Jak przejść prowincję... - porady militarne

  • Rozpoczynający wątek michall0
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Dużo osób mnie pyta jak to zrobiłem itd jednemu napisałem wszystko w rozmowie którą wam tu wkleję:

[Gracz] Cześć, nie jesteśmy razem na kontynencie, ale może udzielisz mi jakichś wskazówek co do tych walk? :p Podbiłem dopiero Hymir a w Badakus są chyba za silne jednostki jak na mnie. Czym najlepiej polecasz atakować? Co do napadania graczy to ja na początku gry każdemu dawałem to wsparcie żeby po 20 złota zarobić i teraz przy każdym graczu muszę czekać kilka godzin ;dd Ty atakujesz każdego na kontynencie jakąś wybraną armią i plądrujesz czy jak? Będę wdzięczny za jakąś pomoc bo pierwszy raz w to gram i jeszcze nie wiem co robić :p Z góry dzięki i pozdrawiam.




[Ja] też gram w to po raz 1 od wczoraj :D ale ok słuchaj kluczem do sukcesu w walkach z kompem jest terem i taktyka komputer jest głupi i nie korzysta z tego. Więc na Badakus tak zrób 3 procarzy oni są bardzo dobrzy na tych legionistów na 2 hity są :D resztę włóczników. Włóczników daj do lasu albo krzaków +2 i +3 do obrony a procarzami atakuj z dystansu. Ja tak wygrałem. Co do walk z graczem atakuj każdego bo zazwyczaj każdy ma w obronie tylko 2 włóczników gdyż nie wie że można dokładać więcej ich w zarządzaniu wojskiem tylko jak komuś pomożesz np odrestaurujesz czy coś to nie możesz atakować przez 24H jak coś jeszcze to pisz



[Gracz] Heh to ładnie ogarnąłeś w 1 dzień :p Ja po przejęciu Hymiru usunąłem koszary i zacząłem lecieć w eko ;d Teraz nie mam za bardzo miejsca żeby budować, ale coś sprzedam najwyżej. Mam zbadaną kawalerię, ale ona chyba za szybko pada, myślisz, że opłaca się ją robić? Co do terenu to właśnie od początku tak grałem tylko nie wiem czy się opłaca. Chowam się i czekam aż przeciwnik podejdzie a przy tych "działach" czy procarzach to przeważnie padam bo mnie z daleka biorą. Dałem raz na automatyczną walkę to komputer moimi poleciał i od razu ładnie tych dystansowców wyciął i od tego momentu zawsze daje komputerowi grać ;d Spróbuję najwyżej jak mówiłeś z tymi procarzami. Przechodząc do walki z ludźmi to jakiej armii używasz? Po wygranej sabotażujesz, to się w ogóle opłaca? Bo to można tylko raz także weźmiesz z chatki najwyżej 15 złota i to tyle :p I najważniejsze, kiedy dajesz wojska na obronę? Bo ja sobie atakowałem prowincje i mnie w tym czasie ktoś zaatakował i 0 wojska na obronie miałem. Wybacz, że tak głowę zawracam, ale chcę się już jakoś ogarnąć na moim kontynencie i tak nie lamić :p



[Ja] więc tak koni nie robię bo są do **** dobre tylko na dystansowców konie na 2 hity idą ale nic poza tym więc ja bym sobie je odpuścił. Jak walczę z ludźmi to walczę full dzidy po wygranej sabotuję bo co się ma marnować a wojo na obronę daję jak wychodzę z gry albo jak nie mam na razie zamiaru walczyć.



[Gracz] To elegancko, szkoda tylko, że w konie na badaniach dałem ;d Na tym Badakus są dystansowcy to jak ja tam dam radę włócznikami i procarzami kryjąc się w krzakach? ;o Widziałem, że już ładnie podbiłeś tych prowincji, to wszystko podstawową armią, nic nie badałeś?



[Ja] nic a nic same proce i włócznie :D ja tak dałem radę ty też dasz kryj się włócznikami a procami wal i jak walczysz przeciw łucznikom jakimś to 1 ich zabij bo są mocni a mało życia mają ;)



[Gracz] Jesteś 94 rocznik? :p Czyli włócznikami mam stać i czekać aż podejdą a procarzami wybić im dystansowych? A jak rozdzielasz armię pomiędzy tymi dwoma jednostkami? Czterech pików i 4 proce czy inaczej? Koleś u mnie w wieży ma już 16k pkt, więc nie wiem czy go dogonię a chciałbym te medale ogarnąć żeby sobie zwiększyć teren.



[Ja] tak rocznik 94. wybić im dystansowych ale włóczniami i ja grałem 3 proce 5 włóczni :)
 

DeletedUser45

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

Garstka moich prywatnych spostrzeżeń ;)

- nie do końca tak z tym chowaniem... Główna doktryna to walczyć ciągle pełną armią - gdy mamy przewagę liczebną, to bliżej nam do zwycięstwa aniżeli porażki ;)
- w defensywie legioniści są bardzo mocni... Włócznicy nie radzą sobie z nimi.
- co do procarzy, to najlepiej nimi trzymać wroga na dystans... Zawsze komputer ich pierwszych bierze na odstrzał.
- konie faktycznie słabe - jedynie do dobijania ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

a) logiczne jest to że atakujemy full armią :)
b) na legionistów używasz procarzy są na 2 hity
c) pisałem to że należy ich osłaniać
d) otóż to :D
 

DeletedUser45

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

Hehe - raz zaatakowałem 7 jednostkami na 8 oponenta i nie dałem rady... Jednej jednostki zabrakło - stąd ta moja myśl ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

No niestety taką wtopę też zaliczyłem, tylko jak bym nie ustawił procarzy to bym wygrał. Komputer na pierwszy ostrzał ich wziął:(
 

DeletedUser23

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

[Ja] też gram w to po raz 1 od wczoraj :D ale ok słuchaj kluczem do sukcesu w walkach z kompem jest terem i taktyka komputer jest głupi i nie korzysta z tego. Więc na Badakus tak zrób 3 procarzy oni są bardzo dobrzy na tych legionistów na 2 hity są :D resztę włóczników. Włóczników daj do lasu albo krzaków +2 i +3 do obrony a procarzami atakuj z dystansu. Ja tak wygrałem. Co do walk z graczem atakuj każdego bo zazwyczaj każdy ma w obronie tylko 2 włóczników gdyż nie wie że można dokładać więcej ich w zarządzaniu wojskiem tylko jak komuś pomożesz np odrestaurujesz czy coś to nie możesz atakować przez 24H jak coś jeszcze to pisz
[/B]

kurcze zrobiłem tych 3 procarzy i resztę włóczników i d..a blada rozwalili mi wszystko:/
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

Wiele zależy od tereny na którym walczymy. Ja obieram nieco inną taktykę: skupiam się na wąskich przejściach pomiedzy wodą, blokuję drogę kilkoma włócznikami, za nimi ustawiam procarzy i czekam aż jednostki wroga mnie zaatakują, wtedy szturmuję, uważając jednak by uniemożliwić komputerowi dojście do procarzy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

Procarze dobra jednostka offensywna, ale niestety komputer zawsze bierze ich na pierwszy odstrzał:) Najlepiej zrobić około 2 procarzy a reszta to włócznicy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

Ja się stosuje do rad michall0 i wychodzi to na dobre. Trzeba trochę logicznie myśleć atakując :).
Standardowo teraz atakuje 3 procarzami i 5 włócznikami.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

Ja Badakus już dawno mam za sobą ;p teraz następne sektory podbijam, jeszcze 2 sektory mi zostały i Paruuch będzie należał do mnie :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

Ten sektor też podbiłem tą metodą :), teraz zwiedzam 2 kolejne :p.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

gram 7 włóczni + procarz i rozwalam legionistów :)
 

DeletedUser23

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

cholera ja już piąty raz próbowałem z 3 procarzami i resztą włóczników i nie mogę podbić Badakus:/ Poradźcie coś:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

OzcanI ja Badakusa podbilem samymi wlocznikami. przytrzymaj ich 2 rundy i potem autowalka,ja tak zrobilem. Ogolnie jak masz procarzy to trzymaj ich z tylu.zrob kilka pol do przodu wszystkim ogolnie zeby dzielilo was 1.5 ruchu. Wtedy legionisci nie podejda od razu bo pierwszy zaatakujesz wlocznikami i procarzami,wiec sie nawet nie rusza, a potem to juz easy mode. ;)
 

DeletedUser23

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

ok dzięki zaraz sprawdzę:)
 

DeletedUser120

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

Też skorzystam z tych podpowiedzi :D
 

DeletedUser14

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

Ja też skorzystam, bo przydadzą się w grze;)
 

DeletedUser23

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

musiałem zrekrutować 3 wojowników bo nie dało rady podbić tej 4 prowincji:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

udało się może komuś przejść 9 prowincję (Karchagu) ? a dokładniej sektor z 5 żołnierzami 2 łucznikami i balistą ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

To jest chyba nie do przejścia w epoce brązu ;/
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

Na pewno pomoże to początkującym , prawdą jest trza mieć swoją taktykę i próbować :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

ej a co lepeij robić na tych badakus
wojowników czy włóczników ??
 

DeletedUser23

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

ja zrekrutowałem 2 wojowników, 2 procarzy i 4 włóczników i poszło bez problemu :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jak przejść początkowe prowincje

udało się może komuś przejść 9 prowincję (Karchagu) ? a dokładniej sektor z 5 żołnierzami 2 łucznikami i balistą ?

Ja się wkurzyłem i wysłałem 4wojowników+1włocznika(do odstrzału) +3 miotacze głazów. Poszło bez problemu
 
Do góry