Wyprawy gildyjne - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

kasia2389

Arcyksiążę
Ale skucha.
Czyli to planowana obsuwa. No niestety ale 10 dzień maja mamy dziś.
Więc składam samokrytykę, za nieuzasadnioną krytykę. Głowę już popiołem posypałem.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser8110

Guest
Tak jeszcze odnośnie obaw @KojusS -a: Nie jest tak, że Gracze silniejszy, walczący na automacie przejdą całą mapę bez strat. Wyprawy mają być tak zbalansowane, żeby silniejsi Gracze też musieli się namęczyć, żeby podbić mapę. Innymi słowy - na Graczy bardziej rozwiniętych czekać będą trudniejsze potyczki, niż na tych z początkowych epok. W odróżnieniu od mapy kontynentu, która dla każdego wygląda tak samo, mapa wypraw jest dostosowywana indywidualnie do poziomu danego Gracza.

Tylko dlaczego gildie, które mają już potężny poziom otrzymają od razu wyższe poziomy?
Była blokada, więc nie powinno to się liczyć.
Powinni zbierać punkty wraz z odblokowaniem poziomów.
Będą się bynajmniej dłużej bawić. A i tak trudno dogonić te potężne gildie.
Uznaliśmy, że tak będzie uczciwiej, niż odbierać zaawansowanym gildiom potencjał, na który sobie przez ten czas zapracowały. Tym bardziej, że wspominaliśmy w międzyczasie, iż potencjał wciąż jest zapisywany. Pamiętaj, że potencjał ten nie wziął się z nikąd - to wiele godzin walk na mapach GvG, oraz miejsce w mieście poświęcone na Galerie sław.

oby to tylko nie oznaczało, że jutro wchodzą wyprawy, ale pierwsza wystartuje we wtorek 17 maja
Pierwsza wyprawa wystartuje 11 maja, będzie po prostu krótsza o jeden dzień. :)
 

Mikekun

Książę
siemanko

Ogólnie patrząc na wyprawy gildyjne na testowym mam co do nich mieszanie uczucia. Świetny element na zabicie czasu został dodany jednakże bardzo niepokoję się o całokształt wykonania. Jaka faktycznie będzie trudność przeciwników w pierwszych walkach, czy zostaną rozwiązane bugi które do tej pory trapią podczas walk na mapie kontynentalnej. Wraz z nową fazą gry wejdzie do gildian dodatkowe znaczące pytanie, walczymy dalej w gvg ( która bez układzików mapa może się nie zmienić ) czy raczej przestawiamy się na walkę gve gdzie zdobędziemy dwa razy więcej potęgi oraz sławy aniżeli podczas normalnych walk gvg. Dzięki temu nawet mało znane gildie będą od tej chwili utrapieniem dla większych graczy ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser15643

Guest
Pamiętaj, że potencjał ten nie wziął się z nikąd - to wiele godzin walk na mapach GvG, oraz miejsce w mieście poświęcone na Galerie sław.

No właśnie... a co z Galeriami, które dzięki HH niektórzy pochowali do inwentarza? Bo logicznie rzecz biorąc potencjał, który dają stojąc w mieście (plus motywacja...) nie powinien być doliczony...
 

DeletedUser8110

Guest
No właśnie... a co z Galeriami, które dzięki HH niektórzy pochowali do inwentarza? Bo logicznie rzecz biorąc potencjał, który dają stojąc w mieście (plus motywacja...) nie powinien być doliczony...
Nie jestem pewna czy rozumiem pytanie. Potencjał produkują Galerie stojące w mieście. Po schowaniu do Inwentarza przestają go produkować. Jeśli ktoś schował galerię do Inwentarza, to potencjał przestał być produkowany.
 

DeletedUser15643

Guest
Zrozumiałaś w lot. Dokładnie takiej odpowiedzi oczekiwałem, dziękuję :).
 

DeletedUser16616

Guest
Ilu członków gildii musi brać udział w wyprawie żeby można ją było ukończyć ?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Ilu członków gildii musi brać udział w wyprawie żeby można ją było ukończyć ?
Nie ma czegoś takiego jak "ukończenie wyprawy". Każdy walczy tak długo jak daje radę, za każda walkę są punkty, a po wygranej walce można otworzyć kuferek zawierający różne różności.
Suma punktów przekształca się w potencjał dla gildii.
Są trzy poziomy trudności każdy zawiera cztery odcinki po trzy zwykłe obozy i jeden "specjalny"
Razem to 3x4x4=48 walk do stoczenia.
Zaznaczam tylko, co by nie było niedomówień, że nie jest to spacerek przez park, zwłaszcza na wyższych poziomach.
 

DeletedUser14806

Guest
To jest koniec gvg jakie znamy , wyprawy dobiją ten ledwo oddychający jeszcze twór pod nazwą gvg , nikomu juz nie bedzie zalezeć na zepsutym i zostawionym samemu sobie gvg , wielokrotnie obiecywano tu ze zostanie gvg naprawione ( juz nie bede przypominać kto bo wszyscy wiedzą) okazało sie ze to wielkie oszustwo , teraz wyprawy gildijny wbiją gwózdz do trumny bo są owiele ciekawsze dla graczy gilidijnych niz zepsute gvg ktore juz nikt nie traktuje powaznie w kontekcie Gildia vs Gildia. Expedycje fajne GvG zepsute , ciekawe w czym bedą sie angazowac gracze...
 

DeletedUser2776

Guest
Czy ktos z was wie, jak wystartowac wyprawe na kliencie mobilnym? Pojawila mie sie opcja "Play expedition" na Becie, ale ja zignorowalem, bo chcialem zebrac monety, a teraz za nic nie moge znalezc odpowiedniego przycisku...
 

DeletedUser14352

Guest
No to jak dzialaja lotry to juz wiem co bede budowac :p(oplotki :D)
 

DeletedUser15643

Guest
Czy ktos z was wie, jak wystartowac wyprawe na kliencie mobilnym? Pojawila mie sie opcja "Play expedition" na Becie, ale ja zignorowalem, bo chcialem zebrac monety, a teraz za nic nie moge znalezc odpowiedniego przycisku...

z tego co wiem, to na becie Ekspedycje dostępne są tylko w wersji przeglądarkowej (na tablecie też nie mam opcji wyruszenia na wyprawę)


z ogłoszenia na forum bety:

"Although you can't really try it out on mobile right away (because the current live version of the mobile app does not contain all the necessary data yet), you will be able to do so soon and until then, you can already check the feature on desktop!"

Tylko nieliczni wojownicy dostąpią zaszczytu zdobycia ostatniego obozu na III poziomie.

przesadzasz, większe problemy miałem na mapie prowincji, niż na III poziomie wypraw :D
(na becie jestem w epoce przyszłości, bonus 102%/93% - czyli na naszych serwerach ogromna rzesza Graczy poradzi sobie bez trudu)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2776

Guest
z tego co wiem, to na becie Ekspedycje dostępne są tylko w wersji przeglądarkowej (na tablecie też nie mam opcji wyruszenia na wyprawę)


z ogłoszenia na forum bety:

"Although you can't really try it out on mobile right away (because the current live version of the mobile app does not contain all the necessary data yet), you will be able to do so soon and until then, you can already check the feature on desktop!"

Aha. Coz, ciekawe co by sie stalo, gdybym wtedy kliknal na "Play". Nic to, zobaczymy jutro na baszych serwerach :D.
 

DeletedUser15227

Guest
To jest koniec gvg jakie znamy , wyprawy dobiją ten ledwo oddychający jeszcze twór pod nazwą gvg , nikomu juz nie bedzie zalezeć na zepsutym i zostawionym samemu sobie gvg , wielokrotnie obiecywano tu ze zostanie gvg naprawione ( juz nie bede przypominać kto bo wszyscy wiedzą) okazało sie ze to wielkie oszustwo , teraz wyprawy gildijny wbiją gwózdz do trumny bo są owiele ciekawsze dla graczy gilidijnych niz zepsute gvg ktore juz nikt nie traktuje powaznie w kontekcie Gildia vs Gildia. Expedycje fajne GvG zepsute , ciekawe w czym bedą sie angazowac gracze...

Dżungla była robiona z myślą o mobilkach...byś miał co na kibelku robić. Jeśli uważasz, że jutro gildie zejdą z mapy to jesteś w wielkim błędzie...
 

DeletedUser14285

Guest
Odnośnie wypraw Armie do pokonania będą z epoki gracza czy będzie mieszanka Wedlowska?
 

DeletedUser14285

Guest
Aaa no to bedzie ciekawie.Wyprawy i Nowa Epoka Cacy znowu wraca chęć do gry.
 

DeletedUser11758

Guest
Wyprawę Gildyjne to dobry pomysł . Czemu nie dano filmu który wyjaśnia o co chodzi tych wyprawach .
Nie wiemy jakie spotykamy jednostki i jakie mają umiejętności .
Prawdopodobnie te jednostki będą kopią Barbarzyńców .
Na początku nie są silne ale zyskują po zabitej jednostce dodatkową obronę i atak.
Te wyprawy zastąpią Wojny Gildii i lepiej brać udział tych wyprawach .
1 Koszty towarów będą mniejsze .
2 Mapy na wojnach gildii są podzielone między gildiami i nowe gildię nie mają
szans podpić niczego .
3 Przewagę mają osoby atakujące a obrona jest bardzo kosztowna.
Prócz towarów trzeba mieć armie a miejsca mamy nie wiele i
dlatego bardzo trudno obronić sektor.
Zawszę gdy wprowadzono jakieś zmiany to dawano film który
pokazywał jak będzie wyglądała ta nowość i wyjaśniał zasady tej nowości.
 

kasia2389

Arcyksiążę
1. Wiemy, wyżej o tym pisałem, są to normalne jednostki, w tym łotry i czempiony, tylko mogą mieć bonus 1-100+ %;
2. nie zastąpią;
3. Skoro trudno obronić to łatwo zdobyć(!)
4. "zawszę", raczej nie.
 

DeletedUser14776

Guest
Mam jedną wątpliwość, czy z wyprawami gildyjnymi będzie tak, że dana gildia w ciągu tygodnia będzie mogła wykonac wyprawy tylko z jednej epoki, czy jeżeli ma taki potencjał to z wszystkich dostępnych epok?
 
Do góry