[Inne] Zmiana systemu ligowego GPC

Czy jestes za wprowadzenie proponowanych przeze mnie zmian w systemie ligowym GPC?

  • TAK

    Głosy: 65 67,7%
  • NIE

    Głosy: 18 18,8%
  • TAK ale z pewnymi modyfikacjami

    Głosy: 18 18,8%

  • W sumie głosujących
    96

kasia2389

Arcyksiążę
Dobro i zło, co dla jednego jest dobre to dla drugiego niekoniecznie.
Gildia kosztem niebotycznego wysiłku przejmuje sektor, po czterech godzinach wpada @Agatonka59 z dziewczynami i po następnych 5 minutach to już były sektor gildii. Wielu z tego powodu nie wychodzi z linii plaży.

Co za chwile będzie z sektorem z kłódką?

1606857760894.png
1606859064589.png
 
Ostatnia edycja:

Ferdinand

Baron
Wreszcie po trzecie, zdecydowaną większość negocjacji można przejść w 3 trzech szansach jakie są, wiem bo tylko negocjuje.

Całkowita zgoda, ale główny problem negocjacji to to, że zajmują zbyt dużo czasu by były skuteczne w wyścigach, zwłaszcza o kluczowe prowincje. Są całkiem niezłe natomiast gdy masz czas na zajęcie czegoś i np. mało dostępnych obozów, w teorii mniej oporu z tego dostaniesz.

To ma działanie biblijne, ten co ma dużo dostanie jeszcze więcej a temu co ma mało nawet to co ma zostanie zabrane.

Myślę, że więcej mechanizmów w tej grze można opisać w taki biblijny sposób. Zresztą nie tylko w tej grze...
 

Blade1984

Książę
Dobro i zło, co dla jednego jest dobre to dla drugiego niekoniecznie.
Gildia kosztem niebotycznego wysiłku przejmuje sektor, po czterech godzinach wpada @Agatonka59 z dziewczynami i po następnych 5 minutach to już były sektor gildii. Wielu z tego powodu nie wychodzi z linii plaży.
zapracowali to ich stać, ambicje, silna gildia, dobrze rozwinięte Arki, dobrzy gracze.
 

chemik12

Wicehrabia
Co za chwile będzie z sektorem z kłódką?
To co trzeba by się stało...Zgrana gildia to w max 2 min przejmie, 5 min to chyba tylko spacerkiem. A tak poważnie. Wystarczy zerknąć jak ta filetowa bije - zamiast skupić się na 1 sektorze bite są wszystkie 3 wokoło. Druga kwestia - jeśli nawet gildia nie ma jakiejś dużej siły to powinna być zbiórka na konkretną godzinę. Z tego co widzę wszędzie kłódki z szarych pól spadły - dlaczego nie biją puki mają czas zanim u nich spadnie? A to o której dany sektor jest możliwy do przejęcia każdy może sprawdzić. Dobra komunikacja i nie ma siły by przejąć. Dlatego Ci bardziej zorganizowani będą iść do przodu.
 

kasia2389

Arcyksiążę
I właśnie o to chodzi, że ambitna, silna gildia, dobrze rozwinięte Arki, dobrzy gracze, nie ma z kim walczyć, bo sektorów na plaży nie można obstawić obozami.
A ci podli przeciwnicy siedzą na plaży.
A to o której dany sektor jest możliwy do przejęcia każdy może sprawdzić. Dobra komunikacja i nie ma siły by przejąć.
Przejąć sektor to nie problem, problemem jest to, że siwy po 4 godzinach mając te sektory obstawione obozami przejmie je z powrotem, a w obozy na plaży jak napisałem wyżej raczej się nie będzie zapuszczał, no chyba, że wieczorem, żeby wykorzystać resztki oporu.
Tak naprawdę to przecież nie chodzi o punkty tylko o możliwość robienia darmowych walk.
 
Ostatnia edycja:

Blade1984

Książę
siedzą na plaży bo są za słabi i nie pasują do danej ligii. między 21 a 22 wychodzisz plaży zajmujesz dwa-trzy sektory, masz je 4 godz zablokowane, czyli d ok2 w nocy, stawiasz na tych świeżo zablokowanych obozy, które za 2h już stoją, czyli koło 12 w nocy, licznik się oporu się zeruje i lecisz następne. ale do tego potrzeba synchronizacji graczy i dobrze zaopatrzonego skarbca. Nasza gildia narazie się męczy bez obozów, czasami coś postawimy ale póki czas walczymy tak.
 

Rafal.77

Rycerz
Ja może trochę inaczej napiszę.
Może i stworzenie nowej ligi ma jakiś sens i uzasadnienie, ale według mnie łatwiejsze i chyba lepsza byłaby zmiana punktacji np.:
1. Po każdych polach każdej gildii, która osiągnęła 1000 punktów odejmowanych byłoby 75 żeby zwiększyć rywalizacje w lidze diamentowej,
2. Albo zwiększyć liczbę punktów ujemnych za miejsca np. poniżej 3-ciego, tak żeby zajęcie 4 miejsca powodowało spadek do niższej ligi, wtedy również powinno to zwiększyć aktywność słabszych gildii, które chcą się małym nakładem sił utrzymać w lidze diamentowej.
 

kasia2389

Arcyksiążę
1. A tym co mają 999 już nie odejmujemy nic?
2. Taka propozycja już była.

1606942037745.png
 
Ostatnia edycja:

diverse

Szlachcic zagrodowy
Są całkiem niezłe natomiast gdy masz czas na zajęcie czegoś i np. mało dostępnych obozów, w teorii mniej oporu z tego dostaniesz.
Są wręcz niezbędne,. gdy przeciwnik postawi zasieki - zajmując ten sektor negocjacjami, praktycznie nie ma wielkiej różnicy jak walką bez zasieków - właśnie o ten opór chodzi :)
 
Jak ktoś stawia zasieki to nie rozumie systemu GPC. Silniejsze gildie zrobiły z tej rozgrywki poletko do nabijania walk i nagród indywidualnych dla siebie. Jeśli jakaś gildia zajmuje całą mapę sama to potem ktoś to musi odbić, na załączonym obrazku powyżej silniejsza gildia traci możliwość zarobku czyli nabijania walk. Zwykle gildie umawiają się na początku rozgrywki aby nie zdejmować obozów i bić bez pułapek i twierdz.
 

LostAlex

Rycerz
@lordwader1 ale to muszę być przynajmniej 2 gildie, które się dogadują :)

Jak dana gildia gra i jaką przyjęła taktyką, to już inna sprawa, jedni będą stawiać obozy aby robić jak najwięcej walk jak najmniejszym kosztem, inni będą stawiać zasieki aby utrudniać innym odbicie sektora (czasami bez sensownie jak są dookoła obozy :D). Podejście to już indywidualna sprawa i tego zmienić się nie da.

Problemem PCH jest, że za dużo gildii już jest w ligach Diamentowa i Platynowa, bo zaczęły się kręcić w granicach tych 900 PL. Najmocniejsi mają te 1000 i słusznie siedzą w Diamentowej, ale sporo tylko wpada do Diamentu na sezon ledwo co zdobywając przy takiej konkurencji. Jednym to wystarcza inni się frustrują (zarówno te meteoryty jak i ci z Top).

Liga Diamentowa to powinny max 2, żeby rzeczywiście to był najwyższy poziom. O wiele lepiej by już wyglądał system 2/8/32/128/512 - to da 682 ligi, w sumie miejsce dla 5456 gildii, spadają 4 ostatnie, awansują 1 miejsca.

Inna opcja, to pkt + z miejsca tylko 1-3, od 4 już na -, i podnieść poziom ligi Diamentowej od 950 PL. Ale to też byłoby do obserwacji po jakimś czasie jak się będzie rozkładał podział na ligi.

A teraz niestety jest jak jest i wygląda na to, że szybko się nie poprawi :)
 

Azzie

Baron
Większych bzdur nie czytałem dawno.
Wyciągasz pierwsze słowa, a stwierdzenie odnosi się do reszty posta. I z grubsza tak to wygląda. A jak się trafią silne gildie i się zawezmą na takiego zasiekowca, to nawet z bazy go nie wypuszczą. System GPCh właśnie taki obecnie jest (zakładam, że wbrew woli twórców), że nie mają znaczenia PL, bo to w zasadzie 2 dnia jest rozstrzygnięte, ale wyciśnięcie na maxa nagród indywidualnych. Czy to się komuś podoba czy nie.
 
W takim kontekście, to owszem Układy zabiły fajne opcje na GPC< ale cóż zrobić, jeśli ktoś z szachów chce za wszelką cenę zrobić warcaby a publika nic nie mówi, to co zrobić.
 
Jadowity, siła gildii na obozach gildie ściągają sektory z obozami w minutę przy układzie na kilku obozach nawet pułapka przy bazie nie pomoże. Jak nie czytałeś większych bzdur to smutno, że jesteś nie ogarnięty w GPCh .
 
Przepraszam, trochę nie gramatycznie to napisałem, ale wniosek jest prosty. Lepiej bić 200 + walk dziennie na GPC czy na pułapkach 30 może 50 ?
 
Jadowity, siła gildii na obozach gildie ściągają sektory z obozami w minutę przy układzie na kilku obozach nawet pułapka przy bazie nie pomoże. Jak nie czytałeś większych bzdur to smutno, że jesteś nie ogarnięty w GPCh .
Zupełnie nie rozumiem dlaczego cały czas mówiąc o GPC mówi się tylko o najsilniejszych gildiach? To raczej nie ja nie jestem ogarnięty, tylko ktoś ma manie wyższości. Tak, dla gildii gdzie FoE to bóstwo, owszem, pułapki to nie problem. Tyle że FoE to nie tylko maniacy, drogi kolego.
 

midh

Wójt
Zupełnie nie rozumiem dlaczego cały czas mówiąc o GPC mówi się tylko o najsilniejszych gildiach? To raczej nie ja nie jestem ogarnięty, tylko ktoś ma manie wyższości. Tak, dla gildii gdzie FoE to bóstwo, owszem, pułapki to nie problem. Tyle że FoE to nie tylko maniacy, drogi kolego.

a kogo obchodza slabe gildie czy slabi gracze ? caly system gier zarowno w realu jak i wirtualu jest lub powinien byc dopasowany do tych najlepszych, bo inaczej ludzie, ktorzy w nie graja nie moga ze soba rywalizowac
gpch jest zepsute z tego powodu, ze najlepszym stworzono bariere, ktorej nie moga przejsc 1000 mmr, kolejni slabi do niej dobijaja i trzeba z nimi rywalizowac, co w praktyce oznacza rywalizacje z samym soba bo przeciwnik nie jest wart uwagi
wiec z braku innych lepszych mozliwosci najlepsi z gpch zrobili sobie farme do zbierania pr i poki nie oddzieli sie ich od niedzielnych graczy i gildii tak bedzie

skoro za zwyciestwo dostaje sie symboliczna nagrode a za sama walke kokosy to nie triumf jest celem tylko sama walka, pulapki ja utrudniaja i nikt ich stawiac nei bedzie :))
 

rambo8217

Szlachcic zagrodowy
Od pewnego czasu toczy się dyskusja na temat niskiego poziomu rywalizacji w GPC, chodzi o to że czasem jedne gildie nie mają z kim walczyć bo gildie siedzą w przyczółkach albo nie można powalczyc bo jedna gildia jest tak silna że nie daje szans pozostałym. Chciałbym Wam przedstawić pomysł jak można by to zmienić, wszystkie uwagi będą cenne o ile będą na temat.
Otóż:
1) dodajemy dwie kolejne ligii, nazwijmy je Brylantową i Ligą Mistrzów
2) do ligii Diamentowej pozostałaby taka punktacja jaka jest
3) awans do ligii Brylantowej otrzymałyby tylko dwie pierwsze opcjonalnie jedna) gildie z każdej ligii Diamentowej
4) zwycięzcy ligii Brylantowej wskakują do Ligii Mistrzów, przegrani spadają do Diamentowej
5) pierwsze (opcjonalnie drugie) miejsce w Lidze Mistrzów pozostaje, reszta spada z powrotem do Diamentowej!
6) zwiększenie liczby punktów wymaganych do uzyskania nagrody, lub nagrody tylko za np. 3 pierwsze miejsca w lidze.
Oczywiście to tylko zarys pomysłu który można byłoby zmodyfikować.
 
Problem może jest w tym że jest za dużo graczy w gildii. Kiedyś należałem do gildii która była w platynowej lidze i co chwilę traciliśmy i zdobywaliśmy posiadłość. Teraz należę do gildii słabszej ale też liga platynowa i mamy 1 posiadłość której nikt nie może nam odebrać.
 
Do góry