Profil w aplikacji mobilnej i osiągnięcia - dyskusja.

DeletedUser16965

Guest
czy dotychczas uzbierane monety, młotki i inne rankingowe rzeczy zostaną odrazu wliczone do osiagnięć czy startujemy od zera ??
 

DeletedUser17535

Guest
Miło, że doszła nowa rzecz na urządzenia mobilne. To plus.

Mam jednak pytanie: czy jest przewidywana zmiana rankingu gildii, aby jego jedynym wyznacznikiem nie były wojny GvG? W chwili obecnej powoduje to, że gracz mobilny nie zostanie przyjęty do żadnej z pierwszych gildii, bo tam warunkiem jest uczestnictwo w czymś, czego on nie ma?
 

DeletedUser16965

Guest
Od zera. Każdy ma więc te same szanse zdobyć osiagnięcia.

jak te same ?? czy ktoś kto jest w zelazie bedzie musiał zebrać mniej monet do natepnego poziomu, niż gracz z arktyki ?? bo dla początkujacego gracza zebranie 100000 trwa bardzo długo, a w modernizmie zbieralem ponad milion dziennie..
 

DeletedUser15149

Guest
Czy ta zmiana naprawdę jest tak istotna i była wyczekiwana przez graczy? A gdzie podziało się usprawnienie wrzucania PRów w Perły innych graczy? Czy ktoś z adminów albo modów przerzucał kilkanaście tysięcy PR w Perły różnych graczy i wie ile czasu i klikania na to potrzeba.
Naprawdę są rzeczy bardziej potrzebne niż kolejny ranking, który nie daje nic. Są dobre i ciekawe zmiany, jak np. prowadzenie IV poziomu wypraw, ale niektóre zmiany, jak ta obecna z rankingiem, są tak bezsensowne i pochłaniają czas programistom, że brakuje słów.
 

DeletedUser8110

Guest
Mam jednak pytanie: czy jest przewidywana zmiana rankingu gildii, aby jego jedynym wyznacznikiem nie były wojny GvG? W chwili obecnej powoduje to, że gracz mobilny nie zostanie przyjęty do żadnej z pierwszych gildii, bo tam warunkiem jest uczestnictwo w czymś, czego on nie ma?
Obecnie nie planujemy żadnych zmian z sposobie naliczania rankingu gildii. Jestem przekonana, że wśród tysięcy istniejących gildii uda się znaleźć taką, która wymaga np. ukończenia 3 poziomów wypraw, nie zaś udziału w wojnach gildyjnych. Mamy coraz więcej Graczy mobilnych i liderzy gildii też mogą grać tylko na aplikacji mobilnej. ;)

jak te same ?? czy ktoś kto jest w zelazie bedzie musiał zebrać mniej monet do natepnego poziomu, niż gracz z arktyki ?? bo dla początkujacego gracza zebranie 100000 trwa bardzo długo, a w modernizmie zbieralem ponad milion dziennie..
PablooS miał na myśli, że wszyscy zaczynają od zera. ;) A nie tak, że część Graczy od razu ma te osiągnięcia zaliczone i nie muszą nic robić. Dodatkowo, osiągnięcia nie będą się opierać jedynie na zbiorze monet, to akurat faktycznie jedno z łatwiejszych dla Graczy z wysokich epok.

@Arnau85 - trwają prace również nad usprawnieniem inwestycji w Perły. :)
 

DeletedUser16965

Guest
osiągnięcia powinny zapewniać jakieś bonusy np
zbiory młotków I poziom 1% do produkcji, II 2% itd to samo z monetami
wallki jesli takie osiągniecie będzie: I poziom +1% do ataku i obrony za IV w sumie 4% do ataku i obrony..

można to naprawde nie wielkim kosztem troszkę uatrakcyjnić dla wszystkich..
 
osiągnięcia powinny zapewniać jakieś bonusy np
zbiory młotków I poziom 1% do produkcji, II 2% itd to samo z monetami
wallki jesli takie osiągniecie będzie: I poziom +1% do ataku i obrony za IV w sumie 4% do ataku i obrony..

można to naprawde nie wielkim kosztem troszkę uatrakcyjnić dla wszystkich..

