[Inne] Zmiana systemu ligowego GPC

Czy jestes za wprowadzenie proponowanych przeze mnie zmian w systemie ligowym GPC?

  • TAK

    Głosy: 65 67,7%
  • NIE

    Głosy: 18 18,8%
  • TAK ale z pewnymi modyfikacjami

    Głosy: 18 18,8%

  • W sumie głosujących
    96

kasia2389

Arcyksiążę
Nie ten serwer.
Tak się składa, ze sprawdzałem wtedy wszystkie serwery, i wszędzie było około 80, oczywiście nie dotyczy to najnowszego J, bo tam siłą rzeczy jest dużo mniej.
Wszystkich aktywnie biorących udział w PCH jest około tysiąca na serwer. Można więc założyć, że w diamencie jest 10 procent.
Ilość jest automatycznie ograniczana przez pułap maksymalny 1000 PL, nie można sobie naciułać PL na zapas.
 

Fatherland

Książę
jak by te słabe gildie przeznaczyły tą energię którą tutaj marnują, na poprawę sytuacji u siebie, to by teraz same szachowały... tak ciężko to zrozumieć niektórym, że to nie ma być gra równych szans.. to jest gra równego startu i dostępu, a co zawładniecie zależy tylko i wyłącznie od ambicji gildii.. do roboty się weźcie i nie będzie płaczu że nie macie... GPC wymaga tylko drobnych korekt a nie zmiany w dostępie.. co to jest perła że każdy może sobie rozwinąć na 80 lvl i mieć tyle samo ? ogarnij Gildię, poświęć się a będziesz miał co chcesz
 

Blade1984

Książę
jak by te słabe gildie przeznaczyły tą energię którą tutaj marnują, na poprawę sytuacji u siebie, to by teraz same szachowały... tak ciężko to zrozumieć niektórym, że to nie ma być gra równych szans.. to jest gra równego startu i dostępu, a co zawładniecie zależy tylko i wyłącznie od ambicji gildii.. do roboty się weźcie i nie będzie płaczu że nie macie... GPC wymaga tylko drobnych korekt a nie zmiany w dostępie.. co to jest perła że każdy może sobie rozwinąć na 80 lvl i mieć tyle samo ? ogarnij Gildię, poświęć się a będziesz miał co chcesz
Fatherland
nie założyłem tego tematu po to żeby ułatwić sobię grę, tylko po to żeby pokazać że dostęp do diamentu jest zbyt łatwy. Rozwijam sie cały czas, podobnie staram się rozwijać swoją, gildię, ale nadal nie mamy szans w diamencie i żeby była jasność nie chodzi mi o to że chcę dostawać w diamencie gildie na moim poziomie, chodzi mi o to że gildie na moim poziomie nie powinny trafić do diamentu. A wypowiada się tu większość ze średnich gildii bo silnym gildiom pasuje obecny stan rzeczy bo mają kogo bić. Ten problem dotyczy każdej ligii. w każdej lidze powinny być gildie na podobnym poziomie, w całej lidze a nie tylko na konkretnej mapie.
 

Borisel

Hrabia
Widzicie - głównymi winowajcami takiej sytuacji jest lenistwo graczy w gildii . Zauważyłem , że gildie silne w platynie są słabe w diamencie - może właśnie poprawnie powinno brzmieć "Słabe w platynie i diamencie" ? Gdyby większość gildii zaprzęgała ludzi do walk , to w platynie byłoby mordobicie o awans do diamentu - wtedy byłyby jakieś wyniki , na którym można oprzeć jak rozwijać dalej gildię . Prędzej czy później gildie z platyny i tak przejdą do diamentu - chyba nie po to się walczyło w platynie o najlepszy wynik by zostać w tej lidze . Widziałem również pomysły o dodanie dodatkowej ligi - już z góry ten pomysł jest nietrafiony - wystarczą 3 sezony i diamentowa liga będzie taka sama jak platyna, a nowa będzie tak samo jak w diamencie - po prostu gildie będą wyżej .

