotkami
Uwazam ze do tego przegladu powinny byc dolozone punkty pr - tzn ile dziennie zbieramy i z czego
Z czasem rowniez mozna to rozszerzyc o zadowolenie

A ponadto do aktualnych bonusów po nacisnieciu plusa oprocz tawerny powinny byc pokazane perly ktorych nie mamy postawionych a ktore daly by nam dodatkowy bonus
 

DeletedUser1607

Guest
Litości, to pojawiające się osiągnięcie to totalna PORAŻKA.......
 

DeletedUser16512

Guest
@caelian po przeczytaniu Twojej wypowiedzi przyszedł mi pomysł do głowy na nowe osiągnięcie;) ilość elementów zepsutych w grze. Było by to jedno z najszybciej osiągniętych achievements czy jak się to tam pisze w ich języku haha

Powinni też dodać osiągnięcie w stylu,wytrzymałem w tej grze z durnymi pomysłami i zepsutymi koncepcjami x dni/miesięcy/lat, niepotrzebne skreślić;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

HuanMing

Książę
Jeszcze jedno mnie zastanawia skąd w ogóle jest ten pomysł z osiągnięciami? Czy to gracze prosili o ten bubel? Czy kolejny raz zostaliśmy uszczęsliwieni na siłe? Ja naprawdę niechce grac w pokemony i proszę nie zmieniać gry w taki sposób że zaczyna ona odbiegać od tematu.

Obawiam się, że prosili...

https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/osiagniecia-archivmenty.5296/#post-48328
https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/osiagniecia-w-gre.12341/#post-139506

Generalnie nie mam nic przeciwko samej idei, ale ta ich nachalna cukierkowość... Jeżeli szata graficzna FoE będzie dalej szła w tym kierunku to poczujemy się jak w twarzoksiążkowej grze dla 9-latków. I błagam, niech mi ktoś powie, że planujecie dołożyć opcję "Wyłącz znienacka wyskakujace okienko zasłaniające Ci cały monitor".
 

DeletedUser8110

Guest
towary sa teraz inaczej poukladane ???? czym sie sugerowano aby zmienic kolejnosc sortowania?
Ujednoliceniem pomiędzy aplikacją i przeglądarką. Nie, nie jest to jakaś super pracochłonna zmiana czy zmiana pociągająca za sobą większy sens. Po prostu ułożono towary tak, by były tak samo uporządkowane w obu wersjach gry. ;)

A ponadto do aktualnych bonusów po nacisnieciu plusa oprocz tawerny powinny byc pokazane perly ktorych nie mamy postawionych a ktore daly by nam dodatkowy bonus
Ciekawy pomysł. :)

Generalnie nie mam nic przeciwko samej idei, ale ta ich nachalna cukierkowość... Jeżeli szata graficzna FoE będzie dalej szła w tym kierunku to poczujemy się jak w twarzoksiążkowej grze dla 9-latków.
Szata graficzna FoE idzie w kierunku nowoczesności i mobilności. :) A to oznacza między innymi kontrast kolorów, przejrzystość, ograniczenie wyświetlanej ilości tekstu i uproszczenie grafik, które muszą dobrze wyglądać również na aplikacji mobilnej.
A z ciekawości - co szczególnie razi Cię "cukierkowatością"? :) Świnka czy też wszystkie odznaki osiągnięć?

I błagam, niech mi ktoś powie, że planujecie dołożyć opcję "Wyłącz znienacka wyskakujace okienko zasłaniające Ci cały monitor".
Nie planujemy, ale z czasem powiadomienia powinny się pojawiać coraz rzadziej. :)
 

kasia2389

Arcyksiążę
"Wyłącz znienacka wyskakujace okienko zasłaniające Ci cały monitor".
Z cała pewnością nie.
Albowiem informacja, ze zebrałeś trochę monet, a twórcy uznali, że jest to powód do dumy, musi tkwić na ekranie 2 sekundy a potem zniknąć.
Osobiście uważam, że powinna być wyświetlana minimum 10 sekund, ale osoby niecierpliwe mogły by ja zgasić po 5 sekundach naciskają z malutki ledwie widoczny [x].

Całkiem niedawno gra stała na skraju przepaści, ale dzięki wytężonej, ciężkiej pracy zespołu udało się zrobić olbrzymi krok na przód.

Już dawno badania radzieckich naukowców dowiodły, że gracze uwielbiają wszelkiego rodzaju nagle wyskakujące przeszkadzajki.

A teraz na poważnie proszę natychmiast albo jeszcze szybciej aby okna informacyjne przestały wyskakiwać nagle w grze. na bocznym pasku jest doskonałe miejsce na ikonkę, więcej już taka ikona jest zaimplementowana w grze (trąbka), która sygnalizowała by czekające okna informacyjne.
 

HuanMing

Książę
Szata graficzna FoE idzie w kierunku nowoczesności i mobilności. :) A to oznacza między innymi kontrast kolorów, przejrzystość, ograniczenie wyświetlanej ilości tekstu i uproszczenie grafik, które muszą dobrze wyglądać również na aplikacji mobilnej.

I widzisz, to jest właśnie ten rodzaj estetyki, który mi osobiście nie odpowiada. Pamiętam jak zaczynałam grać w FoE dawno, dawno temu i nie mogłam się doczekać wejścia do Jesieni Średniowiecza, grafika budynków była naprawdę śliczna, a jak mi żal było wchodzić do wyższych epok... ;) A potem czym późniejsza epoka tym gorzej. Ale, to moje prywatne, subiektywne zdanie, choć jak przypominam sobie dyskusje z forum o wyglądzie jednostek z AP to wiem, że nie jestem jedyna.
Rozumiem powody dla których szata graficzna zmierza do "nowoczesności" i mobilności, ale to nie znaczy, że musi mi się to podobać ;)

A teraz na poważnie proszę natychmiast albo jeszcze szybciej aby okna informacyjne przestały wyskakiwać nagle w grze. na bocznym pasku jest doskonałe miejsce na ikonkę, więcej już taka ikona jest zaimplementowana w grze (trąbka), która sygnalizowała by czekające okna informacyjne.

O! I to jest słuszna myśl :)
 

DeletedUser17485

Guest
Nie wiem jak innych ale mnie te grafiki z profilu rażą. Niczym kolorowe baloniki napompowane helem, błyszczące w słonku mające za zadanie tylko cieszyć oko - festynowa profanacja gry! A co z klimatem gry? Gdzie grafiki pełne detali i szczegółów charakterystyczne dla tej gry? Jeżeli mamy równać zależności między aplikacją a grą na flash, to dlaczego FoE musi iść w stronę aplikacji i to rodem z crash candy. I kto do cholery (to taka choroba a nie przekleństwo) stwierdził, że te grafiki będą trafione? Czy graficy wiedzą w ogóle do jakiej gry i do jakiego klimatu robią te cukierki? Mamy grać czy rzygać od tego cukru? Bardziej klimatycznie już wygląda emota z forum niż te pompowane świnie i dmuchane mieczyki.
@siorprajs nowoczesność i innowacyjność? Po odpaleniu zakładki pojawia mi się różowa i chyba spocona (bo się błyszczy) świnia z żółtą monetą w garbie! Dmuchany młotek i jakaś rysunkowa lalka. To jest ta nowoczesna i innowacyjna grafika?!? Po co się męczyć i tworzyć detale skoro ma się głęboko w poważaniu klimat gry. To nie jest ani nowoczesne, ani innowacyjne to jest po prostu nieklimatyczna tandeta niczym chiński bubel ze sklepów za 5 zł - lateksowa tandeta! Tylko czekam aż moje miasto będzie wyglądało jak wesołe miasteczko z dmuchanymi zamkami.
 

DeletedUser11123

Guest
gdy mój syn był młodszy chadzałem z nim na plac zabaw, w pobliżu którego chłopcy lat 10-12 grywali w piłkę. Przerwy w graniu spędzali na dyskusjach o grach. I każda taka dyskusja kończyła się licytacją kto ma więcej "acziwmentów". KAŻDA!
To przerażające gdzie to wszystko zmierza.
 