Obawiam się, że doszłoby do podobnej sytuacji jak z perłami. Były ograniczenia do 10 poziomu, ograniczenia zniesiono i perły wyskoczyły w górę jak szalone. Tutaj w pewnym momencie też mogliby znieść ograniczenia i taki % wzrost produkcji na młotki i monety doprowadziłby do błędnego koła. Wbijasz odznakę na % zwiększenia bonusu z młotków. Odblokowuje się drugi poziom, znów wbijasz i za każdym razem zwiększa się % do zbiorów. Za zbieranie młotków zwiększasz % produkcji młotków, z większego % produkcji młotków masz więcej młotków. Nie chcę myśleć do czego mogłoby to doprowadzić w pewnym momencie. Wolę żeby to była nic nie wnosząca oprawa graficzna.
 

DeletedUser17540

Guest
Widzę że od Plemion podciągnięte osiągnięcia.
Bardzo dobrze że nic one nie dają oraz to że każdy od zera zaczyna.
Tak ci z Arktycznej szybko je wbiją ale czy to coś więcej zmienia?
A co do GvG możesz przecież porozmawiać z władzą gildii danej że robisz tylko wyprawy bo na GvG nie masz czasu.
Normalni ludzie powinni to zrozumieć
 

DeletedUser675

Guest
No nie, czy na każdym portalu, stronie, grze muszą być te osiągnięcia? :/
Czy nie można być choć trochę oryginalnym i wymyślić coś swojego, a nie kopiować od innych?

Jeszcze tylko czekam aż dodacie funkcję tablicy i listy znajomych online i zrobicie z FoE kolejnego fejsbuka.

Od teraz profil nie będzie mógł również zawierać znaków nowej linii.

Co za beznadziejna zmiana. Użytkownicy komputerów mają cierpieć, dlatego żeby ludzie grający na komórkach mieli lepiej?

Znaki nowego wiersza są potrzebne bo pozwalają na przejrzyste napisanie informacji.

Jak macie problem z grą na komórkach, to zamieniajcie znaki nowego wiersza na spacje tam i problem z głowy.

Jak teraz np. takie coś
http://s31.postimg.org/s59w4cqaj/Fo_E_profil.png
będzie wyglądało? Wszystko w jednej linii?

Osiągnięcia.
W grze jest teraz taka inflacja, że po miesiącu każdy będzie miał wszystkie osiągnięcia na maksa. Tak jak było z tawerną - że niby możemy wybrać sobie kolor obrusu i podłogi, ale teraz i tak wszyscy mają identycznie wyglądającą tawernę.

Mam nadzieję, że chociaż te osiągnięcia nie będą zaśmiecały historii wydarzeń, bo teraz jest tam tyle niepotrzebnych informacji, że nawet nie widzę kiedy ktoś mnie zaatakował czy przyjął moje towary.

Teraz już wiem dlaczego programiści FoE nie poprawiają błędów w grze. Bo zajmują się tworzeniem kompletnie niepotrzebnych wodotrysków.
 

DeletedUser2557

Guest
Witam,

To nowe "coś" spowodowało, że postanowiłem się wypowiedzieć (chociaż obiecałem sobie bardzo dawno temu zamilknąć na wieki).

Gra jakiś czas temu zaczęła iść w tak fatalnym kierunku, że zakończyłem z nią zabawę. Poszło wtedy o taką "pierdołę" jak nagła zmiana przeliczników pereł. Pamiętam jak wtedy każdy walczyło o taką perłę dającą medale - to chyba była Zamek z Deal. Nagle, po tym jak większość zdobyła upragnioną perłę programistom "przypomniało się", że w zasadzie to daje za dużo (taa.. szczególnie w stosunku do gabarytów). Tak czy inaczej ponieważ niektórzy pokupowali ją za diamenty mogli czuć się co najmniej niekomfortowo w pewnej części ciała.

Do gry powróciłem bo kilka znajomych mi osób nadal w nią gra. I poinformowali mnie o nowym nabytku - wyprawach. Okazują się faktycznie ciekawą alternatywą,np. w stosunku do wojen gildii, które moim zdaniem zbyt dużo pochłaniają czasu jak na taką gierkę dla relaksu. W wyprawach wchodzę, tłukę co chcę i kiedy chcę. Naprawdę fajna zabawa (tzw. "odmóżdżacz" po dniu powszednim). Poziom też nie a wysoki (ale to nie wada - po podniesieniu pewnie mało graczy by to ruszało). Ogólnie zmiana na plus.

