Zmiany w rankingu - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser11629

Guest
A co ma do tego wolność słowa? Wypowiadasz się wtedy kiedy masz coś sensownego do powiedzenia, a nie za każdym razem gdy masz taką możliwość. Możesz pisać co chcesz, jak chcesz i gdzie chcesz byle było w tym coś konstruktywnego.

Pytanie do teamu, bo nie chce mi się przedłużać tej dyskusji:
Jest jakaś szansa na poprawę rankingu w kierunku o którym wcześniej pisałem czy mam sobie szukać innej gry? Nie ukrywam, że ta w obecnym kształcie straciła dla mnie sens.

Przypomnienie Ci, iz uwazam wolnosc slowa za nadrzedna w stosunku do Twojego pogladu, iz tylko narzekajacy maja prawo sie wypowiadac (nadmiernie wziales sobie do serca slowo krytyka imho) uwazam za konstruktywne. To, ze Bozia poskapila Ci poczucia humoru i nie potrafisz wyczytac nic z mojego sarkazmu, to juz nie moj problem.
 

DeletedUser12464

Guest
To po co tu zaglądasz? Jak chcę mieć spokój od czegoś to się tym nie interesuję i omijam szerokim łukiem.

Ty i Tobie podobni skutecznie utrudniają korzystanie zarówno z forum (dosłownie wszędzie pełno nawiązań do rankingu) jak i skutecznie zapychają czat wywodami jaki to nowy system naliczania punktów jest zły. Jak boli Cię tak bardzo ranking, to może go nie otwieraj? Ot rada tak dobra jak Twoja.

Nie wiem i nie chcę wiedzieć, ale na pewno nie jest to ranking, a właśnie tego dotyczy temat.

No właśnie, nie wiesz a jednak rad udzielasz.

To jest argument ponad argumentami... klasyczna wypowiedź w stylu "nie mam nic do powiedzenia, ale się wypowiem, bo MOGĘ". Chyba, że poniższy tekst uważasz za merytoryczny wkład w dyskusję:

Merytoryczne wypowiedzi już były, na ponad 30 stronach. Chcesz telegraficzne podsumowanie? Służę pomocą:
- skrojono wreszcie niebotyczne punktowanie pereł ponad poziom 10 i tu boli tylko tych co żyli pompowaniem pereł
- obcięto punktowanie młotków i złota z czego nie jest zadowolony chyba nikt
- punktowanie walk nie jest aż tak opłacalne jak się zdawało, podziękować należy klikaczom uwalnianych sektorów w GvG
- punktowane są towary przeznaczane gildii (z czym też jest problem bo niby zalicza skarbnikom wydającym surowce gildii)
- strasznie obruszają się ludzie mający budynki premium a stojący niżej w rankingu niż ludzie z niższych epok (pewnie nie klikają w GvG w jeden sektor jak należy)

Masz coś jeszcze "merytorycznego" do dodania ponad to co napisałeś czyli że nie mam prawa się wypowiadać bo nie gram wyłącznie dla świętego rankingu?
 

DeletedUser14757

Guest
Gra jest do dupy bo w rankingu nie awansuję o jedna pozycję dziennie.
Idź...
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
(z czym też jest problem bo niby zalicza skarbnikom wydającym surowce gildii)
Nie zalicza żadnych punktów, kiedy się wydaje surowce ze skarbca.
Dla ostatecznego potwierdzenia należy znaleźć post Bryffta, bo o tym pisał na 100% :)
I proszę więcej tego nie pisać, bo znów znajdzie się ktoś, kto o tym będzie pisał, a są użytkownicy którzy nie umieją w stu procentach czytać ze zrozumieniem.
 

kasia2389

Arcyksiążę
- punktowane są towary przeznaczane gildii (z czym też jest problem bo niby zalicza skarbnikom wydającym surowce gildii)
Nie zalicza żadnych punktów, kiedy się wydaje surowce ze skarbca.
Dla ostatecznego potwierdzenia należy znaleźć post Bryffta, bo o tym pisał na 100% :)
Zapewne chodziło o skarbników zbierających haracz na gildie a następnie wpłacających surowce do skarbca gildii. Jak powszechnie wiadomo punkty otrzyma osoba WPŁACAJĄCA czyli skarbnik. Wydawanie surowców ze skarbca nie niesie żadnych skutków punktowych.

Bardzo dobrze, że zmieniono zasady, wreszcze jest normalnle, i to jest właśnie DOBRA ZMIANA.
 
Ostatnia edycja:

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Zapewne chodziło o skarbników zbierających haracz na gildie a następnie wpłacających surowce do skarbca gildii. Jak powszechnie wiadomo punkty otrzyma osoba WPŁACAJĄCA czyli skarbnik. Wydawanie surowców ze skarbca nie niesie żadnych skutków punktowych.

Bardzo dobrze, że zmieniono zasady, wreszcze jest normalnle, to jest DOBRA ZMIANA.
Chodzić może i chodziło, ale napisane jest "wydającym", a nie "wpłacającym" do gildii, więc dlatego napisałem w ten sposób, by jednak nikt się nie pomylił i nie pisał w ten sposób.
 

DeletedUser12464

Guest
Chodzić może i chodziło, ale napisane jest "wydającym", a nie "wpłacającym" do gildii, więc dlatego napisałem w ten sposób, by jednak nikt się nie pomylił i nie pisał w ten sposób.

Mea culpa, czyli problemu w tym aspekcie nie ma. Serio, nowe naliczanie sporo namieszało ale zasady są jasne i klarowne. Teraz gdy gracze eko łapią sensowne ilości punkcików to wojaków to bardzo boli, tylko należy zadać sobie pytanie czy takie a nie inne ilości punktów za towary nie jest efektem wystukiwania gigantycznych ilości walk w obszarach GvG? Bo moim skromnym zdaniem tak właśnie jest.
 

DeletedUser6570

Guest
Mea culpa, czyli problemu w tym aspekcie nie ma. Serio, nowe naliczanie sporo namieszało ale zasady są jasne i klarowne. Teraz gdy gracze eko łapią sensowne ilości punkcików to wojaków to bardzo boli, tylko należy zadać sobie pytanie czy takie a nie inne ilości punktów za towary nie jest efektem wystukiwania gigantycznych ilości walk w obszarach GvG? Bo moim skromnym zdaniem tak właśnie jest.

Gracze eko łapią sensowne ilości punktów ? Patrząc na to, że nie ma punktów za wydawanie surowców ze skarbca jedynymi dochodami gracza eko jest wpłacenie towarów na rzecz gildii lub do perły. Usunięto punkty za monety i zaopatrzenie, przelicznik towarów wpłacanych na perły albo do skarbca jest na takim poziomie, że maksymalnie kilkanaście walk w przyszłości daje taki sam wzrost punktowy jak wydanie 2dniowej produkcji towarów z tej epoki na maksymalnych obrotach (30 dziennie) w 10 fabrykach równocześnie. Na 26 stronie jest mój post, w którym opisałem dokładnie to przykładowe "równanie".
 

DeletedUser14598

Guest
Gracze eko łapią sensowne ilości punktów ? Patrząc na to, że nie ma punktów za wydawanie surowców ze skarbca jedynymi dochodami gracza eko jest wpłacenie towarów na rzecz gildii lub do perły. Usunięto punkty za monety i zaopatrzenie, przelicznik towarów wpłacanych na perły albo do skarbca jest na takim poziomie, że maksymalnie kilkanaście walk w przyszłości daje taki sam wzrost punktowy jak wydanie 2dniowej produkcji towarów z tej epoki na maksymalnych obrotach (30 dziennie) w 10 fabrykach równocześnie. Na 26 stronie jest mój post, w którym opisałem dokładnie to przykładowe "równanie".

Nie męcz się ja się już poddałem w tłumaczeniu tego sprawiedliwego naliczania pkt . Poand 350 surowców z epoki Przyszłosci wplaconych do skarbca daje mi tyle pkt do rankingu co niecałe 10 walk które trwają niecałe 5 minut . Jak sie to ma do produkcji towarów . Pkt za towary sa dodatkiem punktowym do walk teraz a nie alternatywnym razwiazaniem problemu miedzy sposobem gracza walczacego w gvg z wlasnym cieniem a graczem produkujacym towary czyli eco , który de facto wplacajac surowce do skarbca gildi sam strzela sobie w kolano bo sponsoruje takie akcje

A moje prywatne odczucie jest takie ludzie pokupowali za prawdzie pieniadze diamenty wydali je na swiatynie wiedzy bazary zeby miec pkt do perelek to ok od nich kasa wyciagnieta teraz zmieniamy ranking i zaczynamy punktowac co innego . Pewnie wyjdzie dodatek dla graczy walczacych na Gvg za kase prawdziwa jak kupia to znowu zmienimy punktowanie :):)

Cześć mojej wypowiedzi z dnia 18 lutego . Ogladałem własnie najnowszy marcowy odcinek Inno Games TV i co jest :) 5 minuta 31 sekunda nowy budynek militarny obóz chorążych jednostka zwiekszajaca wartosc obrony i ataku jednostek . Wszystko bylo by ok super cacy itd ale zmienilismy po drodze event i gracz juz nie bedzie wybieral nagrody a musi liczyc na szczescie ze na niego trafi . Przy obecnej pkt do rankingu kazdy chce taki budyneczek wiec kto ma pecha musi zapłacić i wiadomo ze zapłaca :) Brawo Thi i Kai nasi nowi projektanci gry Fajnie jest byc zaskakiwanym pozytywnymi zmianami problem pojawia sie wtedy gdy zmiany sa przewidywalne i sa negatywne dla graczy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ten ranking jest świetny!
Zmieniłam produkcje z przyszłości na inne tam epoki czyli pare budynków do wywalenia, do tego lvl up perły na 21 lvl iiii...
Spadłam ledwie o 10 oczek w dół ^^

Tak po za tym codziennie lecę w dół, no niestety nie walczę ostatnio ale produkuje namiętnie co się da, o ile zmiana posadziła mnie w jakimś sensownym punkcie, to nowe naliczanie nie potrafi mnie utrzymać mimo że gram tak samo.
A dodam że już urosłam od ostatniej wypowiedzi o 2 mil wróciłam praktycznie z punktacją z poprzedniego przeliczenia (10 mil) a lecę w dół...
Kto mnie wiec wyprzedza i jaki oni muszą mieć przyrost pkt, chyba coś nie tak poszło z tym przelicznikiem ;)
 

DeletedUser13286

Guest
pewnie i niedługo zabierzecie punkty rankingowe za walki na mapkach GvG już udowodniliście to z perłami najpierw wprowadzone zostajoą zmiany z korzyścią dla graczy eko potem jak już gracze przekształcili się kosztem tysięcy diamentów zredukowali i zmienili ranking dla wojowników , a teraz trwają dyskusje by zmienić obecny ranking >>>>> <<<< pytanie ilu graczy forge nie wytrzyma nerwowo tych zmian tak gram sam w 1 osobowej gildi bo nie lubię marudzenia i kombinowania pod siebie liderów i elit w gildiach dlatego ich leję na mapkach ile wlezie
 

DeletedUser16090

Guest
Czy już wiadomo kiedy na forum pojawią się informacje na temat punktów do rankingu za budynki, budynki eventowe, perły?
 

DeletedUser14352

Guest
Co do rankingu jest OK bo nie wali nowym i starszym graczom po oczach iloscia pkt(bez przesady pkt liczone w bilionach a moze wiecej bo sie nie miescilo w pasku).Ale pojawil sie nowy/stary problem z tym co kiedys malo bylo spotykane(Todako pamietam kiedys tak bil pkt.na F) ,bo ludzie zrobili sobie z gvg farme a nie walke gildii.
 

Fatherland

Książę
I trzeba teraz po prostu żeby 80 procent graczy tak grało i cała żenada nowego rankingu oraz syf gvg zostanie wylana na ślepe oczy hipokryzji developerów FoE i co poniektórych graczy i liderów gildyjnych. Jeśli nie będzie rewolucji w tych aspektach, to nie wróżę przyszłości urodzajnej dla foe.
 

DeletedUser16090

Guest
Przy starcie nowych zasad pisaliście iż będziecie potrzebować kilku tygodni na podanie informacji na temat punktów do rankingu za budynki/perły/budynki eventowe. Rozpoczęliśmy 9 tydzień od momentu wprowadzenia zmian w rankingu. Dalej nie ma tych informacji.
Jest to dosyć uciążliwe gdy chcesz jak najlepiej wykorzystać ograniczoną przestrzeń i tak poustawiać budynki aby było to jak najefektywniejsze punktowo.
Czy jest jakiś termin na podanie takich informacji?
 

DeletedUser7795

Guest
@diabliq03 jak będzie to będzie. Nie poganiaj Teamu, bo strzelą focha i się nie dowiemy ile punktów dają budynki.
 

DeletedUser15643

Guest
nadal znane są tylko nieoficjalne dane:

FIGHTS
- For every 50 Points made in a battle = +1Point added to your global score

Goods donation - To guild Treasure
- For every 10 Goods (Different from era to era)
Iron Age
»» +30Points
EMA »» +35Points
HMA »» +40Points
LMA »» +45Points
CA »» +50Points
IndA »» +55Points
PE »» +60Points
ME »» +115Points
PME »» +125Points
CE »» +135Points
TE »» +195Points
FE »» +210Points

PS - Goods production and GB goods production do not give points except ATOMIUM, OBSERVATORY and THE ARC.

Buildings - no matter what kind of building (road and decortions included)
- For every square 1x1 built at your city (Different from era to era)
Iron Age
»» +4Points
EMA »» +10Points
HMA »» +20Points
LMA »» +30Points
CA »» +50Points
IndA »» +100Points
PE »» +150Points
ME »» +250Points
PME »» +400Points
CE »» +600Points
TE »» +1000Points
FE »» +1600Points

Great Buildings
(Dont know yet)

NO POINTS
- Goods production;
- GB goods production that not from ATOMIUM, OBSERVATORY and THE ARC;
- Gather Coins/Supplies/Medals;
- Plunder;
- Buy/sell goods from market.
 
Do góry