Zima w Forge of Empires - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser8110

Guest
Wiemy, że niektórzy z Was się niecierpliwią i chcieliby otrzymać odpowiedź jak najszybciej. Robimy co możemy, każde zgłoszenie trzeba sprawdzić i upewnić się, że problem został rozwiązany - niestety, zajmuje to więcej niż kilka sekund.
 

bartekmod

Książę
ja miałem właściwie postawione zadania w zależności od posiadania bądź braku ciastkarni w miastach i wszystko odbyło się bez problemów, odpowiednie ciastkarnie od razu pojawiły mi się w inwentarzach :D

jak macie dobrze dopasowane zadanie to można śmiało robić :)
 

DeletedUser8110

Guest
Jesli chodzi o błędnie przydzielone zadania, to niestety dotyczy on również innych Graczy. ;) Jeśli zadania zostały przydzielone prawidłowo, można je spokojnie rozwiązywać. :)
 

chudya

Hrabia
A na pewno miałes polecenie "sprzedaj wielką"?
Ja na dwóch światach miałem polecenie "sprzedaj ciastkarnię" i tam właśnie dostałem duże i jest ok. Na pozostałych każe mi sprzedać coś czego nie mam i słychać, że ludzie który sprzedali coś innego nie dostali nic.

Tak
 

Fatherland

Książę
Mam prośbę do użytkowników forum,a właściwie do graczy. A do moderatora o nie sprzątanie tego tematu dla celów szkoleniowych . nie umiejętność korzystania, używania forum dochodzi już do kresu wytrzymałości... Poczytajcie sobie ostatnie strony jakieś 5 wstecz, od tego błędu z ostatnim zadaniem. I zobaczcie, co wyprawiacie na forum. Team pisał nie raz tutaj ze wie o błędzie i że działają. I co należy zrobić. I co i nic, trzy posty dalej znowu zgłoszenie błędu na forum ... ludzie... Tym na pewno nie usprawnicie działania supportu... Co do błędu, inno ma za swoje ze nie testowalo na becie do końca;) mam nadzieję że gwiazdki zużyte na błędnej planszy oddadzą pokrzywdzonym bo tak powinno być. ...co do zestawu reno by powiększyć ciastkarnie - ktoś pisał, odpowiem : kalectwo, i patrz pierwszy akapit mój a problem wynika ze sposobu używania forum przez dużą większość graczy... Chyba w szkołach powinni zacząć tego uczyć... Czytać, ludzie, czytać posty, nie tylko brać, brać, tylko pisać...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A jutro też ciastkarnia? Bo jutro jeszcze losy będą czy nie, z tego wszystkiego nie wiem wg datownika tak... Ale!
 

DeletedUser15836

Guest
Wg datownika o 23:59:59 ciastkarnia nie będzie nagrodą główną, ale event kończy się koło 14-15 jutro bodajże, także ciekawe...
 

DeletedUser3

Guest
Event skończy się zgodnie z trwającym odliczaniem. Jutro będzie "standardowa", zgodna z przewidywaniami nagroda dnia.
 

DeletedUser12313

Guest
To pisać do supportu, czy dostanę ciastkarnię bez pisania?
 

DeletedUser15075

Guest
Team pisał nie raz tutaj ze wie o błędzie i że działają. I co należy zrobić. I co i nic, trzy posty dalej znowu zgłoszenie błędu na forum ... ****a mac ludzie... Tym na pewno nie usprawnicie działania supportu... Co do błędu, inno ma za swoje ze nie testowalo na becie do końca;)

1° Nie zauwazyles, ze watek liczy 18 stron, ponad 400 postow... i w tym balaganie wymagasz by szukac odpowiedzi
2° Nie oczekuj, ze gracze beda "usprawniac prace supportu". To support ma usprawniac gre i czynic by gra byla bezproblemowa
3° To nie Inno ma za swoje bo dostalo sie graczom!!!

PS. mam problem na 5 swiatach z 7. Swoj problem zglosze pod koniec tygodnia, bo nie chce by moje zgloszenie zagubilo sie - zapewne - w dziesiatkach tysiecy innych.
 

DeletedUser3220

Guest
1° Nie zauwazyles, ze watek liczy 18 stron, ponad 400 postow... i w tym balaganie wymagasz by szukac odpowiedzi
2° Nie oczekuj, ze gracze beda "usprawniac prace supportu". To support ma usprawniac gre i czynic by gra byla bezproblemowa
3° To nie Inno ma za swoje bo dostalo sie graczom!!!

PS. mam problem na 5 swiatach z 7. Swoj problem zglosze pod koniec tygodnia, bo nie chce by moje zgloszenie zagubilo sie - zapewne - w dziesiatkach tysiecy innych.
Nie ma znaczenia kiedy zgłosisz, nic się nie gubi :)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
1° Nie zauwazyles, ze watek liczy 18 stron, ponad 400 postow... i w tym balaganie wymagasz by szukac odpowiedzi
Tak bo jakoś 6 stron to spam o ciastkarni który zrobili gracze nieszukający.
2° Nie oczekuj, ze gracze beda "usprawniac prace supportu". To support ma usprawniac gre i czynic by gra byla bezproblemowa
Dlatego może spokojnie tutaj moderator usuwać 10 stron spamu ;)
3° To nie Inno ma za swoje bo dostalo sie graczom!!!
Co dostałaś? łeś? Bo nie widze problemu większego niż jakiś foch zmieszany z nerwem.

PS. mam problem na 5 swiatach z 7. Swoj problem zglosze pod koniec tygodnia, bo nie chce by moje zgloszenie zagubilo sie - zapewne - w dziesiatkach tysiecy innych.
Ile graczy? Gdzie tyle hahaha problem ma z pewnie 1000 a nawet nie, im później zgłosisz to twoja sprawa, ja bym nie uznała zgłoszeń po evencie jakoś miesiąc bo moje ma być nr1, porażka założenia priorytetu.
 

DeletedUser15149

Guest
1° Nie zauwazyles, ze watek liczy 18 stron, ponad 400 postow... i w tym balaganie wymagasz by szukac odpowiedzi
sama napisałaś:
Kilka refleksji po koszmarnym przebrnieciu kilku stron wpisow na Forum (od 14 grudnia nie bylo mnie na Forum).
jak widać można przeczytać temat i wszystkie posty i nie zadawć tysiąć razy tych samych pytań. Uwagi @Fatherland jak najbardziej zasadne.

2° Nie oczekuj, ze gracze beda "usprawniac prace supportu". To support ma usprawniac gre i czynic by gra byla bezproblemowa
ale jest coś takiego jak netykieta, która zakłada używanie opcji "szukaj" a nie zadawanie po kilkanaście razy tych samych pytań pomimo jasnego komunikaty supportu. Przez to informacje przekazywane przez team stają się mało czytelne i znikają w gęstwinie postów.

3° To nie Inno ma za swoje bo dostalo sie graczom!!!
myślę, że po takiej akcji albo sytuacji w której diamenty ktoś dostał z opóźnieniem po zakupie za zł części osób przestanie grać. W tym sensie firma straci.
 

DeletedUser12313

Guest
dlaczego w tym roku nie było żadnych dobrych nagród? Mam 600 gwiazdek i nie mam nic dobrego do losowania.
 
Do góry