Wybory! I już po...

Status
Zamknięty.

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jak dobrze zrozumiałam już po ciszy wyborczej wiec można troszkę po przeżywać... Dla mnie szok na 3 miejscu co prawda sondażu ale jednak dalej szok za ilość procentową Kukiza !
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser625

Guest
Ja mam cichą nadzieję, że okaże się po podliczeniu głosów, że Bronek wypadnie i w drugiej turze będzie Kukiz i Duda (bo w końcu to teraz były tylko sondaże), ale to chyba tylko marzenia.
 

Mikekun

Książę
Kukiz ma za mało % głosów aby mógł przejść do drugiej tury. Jeśli się nie mylę było to 20% blisko. W drugiej turze mamy Komorowski vs Duda. I wolę osobiście teraz postawić na Komorowskiego aniżeli na Dudę. Bowiem o ile Komorowski potrafił nawet najtrudniejszą ustawę wysłać do trybunału, o tyle Duda wcale tego nie będzie robił. Będzie cały czas słuchał Kaczyńskiego. I może nam realnie zagrozić wojna z Rosją w sprawie katastrofy Smoleńskiej, choć wcale nie powinna :(

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Mikekun - ale pamiętajmy, że to wyniki IPSOS, a nie oficjalne podane przez PKW ;) Więc coś się może jednak pozmieniać, niewiele, ale jednak.
O ile nie lubię żadnego z dwóch wiodących kandydatów, to jednak wolę B. Komorowskiego - mniejsza szansa na jakiś konflikt z Rosją, i chyba tyle z różnic :p
 

DeletedUser625

Guest
Kukiz ma za mało % głosów aby mógł przejść do drugiej tury. Jeśli się nie mylę było to 20% blisko.

(bo w końcu to teraz były tylko sondaże).

I znowu czytanie ze zrozumieniem się kłania Mikekun.

- - - Zaktualizowano - - -

O ile nie lubię żadnego z dwóch wiodących kandydatów, to jednak wolę B. Komorowskiego - mniejsza szansa na jakiś konflikt z Rosją, i chyba tyle z różnic :p

Ale za to pogłębiająca się bieda w kraju i ustawy coraz bardziej niekorzystne dla Polaków.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Ale za to pogłębiająca się bieda w kraju i ustawy coraz bardziej niekorzystne dla Polaków.

Tak, niestety. Jedynym plusem jest mniejsza szansa na wojnę, ale reszta to szkoda gadać...
Jeżeli nic się nie zmieni, to chyba glosować będą już tylko osoby 30-40+, bo młodsi wyjadą za lepszym życiem gdzie indziej...

Niby mamy demokrację, ale ciągły wybór jak nie PO, to PiS, jak nie PiS, to PO i tak w kółko sprowadzi Polskę na głębsze dno...
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser625

Guest
A ja postawiłem na Kukiza w ostatniej chwili, bo już zamykali. :D A mnie ani PiS ani PO nie interesuje. Mam cichą nadzieję, że Komor nie wejdzie do drugiej tury i różnica między sondażem a dokładnymi wynikami będzie powalająca.
 

DeletedUser12062

Guest
A ja postawiłem na Kukiza w ostatniej chwili, bo już zamykali. :D A mnie ani PiS ani PO nie interesuje. Mam cichą nadzieję, że Komor nie wejdzie do drugiej tury i różnica między sondażem a dokładnymi wynikami będzie powalająca.
Problem jest tylko jeden. Wprowadzenie tego rzekomo rewelacyjnego pomysłu okręgów jednomandatowych spowoduje, że w Sejmie będą zapewne góra 3 partie a najprawdopodobniej tak jak w senacie tylko 2... Co więcej przy "dobrych" wiatrach i "odpowiednim" podziale na okręgi będzie podobnie jak w Anglii, czyli partia z 15% głosów dostanie góra 2-3 mandaty w sejmie ;P.

A ja osobiście jestem absolutnie rozczarowany wyborami w tym roku. Uważam, że takiej bryndzy w wyborach prezydenckich nie było nigdy i żaden z kandydatów absolutnie nie zasługuje i nie nadaje się na to stanowisko. Politycy zrobili z tego farsę. Co więcej absolutnie nie mogę pojąć jakim cudem Kukiz, którego styl jest jaki jest zdobywa 20% głosów w wyborach, w których naród wybiera człowieka, który przez 5 lat będzie pełnił funkcje reprezentatywne... Etykieta... bojówek i glanów... Ja poszedłem i ordynarnie 4 razy w życiu podarłem swój głos, głęboko wierząc, że głosy nieważne ( co pokazały ostatnie wybory ) są bardzo bolesne dla polityków :)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
A ja postawiłem na Kukiza w ostatniej chwili, bo już zamykali. :D A mnie ani PiS ani PO nie interesuje. Mam cichą nadzieję, że Komor nie wejdzie do drugiej tury i różnica między sondażem a dokładnymi wynikami będzie powalająca.

Jeszcze może się zmienić, bo muszą dojść głosy od emigrantów :p

Dla mnie porażką demokracji jest i tak to, że tak ważny urząd obejmie człowiek wybrany przez połowę ludzi z naszego kraju, a nawet mniej, jeżeli frekwencja się zmniejszy w II turze...
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser12062

Guest
Dla mnie porażką demokracji jest i tak to, że tak ważny urząd obejmie człowiek wybrany przez połowę ludzi z naszego kraju, a nawet mniej, jeżeli frekwencja się zmniejszy w II turze...

Druga tura ma zazwyczaj większą frekwencję ;). Ale fakt. Powinien być tak jak w Belgii nakaz uczestnictwa w wyborach. Nawet jeśli te 50% odda głos nieważny to i tak będzie to cenniejsza informacja niż ta obecna ;). Potem ktoś wypisuje farmazony o politykach i sytuacji w kraju a zapytany czy głosował odpowiada, że nie. Zgroza :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A ja osobiście jestem absolutnie rozczarowany wyborami w tym roku. Uważam, że takiej bryndzy w wyborach prezydenckich nie było nigdy i żaden z kandydatów absolutnie nie zasługuje i nie nadaje się na to stanowisko. Politycy zrobili z tego farsę. Co więcej absolutnie nie mogę pojąć jakim cudem Kukiz, którego styl jest jaki jest zdobywa 20% głosów w wyborach, w których naród wybiera człowieka, który przez 5 lat będzie pełnił funkcje reprezentatywne... Etykieta... bojówek i glanów... Ja poszedłem i ordynarnie 4 razy w życiu podarłem swój głos, głęboko wierząc, że głosy nieważne ( co pokazały ostatnie wybory ) są bardzo bolesne dla polityków :)

Hę... Wiesz patrząc po kandydatach i ich planach to kukiz dla mnie najbardziej odpowiedni.
Dudę i Komorowskiego skreśliłam, a widzisz oni są z tych polityków z doświadczeniem w garniaczkach, bez glanów.
Pani Dr Ogórek była by super, wiem że prezydent to funkcja u nas w dużej mierze reprezentacyjna, ona by się nadawała... Gdyby nie jej wypowiedzi o niczym, uciekanie pod Milera że niby nie, a za rączkę grzecznie zawsze za nim...
Korwin, o ile plan polityczny jest "super" podzielam niektóre idee i poglądy, to sam człowiek nie za reprezentował by nas, ba już tego nie robi, najlepiej. On się nadaje na takiego polityka co dobrze prawi jak ten jeden anglik w UE ;) jednak nie jako "głowa" naszego państwa.
Resztę kandydatów, eee delikatnie mówiąc zbyłam, niestety logicznie nie mieli jakiejkolwiek szansy.


Co do samych wyników, ja w górnych lotach dawałam Kukizowi 3 miejsce z 5 % poparcia, a tu szok. To dla mnie znaczy ze po pierwsze młodzi wyszli z domów, po drugie chcemy zmian, nic więcej. Jakby wygrał Kukiz to śmiem twierdzić ze nie jesteśmy na to gotowi, ale on ma teraz kilka lat do stworzenia czegoś co może podbić PiS, PO.
I Pis i PO o tym teraz wiedzą, teraz zacznie sie sezon ustaw dla ludzi ;)
 

DeletedUser12062

Guest
Hę... Wiesz patrząc po kandydatach i ich planach to kukiz dla mnie najbardziej odpowiedni.
Dudę i Komorowskiego skreśliłam, a widzisz oni są z tych polityków z doświadczeniem w garniaczkach, bez glanów.
Pani Dr Ogórek była by super, wiem że prezydent to funkcja u nas w dużej mierze reprezentacyjna, ona by się nadawała... Gdyby nie jej wypowiedzi o niczym, uciekanie pod Milera że niby nie, a za rączkę grzecznie zawsze za nim...
Korwin, o ile plan polityczny jest "super" podzielam niektóre idee i poglądy, to sam człowiek nie za reprezentował by nas, ba już tego nie robi, najlepiej. On się nadaje na takiego polityka co dobrze prawi jak ten jeden anglik w UE ;) jednak nie jako "głowa" naszego państwa.
Resztę kandydatów, eee delikatnie mówiąc zbyłam, niestety logicznie nie mieli jakiejkolwiek szansy.


Co do samych wyników, ja w górnych lotach dawałam Kukizowi 3 miejsce z 5 % poparcia, a tu szok. To dla mnie znaczy ze po pierwsze młodzi wyszli z domów, po drugie chcemy zmian, nic więcej. Jakby wygrał Kukiz to śmiem twierdzić ze nie jesteśmy na to gotowi, ale on ma teraz kilka lat do stworzenia czegoś co może podbić PiS, PO.
I Pis i PO o tym teraz wiedzą, teraz zacznie sie sezon ustaw dla ludzi ;)

Ja się jednak obawiam, że to był bum na nowość tudzież głos przeciwko czemuś a nie za czymś ;). Ale zobaczymy jak to będzie ;). Kiedy dojdą inne poglądy na ważniejsze kwestię niż okropne JOW-y, które nic dobrego poza umocnieniem PiS i PO nie wprowadzą...
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Tylko ze takiego Boom jeszcze nie było!
Był Palikot, potem Korwin, ale ich suma procentowa nie daje dalej wyniku Kukiza. Tak teraz w telewizji będą trąbić że młodzież, ze oni nie wiedzą, że głosują bo on fajny, tak jak było z Korwinem. Zawsze mnie to wkurzało do czerwoności, wybrali go OBYWATELE, o wyborcach Dudy mówić Katole? O Komorowskiego, eee w sumie tu same brzydkie słowa mi przychodzą do głowy ^^
Porwał młodych, niech ich utrzyma puki sa w Polsce :haha:

Po za tym u nas nie głosuje się za czymś, za planem partii za poglądami? W życiu, ordynarnie głosuje się na ryj lub nazwisko, mało kto z głosujących potrafi określić ideologie partii! Dlatego wole tam zamieszać choćby miał to robić Korwin, Kukiz, Palikot czy inny nowy, niż niezmienni PoPisowi politycy z wiecznie młodym PSL... Jeszcze będą mówić ze im się ciężko żyje że za mało zarabiają, będą śpiewać co zrobią a zrobią na odwrót... Po prostu zmienić puki Polacy w polsce sa.
 

DeletedUser11758

Guest
Kukiz ma za mało % głosów aby mógł przejść do drugiej tury. Jeśli się nie mylę było to 20% blisko. W drugiej turze mamy Komorowski vs Duda. I wolę osobiście teraz postawić na Komorowskiego aniżeli na Dudę. Bowiem o ile Komorowski potrafił nawet najtrudniejszą ustawę wysłać do trybunału, o tyle Duda wcale tego nie będzie robił. Będzie cały czas słuchał Kaczyńskiego. I może nam realnie zagrozić wojna z Rosją w sprawie katastrofy Smoleńskiej, choć wcale nie powinna :(

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
Komorowski podpisał wszystko co dał rząd. Szczególnie podpisywał ustawy powiększające podatki i podpisał ustawa która likwiduje OFE . Oficjalnie był wybór OFE i ZUS lub ZUS. Nie ma wyboru. BO OFE nie gwarantuje nic a ZUS minimalna emerytura . Lepiej mieć minimalną emeryturę niż nic. Zgodzą się na ZUS to pieniądze idą na załatanie dziury którą ma ZUS i ta osoba nie ma większej emerytury. Pieniądze z OFE powinni wrócić do ludzi bo są ich a nie rządu. Komorowski pomaga kradzieży obywateli. Komorowski jedyny pomysł jaki sam wymyślił to zakaz zakrywania twarzy . Gdyby go prowadzono to żadne manifestację nie odbyły by się. Bo władza prowadziła by zamaskowane osoby . Władze zakazały by protestu bo pojawiły się zamaskowane osoby . Nie ważne że te osoby nie mają nic wspólnego z tym marszem. Wszyscy którzy są na tym marszu dostają grzywnę za osoby zamaskowane . Pomysł Komorowskiego wprowadza zbiorową odpowiedzialność .Odpowiadać powinny osoby które złamały prawo a nie osoby które nie złamały prawa. Osoby które łamią prawo i zakrywają twarz powinny dostawać większą karę i dodatkową grzywnę. Duda poparł zwiększenie kwoty wolnej od podatku . Jest bardzo niska i to powoduje że ludzie zarabiają mało bo podatki ich łupią.Komorowski kreuje że żyjemy w raju na ziemi i od ponad 20 lat mamy demokrację .Komorowski podpisał te parytety. Te parytety nie mają nic wspólnego z demokracją. Partia musi dać wyznaczony procent kobiet.To powinno zostać zlikwidowane . Duda ten absurd zlikwiduje. Komorowski wymyślił sobie biografie bo twierdzi że jego ojciec walczył w grupie Łupaszki . Walczyła okupacją Nazistowską i Komunistyczną . Komorowski był na pogrzebie Jaruzelskiego . Był to zbrodniarz komunistyczny i jego rządu oznaczały powtórkę Stalinizmu .Pomagał kreować zachwyt nad jego osobą .Komorowski pokazał że jest cynikiem. Uznaje Żołnierzy wyklętych a wielbi zbrodniarzy komunistycznych bo zgadza się przychodzić na ich pogrzeby.Porażka Ogórek zlikwiduje Lewice . Polska stanie się normalna. Sanacja doprowadziła do biedy i korupcji. Okupacja Komunistyczna to samo. Sanacja i Okupacja komunistyczna realizowały pomysły lewicowe i prowadziły gospodarkę komunistyczną. Prowadziły Szwadrony Śmierci .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7261

Guest
[ironia]Wreszcie! Nie mogłem się doczekać wzmianek o komunizmie i nazistach! Nie zawiodłeś mnie, panie k.[/ironia]
 

DeletedUser625

Guest
Dla mnie porażką demokracji jest...

Ale u nas w kraju nie ma ustroju demokratycznego i nigdy nie było. ;)

- - - Zaktualizowano - - -

Problem jest tylko jeden. Wprowadzenie tego rzekomo rewelacyjnego pomysłu okręgów jednomandatowych spowoduje, że w Sejmie będą zapewne góra 3 partie a najprawdopodobniej tak jak w senacie tylko 2... Co więcej przy "dobrych" wiatrach i "odpowiednim" podziale na okręgi będzie podobnie jak w Anglii, czyli partia z 15% głosów dostanie góra 2-3 mandaty w sejmie ;P.

A ja uważam, że to dobry pomysł. Bo gdy jedna partia będzie i będzie u nas w sejmie mandat imperatywny, a nie wolny (taki durny twór naszych polityków) to po pierwsze nie będą się kłócić tak bardzo bo będą z jednej partii, a mandat imperatywny spowoduje, że będą musieli wywiązać się z obietnic przedwyborczych bo inaczej mogą zostać przedwcześnie wywaleni za ryj z koryta.
 

DeletedUser12062

Guest
[ironia]Wreszcie! Nie mogłem się doczekać wzmianek o komunizmie i nazistach! Nie zawiodłeś mnie, panie k.[/ironia]
:). Minęło 25 lat, a za kolejne 25 lub 50 nadal będziemy słyszeli o komunistach :p. Aż nie mogę się doczekać kiedy przyjdzie moment, w którym ktoś popadając w paranoję zacznie przypisywać rocznikom 80 + współpracę z SB :).

A do Pana K. Chciałbym tylko przypomnieć, że to PiS od dawien dawna chce podnieść podatki dla najbogatszych a co za tym idzie zlikwidować kolejne tysiące miejsc pracy, bo już dzisiaj pracodawcom pracownicy się nie opłacają a kiedy ktoś ponownie sięgnie do ich portfeli rachunek będzie prosty :). A opozycja jak to opozycja, co to by oni nie zrobili gdyby... Tylko gdyby było już i nic dobrego również nie przyniosło ;)

Komorowski wymyślił sobie biografie bo twierdzi że jego ojciec walczył w grupie Łupaszki

yyy... a co to kogo interesuje ??? :). Mnie jako człowieka w wieku 30 lat nie interesuje kto gdzie był i kiedy ( minęło już 25 lat !! od zakończenia ) ani tym bardziej kim byli jego ojcowie.


Mogę przypomnieć tylko pewien dowcip sprzed kilkunastu ładnych lat:
"Kiedy będzie lepiej?? Lepiej już było...."
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Korwin, o ile plan polityczny jest "super" podzielam niektóre idee i poglądy, to sam człowiek nie za reprezentował by nas, ba już tego nie robi, najlepiej. On się nadaje na takiego polityka co dobrze prawi jak ten jeden anglik w UE ;) jednak nie jako "głowa" naszego państwa.

Częściowo w sumie się zgadzam z Natalią, bo o ile część tego co odnośnie gospodarki (i tylko gospodarki!) mówi Korwin, ma często sens, to nie widzę go jako osoby reprezentującej Polskę na arenie międzynarodowej. Musielibyśmy się co tydzień tłumaczyć, że on wcale nie miał na myśli tego co powiedział, tylko ludzie go źle zrozumieli... :p

Co do Kukiza-wydaje mi się, że wielu naszym politykom powinno być wstyd. Chociażby Korwinowi, czy Palikotowi. O czym to świadczy, że oni od tylu lat się próbują dobić tych kilku czy też kilkunastu procent, a tu nagle przychodzi Kukiz i ma w sondażach 20%? Chyba bym się spaliła ze wstydu, że mnie taka "nowinka" nie istniejąca wcześniej w polityce przegoniła i zastanowiła się poważnie nad swoimi działaniami...
 

DeletedUser12062

Guest
Musielibyśmy się co tydzień tłumaczyć, że on wcale nie miał na myśli tego co powiedział, tylko ludzie go źle zrozumieli... :p

Ale jego "angielski" jest ogólnie niezrozumiałym bełkotem :). Faktycznie jego niektóre poglądy są dość ciekawe ale niektóre "zalatują" bardzo niezdrowymi ideologiami... A z wiekiem "chore" pomysły wyraźnie zaczynają powoli wieść prym.

Co do Kukiza-wydaje mi się, że wielu naszym politykom powinno być wstyd. Chociażby Korwinowi, czy Palikotowi. O czym to świadczy, że oni od tylu lat się próbują dobić tych kilku czy też kilkunastu procent, a tu nagle przychodzi Kukiz i ma w sondażach 20%? Chyba bym się spaliła ze wstydu, że mnie taka "nowinka" nie istniejąca wcześniej w polityce przegoniła i zastanowiła się poważnie nad swoimi działaniami...
Pytanie jest tylko jedno, czy podobnie jak w Grecji po niespodziewanym zwycięstwie człowieka, który nie ma żadnych predyspozycji do sprawowania władzy, nie byłoby tak i u nas, że po 3 miesiącach 80% wyborców żałowałoby decyzji ;) Od lat szanuję go za jego poglądy, o które walczył ale jednocześnie absolutnie nie wyobrażam sobie aby mógł sprawować w kraju jakąkolwiek ważną funkcję.... ;)
 

DeletedUser11758

Guest
Podatki stosunku do dochodów są za wysokie. Trzeba podnieść kwotę wolną od podatku . Gdyby ją podwyższono poprawił by się los biednych. Przez podatki tracimy sporą część pieniędzy.
Kwota Wolna od podatku.
http://kwotawolna.pl/
Dlatego trzeba popierać wszystkie osoby które chcą obniżyć podatki. Obce firmy mają wspaniałe ulgi podatkowe a Polskie firmy nie mają żadnych ulg podatkowych. Obce firmy nie płacą podatków lub płacą małe a Polskie firmy płacą spore podatki. Te obce firmy na początku przez pewien czas nie płacą podatków bo inwestują. Te obce firmy jak ich kraj ma trudną sytuację gospodarczą to pomagają swojemu krajowi np Fiat nie opłacało się otworzyć fabryki pod Neapolem bo mają wydajnych i tanich pracowników Polskich. Fiat jest integralną częścią Włoch i zlikwidował w Polsce firmę by ratować własny kraj. To samo zrobią inne obce firmy jeśli ich kraje będą miały kłopoty finansowe. Podatki powinni zostać obniżone i niskie podatki powinni też dotyczyć Polskich firm a nie tylko obcych.
Obce firmy jak inwestują są zwolnione z podatków a Polskie firmy nie są z nich zwolnione. Polskie firmy powinni mieć takie same ulgi co obce firmy bo wtedy mogą z nimi konkurować a obecnie nie są wstanie tego zrobić .Na obniżce podatków zyskują wszyscy . Firmy mają pieniądze na inwestycję i powstają miejsca pracy . Pracownicy też zyskują bo mają więcej pieniędzy i to poprawia też przyrost naturalny bo mogą przeznaczyć pieniądze na dzieci a żona nie musi pracować. Obecnie mąż i żona muszą pracować by się utrzymać i to powoduje że nie mają czasu tego robić i dlatego coraz więcej par nie ma dzieci . W naszym kraju składki na ubezpieczenie społeczne wynoszą 29,6 % całkowitych kosztów pracy. Dla porównania średnia w krajach należących do OECD ( Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) wynosi 22,55 %. Na obniżce zyskują wszyscy. Podatek dochodowy powinien zostać zlikwidowany bo każe osoby pracujące i pracowite bo za to płacą większy podatek i tym sposobem pracują więcej a mniej zarabiają. Naszym kraju wydajność jest rekordowa a zarobki bardzo niskie. Bo podatki zabierają sporą część wynagrodzenia . Podatek Belki. Każdy kto oszczędza płaci ten podatek. Zyski z lokat są minimalne bo podatek zabiera zyski. Komorowski wymyślając sobie biografie oszukuje wyborców . Jak można ufać osobie która wymyśla sobie biografie ?. Nie da się takiej osobie zaufać. Komorowski już wcześniej wymyślił sobie biografie . 2010 roku twierdził że pochodzi że znanego Szlacheckiego rodu i ma tytuł Hrabiowski i posiada sygnet. 1 RP tytuły Szlacheckie nie występowały i zaborcy je prowadzili a Szlachta sobie kupowała tytuły. Ród Komorowski kupił sobie od Rosji tytuł lub za sprzedanie kraju go dostali. Dzisiaj nie opowiada tego. Postanowił podczepić się pod Żołnierzy Wyklętych . Opowiada absurdalne bajki . Jego ojciec przekupił strażnika a on wyprowadził go z więzienia. Jawnie oszukuje wyborców . Duda nie wymyśla sobie biografii . Komorowski ignoruje wyborców i konkurencie bo nie wystąpił debacie TVP i Udowodnił że żadnych poglądów nie ma to tylko tłumaczy dlaczego nie wystąpił debacie.Komorowski wymyśla sobie biografie pokazuje że wszystkie jego obietnice są oszustwem i żadnej nie dotrzyma.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Valhan

Wójt
Polecam obejrzeć krótki, aczkolwiek dobry i prawdziwy filmik
http://www.cda.pl/video/120017e1/Film-ktory-ostatnio-robi-furore-w-sieci-Zastanow-sie-nad-przyszloscia-

Co do głosowania na Komorowskiego to powtórzę słowa które padły w powyższym filmie:
"Szaleństwem jest robić cały czas to samo i oczekiwać innych rezultatów" ~Albert Einstein

Więc jeżeli w kraju źle się dzieje a głosujemy cały czas na ludzi obecnie urzędujących z myślą o lepszej przyszłości to faktycznie jest to szaleństwo.
Obecnie żałuję że Kukiz się nie dostał do II tury bo teraz to wybór między PO i PiS, czyli wybór pomiędzy złem i mniejszym złem...
 

DeletedUser7425

Guest
Wstyd mi za obywateli mojego miasta:

Oficjalne wyniki wyborów w Bytomiu


Bronisław Komorowski -20 tys. 725
Andrzej Duda – 14 tys.907
Paweł Kukiz, - 14 tys.824
Janusz Korwin-Mikke – 2 tys.79
Magdalena Ogórek - 1405
Janusz Palikot - 882
Grzegorz Braun - 404
Jacek Wilk- 250
Adam Jarubas - 302
Paweł Tanajno - 117
Marian Kowalski – 256

Frekwencja wyniosła 43,85 procent na 170tyś.uprawnionych do głosowania,
dane z dzisiejszego popołudnia.
 

DeletedUser11758

Guest
:). Minęło 25 lat, a za kolejne 25 lub 50 nadal będziemy słyszeli o komunistach :p. Aż nie mogę się doczekać kiedy przyjdzie moment, w którym ktoś popadając w paranoję zacznie przypisywać rocznikom 80 + współpracę z SB :).

A do Pana K. Chciałbym tylko przypomnieć, że to PiS od dawien dawna chce podnieść podatki dla najbogatszych a co za tym idzie zlikwidować kolejne tysiące miejsc pracy, bo już dzisiaj pracodawcom pracownicy się nie opłacają a kiedy ktoś ponownie sięgnie do ich portfeli rachunek będzie prosty :). A opozycja jak to opozycja, co to by oni nie zrobili gdyby... Tylko gdyby było już i nic dobrego również nie przyniosło ;)



yyy... a co to kogo interesuje ??? :). Mnie jako człowieka w wieku 30 lat nie interesuje kto gdzie był i kiedy ( minęło już 25 lat !! od zakończenia ) ani tym bardziej kim byli jego ojcowie.


Mogę przypomnieć tylko pewien dowcip sprzed kilkunastu ładnych lat:
"Kiedy będzie lepiej?? Lepiej już było...."
PIS obniżył podatki dla zwykłych ludzi a nie bogatych. Teraz można przekazać bliskiej rodzinie majątek bez podatku a wcześniej trzeba trzeba było zapłacić podatek od tego . Innych krajach istnieje podatek od spadku. Większość osób przekazuje bliskiej rodzinie majątek i te osoby dostają większości przypadków mieszkanie. Dawniej zapłacili by podatek od tego a teraz nie muszą go płacić. Podatek od spadku jest absurdem i nie powinien istnieć. Tych wyborach 2 turze trzeba głosować na Dudę. On gwarantuje że nastąpi podwyższenie kwoty wolnej od podatku. W Wielkiej Brytanii kwota wolna to równowartość ok 50 tys. zł. W Niemczech 30 tys. zł, natomiast w Grecji ok. 20 tys. zł.Naszym kraju kwota wolna od podatku jest najniższa w Europie.
http://www.wykop.pl/ramka/2128466/kwoty-wolne-od-podatku-w-europie/
Nawet Afryka ma większą kwotę wolną od podatku.
Tanzania 7 408 zł
Polska 3 091 zł
Zambia 12 878 zł
Botswana 12 384 zł
Namibia 14 250 zł
Nie trudno się dziwić że naszym kraju jest wysokie bezrobocie i emigracja. Polak osiągający roczny dochód w kwocie 45 876 zł zapłaci aż 7701 zł podatku dochodowego. Anglik od tego samego dochodu nie zapłaci podatku w ogóle.

I znowu, by uniknąć zarzutów o porównywanie Polski jedynie do krajów bogatych, zestawiliśmy Polskę również z krajami najbiedniejszymi. Przykładowo, obywatel Namibii (gdzie obowiązuje taka sama 18% stawka podatku jak w Polsce), od kwoty 45 876 zł zapłaci podatek sporo niższy niż w Polsce. Dlaczego? Właśnie z powodu kwoty wolnej od podatku, która nawet w biednej Namibii jest prawie 5-krotnie wyższa niż w Polsce. Wybór Dudy to niskie podatki i większe zarobki. Marian Kowalki też warto było głosować na na niego bo jako kandydat anty systemowy potrafił przekazać jakie ma poglądy . Odważył się startować wyborach i stracił pracę za to.Stanowi zagrożenie dla obecnego systemu bo reprezentował Ruch Narodowy. Ta partia reprezentuje interesy młodych i ma odwagę krytykować obecny system i organizują też największą nie zależna manifestację którą jest Marsz Niepodległości. Marsz Niepodległości co roku przyciąga coraz więcej ludzi i za to organizuje się różne szykany . Przed marsze nie legalnie zatrzymuje się autobusy i następuje filmowanie tych osób i muszą pokazać dowody. Jeśli mają pecha to przeszukanie autobusu. Po marszu jeśli mają pecha też następuje zatrzymywanie autobusu i wtedy te osoby kładą się na ziemie i są bite. Oglądają sobie ich jak zwierzęta .Marian Kowalski reprezentuje interesy młodych i za to stracił pracę .Wyborach samorządowych miał problemy by wystąpić w debacie i za to w Lublinie spotkała go cenzura.
Skandal na debacie prezydenckiej w Lublinie . Satyryczny był powód dlaczego zabronili mu wystąpić w debacie tym mieście bo wymyśli sobie powód o przemocy.
https://www.youtube.com/watch?v=Or1jQ1FTMrY
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry