Zima w Forge of Empires - dyskusja

DeletedUser16730

Guest
niczego polski zespół nie wymyślił , tylko centralnie zaadoptował nazwy postaci z bajek olewając totalnie prawa autorskie

Trademark, a użycie nazwy to dwie różne rzeczy. Tak samo jakbyś mógł napisać "JUICE" - Ferrari wśród soków. Na dodatek te misie są podobne do nikogo i same misie nie są produktem. Dlatego np. bez problemu przedszkola się nazywają "Miś Uszatek".
 

DeletedUser

Guest
Trademark, a użycie nazwy to dwie różne rzeczy. Tak samo jakbyś mógł napisać "JUICE" - Ferrari wśród soków. Na dodatek te misie są podobne do nikogo i same misie nie są produktem. Dlatego np. bez problemu przedszkola się nazywają "Miś Uszatek".
no to mogą być 2 procesy , pierwszy o użycie nazwy jednoznacznie kojarzonej z jednym jedynym produktem (więcej misiów uszatków i misiów kolargoli nie spotyka się) a drugi proces o zeszpecenie wizerunku postaci z bajek :p

ja na miejscu teamu wycofałbym się czym prędzej z tego nazewnictwa bo w obecnym stanie rzeczy jest to jawne kuszenie losu ;)

P.S.
przedszkola przybierają nazwy postaci z bajek i moralnie nie jest to napiętnowane , tu zaś jest ewidentna działalność komercyjna i żaden sąd nie będzie miał litości nad projektem firmowanym przez firmę z innego państwa , pocztaj jak disney walczy o prawa autorskie i jak gigantyczne odszkodowania uzyskuje za kradzież praw autorskich do nazw czy też wizerunków , ja mam dosyć partaniny kompletnie nieświadomych ludzi z zagrożenia , które potencjalnie może wystąpić i co wtedy ?
przeczyatmy komunikat , że kochani gracze robimy zrzutę na pokrycie kosztów procesowych ?
 

DeletedUser

Guest
wizerunek Misia Uszatka jest zastrzeżony, podejrzewam że Colargola tym bardziej
wiem o tym , niedawno czytałem artykuł w necie nt polubownego załatwienia sprawy związanej z prawami do misia uszatka , wygooglujcie sobie sami jeśli uważacie że tylko się czepiam , teraz mam 100% racji
i nie jest tak kochany teamie , że to tylko krytyka , to są fakty i ostrzeżenie
 

DeletedUser17366

Guest
Jesli przez kolejne 3 dni bedą ciastkarnie (to pewne?) to waszym zdaniem iść lepiej w łotrów? Mam już jedna kryjówkę.. Zastanawiam się czy jest sens szukać drugiej... Czy jednak lepiej te ciastkarnie?
 

DeletedUser

Guest
Jesli przez kolejne 3 dni bedą ciastkarnie (to pewne?) to waszym zdaniem iść lepiej w łotrów? Mam już jedna kryjówkę.. Zastanawiam się czy jest sens szukać drugiej... Czy jednak lepiej te ciastkarnie?
przewaga kapturków nad ciastkarnią jest bezdyskusyjna !
kapturki masz w mieście i to wsio co musisz mieć ;) nie trzeba ich "malować" farbą co epoka , zajmują zdecydowanie mniej miejsca , a ciastkarnia ...cóż , co epokę trzeba farbą odnowić do aktualnej żeby dawała odpowiednią ilość młotków

z resztą , jest to indywidualna decyzja każdego gracza jakie ma priorytety w grze
 

DeletedUser17366

Guest
Dzieki za odpowiedz. A czy łotrzy w dalszym etapie gry są tak samo mocni/efektywni? Czy jednym szlagiem zabierają 9-10 życia? Aktualnie jestem w epoce wczesne średniowiecze.
 

DeletedUser

Guest
Dzieki za odpowiedz. A czy łotrzy w dalszym etapie gry są tak samo mocni/efektywni? Czy jednym szlagiem zabierają 9-10 życia? Aktualnie jestem w epoce wczesne średniowiecze.
kolego , walory bojowe łotrów są zawsze takie same (do chwili gdy łotr nie "wcielił" się w inną jednostkę wystawioną do walki wtedy zaś przybierając nową postać automatycznie posiada walory wojenne tejże , jest to bardzo przydatny "wojak" w magazynku każdego gracza !
 

DeletedUser

Guest
o masz ! kolejne "cukiereczki" w grze !
nazwy pereł architektury np bazylika św marka , to znalazłem ja , zwykły zjadacz chleba ;) a co by było gdyby ... ?

"We Włoszech teoretycznie przed publikacją fotografii "dóbr kultury" w celach komercyjnych należy uzyskać autoryzację z ministerstwa sztuki i dziedzictwa narodowego. Serwis Medium.com pisze też o surowych uregulowaniach obowiązujących w Islandii - np. kościół Hallgrimskirkja w Reykjaviku nie ma zdjęcia w Wikipedii, ponieważ jego wizerunek jest objęty ochroną do 2021 roku (a strona nie publikuje zdjęć, których nie można bezpłatnie wykorzystać lub przetworzyć). Podobnie jest w Belgii: zdjęć słynnego brukselskiego Atomu nie wolno publikować do 1 stycznia 2076 roku - wtedy wygasną prawa autorskie do obiektu."

no i co geniusze prowizorki ?
atom , opis.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
wiem o tym , niedawno czytałem artykuł w necie nt polubownego załatwienia sprawy związanej z prawami do misia uszatka , wygooglujcie sobie sami jeśli uważacie że tylko się czepiam , teraz mam 100% racji

Myślę, że wszyscy o tym przeczytali przed chwilą, a nie niedawno... ale tak czy owak nie masz nawet 1% racji. Spór dotyczył postaci graficznej, a nie nazwy i sam patent obejmuje całość.
Można bez problemu znaleźć w wyszukiwarce urzędu patentowego czego dotyczy zastrzeżenie. Dla ułatwienia nr. zgłoszenia 425310 lub nr. prawa wyłącznego 282637.

no i co geniusze prowizorki ?

Pomijam fakt, że serwery są w Niemczech, że jesteśmy na polskiej wersji, a nasze prawo jednoznacznie stanowi, że nie można zastrzec nieruchomości umiejscowionej w przestrzeni publicznej, że nawet mi się nie chce szukać czy FoE obsługuje Belgię, Włochy i Islandię.
Zastanawiam się na jakich przesłankach sądzisz, że taka firma jak IG (mając na uwadze wielkość i dochody) nie zatrudnia prawników do takich celów i nie ma na to pozwolenia jeśli uważa je za konieczne.
 

DeletedUser16730

Guest
Dzieki za odpowiedz. A czy łotrzy w dalszym etapie gry są tak samo mocni/efektywni? Czy jednym szlagiem zabierają 9-10 życia? Aktualnie jestem w epoce wczesne średniowiecze.

Nie wiem jak jest do samego końca, ale mogę napisać co niedawno się okazało. Jestem w postępie, mam jednostki do postmodernu włącznie. Do postmodernu tak właśnie łotr działał, wystarczyło zranić jakąkolwiek jednostkę i łotr ją wykańczał.
Jednak po wejściu na mapę współczesności już ta zasada nie działa. Np. rannych pelotek łotr mi nie dobija na śmierć.

Tak czy owak jest bardzo potrzebna kryjówka. Jesli nie grasz w GvG to praktycznie mając kryjówkę i Alcatraz nie musisz stawiać żadnych koszar. Alcatraz wtedy produkuje łotrów, a sam masz jednostki z wypraw po dostatkiem.
 

DeletedUser17272

Guest
https://postimg.org/image/nb9fytuyb/

nie mam ciastkarni bo dopiero gram od kwietnia....i co teraz? nowi gracze sa zdani na losowanie? a ja juz losowalem kryjowke i nie mam tylu gwiazdek i co jak nie trafie ciastkarni???

trzeba bedzie kupic za diamenty gwiazdki? czyli nowi gracze sa skazani na wydanie extra kasy???

EDIT
temat rozwiazany mialem 22 gwiazdek za drugim wpadla ciastkarnia ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Fatherland

Książę
Jak zdobyć legendarną ciastkarnie z arktycznej epoki jeśli posiada się ją z epoki przyszłości ? Gracze posiadający wielką ciastkarnie z przeszłości, mają możliwość zdobycia legendarnej z arktycznej dzisiaj. Jak się to ma do graczy którzy mają już najwyższą wersję zdobytą w poprzednim evencie?
 

DeletedUser17272

Guest
epoka erotyczna....w sumie niezly pomysl trzeba podac do gory :D
 

DeletedUser2383

Guest
@yakiii, Polecam Ci NIE sięgać po grę "Civilization", jeszcze okaże się, że jakiś cud umieścili niezgodnie z prawem i dopiero będzie problem...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Myślę, że wszyscy o tym przeczytali przed chwilą, a nie niedawno... ale tak czy owak nie masz nawet 1% racji. Spór dotyczył postaci graficznej, a nie nazwy i sam patent obejmuje całość.
Można bez problemu znaleźć w wyszukiwarce urzędu patentowego czego dotyczy zastrzeżenie. Dla ułatwienia nr. zgłoszenia 425310 lub nr. prawa wyłącznego 282637.