Zastanawiałem się nad rozwiązaniem i jedynie co mi przyszło do głowy to sumowanie wyników w danej lidze . Na przykład w platynie każda gildia ma na początek 1000 punktów i powiedzmy będą 3 tury walk (czyli po prostu walki przez miesiąc) z róznymi gildiami jak dotychczas - za 1 miejsce + 50 punktów , 2 miejsce + 25 punktów , 3 miejsce + 10 punktów . poniżej odejmujemy punkty . Po 3 rundzie sumujemy uzyskane punkty - by wejść do ligi diamentowej trzeba uzyskać 1100 punktów a by spaść do złota trzeba mieć 900 punktów . W lidzie diamentowej ta sama sytuacja - trzeba w ciągu 3 rund utrzymać ponad 1100 punktów by zostać w diamencie - tyle że punktacja za miejsca będą zawyżone - więc za 3 pierwsze miejsca można ładnie zdobywać punkty , ale poniżej 3 miejsca można ładnie stracić punktacje . I może dojdzie do sytuacji , że pierwszą runde przerżniecie . ale na przykład 2 runde macie szansę na punkty bo tak wam wylosowało przeciwników , że dacie rade zrobić
 

Borisel

Hrabia
Dałem na tak z modyfikacjami . Zaproponowałeś dodanie lig , które za bardzo nie zmieni sytuacji w diamencie - nadal będą awansowały gildie z platyny i potem pisały , że nie dają rady , są słabi i trzeba zmienić . Trzeba znaleść rozwiązanie , które nie pozwoli na łatwy awans do diamentu ale także na szybką utratę miejsca w diamencie - zmusi nawet gildie z paroma osobami do zwiekszenia wysiłku - juz nie wystarczy zdobyc pare sektorow i czekac na wynik i awans . Trzeba walczyć i zdobywać chociaż 2x 1 miejsce by mieć gwarancję awansu + któreś inne miejsce w pierwszej 3 by nie stracić punktacji , wymaganego do wstępu do diamentu .
 

kasia2389

Arcyksiążę
nie chodzi mi o to że chcę dostawać w diamencie gildie na moim poziomie, chodzi mi o to że gildie na moim poziomie nie powinny trafić do diamentu.
To znowu pytanie jak zamierzasz obliczać poziom gildii, jaki parametr to ma przedstawiać,
Ale co to Cię obchodzi co robią inne gildie, martw się o swoją.
Do diamentu wchodzą gildie, które ciężko walczyły o ten przywilej, a Ty przez jakiś wydumany poziom, chcesz ich tego pozbawić.
Za ciężko w diamencie, z pewnością następny sezon spędzisz w platynie, byle tylko płakać, a to przeciwnicy za trudni, albo za łatwi, albo siedzą na plaży, albo nie pozwalają wyjść z plaży, GPC to jest (tu powinno być wiecie jakie słowo) wojna a nie ochronka dla sierot.
 

domin2010

Szlachcic zagrodowy
Nie wiem czy wszyscy widzieli to co prezentowałem wcześniej. Chodzi mi o zrobienie PCH na zasadzie lig sportowych ale na bazie "choinki" Jest jedna najlepsza liga i kolejne niżej mnożą się x2, awansują tylko najlepsze (bo będą w stanie poziomem dorównać tym wyżej) Spadają po 2 drużyny i walka o utrzymanie tez powinna być ciekawa. Proste, czytelne :) CO MYŚLICIE?
 

