Dyskusja o wersji 1.95

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser12245

Guest
Niestety - nie.
Tego typu teorie spiskowe są ciekawe, ale nieprawdziwe. Oczywiście, zmiana statystyk dekoracji jest na niekorzyść Graczy, jednak faktycznie były one wcześniej za mocne. Pozostaje nam przeprosić, iż nie poprawiono tego od razu - postaramy się uniknąć tego typu błędów w przyszłości.

Jestem w stanie zrozumieć, że rzeczy typu trudność zdobycia danego sektora czy koszt wyprawy na danym poziomie można początkowo źle oszacować i na podstawie statystyk z działań graczy bilansować. Dekoracje mają tylko jeden parametr, banalny do ocenienia, od razu widać było, że w tych z wypraw zdrowo przegięty. Więc opcje są dwie:
- osoba ustalająca wartość zadowolenia tych dekoracji zawiązała sobie oczy, kot przebiegnąwszy po klawiaturze numerycznej wylosował wartość, osoba klepnąła enter i więcej się tym nie interesowała (podobnie jak wszystkie osoby testujące betę)
- osoba ustalająca wartość zadowolenia celowo wklepała wartość odpowiadającą dekoracjom premium

Jedna z tych opcji jest żartem.

PS. w sumie druga też - żartem z graczy
 

DeletedUser8110

Guest
Każdy może popełnić błąd i tu właśnie do tego doszło. Nieistotne z czyjej winy, ważne że zostało poprawione. :)
 

DeletedUser14308

Guest
Każdy może popełnić błąd i tu właśnie do tego doszło. Nieistotne z czyjej winy, ważne że zostało poprawione. :)
Te błędy zaczynają się zdarzać coraz częściej.Za mocne jednostki z przyszłości za mocny budynek mieszkalny za mocne ozdoby.Co będzie następne?Istotne z czyjej winy bo ewidentnie wprowadzany jest bubel zamiast porządnego produktu.
 

DeletedUser7795

Guest
1. najpierw zmniejszyli staty jednostek z Przyszłości.
2. potem zmniejszyli liczbę ludności z kryształowej willi
3. teraz zmniejszą zadowolenie z dekoracji wyprawowych
4. co będzie następne? zmniejszenie bonusu z Arki albo Chateau, bo cholera za duży jest?!

Weźcie coś ciężkiego i puknijcie się w głowę, bo takie działania są na niekorzyść graczy i na waszą niekorzyść też
 

DeletedUser16965

Guest
zestaw do chowania budynków nie działa mi na studnie.. błąd? czy tak ma być ??
 

DeletedUser16965

Guest
A tak bajdełej, pamięta ktoś żeby coś kiedyś dołożyli bo było za mało?

1. wyprawy (wiekszy potencjał)
2. relikty (więcej towarów, pr, i innych mniej lub brdziej potrzebnych budynków w tym premium)
3. tawernę (raz w tygodniu na koncówkę wyprawy sie przydaje )
4. możliwość zobaczenia wszystkich pereł gracza (łatwiej zdobywać paczki)
5. w mitycznym już balansie to niestety nie wiem, ale z natury jest tak, że pamietamy tylko to co zle..
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
1. najpierw zmniejszyli staty jednostek z Przyszłości.

Jednej jednostki z Przyszłości. Oraz zostały zwiększone statystyki dwóch jednostek z Arktycznej Przyszłości, zmniejszone jednej (dronowi obniżono tylko ruch, ale jednak trochę zmniejszono statystyki), oraz zmieniono trochę fortecę - coś dodali, coś odjęli, więc nie liczę ani na zwiększenie ani na odjęcie.
 

DeletedUser16965

Guest
Jednej jednostki z Przyszłości. Oraz zostały zwiększone statystyki dwóch jednostek z Arktycznej Przyszłości, zmniejszone jednej (dronowi obniżono tylko ruch, ale jednak trochę zmniejszono statystyki), oraz zmieniono trochę fortecę - coś dodali, coś odjęli, więc nie liczę ani na zwiększenie ani na odjęcie.
a co z punktem 2. i 3. pytania @Chodzonce Zuo? na to tez odpowiesz ?
 

DeletedUser16965

Guest
Zmniejszona została również produkcja (mogę tak nazwać?) monet :)

to już wiemy..i co?? było to jak najbardziej ok wobec graczy ?? i przyczyniło się do wzrostu popularności gry ?? bo nie wiem czy do końca rozumiesz o co chodzi w wypowiedzi..

Jednej jednostki z Przyszłości. Oraz zostały zwiększone statystyki dwóch jednostek z Arktycznej Przyszłości, zmniejszone jednej (dronowi obniżono tylko ruch, ale jednak trochę zmniejszono statystyki), oraz zmieniono trochę fortecę - coś dodali, coś odjęli, więc nie liczę ani na zwiększenie ani na odjęcie.
coś dodali, coś odjęli
czyli jeśli stracisz wzrok a wyostrzy ci się słuch to wszystko jest ok, bo coś straciłeś ale coś zyskałeś??
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
bo nie wiem czy do końca rozumiesz o co chodzi w wypowiedzi..

Zdaje się, że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi :)

A ta wypowiedź tylko to potwierdza
czyli jeśli stracisz wzrok a wyostrzy ci się słuch to wszystko jest ok, bo coś straciłeś ale coś zyskałeś??

Przede wszystkim, nie pisałem że jest to okej, pisałem, że nie można tego uznać ani za osłabienie, ani za wzmocnienie danej jednostki, gdyż zmiany w niej dokonane po prostu zmieniły jej charakterystykę - zmniejszenie obrażeń i bonusu do jednego typu jednostek trochę ją osłabiły, ale jednoczesne zwiększenie jej zasięgu sprawiło, że w walce z innymi jednostkami zyskała na wartości (jakby ktoś nie wiedział o co mi chodzi, to mam tu na myśli surogatów - dzięki zwiększonemu zasięgowi forteca może atakować surogata bez narażania się na kontratak) - więc taka zmiana nie może być włożona do worka z osłabieniem jednostki, nie może również zostać włożona do worka ze wzmocnieniem jednostki.
Jednocześnie Twoje porównanie jest zupełnie innego rodzaju - mówisz o całkowitej utracie czegoś i wzmocnieniu czegoś co się posiadało. Nawet w przenośni, nic takiego nie miało miejsca - forteca nie straciła nic, zostało jej to tylko osłabione, więc jak już, porównać można by to do pogorszenia wzroku (powiedzmy braku wady (czyt. 0), na wadę -1) i polepszenie słuchu.

Wyjaśniając sens mojej wypowiedzi: Przede wszystkim, poprawiłem błąd, gdyż Chodzonce Zuo pisał o jednostkach (liczba mnoga) z Przyszłości. Poprawiłem, że chodziło o jedną jednostkę. Dodałem również, że poza tą jedną zmianą, doszły inne z jednostkami w ramach tej samej zmiany balansu jednostek - ktoś nowy, lub nieobeznany z temat mógłby odebrać to nie tak, jak to wyglądało w rzeczywistości - moim celem było wyeliminowanie niedomówień, co też uczyniłem z punktem drugim i trzecim (nie w nim nie dodając, nic nie poprawiając).
Nie pisałem, że wszystko jest dobrze, że mimo osłabienia czegoś, coś innego zostało polepszone więc nie ma o czym rozmawiać, że powinniście się cieszyć z tego.
 

DeletedUser16965

Guest
Zdaje się, że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi :)

A ta wypowiedź tylko to potwierdza


Przede wszystkim, nie pisałem że jest to okej, pisałem, że nie można tego uznać ani za osłabienie, ani za wzmocnienie danej jednostki, gdyż zmiany w niej dokonane po prostu zmieniły jej charakterystykę - zmniejszenie obrażeń i bonusu do jednego typu jednostek trochę ją osłabiły, ale jednoczesne zwiększenie jej zasięgu sprawiło, że w walce z innymi jednostkami zyskała na wartości (jakby ktoś nie wiedział o co mi chodzi, to mam tu na myśli surogatów - dzięki zwiększonemu zasięgowi forteca może atakować surogata bez narażania się na kontratak) - więc taka zmiana nie może być włożona do worka z osłabieniem jednostki, nie może również zostać włożona do worka ze wzmocnieniem jednostki.
Jednocześnie Twoje porównanie jest zupełnie innego rodzaju - mówisz o całkowitej utracie czegoś i wzmocnieniu czegoś co się posiadało. Nawet w przenośni, nic takiego nie miało miejsca - forteca nie straciła nic, zostało jej to tylko osłabione, więc jak już, porównać można by to do pogorszenia wzroku (powiedzmy braku wady (czyt. 0), na wadę -1) i polepszenie słuchu.

Wyjaśniając sens mojej wypowiedzi: Przede wszystkim, poprawiłem błąd, gdyż Chodzonce Zuo pisał o jednostkach (liczba mnoga) z Przyszłości. Poprawiłem, że chodziło o jedną jednostkę. Dodałem również, że poza tą jedną zmianą, doszły inne z jednostkami w ramach tej samej zmiany balansu jednostek - ktoś nowy, lub nieobeznany z temat mógłby odebrać to nie tak, jak to wyglądało w rzeczywistości - moim celem było wyeliminowanie niedomówień, co też uczyniłem z punktem drugim i trzecim (nie w nim nie dodając, nic nie poprawiając).
Nie pisałem, że wszystko jest dobrze, że mimo osłabienia czegoś, coś innego zostało polepszone więc nie ma o czym rozmawiać, że powinniście się cieszyć z tego.
teraz twoja wypowiedz jest dla mnie jak najbardziej zrozumiala ;)
 

DeletedUser8110

Guest
A tak bajdełej, pamięta ktoś żeby coś kiedyś dołożyli bo było za mało?
Wielokrotnie. :) Poza tymi wspomnianymi przez @kubagra81, ostatnio na przykład zwiększono liczbę monet za wsparcie w zależności od epoki, w jakiej jest Gracz. To samo zrobiono w monetami z Ratusza, który dawno, dawno temu dawał taką samą ilość monet w każdej epoce. Dodano skrzynię z nagrodami przy przejściu do epoki. Dodano Poszukiwacza Skarbów, linie zadań historycznych, w których po prośbach Graczy zmieniono nagrody na wyjątkowe i wiele, wiele innych... :)

zestaw do chowania budynków nie działa mi na studnie.. błąd? czy tak ma być ??
Błąd, jednak jeśli chcesz ją schować - napisz do Supportu, schowamy. :)

to już wiemy..i co?? było to jak najbardziej ok wobec graczy ?? i przyczyniło się do wzrostu popularności gry ??
Nie każda decyzja ma na celu wzrost popularności gry. Czasami zmiany są konieczne, aby gra zachowała balans, nie była zbyt prosta czy zbyt trudna, aby wciąż dawała przyjemność a jednocześnie była wymagająca. Tego typu zmiany prawie nigdy nie są popularne ze względu na to, iż Gracze czują, że im się coś odbiera a nikt tego nie lubi. Jednak zmiany te mają na celu tylko i wyłącznie dobro projektu.
 

DeletedUser16965

Guest
Czasami zmiany są konieczne, aby gra zachowała balans, nie była zbyt prosta czy zbyt trudna, aby wciąż dawała przyjemność a jednocześnie była wymagająca. Tego typu zmiany prawie nigdy nie są popularne ze względu na to, iż Gracze czują, że im się coś odbiera a nikt tego nie lubi. Jednak zmiany te mają na celu tylko i wyłącznie dobro projektu.

myślę że lawiej bylo by nam zaakceptować zmiany gdyby nie byly wprowadzane w tajemnicy z dnia na dzien.. do kazdej takiej zmiany powinno sie dać graczom czas ma przygotowanie..
 

DeletedUser16730

Guest
Wielokrotnie...

Niech będzie, pomijam ciężar gatunkowy, ale niech będzie. Pomijam też problemy z rekompensatami, ale nadal niech będzie. Pomijam, że prawo nie powinno działać wstecz bo są czynione inwestycje, ale nadal niech będzie. Bo przecież...

Czasami zmiany są konieczne, aby gra zachowała balans

Tylko jak się ma 4 trudny poziom z szajsem zamiast dobrych relatywnie nagród do tego?

aby wciąż dawała przyjemność a jednocześnie była wymagająca
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7795

Guest
Z FoE już dawno się zrobił bubel. Krzywdzicie nic nie winnych graczy.
- zmniejszacie statystyki jednostkom i budynkom
- zmniejszacie zadowolenie z wyprawowych dekoracji
- nie zwracacie PR, które poszły do niewłaściwej perły przez błąd gry
 

DeletedUser8110

Guest
myślę że lawiej bylo by nam zaakceptować zmiany gdyby nie byly wprowadzane w tajemnicy z dnia na dzien.. do kazdej takiej zmiany powinno sie dać graczom czas ma przygotowanie..
Staramy się mimo wszystko takie informacje umieszczać w ogłoszeniach, które pojawiają się przed aktualizacją, jedynie w sporadycznych przypadkach dzieje się inaczej i zawsze za to przepraszamy.

Tylko jak się ma 4 trudny poziom z szajsem zamiast dobrych relatywnie nagród do tego?
Rozmowę na temat 4 poziomu wypraw oraz nowych nagród prowadzimy w osobnych tematach. :)
 

Toudi01

Szlachcic
Sorki ale ten "przeglad bonusow" to jest tak potrzebny jak swini siodlo nie macie na czym sie skupic i co naprawic ze bardziej rozwalacie gre???
 

DeletedUser14806

Guest
No te osiągniecia to pojechali po całosci:D wchodze dzis pacze dostalem jakaś świnke;P chyba zmierzamy w strone gry dla 12 letnich dzieci które zbieraja pokemony i chwala sie kto ma wiecej...

ps. Postuluje o ujawnienie nazwiska autora tej dobrej zmiany bo chciał bym mu powiedzieć jak bardzo ważna a wręcz historyczna to była aktualizacja.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17203

Guest
Ej no serio InnoGames? Będąc w epoce przemysłowej i robiąc wyprawy gildyjne otrzymywałem bardzo dużo karylionu (236 -> 2x1). Po aktualizacji ucieszyłem się ponieważ teraz dostawałem wrota boga słońca i twarz starożytnych (708 -> 2x2), co dawało dokładnie o 236 zadowolenia więcej niż gdybym postwił dwa karyliony -> ok. Ale teraz to jest dramat. ponieważ jestem 72 pkt zadowolenia w plecy. Jak już zmieniacie coś taki istotnego to mogliście chociaż zrobić tak, żeby dawało te 472 pkt zadowolenia (co jest równe dwóm karylionom) i by było git, a nie cudowanie znowu. Teraz muszę powyrzucać wszystkie te lipne ozdoby tylko.
 
Status
Zamknięty.
Do góry