DeletedUser8110

Guest
@siorprajs nowoczesność i innowacyjność? Po odpaleniu zakładki pojawia mi się różowa i chyba spocona (bo się błyszczy) świnia z żółtą monetą w garbie! Dmuchany młotek i jakaś rysunkowa lalka. To jest ta nowoczesna i innowacyjna grafika?!? Po co się męczyć i tworzyć detale skoro ma się głęboko w poważaniu klimat gry. To nie jest ani nowoczesne, ani innowacyjne to jest po prostu nieklimatyczna tandeta niczym chiński bubel ze sklepów za 5 zł - lateksowa tandeta! Tylko czekam aż moje miasto będzie wyglądało jak wesołe miasteczko z dmuchanymi zamkami.
Idzie w kierunku kiczu i komercyjnej sieczki. Wasze prawo zrobić z niej tandetę, ale nazywaj rzeczy po imieniu bo urągasz gustom dorosłych ludzi.
Rozejrzyjcie się po TOPce najlepszych aplikacji w Sklepie Google Play czy AppStore. Przyglądając się najbardziej rozchwytywanym grom mobilnym można zauważyć jakie grafiki przeważają. Na aplikacji mobilnej wszystko musi być przejrzyste "wyolbrzymione", aby na pewno było rozpoznawalne i czytelne zarówno na małym ekranie telefonu jak i na tablecie. I my również musimy się do tego dostosować, jako że coraz większa część naszych Graczy korzysta z aplikacji mobilnych.

Wciąż jednak miasto samo w sobie, budynki, otoczenie miasta są i będą pełne szczegółów - tutaj nikt nie będzie odbierał FoE jego pięknych szczegółów. Chodzi jedynie o zmianę interfejsu gry. :) Oczywiście wciąż jednak mogą się komuś te zmiany nie podobać i szanujemy również te opinie!

Osoby zainteresowane tym tematem zachęcam do obejrzenia filmiku na ten temat:
 

DeletedUser16965

Guest
Coś mi się wydaje że strategia rozwoju gry na najbliższe miesiące będzie wyglądać tak :

kcs_272beb28.png
 

DeletedUser14806

Guest
Rozejrzyjcie się po TOPce najlepszych aplikacji w Sklepie Google Play czy AppStore. Przyglądając się najbardziej rozchwytywanym grom mobilnym można zauważyć jakie grafiki przeważają. Na aplikacji mobilnej wszystko musi być przejrzyste "wyolbrzymione", aby na pewno było rozpoznawalne i czytelne zarówno na małym ekranie telefonu jak i na tablecie. I my również musimy się do tego dostosować, jako że coraz większa część naszych Graczy korzysta z aplikacji mobilnych.

Wciąż jednak miasto samo w sobie, budynki, otoczenie miasta są i będą pełne szczegółów - tutaj nikt nie będzie odbierał FoE jego pięknych szczegółów. Chodzi jedynie o zmianę interfejsu gry. :) Oczywiście wciąż jednak mogą się komuś te zmiany nie podobać i szanujemy również te opinie!

Osoby zainteresowane tym tematem zachęcam do obejrzenia filmiku na ten temat:

No właśnie tu jest pies pogrzebany , wszystko co robicie wszelkie zmiany i aktualizacje sa robione pod apkowiczów i macie w tyłku tych co graja na PC i musza sie męczyć z tym bałaganem do którego doprowadzacie.
 

DeletedUser5301

Guest
Nie wiem czy w tej aktualizacji sie pojawilo ale dopiero zauwazylem jak zepsuty zostal opis (po najechaniu na siebie/sasiada).
Mianowicie, edytujac go nie ma mozliwosci uzycia ENTERa aby przejsc do nowej lini. Calkowicie zniszczylo mi to moj aktualny opis.
Wlasnie sprawdzilem ze w ogole nie moge go edytowac, zaraz wysle zgloszenie.

Ponad to nadal jest problem z targowiskiem - literowki i po zrobieniu oferty przewija liste na sam koniec. Paranoja, pomysl jak dla mnie chybiony.
 

DeletedUser16965

Guest
gram i na kompie i na androidzie.. i uważam, że nawet jesli teraz robione są pewne zmiany pod kątem aplikacji mobilnych, to gra na kompie nadal jest jeszcze daleko przed możliwościami jakie daje nam apka mogilna..
 

