Zmiany w punktacji budynków (0.30) - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser2990

Guest
nie bierzecie pod uwage dekoracji a to na nich mozna zdobyc najwiecej pkt po zmianach

Ok. Nastawiasz tych dekoracji 100 - 150, a później co? Tynk ze ściany będziesz skrobał aby odblokować technologie, bo na nowe budynki nie będzie miejsca :) Teoretyzować zawsze można, ale tylko na krótką metę. "co by było gdyby....?" Mówimy tutaj o graniu aktywnym, o optymalizacji wykorzystania każdego pola na mapie w stosunku do możliwości budynku, o budynkach militarnych, perłach. Jak wszystko to zestawisz ze sobą to ile tych ozdób postawisz? 10?
 

DeletedUser5137

Guest
skasuje domki bednarki drogi budynki kulturowe i postawie 1000 dekoracji a nie 10

po patchu sprzedam i zarobie 30.000pkt rankingowych

postawie budynki ktore beda dawac wiecej pkt po zmianie i znowu zyskuje
 

DeletedUser2990

Guest
skasuje domki bednarki drogi budynki kulturowe i postawie 1000 dekoracji a nie 10
po patchu sprzedam i zarobie 30.000pkt rankingowych
postawie budynki ktore beda dawac wiecej pkt po zmianie i znowu zyskuje

Można i tak :) Zobaczmy jaki koszt będzie tego zabiegu:

Dla przykładu weźmiemy sobie ROŚLINA DONICZKOWA, bo jest stosunkowo tania a po zmianie będzie dawała o 60 pkt mniej, więc idąc twoim torem myślenia nie stracisz tych 60 pkt tylko zyskasz. Koszt postawienia 1 roślinki to 7190 monet i 6930 zaopatrzenia

1000 x 7190 = 7 190 000 monet
1000 x 6930 = 6 930 000 zaopatrzenia

Tyle kosztuje postawienie. Ale oczywiście nie pomijajmy faktu, że część surowców przy sprzedaży odzyskujesz. Dokładnie 1800 monet i 1730 zaopatrzenia za jedną doniczkę.

1000 x 1800 = 1 800 000 monet
1000 x 1730 = 1 730 000 zaopatrzenia

Bilans wychodzi następujący: 5 390 000 monet i 5 200 000 zaopatrzenia - tyle kosztuje cię sam zabieg zdobycia tych 60 000 pkt w rankingu. ALE. Masz gołe miasto.

Więc budujemy: 30 domów Posiadłości (3900 monet i 14500 zaopatrzenia) oraz 15 Browarów (56000 monet i 9500 zaopatrzenia). Koszt w porównaniu do ozdób znikomy, bo i ilość mniejsza :) Do tego dochodzą budynki militarne i produkcyjne do surowców z danej epoki.

Najlepszy gracz na East-Nagach jest w jesieni średniowiecza. A w tej epoce zdobycie takiej ilości surowców w krótkim czasie graniczy z cudem. Nie wspomne aby w tej epoce gracz dysponował 1000 wolnych pól. Nie zapominajmy o tym, że później musisz jeszcze odbudować miasto. Na takie zabiegi mogą sobie pozwolić gracze z przemysłowej, ale wątpię czy było by to aż tak opłacalne :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5137

Guest
najlepsi gracze sa w jesieni a nie wczesnym sredniowieczu i wnet beda przechodzic do kolonialnej

dla roslin doniczkowych sa tansze alternatywy jesli ktos nie ma surowcow

fakt jest taki ze same zmiany moga powywracac ranking do gory nogami na nowych swiatach i admini powinni sie zastanowic nad patchem przynajmniej jesli chodzi o dekoracje
 

DeletedUser2990

Guest
najlepsi gracze sa w jesieni a nie wczesnym sredniowieczu i wnet beda przechodzic do kolonialnej

dla roslin doniczkowych sa tansze alternatywy jesli ktos nie ma surowcow

fakt jest taki ze same zmiany moga powywracac ranking do gory nogami na nowych swiatach i admini powinni sie zastanowic nad patchem przynajmniej jesli chodzi o dekoracje

No tak w jesieni, sorry za to przepraszam. Co do możliwości nadużyć to inna para obuwia.
 

DeletedUser2657

Guest
.............

Może zajrzyj na 1. stronę tego tematu...? ;/
 

DeletedUser3

Guest
incarnation napisał:
Będzie podana dokłada godzina?
Wraz z update do 0.30. Będzie to zapewne jak zawsze około 11:00.

ir pall napisał:
wiec zapewne wyraze opinie sporej czesci graczy i dostane bana ale co mi tam :
wypchajcie sie z 0.30
Za brak umiejętności czytania ze zrozumieniem (nie mówię już o ciągłym prezentowaniu teorii spiskowych) nie banujemy ;).

krisG4 napisał:
Ważniejsze jest to aby zrobili wreście coś z RATUSZEM, bo to jest największa porażka wśród budynków. Im wyższa epoka tym mniej korzyści z niej
jimix napisał:
Kiedyś był pomysł odnośnie tego "problemu", ale nie pamiętam czemu nie wszedł.
Jest to gdzieś w planach, ale po pierwsze nie stanowi to żadnego problemu w grze (nie jest bugiem, tylko zupełnie opcjonalnym, choć logicznym, rozwinięciem obecnego stanu) a po drugie jest tak naprawdę bardzo mało istotne (kiedyś się to zmieni, ale kiedy - nie wiadomo).
 

DeletedUser4340

Guest
bryfft
gdybym napisał co FAKTYCZNIE mysle o niektórych twoich odpowiedziach na pytania napewno wykasowałbys mój posta o dal mi warna (nie pierwszego) na dziendobry
co do tematu :
dziwne by niedoszukiwac sie teorii spiskowych jak to określiłeś skoro właściciele FOE robią co chcą nie baczac na to czego chca gracze-sporadycznie wprowadzają coś co dziala(naprawde działa) i maja w d to czego potrzebuja gracze
pamiętasz jeden z pomysłów użytkownika MBgame ?
jak znam zycie olałes sprawe i nieprzedstawiłeś tego pomysłu gdyz ci NIEPASOWAŁ
 

DeletedUser

Guest
To może ja jako top3 na E-N wypowiem swoje zdanie: w 99,9% zgadzam się z krisG4.
Co z tego, że wywalając budynki do przebudowy stracę te pare punktów? Jakie to ma znaczenie. To by nie zmieniło mojej pozycji w rankingu. Sąsiedzi (w rankingu, czyli #2 i #4) maja tak samo.
Porównaj te 2-3k pkt rankingowych powiedzmy z zyskami z 1 domku: porównujemy dwuspada z (1350 na 24h) z wiktoriańskim (2420 na 24h).
* Dwuspad daje dziennie: 1350 * (1 + 0,2 [zachwyt] + 2,5 [bazylika]) * 2 [motywacja] = 9990 (=33 pkt).
* Woktoriański daje dziennie: 2420 * (1 + 0,2 [zachwyt] + 2,5 [bazylika]) * 2 [motywacja] = 17 908 (=59 pkt).

26 pkt dziennie różnicy. Oczywiste, że warto poczekać i kombinować, wypłacic sie z grubej kasy (mam na myśli złoto i młotki) itd po to, żeby "zyskać" punkty, które dzieki przebudowie zyskam w ..... 1.28 dnia (zakładając 90 domków). LOL.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4340

Guest
To może ja jako top3 na E-N wypowiem swoje zdanie: w 99,9% zgadzam się z krisG4.
Co z tego, że wywalając budynki do przebudowy stracę te pare punktów? Jakie to ma znaczenie. To by nie zmieniło mojej pozycji w rankingu. Sąsiedzi (w rankingu, czyli #2 i #4) maja tak samo.
Porównaj te 2-3k pkt rankingowych powiedzmy z zyskami z 1 domku: porównujemy dwuspada z (1350 na 24h) z wiktoriańskim (2420 na 24h).
* Dwuspad daje dziennie: 1350 * (1 + 0,2 [zachwyt] + 2,5 [bazylika]) * 2 [motywacja] = 9990 (=33 pkt).
* Woktoriański daje dziennie: 2420 * (1 + 0,2 [zachwyt] + 2,5 [bazylika]) * 2 [motywacja] = 17 908 (=59 pkt).

26 pkt dziennie różnicy. Oczywiste, że warto poczekać i kombinować, wypłacic sie z grubej kasy (mam na myśli złoto i młotki) itd po to, żeby "zyskać" punkty, które dzieki przebudowie zyskam w ..... 1.28 dnia (zakładając 90 domków). LOL.
miło iz kolejne osoby wyrazaja to o czym wiekszosc mysli czyli- 0.30 to tylko sciema o jakims bledzie
 

DeletedUser

Guest
Ja nie uważam, że to
ir pall napisał:
0.30 to tylko sciema o jakims bledzie
I większość tak nie myśli. Wg mnie to zwykła poprawka. Nie rozumiem, czemu tak Cię ona boli....
 

DeletedUser

Guest
datar i kris wezcie jeszcze pod uwage ze aby nadrobic ilosc mlotków co poniektórzy mogą nastawiac ich produkcje na krótszą zbiorą zatem wiecej a nie nalezy zapominac ze za zebrane mlotki i monety tez dostajemy punkty rankingowe...;-P
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4445

Guest
A mnie najbardziej martwi nie zmiana punktowa bo nie stanowi problemu lecz większy koszt stawiania domków z epoki przemysłowej. Gracze z przodu rankingu już je postawili i teraz ja, chcąc je stawiać będę musiała wydać więcej zasobów niż oni!!!! czyli postawię je później - czyli stracę choćby nie wiem co! Punkty rankingowe za budynki postawione w mieście jak ma się ponad 200.000 (a niektórzy mają ponad 600.000) punktów to drobny ułamek. I po raz kolejny Ci, którzy szybko idą do przodu korzystają i kolejna zmiana jeszcze bardziej zwiększy różnicę między pierwszą setką graczy a resztą! Państwa nieprzemyślane zmiany nie pozwalają ich dogonić i psują zabawę z gry. Kilka miesięcy pracy na nową epokę i po kilku dniach już trzeba coś zmieniać? To samo było z perłami, nauczyliście się Państwo zmian w grze "do tyłu", które bardzo zrażają grających i są głęboko nieuczciwe. Punkty rankingowe za domki to pikuś, jak ktoś będzie miał miesiąc dłużej lepsze domki niż ja (bo będę musiała za nie płacić więcej) to żadne zmiana 50 punktów za domek nie pozwoli mi go dogonić. Proszę na przyszłość nową epokę czy inną ważną zmianę wprowadzać nawet miesiąc później ale wcześniej, łaskawie, dobrze ją przetestować a nie tylko zmiany, poprawki i to zabierające wstecz.
 

DeletedUser3876

Guest
Niestety są tu ziarna prawdy. Z perłami też tak było. Zazdrościłem kolegom z gildii z topki że ich zamek z deal daje im tak dużo medali, więc kiedy uzbierałem drogą handlu surowce zainwestowałem diamenty na plany mogłem się pocieszyć pełną dobę szczęścia i weszły zmiany:/ Teraz robi się podobnie... Skoro zmiana punktacji jest taka ważna dlaczego nie da się zaktualizować tego tak, aby automatycznie każdego domki zmieniły swoją wartość, bez ponownego stawiania?
 

DeletedUser

Guest
a kiedy to 0.30?

- - - Zaktualizowano - - -

Niestety są tu ziarna prawdy. Z perłami też tak było. Zazdrościłem kolegom z gildii z topki że ich zamek z deal daje im tak dużo medali, więc kiedy uzbierałem drogą handlu surowce zainwestowałem diamenty na plany mogłem się pocieszyć pełną dobę szczęścia i weszły zmiany:/ Teraz robi się podobnie... Skoro zmiana punktacji jest taka ważna dlaczego nie da się zaktualizować tego tak, aby automatycznie każdego domki zmieniły swoją wartość, bez ponownego stawiania?

na pewno sie da ,nie moze sie nie dac od tego jest data base
 

DeletedUser

Guest
analizuje te zmiany..
jak narazie Obelisk - daje 57 zachwytu i 30 pkt, w tabeli jest wymieniony na poczatku - to chyba chodzi o menhir
nie ma pomnika w dekoracjach
nie ma doniczki w dekoracjach
Flower tub?? co to jest?
nie ma dekoracji staw.
nie ma dekoracji cyprys.
nie ma dekoracji Gargulec.
nie ma dekoracji Grupa drzew.
nie ma dekoracji Ruiny wiezy.
nie ma dekoracji Wodotrysk.
nie ma dekoracji Gilotyna.
nie ma dekoracji Wieza zegarowa.
nie ma dekoracji Drzewo ozdobne.
nie ma dekoracji Fontanna Neptuna.
nie ma dekoracji karylion.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser625

Guest
Tak to nie jest źle, ale uważam, że ostro przegięte są ceny domków z epoki przemysłowej prawie dwukrotnie większe niż dotychczas, a punktów dwukrotnie więcej jakoś nie przydzielają.
 

DeletedUser8110

Guest
@Samantha - może skoro tych dekoracji nie ma na liście, to zmiany ich po prostu nie dotyczą ?
 

DeletedUser

Guest
Skoro gra w fazie beta, to czemu za diamenty ludzie muszą płacić, a nie odwrotnie, ludziom się płaci za beta testowanie? ;)
To tak pół żartem pół serio.

A poważnie to jedno pytanie tylko mam; kiedy ma wejść wersja 0.30? Jest jakaś data?
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
@Rihiter data nie jest znana co pisane już było w tym wątku.
Na razie jest to wczesne info aby każdy był poinformowany.
Jak będzie znana data (godzina to ok. 11) to będzie wszystko podane w ogłoszeniu :)
 

DeletedUser

Guest
Mam tylko nadzieję, że kilka dni naprzód ta data zostanie podana. :)
 

DeletedUser2509

Guest
Zastanawia mnie jedno dlaczego po prostu nie przeliczycie punktów na nowo tylko zmuszacie graczy do burzenia budynków przed patchem i stawiania ich na nowo po aktualizacji, gdzie tu jest sens ? Grałem już w wiele tego typu gier ale pierwszy raz spotykam się z tak idiotycznym pomysłem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry