Jak przejść prowincję... - porady militarne

  • Rozpoczynający wątek michall0
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser9461

Guest
tak, i staraj się żołnierzy w krzakach lub lesie postawić
 

DeletedUser12221

Guest
szkoda tylko, ze jezdzcy najpierw zalatwiaja moich lucznikow nawet jak stawiam ich z tylu, wiec zanim ja wytluke jezdzcow to juz z lucznikow mam jednego niedobitka a zolnierzami tymi co jeszcze zyja udaje mi sie zatluc moze jednego gostka z piechoty :? dzis do wieczora wyprodukuje zapasy zolnierzy i lukow i robie kolejne podejscie8>
 

DeletedUser4259

Guest
szkoda tylko, ze jezdzcy najpierw zalatwiaja moich lucznikow nawet jak stawiam ich z tylu, wiec zanim ja wytluke jezdzcow to juz z lucznikow mam jednego niedobitka a zolnierzami tymi co jeszcze zyja udaje mi sie zatluc moze jednego gostka z piechoty :? [...]

cały pic polega właśnie na tym, żeby nie dopuścić jazdy do łuczników - odpowiednio ustawiając żołnierzy (jeżeli czterech nie da rady, użyj pięciu - kosztem jednego łucznika mniej)
żołnierze piechocie nie poradzą - sektor przejdziesz, jeśli uda Ci się załatwić najpierw konie (żołnierze i tak na straty) a później musisz tak manewrować łucznikami, żeby ubić nimi piechurów :)
 

DeletedUser12221

Guest
haha moj "najlepszy" jak do tej pory wynik w tym sektorze to 2 piechurów wroga przy zyciu kontra moje 8 trupow ;)
 

DeletedUser9461

Guest
no to łucznikami pójdź w lewy górny róg, jak dobrze ustawisz to nie bedzie możliwości ruszenia łuczników
 

DeletedUser

Guest
Witam posiadam 4 opancerzonych piechurów, 2 najemników z zadania, 4 łuczników, 4 legionistów, 2 czempionów ze wczesnego i 4 balisty a muszę pokonać 2 najemników, 4 ciężkich kawalerzystów i 2 łuczników konnych więc jaką mieszankę wojsk wybrać by ponieść jak najmniejsze straty?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12221

Guest
nie ma za co:) jakie straty?

z mojego woja 4 zolnierzy + 4 luki przetrwal 1 zolnierz(ledwo zywy) i 1 lucznik(4 kreski). wazne ze do przodu!

- - - Zaktualizowano - - -

Greifental - sektor w ktorym jest jeden piechur, jeden lucznik konny, 3 katapulty i 3x ciezka kawaleria.

jak lepiej atakowac, 6 zolnierzy+2 luki, czy 4 zolnierzy, 2 luki, 2 balisty(gdzie moimi balistami zmiote przynajmniej 2 katapulty, o ile to bedzie mozliwe....)

za pomoca skladu 6 zolnierzy+2x lucznik prawie mi sie udalo, zolnierze ladnie rozwalily konie, lucznicy zalatwili piechura i dobili ciezka kawalerie, na koniec zolnierze do przodu na katapulty, niestety zabraklo mi doslownie kilku kresek zycia zeby dojsc do ostatniej katapulty.

moze jakas inna porada, tylko prosze, nie kazcie mi produkowac woja z wyzszej epoki, zamierzam siedziec w zelazie dopoki nie postawie sobie Koloseum, Zeusa i Latarni a juz tylko po jednym planie mi brakuje :D

mam jeszcze jedno pytanie: sektor z 4 barbarzyncami i 4 barbazynskimi procarzami, lepiej wystawic same luki, czy luki + 4 ciezkozbrojne? nagroda za prowincje atrakcyjna nie jest, ale musze ja pchnac bo nie skoncze zadania.....
 

DeletedUser9461

Guest
spróbuj 3 balisty 3 żołnierzy i 2 łuczników, nie mówie że sie uda, możesz też spróbować samymi żołnierzami, albo tak jak wcześniej, z tym że musisz się troche bardziej postarać


mam jeszcze jedno pytanie: sektor z 4 barbarzyncami i 4 barbazynskimi procarzami, lepiej wystawic same luki, czy luki + 4 ciezkozbrojne? nagroda za prowincje atrakcyjna nie jest, ale musze ja pchnac bo nie skoncze zadania.....

same łuki i nie zabijaj od razu tylko zostaw im po 2-3 kreski hp i pod koniec podobijaj
 

DeletedUser9101

Guest
Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc piszę tu.

Do jesieni najlepiej korzystać z zestawu obrony 5 dystansowych 2 dalekodystansowe 1 łotr, ale od przemysłowej wszystkie jednostki mają ataki na dystans. Jakie wtedy najlepiej jednostki ustawiać?
 

DeletedUser12749

Guest
Mam pytanie: jestem na początku epoki kolonialnej, czy warto szkolić jednostki Cesarski Gwardzista? Mam problem z podbijaniem nowych terenów, zwłaszcza tam gdzie są pionierzy, chowają się po krzakach. Grenadierzy są dopiero na końcu epoki...
Próbowałem podbijać tereny ustawieniem 4x muszkieter + 4x łucznik dalekosiężny, nie mogę sobie poradzić z 8x pionier, 4x pionier + 4x cesarski gwardzista.
Chciałbym zapytać czy działo też się może przydać w tej epoce.
Pozdrawiam.
 

DeletedUser

Guest
ja mam np 2/3 pionierow 1 muszkietera i reszta genderzy i nie mogę sobie poradzic z tymi co mają +60 % do obrony i tymi z 110 % jak mam to przejść? mam jegierów ale to guzik daje..chyba ze jak będe w postępie to podbije...mam problem z tymi armatami ;/
 

DeletedUser7504

Guest
Mi do podbicia tej prowincji wystarczyli szaserzy i piechota jegrów i wojsko z kolonialnej do następnych musiałem dobudowac haubice i działa odtylcowe ale udało się podbic prowincje z bonusem 120% mając bonus 60%.
 

DeletedUser

Guest
Barbarzynskie Procarze

Hey. Mam problem z sektorem w którym jest 4 procarzy barbarzyncow i 2. I mam pytanie czy pokonam ich 4 kusznikami i 4 katapultami ? Czy najlepiej inna armia ? ;)
 

DeletedUser9101

Guest
zakładam, że siedzi tam 4 procarzy i 2 barbarzyńców.

Hmm, zrównoważ armię, 4 lekkozbrojnych 3 kusze 2 katapulty. Lekkozbrojnymi atakuj procarzy, a resztą wybijaj barbarzyńców.
 

DeletedUser7261

Guest
Z tego co pamiętam barbarzyńcy mają tą głupia cechę, że jak jeden padnie to reszta staje się mocniejsza. Więc po kolei ich osłabiaj do 1-2 kratek życia i potem dobij.
 

DeletedUser625

Guest
Tak właśnie się dzieje jak roba napisał. Osłabiaj do 1 kreski wszystkich i dobijaj potem wszystkich na raz.
 

DeletedUser13106

Guest
problem

siema mam epokę wczesnego śr i do podbicia dunkewald i nie wiem jak podbić taki sektor:5 łuczników konnych i 3 kawalerie.mam łuczników legionistów i żołnierzy.za niedługo będe miał najemników.czy jeszcze poczekać czy spróbować ich zatakować:?
 

DeletedUser625

Guest
Wystaw 8 jednostek Lekkozbrojnych. Powinni dać radę. Nie gwarantuję że żołnierze sobie poradzą więc może poczekaj na Najemników.
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Może ktoś z postmodernizmu miałby jakąś radę... Zostały mi trzy sektory ostatniej prowincji, na które już nie mam pomysłu.

1) I fala i II fala - 8 komandosów
2) I fala - 2x wyrzutnia rakiet, 4x komandos, 2x czołg podstawowy | II fala - 5x wyrzutnia rakiet, 2x komandos, 1x BWP
3) I fala - 4x komandos, 2x sekcja RKM, 1x wyrzutnia rakiet | II fala - 5x wyrzutnia rakiet, 3x czołg

Sam posiadam czołgi podstawowe, BWP oraz wyrzutnie rakiet.
 

DeletedUser775

Guest
Nie masz łotrów i tu jest problem. Musisz dobierać jednostki na zasadzie przeciwieństw, a komandosów odciągać od lasu. To chyba wiedziałeś więc porada z tego marna.
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Tak, tylko z tymi komandosami jest taki problem, że praktycznie cała mapa jest lasem, wystarczy, że ruszą się o jakieś 3 pola i już mogą się kryć.
 

DeletedUser625

Guest
Z tą mapą masz strasznego pecha. Ja trafiłem normalną zrównoważoną. I przyznam szczerze że przeszedłem całą mapę kontynentu postmodernizmu walcząc jednostkami z modernizmu.
 
Do góry