DeletedUser

Guest
@siorprajs nowoczesność i innowacyjność? Po odpaleniu zakładki pojawia mi się różowa i chyba spocona (bo się błyszczy) świnia z żółtą monetą w garbie! Dmuchany młotek i jakaś rysunkowa lalka. To jest ta nowoczesna i innowacyjna grafika?!? Po co się męczyć i tworzyć detale skoro ma się głęboko w poważaniu klimat gry. To nie jest ani nowoczesne, ani innowacyjne to jest po prostu nieklimatyczna tandeta niczym chiński bubel ze sklepów za 5 zł - lateksowa tandeta! Tylko czekam aż moje miasto będzie wyglądało jak wesołe miasteczko z dmuchanymi zamkami.

powiem tyle:
http://www.gry-online.pl/komiks.asp?ID=80330
http://www.gry-online.pl/komiks.asp?ID=97246
 

DeletedUser17485

Guest
Rozejrzyjcie się po TOPce najlepszych aplikacji w Sklepie Google Play czy AppStore. Przyglądając się najbardziej rozchwytywanym grom mobilnym można zauważyć jakie grafiki przeważają. Na aplikacji mobilnej wszystko musi być przejrzyste "wyolbrzymione", aby na pewno było rozpoznawalne i czytelne zarówno na małym ekranie telefonu jak i na tablecie. I my również musimy się do tego dostosować, jako że coraz większa część naszych Graczy korzysta z aplikacji mobilnych.

Wciąż jednak miasto samo w sobie, budynki, otoczenie miasta są i będą pełne szczegółów - tutaj nikt nie będzie odbierał FoE jego pięknych szczegółów. Chodzi jedynie o zmianę interfejsu gry. :) Oczywiście wciąż jednak mogą się komuś te zmiany nie podobać i szanujemy również te opinie!

Osoby zainteresowane tym tematem zachęcam do obejrzenia filmiku na ten temat:

@siorprajs z nerwów pomyliłaś tematy... :)

ZAZNACZAM: chodzi mi tylko o grafiki na wersję flash, gdybym chciał pojechać grafikę na apkę napisał bym o tym w oddzielnym temacie (albo skopiuję niektóre wypowiedzi i wkleję), który jest na forum "Profil aplikacji mobilnej..."

Innowacyjność nie polega na braniu przykładu z innych aplikacji do gry na flash. O zgrozo... a już na pewno nie zależy od cukierkowatej grafiki. Jak takie buble graficzne łączyć z chęcią gry, w której trzeba brać udział w różnego rodzaju bitwach i pilnować ekonomii? Jak bym chciał pograć w szmirę graficzną typu clash of clans to bym sobie to zainstalował (nawet nie wiem czy to jest na PC)! Obecna grafika utrzymuje pewien klimat i za razem poziom gry. Co wy chcecie żeby tylko dzieciaki, które idą do podstawówki w to grały? Mam osobisty wstręt do tych grafik z aplikacji, bo widać po nich jak ktoś się ciężko napracował aby je stworzyć(żarcik)! I każe sobie za to płacić(a to już nie jest śmieszne)! To jest ta wasza innowacyjność = przenieść cukierkową grafikę apki na flash bo tak mówią statystyki? Wyśmieją was na każdym rankingu gier przeglądarkowych. Dobrą robotą mogę nazwać grafiki IV poziomu wypraw, ale ta spocona różowa świnia i inne grafiki w profilu ni jak nie pasują mi do tego klimatu gry.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Rozejrzyjcie się po TOPce najlepszych aplikacji w Sklepie Google Play czy AppStore. Przyglądając się najbardziej rozchwytywanym grom mobilnym można zauważyć jakie grafiki przeważają. Na aplikacji mobilnej wszystko musi być przejrzyste "wyolbrzymione", aby na pewno było rozpoznawalne i czytelne zarówno na małym ekranie telefonu jak i na tablecie. I my również musimy się do tego dostosować, jako że coraz większa część naszych Graczy korzysta z aplikacji mobilnych.
Po co utrzymywać dwie różne wersje?
Powinna zostać tylko jedna mobilna. Kompilowana na różne platformy.

Nie wiem czy w tej aktualizacji sie pojawilo ale dopiero zauwazylem jak zepsuty zostal opis (po najechaniu na siebie/sasiada).
Mianowicie, edytujac go nie ma mozliwosci uzycia ENTERa aby przejsc do nowej lini. Calkowicie zniszczylo mi to moj aktualny opis.
Wlasnie sprawdzilem ze w ogole nie moge go edytowac, zaraz wysle zgloszenie.

It's not a bug, it's a feature

Coś mi się wydaje że strategia rozwoju gry na najbliższe miesiące będzie wyglądać tak :

kcs_272beb28.png

Prędzej piekło zamarznie.
Moje money mają u mnie bardzo dobrze i nigdzie się nie wybierają.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry