Zima w Forge of Empires - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser5506

Guest
Dzieki Panowie ^^
to w sumie szalu juz nie ma, czekam na koniec na ciastkarnie :D
 

DeletedUser

Guest
Prezenty w tej śmiesznej "loterii" można o "D" rozbić ! Jak mogę ją inaczej skoro dostaję ciągle plany perełek, które dawno już u mnie stoją ! I to na wysokim lvl. Kpina !

>>>Chłopie, to nie bierz udziału. Nic obowiązkowego. - Bryfft
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
Prezenty w tej śmiesznej "loterii" można o "D" rozbić ! Jak mogę ją inaczej skoro dostaję ciągle plany perełek, które dawno już u mnie stoją ! I to na wysokim lvl. Kpina !

A dostałeś jakieś inne nagrody, z których powinieneś się cieszyć? Monety, młotki, medale, budynki eventowe, tak bardzo upragnione? ;)
 

DeletedUser9456

Guest
Mam dwie wieże sygnałowe i powiem wam, że mi one wystarczą. :) Bo mam jeszcze Klasztor, a dojdzie jeszcze Cerkiew i Zamek z Deal. ;)

Czekam na Ciastkarnie, tylko tego chcę z tego eventu teraz. Bo może pozbędę się Baru Plażowego, który jest z Rozkwitu. ;/
 

DeletedUser8457

Guest
Prezenty w tej śmiesznej "loterii" można o "D" rozbić ! Jak mogę ją inaczej skoro dostaję ciągle plany perełek, które dawno już u mnie stoją ! I to na wysokim lvl. Kpina !
Dobra, uważam że Wielkanoc była lepsza, ale żeby tak traktować ten event?
Szanuj przynajmniej tą prace devsów którą włożyli w ten event, bo kpiną jest twoje zachowanie!
PS: Nie podoba ci się? To nie graj! Kto ci każe?
 

wuen

Hrabia
Mam dwie wieże sygnałowe i powiem wam, że mi one wystarczą. :) Bo mam jeszcze Klasztor, a dojdzie jeszcze Cerkiew i Zamek z Deal. ;)
"oj naiwny, naiwny, naiwny - jak dziecko we mgle"
- mam sąsiadów z bonusem + 360% obrony, 8 czołgów - wygrywam ze stratami 3-4 kratki - mam +150% bonus atak/obrona
 

Auksacer

Wicehrabia
"oj naiwny, naiwny, naiwny - jak dziecko we mgle"
- mam sąsiadów z bonusem + 360% obrony, 8 czołgów - wygrywam ze stratami 3-4 kratki - mam +150% bonus atak/obrona

Jest to możliwe, jeśli ma bonus 150% do ataku i obrony, a walczy samymi działami szybkostrzelnymi - wtedy może nawet wygrać bitwę bez straty chociażby 1 kratki (ale tego już nie jestem pewny). Nim czołgi dojadą do dział szybkostrzelnych i w dodatku niech jeszcze dojdzie trudny teren (bagna, skały, wzgórza), to działa zrobią z czołgów sieczkę. Poza tym słuszna uwaga chudya - armia obronna nie ma bonusu do ataku, a armia atakująca ma bonus do ataku i obrony, tak więc armia obronna zadaje mniejsze obrażenia. Nie wydaje mi się też żeby wprowadzili bonus do ataku dla armii defensywnej. Jakby nie patrzeć perły defensywne dają max. 100% do umiejętności obronnych armii defensywnej, natomiast perły ofensywne dają tylko max 50% do umiejętności ataku i obrony armii ofensywnej. Co prawda perły ofensywne są 3, a defensywnych tylko 2, jednak dochodzą do tego dodatkowe budowle takie jak klasztor czy wieże sygnałowe - budynków poprawiających umiejętności armii ofensywnej póki co nie ma i raczej nie będzie. Może ewentualnie kiedyś wprowadzą niewielki bonus do ataku dla armii defensywnej:)

To wszystko jednak nie zmienia faktu, że warto mieć wysokie umiejętności obronne armii defensywnej, zwłaszcza w przypadku gdy codziennie atakuje Cie wielu sąsiadów. Bądź co bądź, nie każdy jednak ma ten przyrost 150% do umiejętności ataku i obrony dla armii ofensywnej, a więc może to ostudzić zapędy paru najeźdźcom;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser5256

Guest
Letni z kołem był bardziej emocjonujący, bo była też rywalizacja z sąsiadami. Szkoda tylko że nie można wybierać wylosowanej nagrody głównej, bo jak ktoś chce zebrać budynki eventowe to ma małe szanse, a ciastkarnia jest badziewna i w dodatku 2x na koniec.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Letni z kołem był bardziej emocjonujący, bo była też rywalizacja z sąsiadami. Szkoda tylko że nie można wybierać wylosowanej nagrody głównej, bo jak ktoś chce zebrać budynki eventowe to ma małe szanse, a ciastkarnia jest badziewna i w dodatku 2x na koniec.

