Zmiany w rankingu - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser16090

Guest
Czyli za budynki eventowe liczy się tak samo jak za zwykłe budynki?
 

DeletedUser15643

Guest
Czyli za budynki eventowe liczy się tak samo jak za zwykłe budynki?


  • Budynki. Wszystkie budynki w grze będą mieć wartość punktową obliczoną na podstawie ich wielkości, epoki oraz rodzaju (budynki eventowe oraz za Diamenty będą nieco bardziej cenne od pozostałych).
https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/zmiany-w-rankingu.12508/



edit:
właśnie zrobiłem teścik i posadziłem w mieście wisterię na "koncie eventowym" - w epoce postępowej za 1 zabudowaną kratkę powinno przybyć 150 punktów do rankingu, a przybyło 300, więc jak na razie liczy podwójnie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11629

Guest
Przy starcie nowych zasad pisaliście iż będziecie potrzebować kilku tygodni na podanie informacji na temat punktów do rankingu za budynki/perły/budynki eventowe. Rozpoczęliśmy 9 tydzień od momentu wprowadzenia zmian w rankingu. Dalej nie ma tych informacji.
Jest to dosyć uciążliwe gdy chcesz jak najlepiej wykorzystać ograniczoną przestrzeń i tak poustawiać budynki aby było to jak najefektywniejsze punktowo.
Czy jest jakiś termin na podanie takich informacji?

Tez bym chciala wiedziec. W tej grze wiecej konkretow i pomocy oferuja inni gracze, niz team. Brawo my...? :/
 

DeletedUser3

Guest
Brawo Wy :). Odkrywanie tajemnic gry to dla niektórych przyjemność (a dla innych nie). Tak, czy inaczej, słuszna uwaga co do naszej obietnicy publikacji szczegółów. Odezwiemy się w tej sprawie niebawem :).
 

DeletedUser16090

Guest


edit:
właśnie zrobiłem teścik i posadziłem w mieście wisterię na "koncie eventowym" - w epoce postępowej za 1 zabudowaną kratkę powinno przybyć 150 punktów do rankingu, a przybyło 300, więc jak na razie liczy podwójnie

To by było spoko :)

Brawo Wy :). Odkrywanie tajemnic gry to dla niektórych przyjemność (a dla innych nie). Tak, czy inaczej, słuszna uwaga co do naszej obietnicy publikacji szczegółów. Odezwiemy się w tej sprawie niebawem :).

To trzymam kciuki :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11377

Guest
Mam pytanko jak się wpłaca medale do skarbca ?

" ....
rank9.png
Medale ofiarowane do skarbca gildii

Na koniec najprostszy element. Każdy medal wpłacony do skarbca gildii, zaowocuje dwoma punktami do osobistego rankingu. Medale wydane w innych obszarach gry nie generują żadnych punktów rankingowych. ..."
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Trochę wyżej w tym samym temacie...


Kiedy Arktyczna Przyszłość zawita do gry, dodany zostanie jeszcze jeden element:
  • Medale ofiarowane do skarbca gildii. Za każdym razem, gdy Gracz ofiaruje medale do skarbca (będzie to możliwe), do rankingu dodane zostaną punkty, na tej samej zasadzie, jak obecnie dzieje się to z ofiarowanymi towarami.
 

Mikekun

Książę
siemanko

Fajnie wiedzieć po drodze że nie długo wejdzie do gry Arktyczna przyszłość. Moje prorokowanie jest następujące że nowa era zawita na narodowe serwery około czerwca. Natomiast na serwerze testowym wejdzie ona wraz z początkiem Maja. Czy zostaną dodane po drodze wyprawy gildyjne tego nie wiadomo. Jak na razie przechodzą one prace konserwacyjne.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser12453

Guest
A czy aby te 2pkt/medal to troszkę nie za dużo ?

to podbije rank o jakieś 30-60 mln pkt dla najlepszych :D
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Zawsze mnie śmieszy że nie daje sie szansy na prowadzenie ze względu na staż gry, aktualnie to czy grasz 4 lata ma się głęboko gdzieś bo można w rok spokojnie nabić dwa razy więcej.
Więc jak najbardziej te medale powinny być wliczane, przecież je gromadzimy, zbieramy, zdobywamy a nie da sie pkt tylko dlatego żeby nowy gracz mógł mnie doskoczy w rok a nie w dajmy na to w półtora.

Może znieśmy cały ranking? Będziem równi...
 

DeletedUser12464

Guest
Zawsze mnie śmieszy że nie daje sie szansy na prowadzenie ze względu na staż gry, aktualnie to czy grasz 4 lata ma się głęboko gdzieś bo można w rok spokojnie nabić dwa razy więcej.

To nabijaj owe dwa razy więcej bo przecież masz możliwość jak wszyscy grający i ktoś zaczynający kilka lat po tobie nie będzie miał szansy cię dogonić. Problem rozwiązany, nie ma za co dziękować, polecam się na przyszłość.
 

DeletedUser3372

Guest
ja rozumiem Natalie też gram od bardzo dawna fakt niektórzy patrzą na ranking ja nie nalezę do takich osób bawi mnie sama gra i myślę jakby więcej tak osób podchodziło to by się przyjemniej grało
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
To nabijaj owe dwa razy więcej bo przecież masz możliwość jak wszyscy grający i ktoś zaczynający kilka lat po tobie nie będzie miał szansy cię dogonić. Problem rozwiązany, nie ma za co dziękować, polecam się na przyszłość.
Ty chyba nie rozumiesz nie chodzi ze przeganiaja chodzi ze zabierają punkty wyłącznie Starym graczą powołując się na wyrównanie szans. Jakie to wyrównanie jak to ma być ranking? Ktoś na być pierwszy, ten grający aktywnie. Ale jeżeli grający aktywnie od 4 lat nie równa się grającej na plaży grupie która puka od roku. Zabrano z rankingu monety i młotki teraz medale. Te surowce od lat zalegają i były prośby o zrobienie czegoś. To mamy coś co jak dlamnie kolejny raz wali nas starych po plecach chyba w celu skończenia tej farsy.
 

Auksacer

Wicehrabia
Niby ma być wyrównany ranking, a różnice w punktach, które dają budynki z poszczególnych epok są bardzo duże. Jak komuś kto jest w epoce Przyszłości zabraknie towarów z niższej epoki i zdecyduje się na ich produkcje, to dozna małego szoku spadając o 10 miejsc w dół. Nie potrafię tego zrozumień do dnia dzisiejszego. Przecież ta gra tworzona jest z myślą o tym, żeby towary z niższych epok były dalej w cenie, dalej liczyły się na rynku, wręcz na chwilę obecną te towary z niższych epok są dużo bardziej cenne niż towary z epoki Przyszłości, bo ich każdy już ma pełno i nikt ich nie chce. W GvG też nie mają wartości jak tylu ludzi rozbudowuję Arkę i w skarbcu gildii towarów Przyszłości jest od groma. To właśnie towarów z niższych epok brakuje. Tylko jak je produkować, skoro Gracz na tej inwestycji poleci w rankingu w dół? Dla mnie to absurd sprzeczny z mechaniką gry i jeszcze nikt nie zdołał mnie przekonać, że ma to jakiś sens.

Jedyne co usłyszałem za argument to "że Ci z wyższych epok muszą być wyżej w rankingu". Tylko, że teraz będąc w epoce Przyszłości i stawiając budynki z niższej epoki wcale nie jest się wyżej w rankingu i wcale nie jest istotny fakt, że ja już jestem w Przyszłości. Liczy się to co mam w mieście, a więc to jakie mam potrzeby. Proponowałem już następujące rozwiązanie: po postawieniu budynku z wyższej epoki do rankingu wliczane są JEDNORAZOWO punkty za ten budynek, co oznaczałoby, że po jego zburzeniu nie dostajemy już punktów ujemnych, a po jego ponownym zbudowaniu nie dostajemy za niego po raz kolejny punktów. Pomysł nie jest dopracowany w szczegółach, ale chodzi o szkielet idei. Wtedy Gracze z wyższych epok faktycznie dostaliby za rozwój więcej punktów w rankingu, a jeśli chcieliby zacząć produkcję towarów niższych epok, to nie straciliby na tym w rankingu. Wtedy liczyłby się faktyczny rozwój i aktywność Gracza, a nie to czego Gracz w danej chwili potrzebuje.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Tak a propo ostatnio sprzedawałam współczesną w cenie najnowszej epoki, nawet się kupujący nie targowali bo i tak mało zawołałam.

Aktualnie są epoki które leżą z towarami, widać to na rynku i słychać to na czacie. Ja chcac po produkować coś z tych epok musze nastawiać pierw produkcji przemysłowej lub innej. Taka zabawa dała mi aktualnie 50 oczek w dół ^^
Co z tego że naprodukowałam z 10 tys przemysłowej, zmieliłam ją na kilka tysiecy współczesnej... Ważne że przyszłość skasowałam...
Takie naliczanie punktów na stałe również było by miłe, bo nagradzało by za produkcje, o czym pisałam już wcześniej że aktualnie za produkcje czegokolwiek dostaje się kopa ale nie w ranking a w pupe, produkcja miliarda monet bo mogę, miliarda młotków bo chcę, miliarda medali bo nazbierałam, nie daje nic, do tego produkcja tryliarda surowca i mamy dalej wielkie G.
 

DeletedUser12464

Guest
Ty chyba nie rozumiesz nie chodzi ze przeganiaja chodzi ze zabierają punkty wyłącznie Starym graczą powołując się na wyrównanie szans. Jakie to wyrównanie jak to ma być ranking?

Ranking ma dawać szansę nowym graczom zaistnieć w nim i to w okolicy pierwszego tysiąca oraz wyżej. Przekaz był jasny i klarowny - osoby bawiące się w simcity nie są mile widziane i premiowani są wojacy. Posiadanie osady i tłuczenie złota i narzędzi nie jest zdaniem autorów projektu aktywnością zaś wszelkie pomruki niezadowolenia nic tu nie zmienią.

Ktoś na być pierwszy, ten grający aktywnie.

No to przecież napisałem już wyżej poradę: graj aktywnie jak oczekują tego autorzy i będziesz się pięła w ranking. Marnuj godziny na denne GvG, klep dzień w dzień na full auto sąsiadów i gwarantuję ci że nie będziesz spadać, a zaczniesz się piąć. Bo to jest aktywność zdaniem zespołu stojącego za FoE. Logowanie żeby zebrać urobek i nastawić zadania pod kolejny już nie.

Ale jeżeli grający aktywnie od 4 lat nie równa się grającej na plaży grupie która puka od roku. Zabrano z rankingu monety i młotki teraz medale. Te surowce od lat zalegają i były prośby o zrobienie czegoś. To mamy coś co jak dlamnie kolejny raz wali nas starych po plecach chyba w celu skończenia tej farsy.

Znów definicja co kto rozumie jako "aktywna gra". Niestety, posiadanie ekonomii nie wystarcza i trzeba powojować. A jak się komuś to nie podoba? Płakać po nas nie będą ;)

(...) Pomysł nie jest dopracowany w szczegółach, ale chodzi o szkielet idei. (...)

+1 ode mnie, teraz tylko przekonaj Team że warto taką ideę pchnąć wyżej ;)
 

DeletedUser7795

Guest
Jak dla mnie głupotą jest nie dawanie punktów za zebrane zaopatrzenie i monety oraz za WYPRODUKOWANE towary.
Gracze eko też powinni mieć jakieś korzyści a nie tylko wojacy.
 
Do góry