Jak przejść prowincję... - porady militarne

  • Rozpoczynający wątek michall0
  • Data rozpoczęcia

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja tez stanęłam na ostatnim terenie i jakoś mnie się nie chce.
komandosy czasem jak walną ustawienie to od razu daje rezygnuje :)
 

DeletedUser4259

Guest
Może ktoś z postmodernizmu miałby jakąś radę... Zostały mi trzy sektory ostatniej prowincji, na które już nie mam pomysłu.

1) I fala i II fala - 8 komandosów
2) I fala - 2x wyrzutnia rakiet, 4x komandos, 2x czołg podstawowy | II fala - 5x wyrzutnia rakiet, 2x komandos, 1x BWP
3) I fala - 4x komandos, 2x sekcja RKM, 1x wyrzutnia rakiet | II fala - 5x wyrzutnia rakiet, 3x czołg

Sam posiadam czołgi podstawowe, BWP oraz wyrzutnie rakiet.

zaskakujecie mnie takimi pytaniami

więc i ja zadam krótkie pytanie: jaki masz bonus?

i wtedy uzyskasz odpowiedź

(podpowiem na początek, że wszystko rozjechałem wyrzutniami rakiet plus wojska z modernu - a sektor z 8+8 komandosów tylko i wyłącznie wojskami z modernu - bez łotrów)

aha, mój bonus wynosił wtedy 84%
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Bonus posiadam 87%
Z modernu obecnie posiadam tylko czołgi, więc komandosów raczej tym nie rozjadę.
Wyrzutniami rakiet sam próbowałem, ale w końcu mnie rozjeżdżali.
 

DeletedUser4259

Guest
Bonus posiadam 87%
Z modernu obecnie posiadam tylko czołgi, więc komandosów raczej tym nie rozjadę.
Wyrzutniami rakiet sam próbowałem, ale w końcu mnie rozjeżdżali.

niestety zorganizuj sobie spadochroniarzy (w ilości sztuk 8)
 

Mikekun

Książę
witajcie

Mam taki zabawny problem z jednym sektorem we wczesnym średniowieczu. Komputer posiada jednostki do zwalczania jednostek ciężkich i tutaj moje pytanie jest następujące. Czy po ewentualnym wybudowaniu Berserkerów z rozkwitu dam radę przeciwko takim jednostkom komputera z wymieszaniu np z łucznikiem konnym ?

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser11123

Guest
Na początkowych epokach różnice w wojsku i ich bonusach nie są wielkie i generalnie to jest tak, że mając jako taki bonus do ataku powinno dać rade podbić prowincje o epokę albo nawet dwie (przy odpowiednim dobraniu jednostek i korzystnym układzie terenowym) wyżej. Skoro to strzeleckie to golisz ich jazdą i nawet nie kwikną. Berserkami spokojnie ich łupniesz. tylko nie dawaj tam łuczników konnych, bo to chyba najsłabsza jednostka w grze (moim zdaniem)
 

Mikekun

Książę
reeb

Częściowo się zgodzę z tobą że Łucznicy konni są bardzo słabi, jednakże oni świetnie zwalczają jednostki strzeleckie jak i ciężkie. Przetestowałem to sam na sobie i wiem że wiele osób myśli że nie warto ich mieć w posiadaniu, jednakże ja widzę że też są przydatne na polu walki. W szczególności wtedy kiedy przed nami stoją tylko i wyłącznie same jednostki ciężkie. Wobec tego troszkę zmieniłem podejście do ich sprawy. Naturalnie zobaczy się z czasem co jest lepsze sądzę, że mogę mnie jeszcze miło zaskoczyć.

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser

Guest
Może ktoś z postmodernizmu miałby jakąś radę... Zostały mi trzy sektory ostatniej prowincji, na które już nie mam pomysłu.

1) I fala i II fala - 8 komandosów


Sam posiadam czołgi podstawowe, BWP oraz wyrzutnie rakiet.

Próbowałeś ustawienie 8x BWP?
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Już jest po fakcie, bo 8 spadochroniarzy proponowanych przez ricky'ego dało radę, ale odpowiem na to pytanie powyżej jeszcze:
Tak, 8 BWP też próbowałem, ale komandosi mi się pochowali po lasach i mnie mimo wszystko wybili, bo BWP tej magicznej funkcji nie posiada.
 

DeletedUser

Guest
Już jest po fakcie, bo 8 spadochroniarzy proponowanych przez ricky'ego dało radę, ale odpowiem na to pytanie powyżej jeszcze:
Tak, 8 BWP też próbowałem, ale komandosi mi się pochowali po lasach i mnie mimo wszystko wybili, bo BWP tej magicznej funkcji nie posiada.

To dziwne, u mnie przeciwko 2x8 komandos na tym samym terenie 8xBWP dalo rade spokojnie i to na automacie, mam 90% bonus do ataku, a to tylko 3% wiecej, BWP przeciwko lekkozbrojnym ma o 50% wieksza moc uderzeniowa niż spadachroniarze i troche wiecej obrony pomimo lasów, zanim komandosi zdarzyli sie ruszyc juz 3-4 powinno paść, kwestia krycia sie w lesie nie do konca wiem co tu daje bo jak sie oni i ty poukrywacie to co to za przewaga:)AI jest od jakiegoś czasu przebiegłe i nie opuszcza korzystnej pozycji tak więc ja widzę taka walkę bez roztrzygnięcia. No, ale wazne ze sie udało:)
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Przewaga spadochroniarzy jest taka, że desantują się bliżej wroga. Zanim komandosi wykonają swój ruch to przy dobrym układzie można uszkodzić w ten sposób wszystkich 8. BWP zajmowało to dwie kolejki, a do tego mapa w 99% złożona była z lasu, trzy pola i komandos już był nietykalny, strzelając w międzyczasie do BWP. Nie wspomnę o kontrataku, to też uszkadza dość mocno, a innego wyjścia nie ma, jeśli cel jest ukryty. Ot, tyle.
 

DeletedUser9593

Guest
Odświeżę trochę stary temat i zadam pytanie tym co mają to już za sobą. Jak daleko używając jednostek z postmodernizmu udało wam się dojść na mapie współczesności? U mnie problemy zaczynają się przy 7 i 8 sektorze(mój bonus to 86). Lepiej się wstrzymać i dojść do nowych jednostek czy dalej próbować? W sektorze Suqqah jeszcze nic nie podbiłem, a w Ain Al-Khansa zostały 2 prowincje.
 

DeletedUser625

Guest
Ja podbiłem wszystko. Ale miałem całe mnóstwo jednostek niezależnych, których ilość teraz drastycznie zmalała. :)
 

DeletedUser4614

Guest
podbicie prowincji współczesnosci okazało się łatwiejsze od postmodernizmu....
 

DeletedUser9593

Guest
Skoro tak dobrze wam idzie to możecie doradzić jakieś sprawdzone składy jednostek, tylko bez championów, bo ich nie posiadam.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Widzisz na mapę nie polecam łotrów, za to na graczy oni dają rade.
To na razie jedyne co zauważyłam w tej epoce.

Po odblokowaniu szturmowych jednostek w sumie jechałam 6 do 2 z helikopterami mapę... teraz czekam na zwiad.
Ale ja dopiero dochodzę do pełnych 2 razy po 8 wiec pewnie bede kombinować.
 

DeletedUser625

Guest
Nie zapamiętałem jakiegoś składu stałego, którego z resztą nawet nie było. Dopasowywałem moje jednostki tak aby miały bonus do ataku i obrony do jednostek z prowincji. Zauważyłem natomiast, że najwięcej walk stoczyłem Czołgami i BWP.
 

DeletedUser13960

Guest
Witam mam pytanie jak zrobić okopanie jednostce , która może mieć takie umiejętności,,,,
 

DeletedUser11123

Guest
"okopanie" to element terenu na którym toczona jest walka. Jednostka stając na takim polu otrzymuje bonus "okopania".


Nie śmiem się kłócić z "kolorowym" ale to chodzi chyba raczej o to:
Okopanie - Jednostki posiadające tę umiejętność mają dodatkowy bonus do obrony jeśli atakująca jednostka jest od niej oddalona. Dystans różni się w zależności od jednostki.
Innymi słowy jest to umiejętność, która działa automatycznie jeśli jest spełniony określony warunek. Np. działo szybkostrzelne otrzymuje +26 do obrony jeśli atakujący je przeciwnik znajduję się dalej niż dwa pola
 

DeletedUser

Guest
Trochę ten temat się zapuścił,więc ja spytam,jak przejść sektor w paruuch z takimi jednostkami 1 legionista,2 żołnierzy i 3 balisty
 

DeletedUser14284

Guest
wschodnie nagach. wciąż mam z tym problem, już mnie to denerwuje. jak dam 4 miotacz głazów i 4 żołnierzy to powinno iść łatwo, co?
 

DeletedUser625

Guest
chocapic przejrzyj poprzednie strony jak już Ci wcześniej mówiłem, a jak nie chce Ci się ręcznie szukać to na górze masz taki przycisk "Przeszukaj temat" i wpisz co Cię interesuje.
 

DeletedUser

Guest
Prowincja Maktaba 2 żołnierzy 3 legionistów łucznik wojownik na koniu i katapulta a pytanie brzmi JAK!
 
Do góry