Ciastkarnia badziewna? Masz 2 szanse, aż 2, na jej wylosowanie. Zajmuje tylko 4x2, czo może być błogosławieństwem w póżnych epokach, daje dużo zaopatrzenia, i może zostać ulepszona ;)

Tutaj zbytnio rywalizacji sobie nie wyobrażam, skoro można przetasować tylko raz, każda osoba, a tam można było odświeżać do woli, póki starczało biletów ;)
 

DeletedUser3876

Guest
Letni z kołem był bardziej emocjonujący, bo była też rywalizacja z sąsiadami. Szkoda tylko że nie można wybierać wylosowanej nagrody głównej, bo jak ktoś chce zebrać budynki eventowe to ma małe szanse, a ciastkarnia jest badziewna i w dodatku 2x na koniec.

I znów narzekanie... Jakby event zimowy był jak letni to by ludzie narzekali na odtwórczość.. Nie dogodzisz...
 

DeletedUser5256

Guest
Ciastkarnia badziewna? Masz 2 szanse, aż 2, na jej wylosowanie. Zajmuje tylko 4x2, czo może być błogosławieństwem w póżnych epokach, daje dużo zaopatrzenia, i może zostać ulepszona ;)

Tutaj zbytnio rywalizacji sobie nie wyobrażam, skoro można przetasować tylko raz, każda osoba, a tam można było odświeżać do woli, póki starczało biletów ;)
A po co komu ciastkarnia? W początkowych epokach to jeszcze, ale szybko będzie przestarzała. Im większy budynek produkcyjny tym lepiej, bo więcej daje motywacja. Przy wielkości budynku produkcyjnego 7x6 ile wiecej jest z motywacji, niż z ciastkarni.

- - - Zaktualizowano - - -

I znów narzekanie... Jakby event zimowy był jak letni to by ludzie narzekali na odtwórczość.. Nie dogodzisz...
Nie jest źle, tylko w evencie letnim można było polować no to co chce się mieć, tutaj tak nie jest. Dlatego myślę, że ostatniego dnia zamiast 2x ciastek można było zrobić możliwość wyboru nagrody głównej za np trochę gwiazdek.
 

DeletedUser9285

Guest
w evencie letnim można było polować no to co chce się mieć, tutaj tak nie jest.

Ja tam mogę polować na to co chcę mieć. Patrzę co jest nagrodą główną - dziadek do orzechów - nie podoba mnie się więc nie losuję. - nagrodą główną jest kryjówka łotrów - chcę ją mieć więc na nią poluję tak długo aż ją zdobędę lub do wyczerpania zapasów gwiazdek.

Event Zimowy jest SUPERRRRR!
 

DeletedUser9456

Guest
Czy w zadaniu z przejęciem prowincji, mogę przejąć siłą czy dyplomatycznie tylko?
 

DeletedUser5372

Guest
ja mam zatrzęsienie blokow mieszkalnych w sumie już 6 dostałem, 3 warsztaty samochodowe i jeden park. Szkoda tylko że zeppelina nie trafiłem.

No i dzięki eventowi mniej wiecej na budynki zaoszczędziłem około sześćset tys. monet i milion trzysta tysiecy zaopatrzenia. ;]
 

DeletedUser

Guest
Ja jeszcze nie zdąrzyłem skutecznie rozpoznać się w evencie, ale mi się podoba. :)
 

DeletedUser9456

Guest
Co prawda już koniec eventu prawie, ale za to nagrody były przednie. ;) Teraz tylko czekam na ciastkarnie, dlaczego gromadzę ostatnie gwiazdki. :)
 

DeletedUser9273

Guest
Kolega podesłał mi "losowanie" chciał koniecznie króla zdobyć, gromadził pkt i losował, losował...
out.php
 

DeletedUser

Guest
Szczęście miał - król mógł być ostatni, a przedostatnie przetasowanie ;)
 

DeletedUser5506

Guest
ale to trzeba miec nie farta, chociaz lepsze to niz jakby trafil przelosowanie bo wtedy to masakra ;d



Ja mialem ogromnego farta jak losowalem to trafilem na ujawnienie i mi pokazalo budynek produkcyjny za diamenty i przemieszanie :D
 

DeletedUser4428

Guest
ja miałem trochę łatwiej, bo max za 4 razem losowałem rzecz ma której mi zależało
 
Status
Zamknięty.
Do góry