Wildlife 2024 - komentarze

deliryk

Wicehrabia
Grzechu, pomyśl, ludzie odzwyczaili się od forum, a wielu młodych nawet nie wie co to kiedyś było

I to nie jest wytłumaczenie. Skoro sama gra nie informuje o pewnych rzeczach, które mogą zaskoczyć ludzi, to jest to wina gry, zawsze.

Gra to gra, UI/UX powinno być tak poukładane, że gracz wie gdzie szukać info.

A ja się przygotowałem i popieram Pana wyżej, miałem ja dwóch liniach 6 biletów, na pasku 3, dziennych nie odbierałem od ostatniego biletu więc tutaj doszły 2 i wydałem 100 diax na monety 29/32, brakuje biletów ale do północy będą kolejne dwa pewnie trochę monet trzeba będzie kupić ale jakoś się dojedzie. Bez przygotowania jak tydzień temu to koniecznie diax na bilety 10x
pozostały ci 3 zadania i masz na nie prawie 2 dni, po co robić to w 1 dzień?
zrobienie pauzy w odpowiednim momencie też jest istotne
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Grzechu, pomyśl, ludzie odzwyczaili się od forum, a wielu młodych nawet nie wie co to kiedyś było

I to nie jest wytłumaczenie. Skoro sama gra nie informuje o pewnych rzeczach, które mogą zaskoczyć ludzi, to jest to wina gry, zawsze.

Gra to gra, UI/UX powinno być tak poukładane, że gracz wie gdzie szukać info.
nie. Grasz w gre to masz się interesować aktualizacjami. to jest podstawowy obowiązek graczy.
Każda zmiana jest ogłaszana w wiadomościach w grze. Nie musisz wchodzić na forum. Klikasz tylko w odnośnik w wiadomościach bezpośrednio w grze.
Nic nadzwyczajnego - ale jak zawsze, ludziom się nie chce.
 

deliryk

Wicehrabia
no właśnie przez to, że ludziom się nie chce (nie odkryłeś Ameryki...) to jeżeli team chce niwelować pewne animozje to wystarczy rozesłać wiadomość globalną

w tę wiadomość systemową, którą wysłali z początkiem eventu pewnie niewiele osób kliknęło, a tam jak byk napisane, że 3x to będzie


pomijając ten fakt, ludzie grają rywala v1 do oporu, zapominając, że potrzebują monety
potem w rywalu v2 znowu nie mają odpowiednich zapasów, ale znowu grają do oporu
i pewnie v3 też polegną :)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
to jeżeli team chce niwelować pewne animozje to wystarczy rozesłać wiadomość globalną
BYŁA ROZESŁANA
w tę wiadomość systemową, którą wysłali z początkiem eventu pewnie niewiele osób kliknęło, a tam jak byk napisane, że 3x to będzie
to co więcej zrobic? xD Rozesłali wiadomość globalną.

Nie dla każdego info, że będa 3x rywale jest tak istotną informacją. Dla niektórych ważniejsze są budynki np. etc, to co, każdy fragment mają wysyłać po dziesięć razy?
 
nie. Grasz w gre to masz się interesować aktualizacjami. to jest podstawowy obowiązek graczy.
Nie uogulniajmy. Jest to obowiązek graczy, którzy chcą być ponad "statystycznym Kowalskim". Niemniej jednak zgadzam się z Tobą.
no właśnie przez to, że ludziom się nie chce (nie odkryłeś Ameryki...) to jeżeli team chce niwelować pewne animozje to wystarczy rozesłać wiadomość globalną
No przecież była. Jak przy każdym z resztą evencie, była wiadomość systemowa z odnośnikiem do opisu.
w tę wiadomość systemową, którą wysłali z początkiem eventu pewnie niewiele osób kliknęło, a tam jak byk napisane, że 3x to będzie
Takie niestety mamy czasy. Ludzie by chcieli dostać wiadomość prywatną z pełnym opisem co konkretnie trzeba po kolei kliknąć, żeby zdobyć złotą ligę bez wydawania grosza. To trochę jakbyś wyłączył ludziom autokorektę w czasie pisania tekstu. Słowniki ortograficzne są ogólnodostępne, ale nikt by do nich nie zajrzał i strzelał byka za bykiem. Czy to wina wydawcy słownika?
Prawda taka, że środki do zdobycia złotej ligi/wykonania wyzwań wszystkie 3 razy bez dopłaty są wystarczające i dostarczone na czas przez Inno. W grze strategicznej należy wykazać chociaż minimum myślenia. Jeśli ktoś chce bezmyślnie klikać to istnieją gry pokroju fruit ninja
 