Pomijam fakt, że serwery są w Niemczech, że jesteśmy na polskiej wersji, a nasze prawo jednoznacznie stanowi, że nie można zastrzec nieruchomości umiejscowionej w przestrzeni publicznej, że nawet mi się nie chce szukać czy FoE obsługuje Belgię, Włochy i Islandię.
Zastanawiam się na jakich przesłankach sądzisz, że taka firma jak IG (mając na uwadze wielkość i dochody) nie zatrudnia prawników do takich celów i nie ma na to pozwolenia jeśli uważa je za konieczne.
kompletnie nie rozumiesz co to znaczy zakaz publikacji fotografi ani wykorzystywania danego wizerunku do celów komercyjnych , w IG widać coś zrozumieli bo perły od epoki przyszłości nie mają swoich realnych odpowiedników i tu nie naruszają żadnych praw autorskich , więc proszę cię nie wciskaj mylnej interpretacji graczom , od których z punktu gra wymaga inteligencji ;)

poczytajcie :
tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/fotka-na-facebooku-z-wiezy-eiffla-lub-atomium-zlamanie-prawa,488953.html
 

DeletedUser16730

Guest
kompletnie nie rozumiesz co to znaczy zakaz publikacji fotografi ani wykorzystywania danego wizerunku do celów komercyjnych , w IG widać coś zrozumieli bo perły od epoki przyszłości nie mają swoich realnych odpowiedników i tu nie naruszają żadnych praw autorskich , więc proszę cię nie wciskaj mylnej interpretacji graczom , od których z punktu gra wymaga inteligencji ;)

Rozumiem, że to już taka Twoja tradycja, że musisz napisać ostatni nawet jak nie masz już co napisać.
Zakaz publikacji i wykorzystywania wizerunków (zakładając, że takowy tutaj ma miejsce bo nie jest to jednoznaczne, a nie będę tego drążył) wymaga zgody. Bardzo dobrze rozumiem to zagadnienie bo stosowałem pisma o takie pozwolenie co najmniej 30-40 razy z racji zawodowych. Nie ma znaczenia dokładnie po co, ale potrzebowałem tego do celów komercyjnych i na około 70% wniosków otrzymałem zgodę nieodpłatnie ponieważ nie kolidowało to z interesami właścicieli praw, a nawet wręcz przeciwnie. IG prawdopodobnie bez problemu takie pozwolenia by dostał jeśli faktycznie prawnicy uznają, że jest to potrzebne.
Dlatego nadal
Zastanawiam się na jakich przesłankach sądzisz, że taka firma jak IG (mając na uwadze wielkość i dochody) nie zatrudnia prawników do takich celów i nie ma na to pozwolenia jeśli uważa je za konieczne.
Masz jakieś wtyczki w IG?
 

DeletedUser17337

Guest
Orientuje się ktoś, jakie będą nagrody do końca eventu (w chwili gdy to piszę do końca zostało jeszcze 2 dni i 17 godzin), bo nie wiem, czy zostawić sobie gwiazdki, czy kliknąć przemieszanie (tak, udało mi się doprowadzić do sytuacji, gdy ta znamienita nagroda jest jedynym nie rozpakowanym prezentem)
 

DeletedUser8110

Guest
@yakiii - Wszelkie wątpliwości dotyczące nazw czy wizerunków obiektów pojawiających się w FoE są konsultowane z prawnikami. Więc bez obaw - ktoś tam cały czas trzyma rękę na pulsie i pilnuje, żeby wszystko działo się zgodnie z prawem, w końcu InnoGames jest firmą niemiecką, więc porządek musi być. :) Dzięki jednak za troskę o dobro firmy i Graczy. Dopytam też o nasze misie ponownie. :)

Wracając do eventu i nagród:
@Muirtach: do końca zimy w FoE jako nagrodę dnia będzie można wylosować Ciastkarnię.
 

DeletedUser17382

Guest
A ja mam dzisiaj 0 gwiazdek, bo wczoraj polowałam na kryjówkę łotrów, której też nie ustrzeliłam (nie ma to jak przemieszanie).
I dzisiejszego zadania pewnie nie wykonam, a mam szansę tylko dziś. Czyli nie mam najmniejszych szans na wykonanie jutrzejszego zadania, które nota bene, ma być ostatnie, a jutro dopiero 4.01.2017.

Coś mi w tym nie gra................
 

DeletedUser

Guest
@yakiii - Wszelkie wątpliwości dotyczące nazw czy wizerunków obiektów pojawiających się w FoE są konsultowane z prawnikami. Więc bez obaw - ktoś tam cały czas trzyma rękę na pulsie i pilnuje, żeby wszystko działo się zgodnie z prawem, w końcu InnoGames jest firmą niemiecką, więc porządek musi być. :) Dzięki jednak za troskę o dobro firmy i Graczy. Dopytam też o nasze misie ponownie. :)

Wracając do eventu i nagród:
@Muirtach: do końca zimy w FoE jako nagrodę dnia będzie można wylosować Ciastkarnię.
czy ty jako pracownik IG , jesteś w stanie zaręczyć mi zupełną legalność wykorzystywanych obiektów dla celów komercyjnych z poszanowaniem prawa ? nie pytałem kogo wy tam w IG macie na tzw "pokładzie" tylko czy macie wykupioną licencję ?
 
Do góry