Zmiany w punktacji budynków (0.30) - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser2990

Guest
Dzięki za informacje. Dzięki temu wstrzymam się z reorganizacją miasta :)
 

DeletedUser4922

Guest
jak ktoś chce wymieniać dwuspadowe na wiktoriańskie to im szybciej tym lepiej ;p
 

skaner210

Rycerz
czyli jak ja dzisiaj zacząłem reorganizacje wioski to te budynki które mam nie zostaną przeliczone do rankingu wobec nowego systemu??
 

DeletedUser4340

Guest
bryfft-znalezli blad?
gdzie? w tym ze za mało kasy za diamenty im wpada?
krisG4-ty pewnie mozesz sobie pozwolic na reorganizacje inni nie gdyz niekazdemu usmiecha sie placic jeszcze wiecej za budowanie domków itp.
wychodzi na to ich FOE wprowadziło segregacje graczy i to na dobre-na tych budujacych sprzed 0.30 i na tych po wprowadzeniu 0.30
bryfft-zamiast pisać o błedach odrazu napisz prawde ze chodzi o kase za diamenty a nie wciskacie ludziom ciemnoty w nadzieji ze dadza sie oszukac
 

DeletedUser5

Guest
bryfft-znalezli blad?
gdzie? w tym ze za mało kasy za diamenty im wpada?
krisG4-ty pewnie mozesz sobie pozwolic na reorganizacje inni nie gdyz niekazdemu usmiecha sie placic jeszcze wiecej za budowanie domków itp.
wychodzi na to ich FOE wprowadziło segregacje graczy i to na dobre-na tych budujacych sprzed 0.30 i na tych po wprowadzeniu 0.30
bryfft-zamiast pisać o błedach odrazu napisz prawde ze chodzi o kase za diamenty a nie wciskacie ludziom ciemnoty w nadzieji ze dadza sie oszukac
Proszę wyjaśnić nam wszystkim, jaki związek pomiędzy przeliczeniem punktów a Diamentami widzisz? Jakoś Twojej wypowiedzi nie rozumiem. Tylko 3 budynki mieszkalne będą droższe do wybudowania.

Z tym przeliczeniem punktów głównie chodzi o ich zbalansowanie, co zresztą już nie raz było robione, ale bez większego rozgłosu, bo nie były to zmiany aż tak istotne jak tym razem.

Jak napisał Bryfft: jeśli ktoś planuje wkrótce całkowitą przebudowę miasta, np ze słabszych budynków na lepsze, musi się liczyć z faktem, że straci jakąś ilość punktów. Dlatego ogłoszenie jest wcześniej, żeby można było sobie to wszystko zaplanować. Moim zdaniem nie ma różnicy czy przebudujemy wcześniej czy później, ponieważ w przyszłości i tak stracimy te punkty. Już wyjaśniam dlaczego:
- przebudowa teraz: kasujemy budynki i budujemy lepsze - punkty są liczone po staremu ale w przyszłości (nowa epoka) kasując te budynki i tak stracimy punkty wg nowego przelicznika
- przebudowa po aktualizacji: mamy stare budynki wg aktualnego przelicznika, podczas ich kasacji stracimy punkty wg nowego przelicznika
w skrócie: wychodzi na to samo.
Jedynie jeśli komuś będzie się chciało, może przebudowę tak rozłożyć, żeby spadek punktów nie był bardzo drastyczny. Wystarczy wytypować budynki które mają większą i mniejszą różnicę punktów i odpowiednio przebudować miasto trochę teraz, trochę po aktualizacji - czy to coś da to nie wiem, nie sprawdzałem, każdy musi policzyć wg własnego uznania.

Jeszcze jedno: nie wiemy kiedy aktualizacja będzie wprowadzona i do tego czasu jeszcze wszystko może się zdarzyć...
 

DeletedUser775

Guest
ir pall-popieram

Dla twórców gry punktacja budynków pewnie nie ma znaczenia, ale pewnie mniejszość (wpłacający kasę za diamenty) "wyszła na ulicę" i grozi, że odejdzie, bo większość (nic nie wpłacający) mają za tanie domki i mogą ich dogonić w punktacji. Od kiedy mniejszość ma rację, ale dobra, tutaj prawo nie sięga co pozwala na zmianę zasad ( i inne przekręty).
Porównam to do kupienia drogiego obrazu, a malarz ma prawo wejść do mojego domu i domalować jakiś szczegół. bo mu się obraz nie podoba.
 

DeletedUser4340

Guest
Proszę wyjaśnić nam wszystkim, jaki związek pomiędzy przeliczeniem punktów a Diamentami widzisz? Jakoś Twojej wypowiedzi nie rozumiem. Tylko 3 budynki mieszkalne będą droższe do wybudowania.

Z tym przeliczeniem punktów głównie chodzi o ich zbalansowanie, co zresztą już nie raz było robione, ale bez większego rozgłosu, bo nie były to zmiany aż tak istotne jak tym razem.

Jak napisał Bryfft: jeśli ktoś planuje wkrótce całkowitą przebudowę miasta, np ze słabszych budynków na lepsze, musi się liczyć z faktem, że straci jakąś ilość punktów. Dlatego ogłoszenie jest wcześniej, żeby można było sobie to wszystko zaplanować. Moim zdaniem nie ma różnicy czy przebudujemy wcześniej czy później, ponieważ w przyszłości i tak stracimy te punkty. Już wyjaśniam dlaczego:
- przebudowa teraz: kasujemy budynki i budujemy lepsze - punkty są liczone po staremu ale w przyszłości (nowa epoka) kasując te budynki i tak stracimy punkty wg nowego przelicznika
- przebudowa po aktualizacji: mamy stare budynki wg aktualnego przelicznika, podczas ich kasacji stracimy punkty wg nowego przelicznika
w skrócie: wychodzi na to samo.
Jedynie jeśli komuś będzie się chciało, może przebudowę tak rozłożyć, żeby spadek punktów nie był bardzo drastyczny. Wystarczy wytypować budynki które mają większą i mniejszą różnicę punktów i odpowiednio przebudować miasto trochę teraz, trochę po aktualizacji - czy to coś da to nie wiem, nie sprawdzałem, każdy musi policzyć wg własnego uznania.

Jeszcze jedno: nie wiemy kiedy aktualizacja będzie wprowadzona i do tego czasu jeszcze wszystko może się zdarzyć...

bez obrazy :
albo jesteś slepy albo za takiego chcesz uchodzić
co z tego ze dajecie na WABIA wieksza ilosc pkt jak sam napisałeś ze po wprowadzeniu 0.30 kazdy kto ma starsze budynki straci wieksza ilosc pkt przy przebudowie miasta
co za tym idzie "chcesz miec wiecej pkt? poczekaj na 0.30 i wtedy buduj za DIAMENTY -bedziesz miał zysk(?) i my bedziemy mieli zysk(kasa za diamenty) "
rozmumiesz juz?
przedszkolak by juz to zrozumiał
 

DeletedUser5

Guest
bez obrazy :
albo jesteś slepy albo za takiego chcesz uchodzić
co z tego ze dajecie na WABIA wieksza ilosc pkt jak sam napisałeś ze po wprowadzeniu 0.30 kazdy kto ma starsze budynki straci wieksza ilosc pkt przy przebudowie miasta
co za tym idzie "chcesz miec wiecej pkt? poczekaj na 0.30 i wtedy buduj za DIAMENTY -bedziesz miał zysk(?) i my bedziemy mieli zysk(kasa za diamenty) "
rozmumiesz juz?
przedszkolak by juz to zrozumiał
Proszę wskazać, gdzie jest w poście Bryffta wspomniane cokolwiek o Diamentach.
Nie napisałem: "większą ilość" ale "jakąś ilość"
 

DeletedUser4340

Guest
Proszę wskazać, gdzie jest w poście Bryffta wspomniane cokolwiek o Diamentach.
Nie napisałem: "większą ilość" ale "jakąś ilość"


marrszoo- powiedz mi czy tworcy gry powiedza WPROST "dawajcie kase jesli chcecie miec fory w grze"
prosze cie
 

DeletedUser5137

Guest
diamenty nie maja tu nic do rzeczy

wiadomo ze kazdy lamer bedzie sobie w ten sposob tlumaczyl swoje niepowodzenia ale nie warto na takie zale nawet reagowac


jedyne co mnie martwi to to ze na zmianach bedzie mozna stracic lub zyskac mase pkt rankingowych jesli dobrze to wszystko zrozumialem

dobrze ze informacja jest duzo wczesniej podana i bedzie mozna sie przygotowac do zmian i nazbierac surowce do przebudowy

mam nadzieje ze konkretny termin bedzie podany niebawem z w miare przyblizonym czasem wprowadzenia patcha
 

DeletedUser5506

Guest
Czyli usuwajac farme po reorganizacji odejmnie mi 500 punktow, zamiast odjac ta wartosc jaka odjelo by wczesniej czyli 250??


Przykladowo, mam 0 punktow buduje farme i mam 250 puntkow. Wchodzi nowy system naliczania punktow ja kasuje farme i mam -250 puntkow? o.O
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5506

Guest
bez sensu... -.-

powinno byc przeliczenie na nowa wartosc, bo wychodzi na to ze trzeba bedzie wszystko pousuwac przed wprowadzeniem tych zmian
 

DeletedUser2657

Guest
Więc aby uniknąć takiej sytuacji usuwasz farmę czy cokolwiek innego przed aktualizacją, tak samo inne budynki - po to informacja jest nam przekazana wcześniej, aby się na to przygotować i obrać jakąś strategię. Wiadomo, że będą tacy, którzy nie zdążą tego zrobić - nie odkryją technologii, przegapią itp. Wszystkich nie zadowolisz, tak jak z godz. zakończenia turniejów - zawsze znajdzie się ktoś, komu czas końca PVP nie pasuje.
Męczą mnie takie zrzędy...
 

DeletedUser

Guest
ok, jak już będą te zmiany na 100% to trudno.
Będzie podana dokłada godzina? Żeby 10 minut przed wprowadzeniem usunąć wszystkie budynki?
 

DeletedUser2657

Guest
Dla mnie w niczym te zmiany punktacji nie przeszkadzają - mówię to z perspektywy rozwiniętego gracza / miasta. Ktoś wchodzący dopiero do epoki przemysłowej (już po tej aktualizacji) fakt - wyda na ten domek wiktoriański czy pracowniczy więcej młotków, ale dostanie więcej pkt-ów. No tak: potem nowa epoka, usuwasz te domki, odejmuje nową wartość, tj. większą, a większa ilość młotków nie zostanie przecież zwrócona. Można zrozumieć takie "podejście".
Mam na to receptę: cieszyć się, gra będzie trudniejsza - dłużej zbierasz młotki, więcej ich potrzeba, wyzwanie, no mi osobiście bez żadnych wyzwań ta gra by zanudziła, wię może warto zmienić troszkę podejście?
 

DeletedUser2990

Guest
Tak sobie poprzeliczałem i doszedłem do wniosku, ze przy całej reorganizacji miasta jakbym to robił po aktualizacji 0.30 tracę i pkt (ok 2000- jeden dzień lub dwa w wieży PVP i mam je spowrotem) i surowce (zaopatrzenie i monety). Natomiast przed 0.30 na dobrą sprawę nie doliczą mi ok 1000 pkt ale oszczędzam na kosztach budowy a zyskuję i przy reorganizacji później bo sprzedam z zyskiem. A później już wszystko swoim torem sie potoczy. Jak chcecie mogę wam rozpisać to na przykładzie mojego miasta :)

Ja mam tylko jedną uwagę. Skoro Bryff sam powiedziałeś:
Powodem jest wada wykryta w starym sposobie ustalania punktacji, która powodowała, że większe budynki były za mało opłacalne w porównaniu z mniejszymi.
chciałbym się zapytać kiedy zostanie dostosowany przychód generowany przez RATUSZ. Ta wada istnieje od samego początku. Gracz w epoce kamienia i w przemysłowej dostają po 500 monet. Gdzie tutaj jest równowaga pomiedzy epoką a korzyściami? Jak już zaczynacie robić poprawki to może róbcie to z głową, a nie jedną rzecz zmieniacie (punktacja budynków, bo nie odzwierciedlaja one epoki) nie pomijajcie przy tym ratusza. Nie macie pomysłu jak to zrobić? Odszukałem swoją propozycję
możecie ją zmodyfikować i zamiast PR/lvl dać epokę/lvl.

PS. Do aktualizacji 0.30 jest przynajmniej miesiąc, przez ten czas można przebudować miasto 3x :) (przynajmniej ja i nie używając do tego diamentów!)
 

DeletedUser5137

Guest
jesli wprowadza zmiane w takim ksztalcie jak teraz to bez problemu moge zdobyc dodatkowe 100.000 pkt rankingowych kasujac budynki w odpowiednim czasie (mowa o east nagach gdzie top 10 graczy ma teraz 70.000-110.000 pkt)

tak jak pisalem dobrze ze jestesmy o zmianach poinformowani wczesniej ale i tak mi sie to nie podoba
 

DeletedUser2990

Guest
jesli wprowadza zmiane w takim ksztalcie jak teraz to bez problemu moge zdobyc dodatkowe 100.000 pkt rankingowych kasujac budynki w odpowiednim czasie (mowa o east nagach gdzie top 10 graczy ma teraz 70.000-110.000 pkt)

Proszę Cię, herezję siej gdzie indziej.

Chętnie porównałbym to z moimi rachunkami, więc byłoby miło gdybyś to wrzucił :)

Otóż wygląda to następująco. Mój docelowy punkt to 40 domów wiktoriańskich i 40 rusznikarzy. I tak:

- koszt budowy 40. domów przed wprowadzeniem 0.30 to 688 000 monet i 1 756 000 zaopatrzenia co przynosi nam 11 520 pkt w rankingu.
- koszt budowy 40. rusznikarzy pomijam bo on się nie zmienia, natomiast generują oni 10 040 pkt w rankingu.

-koszt budowy 40. domów po wprowadzeniu 0.30 to 688 000 monet i 2 632 000 zaopatrzenia co przynosi nam 14 120 pkt w rankingu. Różnica w pkt wynosi zaledwie 2600 pkt, co dla grającego aktywnie gracza można zdowyć w jeden dzień w walkach PVP (mówię tu na własnym przykładzie).
- 40. rusznkiarzy da nam 12 280 pkt. w rankingu. Różnica w pkt wynosi zaledwie 2240 pkt.

Czyli jakby nie patrzyć, lepiej jest wybudować wszystkie budynki mieszkalne przed wprowadzeniem wersji 0.30 i stracić w rankingu te 2600 pkt, niż tracić surowce. Natomiast przy wejściu nowej epoki i nowych budynków zyskujecie na sprzedarzy budynków bo dostajecie zwrot kosztów już po nowym przelicznku.

UWAGA. Przy sprzedarzy tych domków (40x dom wiktoriański) stracicie 5200 pkt w rankingu, ale odzyskacie je szybko budując budynki już z nowej epoki :)

Więc budujcie domy mieszkalene już teraz :)

Co się tyczy diamenciarzy - dajcie im spokój. Kto płaci ten ma i nic na to nie poradzicie. Kto bogatemu zabroni? :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4340

Guest
marrszoo
kolega wyzej wyjasnił moje watpliwosci co do wersji 0.30
nic dodac-nic ując
wiec zapewne wyraze opinie sporej czesci graczy i dostane bana ale co mi tam :
wypchajcie sie z 0.30[
 

DeletedUser2990

Guest
marrszoo
kolega wyzej wyjasnił moje watpliwosci co do wersji 0.30
nic dodac-nic ując
wiec zapewne wyraze opinie sporej czesci graczy i dostane bana ale co mi tam :
wypchajcie sie z 0.30[

po wprowadzeniu 0.30 nie będzie tak źle. Poprostu będziesz potrzebował tydzień wiecej aby wybudować tą samą ilość budynków. Ważniejsze jest to aby zrobili wreście coś z RATUSZEM, bo to jest największa porażka wśród budynków. Im wyższa epoka tym mniej korzyści z niej :(
 

DeletedUser2657

Guest
Otóż wygląda to następująco. Mój docelowy punkt to 40 domów wiktoriańskich i 40 rusznikarzy. I tak:

- koszt budowy 40. domów przed wprowadzeniem 0.30 to 688 000 monet i 1 756 000 zaopatrzenia co przynosi nam 11 520 pkt w rankingu.
- koszt budowy 40. rusznikarzy pomijam bo on się nie zmienia, natomiast generują oni 10 040 pkt w rankingu.

-koszt budowy 40. domów po wprowadzeniu 0.30 to 1 756 000 monet i 2 632 000 zaopatrzenia co przynosi nam 14 120 pkt w rankingu. Różnica w pkt wynosi zaledwie 2600 pkt, co dla grającego aktywnie gracza można zdowyć w jeden dzień w walkach PVP (mówię tu na własnym przykładzie).
- 40. rusznkiarzy da nam 12 280 pkt. w rankingu. Różnica w pkt wynosi zaledwie 2240 pkt.

Czyli jakby nie patrzyć, lepiej jest wybudować wszystkie budynki mieszkalne przed wprowadzeniem wersji 0.30 i stracić w rankingu te 2600 pkt, niż tracić surowce. Natomiast przy wejściu nowej epoki i nowych budynków zyskujecie na sprzedarzy budynków bo dostajecie zwrot kosztów już po nowym przelicznku.

UWAGA. Przy sprzedarzy tych domków (40x dom wiktoriański) stracicie 5200 pkt w rankingu, ale odzyskacie je szybko budując budynki już z nowej epoki :)

Więc budujcie domy mieszkalene już teraz :)

Założyłem sobie już wcześniej, że domy zbuduję na dniach - utwierdziłeś mnie tylko w tym przekonaniu :) Lepiej stracić parę pkt-ów niż niemal 2x więcej zasobów.

Co się tyczy diamenciarzy - dajcie im spokój. Kto płaci ten ma i nic na to nie poradzicie. Kto bogatemu zabroni? :D


Dokładnie.

Ważniejsze jest to aby zrobili wreście coś z RATUSZEM, bo to jest największa porażka wśród budynków. Im wyższa epoka tym mniej korzyści z niej :(


Kiedyś był pomysł odnośnie tego "problemu", ale nie pamiętam czemu nie wszedł.
 

DeletedUser5137

Guest
nie bierzecie pod uwage dekoracji a to na nich mozna zdobyc najwiecej pkt po zmianach
 
Status
Zamknięty.
Do góry