deliryk

Wicehrabia
ogólnie z wami się zgadzam, tylko czasem warto zrobić ten krok w kierunku ziomeczków, co nie ogarną

jak wiadomo, łatwiej o negatywne komentarze niż te pozytywne, a tacy wejdą pomarudzą i ogólnie wydźwięk jest negatywny
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
ogólnie z wami się zgadzam, tylko czasem warto zrobić ten krok w kierunku ziomeczków, co nie ogarną

jak wiadomo, łatwiej o negatywne komentarze niż te pozytywne, a tacy wejdą pomarudzą i ogólnie wydźwięk jest negatywny
ale jak sobie taki krok wyobrażasz?
kiedyś nie było postów w grze o eventach. Jedyne co było to forum i news na stronie głównej. Teraz rozsyłają priv do każdego. Co jeszcze mieliby zrobić?
 

deliryk

Wicehrabia
widząc ile problemów stwarzają nowe mini gry rozesłałbym do wszystkich informację, że we wtorek jest 3x rywal, żeby nie byli zaskoczeni

znam z "podwórka" graczy na wysokim lvl, którzy dzisiaj byli zaskoczeni, że wszedł 2x rywal
taka bardzo krótka wiadomość nikogo nie zabloli
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
widząc ile problemów stwarzają nowe mini gry rozesłałbym do wszystkich informację, że we wtorek jest 3x rywal, żeby nie byli zaskoczeni

znam z "podwórka" graczy na wysokim lvl, którzy dzisiaj byli zaskoczeni, że wszedł 2x rywal
taka bardzo krótka wiadomość nikogo nie zabloli
ale akurat o to chodzi, że mamy nie wiedzieć kiedy wejdzie....

To był akurat jeden z zamysłów, że one mają wejść w losowym dniu..... I fajne jest takie coś. Masz za free możliwość zdobycia waluty. Chcesz to zrobisz. Nie chcesz to nie.

Konieczna informacja to była - że będą 3 rywale.


Czekam na na narzekania, ze nie wiadomo jaka będzie nagroda dnia (bo okej o ile my sobie możemy sprawdzić przez różnice czasową, o tyle taki problem występuje w kraju który jako pierwszy dostaje nagrodę dnia)
 

deliryk

Wicehrabia
to, że mamy nie wiedzieć kiedy będzie część osób uzna właśnie jako skok na kasę, i inne podobne
gdyby było to podane od początku to by się nie irytowali

posłuchałem zagranicznych youtuberów, wielu zwracało uwagę po ogłoszeniu aktualnego eventu, że IG może zacierać granice do pay4win
ciekawe czy ten komunikat z IG o przyszłości gry to efekt tego poruszenia w sieci
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
to, że mamy nie wiedzieć kiedy będzie część osób uzna właśnie jako skok na kasę, i inne podobne
gdyby było to podane od początku to by się nie irytowali
nigdy wszystkim nie dogodzisz. Tego typu narzekania "skok na kase etc" to slusznie są ignorowane.

ta gra nie jest w stanie stać się pay to win.
Ewentualnie jak rajdy będą mieć znaczenie do rankingu globalnego (a raczej będzie osobny ranking) i kupowanie towarów/ruchów tam będzie za diaxy to będzie można się zasatanwiać czy to nie jest pay2win.
 

Marik

Książę
czy zespół ma jakiś wpływ na komunikaty w grze? może wystarczy przesłać do wszystkich graczy informacje, że jeszcze 1x będzie rywal, żeby znowu nie było zaskoczenia? mało ludzi czyta forum, to mało ludzi wie jak się przygotować
@Futryna - Skoro mnie cytujecie, oznacza, że nie przeczytaliście mojej wypowiedzi ze zrozumieniem. Już tłumacze ,,to o piciu,, odnosiło się do wypowiedzi że robiąc te mini wyzwania gracz bez wydawania diamentów jest w stanie osiągnąć złotą ligę. Nie było tam NIC o nieprzygotowaniu do mini wyzwań, o których wiadomo od początku
 
WIldlifeEvent RivalQL.png
Może się komuś przyda!
Pierwszego rywala zrobiłem z pomocą dodatkowych czterech biletów dokupionych za diamenty. Miałem pecha do tablic bez określonych kolorów lub z bardzo małą ich ilością. Drugi zrobię, ale też wydam ciut diamentów na monety eventowe.
 

deliryk

Wicehrabia
View attachment 7707
Może się komuś przyda!
Pierwszego rywala zrobiłem z pomocą dodatkowych czterech biletów dokupionych za diamenty. Miałem pecha do tablic bez określonych kolorów lub z bardzo małą ich ilością. Drugi zrobię, ale też wydam ciut diamentów na monety eventowe.
widzr ze ogladamy tego samego youtubera
szkoda ze w tabelce nie ma jeszcze nagrod jakie daja questy
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Jesli ktoś ma parcie na złotą ligę , to jak najbardziej. Ale umówmy się, dla zwykłego "pykacza", to Aligator jest wystarczający.
 
Ostatnia edycja:
IG ile razy chcecie wprowadzić do gry Rywala - chyba trochę przeginacie z tym naciskiem na KASĘ => proponuję jak kończy się jeden to zaraz kolejny aż do końca eventu a później przedłużcie event jeszcze na 3 dni i wprowadźcie jeszcze jednego Rywala - jaką SZANSĘ nawet na srebrną ligę mają gracze, którzy nie wydają BARDZO DUŻO PLN?
Ja bym powiedział oby jak najwięcej:haha:
Wiesz dlaczego?
Bo wydawać kasę lub diamenty muszą ci którzy biją się o jeden budynek ( w złotej lidze)
Ale ci którzy tego nie robią też korzystają , bo dzięki biletom jakie można zdobyć u Rywala masz dużo większy postęp w łapkach.
Rozumiem złość , bo w pierwszym momencie też wydawało mi się że Rywal za mocno wpływa na ligę , ale ....on jest częścią tego eventu , więc sorry memory.
Przygotowanie do tego eventu to nie merytoryka tylko nazbieranie lub zakupienie odpowiedniej ilości diamentów. Co ciekawe niektórzy tak ostro wystartowali że złota liga u mnie miała przewagę ...na oko o 10 biletów :haha: zanim jeszcze pojawił się pierwszy Rywal. Jego pojawienie przysporzyło pewnie niektórym zgryzoty bo nagle okazało się że na jego przejście pasowało by bilety znowu dokupić a może i narzędzia.
Jak uświadomiłem sobie że tak trzeba 3x w porę się wyhamowałem. Narzędzia miałem zachowane myślałem że zakupie ich największy pakiet za walutę , ale okazało się że to jest raczej zbędne bo w trakcie wyzwania dostajemy tyle narzędzi że zupę można z nich zrobić.
Nie mniej. Z przyjemnością robię dodatkowe gierki , narzędzie zbierają się w sporych ilościach, a wszystko bez jednego diamencika a tym bardziej kasy.
Postęp zaawansowany , z optymizmem patrzę na końcowy wynik. Żyć nie umierać. :haha:

ps
A kapusta rzecze smutnie:
"Moi drodzy, po co kłótnie,
Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w zupie!"

Miłej zabawy :haha:
 

Futryna

Rycerz
@Futryna - Skoro mnie cytujecie, oznacza, że nie przeczytaliście mojej wypowiedzi ze zrozumieniem. Już tłumacze ,,to o piciu,, odnosiło się do wypowiedzi że robiąc te mini wyzwania gracz bez wydawania diamentów jest w stanie osiągnąć złotą ligę. Nie było tam NIC o nieprzygotowaniu do mini wyzwań, o których wiadomo od początku
No ale czy coś ten admin skłamał? Jest taka szansa, niewielka ale jest. I rywal jeśli się dobrze ktoś przygotował może już w tym pomóc bo natlucze punktów do ligi.A Ty mu z jakimś picie i pisaniem, co tam u Ciebie można czytać ze zrozumieniem? Jedno proste zdanie więc ciężko coś nie załapać ;)
 
Nawet zaryzykuję stwierdzenie, że dzięki tym wyzwaniom Gracze niewydający pieniędzy na grę mają szansę osiągnąć nie tylko srebrną, ale nawet złotą ligę.
W tej chwili na D różnica między srebrną a złotą ligą wynosi prawie 400 tysięcy punktów. Jeszcze 15 dni rozgrywki i jeden Rywal, a różnica wówczas spokojnie osiągnie 600 tysięcy. "Nawet zaryzykuję stwierdzenie, że dzięki tym wyzwaniom" różnica może sięgnąć 800 tysięcy. Tak, na pewno wówczas nie wydając pieniędzy niektórzy gracze będą w stanie zniwelować te różnice.

Pewien miniony ustrój też gwarantował ludziom większe szanse na równość i lepsze życie, pozornie dając więcej.

Ale ci którzy tego nie robią też korzystają , bo dzięki biletom jakie można zdobyć u Rywala masz dużo większy postęp w łapkach.
A tu akurat trafne spostrzeżenie, można się obłowić łatwo w dodatkowe, cenne dla pewnej części graczy łapki. Ale tyle z tego dobrego, bo dla "ligowców" igrzyska śmierci dopiero się rozkręcają. Ależ ktoś tam na górze musi teraz bić sobie brawo za ten pomysł z Rywalem.
 
A tu akurat trafne spostrzeżenie, można się obłowić łatwo w dodatkowe, cenne dla pewnej części graczy łapki. Ale tyle z tego dobrego, bo dla "ligowców" igrzyska śmierci dopiero się rozkręcają. Ależ ktoś tam na górze musi teraz bić sobie brawo za ten pomysł z Rywalem.
Edytowałem swój komentarz , w pierwszej wersji pisałem że z pkt widzenia IG ten event będzie na bogato:haha: Nawet więcej niż x3:haha:
Z " tego samego powodu" napisałem "dobrze że w porę się połapałem i wyhamowałem bo.....tu inwestycji końca nie widać.) igrzyska śmierci- idealne określenie :haha:. Nie chciałbym być w skórze tych którzy mocna zainwestują a na końcu okaże się że to było mało....
Więc bez stresowo , relaksacyjnie zbieram sobie łapki jak są do zebrania , jak ich nie ma to klocki układam.
Postęp wydaje się spory , a jeszcze rezerwy są no i Rywal też mocno pomaga.
 
A tu akurat trafne spostrzeżenie, można się obłowić łatwo w dodatkowe, cenne dla pewnej części graczy łapki. Ale tyle z tego dobrego, bo dla "ligowców" igrzyska śmierci dopiero się rozkręcają. Ależ ktoś tam na górze musi teraz bić sobie brawo za ten pomysł z Rywalem.
Jeszcze niech zablokują farmerów i wtedy im kasa poleci bo na razie nikt o zdrowych zmysłach nie zainwestuje w ten event ani złotówki
Farmerzy tak podkręcili minimum na złotą ligę że przeciętny gracz który normalnie kupuje jakieś pakiety nie ma szans na złoto więc zakup dodatkowych diaxów mija się z celem a pozostałe budynki łącznie z głównym zdobywa się bez dodatkowego wkładu wystarczy co dziennie grać i będą z Rywalem czy bez
 

Dixaroc

Baron
Pewien miniony ustrój też gwarantował ludziom większe szanse na równość i lepsze życie, pozornie dając więcej.
Niestety kapitalizm nie przeminął. Zauważ, że im starszy świat tym więcej ludzie mają zgromadzonych diaxów na nim. Często są to ludzie, którzy na nowych światach zakładali farmy. Podobnie w życiu - w znakomitej większości przypadków masz bogatych rodziców, którzy ułatwiają start w życiu / biznesie, albo dziedziczysz, albo wygrywasz na loterii (dosłownej lub w przenośni).
 

Don Flamingo

Baronet
Jakbym wiedział, że te mini eventy u rywala będą konsumować tyle monet wildlife, to bym grał oszczędniej - zarówno za pierwszym razem jak i za drugim nie udało mi się wykonać ostatniego zadania (nr.32) zabrakło monet :D
Tak czy inaczej mini eventy są wykonalne, o ile graliście oszczędniej ode mnie :D
A czy zrobienie zadań u rywala gwarantowałoby złotą ligę na światach pobocznych, bez wydawania diaxów na dodatkowe bilety ? Na to pytanie ciężko odpowiedzieć...
Liga srebrna raczej pewna :)
 

deliryk

Wicehrabia
nie za bardzo rozumiem czemu ludzie nie uznają, że pewne rzeczy w grze (zlota liga, paski) będą dostępne tylko dla ludzi co wydają kasę lub zbierają diaxy (czy to farmerzy czy maniacy gpc)
te grupy poświęcają sporo czasu na tę grę i po prostu mają więcej

nie wiem po co ktoś narzeka, skoro może sam założyć farmy
 

Landberg

Rycerz
Ten Event osobiście uważam za żyłę złota - ilość punktów rozwoju, które wleciały i wsparły moje liczne perły, to dla mnie powód do radochy i nie uzyskałbym tego w żaden inny sposób będąc na swoim poziomie. Ale nie tylko to, bo podwoiłem ilość surowców, gdzie byłoby trudno o takie zbiory bez Eventu. Podniesienie poziomów wcześniejszych budynków - rewelka, no i bonusy dla armii - od poszczególnych jednostek po ciekawe i nietuzinkowe budynki produkujące różne jednostki przy małym zapotrzebowaniu na teren, a do tego bez potrzeby umiejscowienia ich przy drodze! Inwentarz pełen i zaczynam mieć po raz pierwszy problem z nadmiarem i przepychem :)
 
Do góry