Zima w Forge of Empires - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser15149

Guest
premium tzn. za diamenty tak? ale za to były diamenty do wygrania :D a to mogło zadowolić więcej graczy, bo kto chciał kupił budynek za diamenty, a kto nie chciał ten miał np. na rozszerzenie terenu.
 

DeletedUser8110

Guest
PS. mam problem na 5 swiatach z 7. Swoj problem zglosze pod koniec tygodnia, bo nie chce by moje zgloszenie zagubilo sie - zapewne - w dziesiatkach tysiecy innych.
Pod koniec tygodnia będzie za późno, żeby coś w tej sprawie naprawić. Event kończy się dzisiaj. :)
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Szkoda, że przez taki błąd, nie ukończy się eventu :( I ten brak rekompensaty za ten bałagan też boli.
W sumie, jak wysyłałem zgłoszenie o błędzie, nie pomyślałem o tym, że nie ukończę eventu, nie dojdę do końca historii, bałwanek smutny :(
 

DeletedUser12313

Guest
event się skończył. moja ocena: najgorszy event do tej pory.
 

DeletedUser

Guest
Event wielkanocny jest najlepszy, zostało jeszcze do niego 2 mięsiące.
 

kasia2389

Arcyksiążę
dlaczego w tym roku nie było żadnych dobrych nagród? Mam 600 gwiazdek i nie mam nic dobrego do losowania.
Z cała pewnością, a będę tu zapewne wyrazicielem opinii większości, były bardzo dobre nagrody.

250 diax - z tym, że trochę zbyt wcześnie;
Legowisko Łotrów;
Studnie życzeń;
Świątynia wiedzy;
Zestaw do renowacji.
Ciastkarnie;
Garść monet, młotków, medali.
 
Ostatnia edycja:

bartekmod

Książę
ja zgarnąłem ponad 40 fantastycznych budynków a do tego diamenty i jeszcze medale za co rozszerzyłem sporo terenu
 

DeletedUser13591

Guest
Z cała pewnością, a będę tu zapewne wyrazicielem opinii większości, były bardzo dobre nagrody.

250 diax - z tym, że trochę zbyt wcześnie;
Legowisko Łotrów;
Studnie życzeń;
Świątynia wiedzy;
Zestaw do renowacji.
Ciastkarnie;
Garść monet, młotków, medali.

No właśnie. Czegóż chcieć więcej. Za diamenty był domek i dekoracja a więc.... nie tak, że nic.
 

DeletedUser15075

Guest
ale jest coś takiego jak netykieta, która zakłada używanie opcji "szukaj" a nie zadawanie po kilkanaście razy tych samych pytań pomimo jasnego komunikaty supportu. Przez to informacje przekazywane przez team stają się mało czytelne i znikają w gęstwinie postów.

Z laski swojej, odnajdz ten "jasny komunikat" supportu, podaj strone, nr postu i dodaj ile czasu zabralo Ci wyszukiwanie. A jesli uzyjesz wyszukiwarki, to podaj jaki tag wpisales, bo przeciez nie "ciastkarnia", jako, ze wowczas pojawi Ci sie, jak to slusznie zauwazyla @Natalia - 10 stron...

Pisalam o koszmarze czytania zaleglych kilku stron... Strata czasu a na biezaco oczywiscie nie sledze bo i po co...
Bez problemu support przekazuje kazdemu graczowi INDYWIDUALNIE komunikaty np. o nowych sasiadach, ktore pojawiaja sie po wejsciu na kazdy swiat...

Komunikat o problemach z zadaniem dot. ciastkarni powinien byl sie rowniez w ten sam sposob ukazac. To tylko moja sugestia... na przyszlosc.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Pisalam o koszmarze czytania zaleglych kilku stron... Strata czasu a na biezaco oczywiscie nie sledze bo i po co...
Bez problemu support przekazuje kazdemu graczowi INDYWIDUALNIE komunikaty np. o nowych sasiadach, ktore pojawiaja sie po wejsciu na kazdy swiat...
Te wiadomości są systemowe. Robi to gra. Komunikaty tworzone przez nas - polski FoE Team są nad paskiem sąsiadów/gildii/znajomych, który idzie albo zamknąć albo schować jak czat.

Komunikat o problemach z zadaniem dot. ciastkarni powinien byl sie rowniez w ten sam sposob ukazac. To tylko moja sugestia... na przyszlosc.