Załączniki

  • LIGI.jpg
    LIGI.jpg
    36,9 KB · Wyświetlenia: 8

laki9799

Szlachcic
Pomysł domin2010 niezły ale nie możliwy teraz do wprowadzenia bo za wiele degradacji i na podstawie czego. Moim zdaniem by powstrzymać zwiększenie ilości gildii w diamentowej lidze powinno się wprowadzać system rozstawień. Do ustalenia jest to czy gildie podzielić na 4 czy 8 koszyków względem rankingu ligowego a potem przy równej ilości punktów o koszyku decydowałby ranking ogólny. Przy 4 koszykach do grup losowano by po 2 gildie z koszyka a przy 8 to po 1.
Ja wole grupy tak wyglądająceGPCH.pngniż takie jak poniżej które powstają po spadku z grupy 1000 punktowej z 8 miejsca
 

Załączniki

  • GPCh 14.11.jpg
    GPCh 14.11.jpg
    120 KB · Wyświetlenia: 11

laki9799

Szlachcic
Co Wy na to by wprowadzić ligę diamentowa spadkowa. Nagrody jak w diamentowej a brały by w niej udział gildie z rankingów między 975 a 801 i w tej lidze wprowadzić rozstawienia. Tu topowych gildii nie będzie to powinny być fajne GPCh dla chcących walczyć. Dla mnie osobiście podobają się walki w grupach 975-875 punktowych. Przy rozstawieniach jak się trafi na 2 gildie nierobów to nic się nie stanie a taka jedna gildia z rankingiem 975 to raczej nie powinna zdominować kompletnie grupy. Diamentowa spadkowa z dolnym rankingiem 801 po to by ostatnia gildia z diamentowej 976+ nie mogła z diamentu wylecieć.
 

Persarum Rex

Zablokowany
System losowania gpch jest niesprawiedliwy. Duże gildie powinny być rozstawiane po 2 żeby mogły ustawić "szachownicę" i do nich dolosowane małe gildie w innych przypadkach (1 3 4 i więcej dużych gildii na jednej mapie) tracą możliwość wykonania ogromnej ilości walk = zdobycia nagród indywidualnych dla gildian mogę przedstawić wyliczenia jak to wygląda proporcjonalnie jeśli ktoś będzie zainteresowany.
Duże gildie poświecają więcej czasu towarów itd. a nie mogąc ustawić szachownicy nie mogą wykorzystać swojego potencjału a powinny być równo traktowane.
 

Blade1984

Książę
System losowania gpch jest niesprawiedliwy. Duże gildie powinny być rozstawiane po 2 żeby mogły ustawić "szachownicę" i do nich dolosowane małe gildie w innych przypadkach (1 3 4 i więcej dużych gildii na jednej mapie) tracą możliwość wykonania ogromnej ilości walk = zdobycia nagród indywidualnych dla gildian mogę przedstawić wyliczenia jak to wygląda proporcjonalnie jeśli ktoś będzie zainteresowany.
Duże gildie poświecają więcej czasu towarów itd. a nie mogąc ustawić szachownicy nie mogą wykorzystać swojego potencjału a powinny być równo traktowane.
No wiekszej bzdury to tu jeszcze nikt nie napisal.
 

domin2010

Szlachcic zagrodowy
Pomysł domin2010 niezły ale nie możliwy teraz do wprowadzenia bo za wiele degradacji i na podstawie czego. Moim zdaniem by powstrzymać zwiększenie ilości gildii w diamentowej lidze powinno się wprowadzać system rozstawień. Do ustalenia jest to czy gildie podzielić na 4 czy 8 koszyków względem rankingu ligowego a potem przy równej ilości punktów o koszyku decydowałby ranking ogólny. Przy 4 koszykach do grup losowano by po 2 gildie z koszyka a przy 8 to po 1.

Myślę że nikt nie miał by wielkich pretensji bo PCh zaczęłu by sie jakby od początku w nowej formule. Kwestia podziału - albo wg rangingu aktualnych PCH albo w tabeli gildii. kilka edyzji i wszystko się wyrównuje ładnie
 

Persarum Rex

Zablokowany
Matematyka gpch.
Nie licząc "plaż" do zdobycia co 4h jest 30 sektorów X 160 walk = 4800 walk
Licząc 5 wymian na dobę (szachownica) = 24000 walk
Zakładajac 2 gildie po 70 osób
24000 : 140 osób = 170 walk / osobę / dobę
3 gildie (70 osób) to już 210 osób
24000 : 210 osob = 114 walk / osobę / na dobę
Różnica to - 56 walk / osobę / dobę
56 walk X 70 osob w gildi X 11 dni = 43120 walk "w plecy"
Oczywiście obliczenia przybliżone.
Mozna policzyć dla 4, 5 i wiecej dużych gildii na jednej mapie.
Prawdziwy dramat gdy duża gildia trafi na same małe i nie ma z kim wymieniać sektorów = ilość możliwych walk spada a w tym czasie inne gildie robią setki tysięcy walk.
Tu są prawdopodobieństwa otrzymania nagród indywidualnych a przy 43k walk to praktycznie pewnik ile nie zyskują gracze w wyniku niesprawiedliwego losowania:
forgeofempires.fandom.com/wiki/Guild_Battlegrounds
 
Ostatnia edycja:

Blade1984

Książę
A gdyby był mecz piłki nożnej 2 drużyny mają walczyć ale lepiej się opłaca każdemu dać strzelić gola żeby kasa leciała to powiedział byś że jest dobrze? Na polach chwały jest tak.
przeczytaj jeszcze raz zwłaszcza post na który ja odpowiadałem, to zrozumiesz dlaczego tak napisałem? dwie duże gildie i reszta małych? jaki to ma sens? wiadomo kto awansuje, własnie taka propozycja sprawia że GPC przerodziło się w grę dla własnych korzyści a nie dla gildii. liga diamentowa miała być dla najlepszych, a więc i walka tam miała być na najlepszym poz a obecnie jest to nie walka a zwykłe oddawanie sobie sektorów.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Wiem dlaczego tak napisałeś - ja tylko napisałem dlaczego tego się nie zmienia a to tylko "diagnoza" (opis o co jest walka) obecnego stanu tłumacząca "status quo" i tyle.
Tak to wygląda i tyle - duże gildie są "poszkodowane" jeśli nie mogą zrobić "szachownicy" albo muszą dzielić "szachownicę" na 3 4 i więcej gildii no i tragedia jak nie ma z kim wymieniać seków - to ograniczanie potencjału gildii w wyniku losowania i tyle.
Taki jest system losowania do gpch tak działa.
 
Ostatnia edycja:

laki9799

Szlachcic
Już wcześniej pisałem powinno się robić grupy 1000 punktowców (duże gildie) a resztę w diamentowej rozstawić i diamentową zwiększyć zakresem punktowym tak by z grupy 1000 punktowej nie spadać z diamentowej. Fajna matematyka ale nie liczy się ilość graczy a jakość bo moja gildia już nie raz lała gildie ok. 2 razy liczniejsze a i dostawała baty od mniej licznych.

Matematyka gpch.
Nie licząc "plaż" do zdobycia co 4h jest 30 sektorów X 160 walk = 4800 walk
Licząc 5 wymian na dobę (szachownica) = 24000 walk
Zakładajac 2 gildie po 70 osób
24000 : 140 osób = 170 walk / osobę / dobę
3 gildie (70 osób) to już 210 osób
24000 : 210 osob = 114 walk / osobę / na dobę
Różnica to - 56 walk / osobę / dobę
56 walk X 70 osob w gildi X 11 dni = 43120 walk "w plecy"
Oczywiście obliczenia przybliżone.
Mozna policzyć dla 4, 5 i wiecej dużych gildii na jednej mapie.
Prawdziwy dramat gdy duża gildia trafi na same małe i nie ma z kim wymieniać sektorów = ilość możliwych walk spada a w tym czasie inne gildie robią setki tysięcy walk.
Tu są prawdopodobieństwa otrzymania nagród indywidualnych a przy 43k walk to praktycznie pewnik ile nie zyskują gracze w wyniku niesprawiedliwego losowania:
forgeofempires.fandom.com/wiki/Guild_Battlegrounds
[/QUOTE]
 
Do góry