Wyprawy poziom IV + nowe budynki - widać ktoś wreszcie myśli.

Wspomnę krótko tak pozytywne zmiany, jak więcej z ratusza (jak poprzednio grałem to jakiś ważniak wypowiadał się iż "nigdy nie podniesiemy kwoty z ratusza"; w takim samym tonie były wypowiedzi co do zwiększenia dodatku za motywację; jak widać słowni to Wy nie jesteście - w tym wypadku na plus).

Ale reszta - to tragedia. Pewnie gdybym był w Arktycznej Przyszłości to znowu bym tę grę rzucił w diabła. Bo która inna firma, poza oczywiście Waszą, ma serwer testowy, testuje coś np. miesiąc, wrzuca "wadliwą" wersję na pełną wersję po czym... zmienia statystyki wojsk/budynków po jakimś czasie? Widać, że czekacie na frajerów, którzy zapłacą Wam diamentami za pozornie fantastyczny budynek/jednostkę, a jak już się nachapiecie to ciach - zmieniamy na właściwą wersję:)

Teraz wprowadzacie nowego potworka, zupełnie niepotrzebnego. Zamiast zająć się pełną funkcjonalnością gry (w wersji przenośnej) to bawicie się w zmiany opisów, dodawanie osiągnięć, nowych grafik czy bezsensownego przebudowywania jakichś list (co i tak słabo się sprawdza). Do tego osoba odpowiedzialna za kontakt gracze - zespół z rozbrajającą szczerością radzi graczom żeby sobie pograli w grę inaczej niż oni tego pragną. Bo programiści to biedne dzieci w wieku 17-20 lat, mało znają się na programowaniu toteż nie mogą do wersji przenośnej gry dodać pełnej funkcjonalności. Ale potrafią zepsuć opisy i dodać kilka nowych ikonek w profilu - bo może złapie się na to więcej jeleni... pardon wytrawnych graczy:)

Gra ma niestety te same bolączki co miała kilka lat temu. Żaden spec się za nie nie bierze - jak chociażby wywalenie tego starego złogu pt. Flash. Zamiast przepisać kod pod HTML5/cokolwiek innego to marnujecie potencjał zespołu na dodawanie bzdetów. A czas nieubłaganie leci, kolejne przeglądarki wywalają obsługę dla Flasha (teraz trzeba go specjalnie budzić dla radości pogrania), a sama wtyczka żre tyle mocy Wiesiek na średnich (z czego tutaj to raptem kilka animacji budynków, średnio atrakcyjnych).

Jako iż gra jest podobno ekonomiczno-strategiczna (tak ten twór chyba nazywacie) przede wszystkich powinniście pomyśleć o realnych statystykach dla gracza - uporządkować ten bałagan w wiadomościach (teraz, po dodaniu informacji kto odwiedza tawernę, kto co buduje itp. przegapia się naprawdę potrzebne informacje), dodać informacje który znajomy nie gra (chociażby podświetlenie jego nazwy na odpowiedni kolor), dodać informacje jakie surowce dostaję w wyprawach (ostatnio dostałem 25 sztuk jednego surowca - skąd ja mam wiedzieć który to niby?) jakie jednostki daje mi Alcatraz, być może dodać poziom trudności walk (co za tym idzie zróżnicować ilość otrzymywanych punktów za walki), poprawić automatyczne rozgrywki (naprawdę dobór ścieżek wojsk jest debilny i często nie wykorzystuje potencjału pola; z kolei przesuwanie samemu wojsk, w obecnej sytuacji technologicznej gry jest drogą przez mękę - często czekam ok 10 sekund na reakcję).

Oczywiście to nie wszystkie bolączki. Większość przewija się na forum. Ale po co zajmować się czymś sensownym - dorzućmy nikomu niepotrzebny bajer - może złowimy kilku średnio rozgarniętych ludzi co to połakomią się na diamenty. I może to nie jest takie głupie, tyle tylko, że takie osoby szybko się znudzą, a wytrawnych graczy stracicie bezpowrotnie.

No to tyle ode mnie, wiem że osoby odpowiedzialne za grę i tak to oleją, ale przynajmniej napisałem co ja sobie myślę (zresztą nie tylko ja, ale to szczegół).
 

DeletedUser5324

Guest
wodotryski...
marnowanie czasu programistów...
zmiany, które nic nie wnoszą - poza radością wizjonerów z IG... naprawdę - chyba stwierdzono, że wszystko w grze jest idealnie, skoro twórcy skupiają się na kompletnie bezużytecznych dodatkach...
 

DeletedUser12453

Guest
wodotryski...
marnowanie czasu programistów...
zmiany, które nic nie wnoszą - poza radością wizjonerów z IG... naprawdę - chyba stwierdzono, że wszystko w grze jest idealnie, skoro twórcy skupiają się na kompletnie bezużytecznych dodatkach...

100/100
133/100
133/133
72/48

:DD
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17535

Guest
Obecnie nie planujemy żadnych zmian z sposobie naliczania rankingu gildii. Jestem przekonana, że wśród tysięcy istniejących gildii uda się znaleźć taką, która wymaga np. ukończenia 3 poziomów wypraw, nie zaś udziału w wojnach gildyjnych. Mamy coraz więcej Graczy mobilnych i liderzy gildii też mogą grać tylko na aplikacji mobilnej. ;)
Oczywiście, ze się uda znaleźć jakąkolwiek gildię. Większość gildii nie ma żadnych wymagań i jest kilkuosobowa. Pisałem o czołowych.
Skoro wyznacznikiem miejsca oraz głównym sposobem otrzymywania punktów gildii jest GvG to chyba oczywiste, że będą tam wyłącznie grający GvG. Gracz mobilny może być w obecnej sytuacji w najlepszym przypadku średniakiem.
 

DeletedUser12171

Guest
Prawdę napisał aztat.
Podpisuję się pod jego tekstem obiema rękami.
Obecny event również trzyma się nurtu. Zmiana, żeby zdobyte róże wchodziły do paska a nie do inwentarza równie poroniona jak te osiągnięcia. Muszę od razu wydać róże pomimo, że czekam na zakończenie produkcji na ten przykład a wszystkie juz rozdałem w ramach tego eventu. Wydaje i idzie para w gwizdek.
Tylko pewnie myślicie jak wydam je teraz pod koniec może mi braknąć żeby skończyć event to dokupię za diamenty.
Nie doczekanie wasze. Punkty z wypraw jak już daliście to też wskakują na pasek. Potem przestają mi sie naliczać nowe bo mam maks bo chciałem najpierw skonczyc walki zanim wydam pr.
Jeszcze brakuje żebyście PR zdobyte za inwestowanie w perły innych graczy wrzucali do paska. To by było cudnie.
Lepiej pomyślcie nad czymś pomocnym. Na przykład na perle która by pozwalała choć trochę zniwelować przesunięcia w czasie produkcji 24h.
 

DeletedUser

Guest
A może tak teraz...100/133? Tego nie było.
Teraz przeczytałem że aktualizacja za tydzień. Niech zgadnę - jest dobra i trzeba ją skopać czy jak? A może zachwiala balansem apki/PC? Stawiam na to ostatnie. Na aplikacji biega stabilnie, nie ma problemu. Sprzęt za 50$ przewyższa PC za grubsza kasę...

Zastanawiam się co trzyma mnie w tej grze. Chyba to forum i dziesiątki znakomitych osób które znam takze z gry - gildia, sąsiedzi, znajomi. Ale tu są ich wypowiedzi. Osoby których nigdy nie poznam ale lubię czytać co piszą ;)

Reasumując. Nie róbcie żadnych nowych aktualizacji. Nie ma to sensu.
 

DeletedUser16730

Guest
achievementprogresstooltip3.png


Sprytna zagrywka.
Widze, że ktoś chce przerzucić na graczy tytuły "największa świnia" i "największy młotek".
 

DeletedUser

Guest
Zepsułeś mi wątek i ostatni post @Fatherland 'a. Patrzyłem co napisał i było tak błogo. Miło... Sympatycznie... Jakbym patrzył na prezenty pod choinką...
Wredny jesteś, wiesz...:)
 
Do góry