Był (w formie jaką wytłumaczyłem wyżej), ale w godzinach nocnych, zaraz jak dowiedzieliśmy się o problemie, przez około 3 godziny (aż problem został naprawiony, by nie dotykał innych graczy).
 

DeletedUser15149

Guest
Poważnie @anna.amaryllis ? podaj to, podaj tamto? za rączkę trzeba prowadzić. Nakieruję Cię. Było kilka postow autorstwa m.in. Bryffta, w których pisał, że problem jest znany i pracują nad nim, że wszystkie ciastkarnie zostaną zwrócone graczom, żeby czytać wyraźnie zadanie i wykonywać tylko jeśli nas dotyczy itd itp. Naprawdę można dosyć szybko prześledzić cały temat patrząc tylko kto pisze dany post i zatrzymując się na postach teamu. Nawet nie trzeba do tego używać opcji "szukaj". Zajrzyj np. na str. 14.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Poważnie @anna.amaryllis ? podaj to, podaj tamto? za rączkę trzeba prowadzić. Nakieruję Cię. Było kilka postow autorstwa m.in. Bryffta, w których pisał, że problem jest znany i pracują nad nim, że wszystkie ciastkarnie zostaną zwrócone graczom, żeby czytać wyraźnie zadanie i wykonywać tylko jeśli nas dotyczy itd itp. Naprawdę można dosyć szybko prześledzić cały temat patrząc tylko kto pisze dany post i zatrzymując się na postach teamu. Nawet nie trzeba do tego używać opcji "szukaj". Zajrzyj np. na str. 14.
Wystarczy wejść w profil Bryffta, Danifae oraz Siorprajs i wtedy się znajdzie jakieś konkretne informacje i nie zajmuje to długo, gdyż nie piszą oni dziennie po 10+ postów.
 

DeletedUser15075

Guest
Był (w formie jaką wytłumaczyłem wyżej), ale w godzinach nocnych, zaraz jak dowiedzieliśmy się o problemie, przez około 3 godziny (aż problem został naprawiony, by nie dotykał innych graczy).

Doprawdy?
1° Bylam wowczas na FoE. Do sprawdzenia moje akcje na swiatach: A, B, C, D, E, F.
2. Bryfft napisal w niedziele o godz. 01:04, ze problem znany i naprawiany. To wytlumacz dlaczego tak wielu graczy sygnalizowalo problem w godzinach nocnych? Pewnie u nich ten komunikat nie pojawil sie podobnie jak u mnie. A jesli byl, to juz nie do wiadomosci graczy obecnych w ciagu dnia??? Ktoz mial tak idiotyczny pomysl, by ten komunikat usunac?
 

DeletedUser15075

Guest
Wystarczy wejść w profil Bryffta, Danifae oraz Siorprajs i wtedy się znajdzie jakieś konkretne informacje i nie zajmuje to długo, gdyż nie piszą oni dziennie po 10+ postów.

Szanowny Moderatorze @PablooS
1° Danifea tez sie wypowiadala nt. problemu z ostatnim zadaniem? Jesli tak, to konieczne mi sa okulary, jesli zas NIE, to w twojej informacji jest PRZEKLAMANIE («informacja częściowo zmieniona, nie w pełni prawdziwa» za SJP wyd. PWN)

2. Oto chronologia skroconych wpisow zwlaszcza Bryffta i siorprajs:
Niedziela
00:06 @Darlantan post #311 sygnalizuje problem
00:07 @kluzi81 sygnalizuje problem
00:32 @97kacper97 sygnalizujz problem
00:34 @ astrotaurus sygnalizuje problem
... i WIELU INNYCH
01:04 Bryfft: problem znany i naprawiany.
01:27 Bryfft: "nie robic nic do czasu naprawy"
03:30 Bryfft: "Problem został rozwiązany dla wszystkich, którzy weszli do gry po 2:20. Ci gracze nie zostali dotknięci problemem."... osoby, ktore nie dostaly lepszej (...), otrzymaja w najblizszych dniach".
13:57 siorprajs: "Prosimy o zglaszanie sie do Supportu. Pomozemy."
15:22 siorprajs: "...zgloszen jest duzo..."
17:17 PablooS: "... nalezy sie skontaktowac z Supportem..."
Poniedzialek
11:38 siorprajs: #427 sprawdzaja i koruguja
13:01 siorprajs: stwierdzono, ze problem dotyczy NIE TYLKO graczy obecnych na FoE w niedziele pomiedzy godz. 00:00 a 02:22. Informacja korygujaca bledny, przedwczesny wpis innego CM (Bryffta). Trzeba bylo ponad 30 godz by to odkryc!!!
Wtorek
00:30 @fantasic imprompte: ??? "Czy dostane Ciastkarnie bez pisania?" Do godz. 12:22 zadnej reakcji ze strony Supportu.
09:03 ashantees EX-TEAM: Nie ma znaczenia kiedy zglosisz. Nic sie nie gubi."
12:12 sioprajs: w odpowiedzi na moj post z wtorku ok; godz. 8: PS. mam problem na 5 swiatach z 7. Swoj problem zglosze pod koniec tygodnia, bo nie chce by moje zgloszenie zagubilo sie - zapewne - w dziesiatkach tysiecy innych. siorprajs napisala Pod koniec tygodnia będzie za późno, żeby coś w tej sprawie naprawić. Event kończy się dzisiaj.

KONKLUZJA
1° W zadnym z postow ani Bryfft, ani PablooS ani tez siorprajs nie raczyli sprecyzowac wczesniej do kiedy nalezy wysylac zgloszenia
2°siorprajs potrzebowala 4 godz, (w godzinach swojej pracy) by zareagowac na moj post, mi dala 1 godz. 38 min. by zglosic problem na 5 swiatach!!! Post przeczytalam, ale po godz. 14.
3° Biore sobie do serca uwage PablooSa; Od tej chwili czytam TYLKO i WYLACZNIE wpisy CM-ow.

No comment.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Doprawdy?
1° Bylam wowczas na FoE. Do sprawdzenia moje akcje na swiatach: A, B, C, D, E, F.
2. Bryfft napisal w niedziele o godz. 01:04, ze problem znany i naprawiany. To wytlumacz dlaczego tak wielu graczy sygnalizowalo problem w godzinach nocnych? Pewnie u nich ten komunikat nie pojawil sie podobnie jak u mnie. A jesli byl, to juz nie do wiadomosci graczy obecnych w ciagu dnia??? Ktoz mial tak idiotyczny pomysl, by ten komunikat usunac?
1. Jeśli byłaś w grze, to nie wiem czy wtedy ogłoszenie działa, czy wymagane jest odświeżenie gry.
2. W nocy kiedy działało ogłoszenie nie było tak wielu graczy sygnalizujących problem jak w dzień, a dlaczego Bryfft usunął ogłoszenie to trzeba jego zapytać, bo ja nie pamiętam co mi powiedział :p

Szanowny Moderatorze @PablooS
1° Danifea tez sie wypowiadala nt. problemu z ostatnim zadaniem? Jesli tak, to konieczne mi sa okulary, jesli zas NIE, to w twojej informacji jest PRZEKLAMANIE («informacja częściowo zmieniona, nie w pełni prawdziwa» za SJP wyd. PWN)
Dziękuję za ładne wypunktowanie (serio, fajnie się to czyta), ale ja nigdzie nie napisałem, że Danifae wypowiadała się na temat tego problemu, więc proszę nie zarzucać mi tutaj przekłamania, jeśli nie czyta się ze zrozumieniem.


KONKLUZJA
1° W zadnym z postow ani Bryfft, ani PablooS ani tez siorprajs nie raczyli sprecyzowac wczesniej do kiedy nalezy wysylac zgloszenia
2°siorprajs potrzebowala 4 godz, (w godzinach swojej pracy) by zareagowac na moj post, mi dala 1 godz. 38 min. by zglosic problem na 5 swiatach!!! Post przeczytalam, ale po godz. 14.
3° Biore sobie do serca uwage PablooSa; Od tej chwili czytam TYLKO i WYLACZNIE wpisy CM-ow.
1. Zgłoszenia należy wysyłać w miarę szybko (najlepiej od razu). Idzię się domyślić, że jak się wyśle po evencie zgłoszenie to jest wtedy za późno.
2. Podaj mi godziny pracy Siorprajs, to sprawdzę tą informację.
3. Nie trzeba brać mojej uwagi aż do serca. Nie była ona złośliwa, ani zwróceniem uwagi w jakiś sposób - była tylko dobrą radą, jeśli ktoś nie czyta forum, a chce się dowiedzieć ważnych informacji przy jakichkolwiek problemach. Poza tym, nie pisałem też, żeby czytać TYLKO I WYŁĄCZNIE wpisy CM-ów.
 

DeletedUser15075

Guest
Potwierdzam, sprawa jest zgłoszona do naprawy.
Przepraszamy za kłopoty i mamy nadzieję, że problem zostanie rozwiązany relatywnie szybko.

Póki co prosimy o spokój i cierpliwość. Gdy będziemy mieli więcej informacji, na pewno damy znać.

T Komunikaty tworzone przez nas - polski FoE Team są nad paskiem sąsiadów/gildii/znajomych, który idzie albo zamknąć albo schować jak czat.

Był (w formie jaką wytłumaczyłem wyżej), ale w godzinach nocnych, zaraz jak dowiedzieliśmy się o problemie, przez około 3 godziny (aż problem został naprawiony, by nie dotykał innych graczy)

Porownaj powyzsze posty z trescia odpowiedzi jakich mi udzieliles. Z mojej strony NO COMMENT.
Nie mam zwyczaju sie domyslac, jak nie wiem to pytam. Sledzilam kolejne posty, nieprzeczytanych postow lekturke nadrabialam, a i tak bez 5 cukierni zostalam. Bo sie czegos tam nie domyslilam.

Pozdrawiam Noworocznie
 

DeletedUser3220

Guest
@anna.amaryllis a z czego Ty tak konkretnie robisz problem? Bo na całym forum widzę tylko Twoje płacze, jakoś inni umieli się w tym evencie ogarnąć, a mieli taki sam problem jak Ty. Graczy jest kilka tysięcy, a tylko jedno marudzenie - o czymś to świadczy.
Więc jeśli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem wpisów innych - w tym moderatora, CMa, czy kogokolwiek innego, to radzę poprosić kogoś innego o pomoc zanim znowu zrobisz burzę w szklance wody.
 

DeletedUser15756

Guest
Jak ktoś jest za głupi na taką grę to proponuję pograć w Farmville na Facebooku, chociaż to i tak dla niektórych może być za trudne :haha::haha::haha::haha:
 

DeletedUser3

Guest
Bardzo proszę aby powstrzymać się od wycieczek osobistych.
Dziękuję.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Zeby już za dużo nie cytować, @anna.amaryllis

7) Błędy
7.1 Każdy gracz jest zobowiązany do niezwłocznego zgłaszania poważnych błędów wpływających na grę do Supportu.

Więc jeżeli wiesz czy nie wiesz kiedy co robić i czekasz na instrukcje to pamiętaj że obowiązują nas zasady gry.
 

DeletedUser15075

Guest
Zeby już za dużo nie cytować, @anna.amaryllis

7) Błędy
7.1
Każdy gracz jest zobowiązany do niezwłocznego zgłaszania poważnych błędów wpływających na grę do Supportu.

Więc jeżeli wiesz czy nie wiesz kiedy co robić i czekasz na instrukcje to pamiętaj że obowiązują nas zasady gry.


6 minut po polnocy perwszy gracz zglosil blad. Bryfft odpowiedzial niemal natychmiast ze Support juz wie o problemie i naprawia. Wielce doceniam.
Kolejni gracze sygnalizowali pojawiajace sie anomalie.
@Natalia Jaki sens zglaszac cos o czym Support juz wie.
@ashantes Przeczytaj swoj wpis sugerujacy, ze nie jest wazne kiedy sie do Supportu napisze bo nic sie nie gubi.

I na zakonczenie bo Event sie skonczyl. Wiecej komentarzy nt. Event Zima2015 nie bedzie. Prosze tez nie pisac na priv. Kwestie poruszone przeze mnie na Forum ogolnym niech beda komentowane na Forum.
 

DeletedUser8110

Guest
Zawsze, jeżeli ma się watpliwości w jakimś temacie to warto pisać do Supportu. :) Zamieszania było sporo, za co przepraszamy. Wszyscy Gracze, którzy do nas napisali, otrzymali pomoc, więc mamy nadzieję, że udało nam się nieco załagodzić sprawę.
 

DeletedUser3220

Guest
@anna.amaryllis nie chodziło mi o to, żebyś pisała rok po problemie, ale że w natłoku - jak to ujęłaś - milionów zgłoszeń, Twoje na pewno nie przepadnie i zostanie rozpatrzone
Bardzo mi przykro, że nie zrozumiałaś tego, co chciałam napisać, ale niestety, to już nie moja wina.

P.S. ashantess
 
Do góry