Wildlife 2024 - komentarze

*Margot*

Szlachcic zagrodowy
nie wiem czy tu mogę zapytać o to, jak nie to proszę pomóżcie i pokierujcie mnie: mam kryjówkę szopów budynek z tego eventu - w opisie jest ze po zmotywowaniu daje łotra - i tak było do tej pory od dzisiaj jest zwykle wojsko, Tez tak macie? to chyba jakiś błąd?
 

deliryk

Wicehrabia
mi w ogóle zniknęło info o jednostkach.. mam nadzieje, ze to nie jakos fuckup bo mam 29 takich budynkow...

edit: potwierdzam, zmieniło na piechotę zwykłą
edit2: pokazuje, że piechotka, ale póki co dodaje mi łotrów po zbiorach
 

*Margot*

Szlachcic zagrodowy
może dobrze dodaje a źle pokazuje, tego nie sprawdziłam,
a nie wiem ile miałam łotrów przed zbiorem
:(
 

Szarogęś

Szlachcic
mi w ogóle zniknęło info o jednostkach.. mam nadzieje, ze to nie jakos fuckup bo mam 29 takich budynkow...

edit: potwierdzam, zmieniło na piechotę zwykłą
edit2: pokazuje, że piechotka, ale póki co dodaje mi łotrów po zbiorach
Pokazuje chyba prawidłowo. W wojsku łotr to w lekkozbrojnych sobie siedzi, nie ma oddzielnej ikonki
 

deliryk

Wicehrabia
tak, wcześniej główka, taka jak w kryjówce łotrów, a teraz po prostu bucior piechoty
poprawią, bo dodaje to co trzeba poprawnie

pewnie frontendowiec się ebnął :) poczekamy, naprawią
 

antylady

Szlachcic zagrodowy
jak używam ścieżki liściastej, to nie zalicza mi kafelków do zadania "zbij x kafelków w kolorze y"
też tak macie? gram z kompa
 

antylady

Szlachcic zagrodowy
Użyłem "blastera" i zaliczyło.
nie mam pojęcia, co to blaster

Jedną rzecz można by poprawić.
W każdej chwili można "wyjść" z eventu, co się przydaje zwłaszcza, żeby sprawdzić albo zebrać zadanie od Rywala.
Jednak nie można tego zrobić w momencie, kiedy skończyły się ruchy i wyskoczyło okienko wyboru: kończysz rozgrywkę czy dokupujesz ruchy za monety
I w tym momencie chciałam zebrać zakończone zadanie od Rywala i sprawdzić, jakie będzie kolejne - i dopiero wtedy zdecydować, czy chcę ew. dokupić ruchy za monety.
Niestety tak się nie dało.
 

deliryk

Wicehrabia
Jedną rzecz można by poprawić.
W każdej chwili można "wyjść" z eventu, co się przydaje zwłaszcza, żeby sprawdzić albo zebrać zadanie od Rywala.
Jednak nie można tego zrobić w momencie, kiedy skończyły się ruchy i wyskoczyło okienko wyboru: kończysz rozgrywkę czy dokupujesz ruchy za monety
I w tym momencie chciałam zebrać zakończone zadanie od Rywala i sprawdzić, jakie będzie kolejne - i dopiero wtedy zdecydować, czy chcę ew. dokupić ruchy za monety.
Niestety tak się nie dało.
odśwież stronę :)
a jeżeli grasz z apki to wyłącz ją całkowicie (zakończ działanie programu) i uruchom ponownie
sprawdzone, robiłem tak nie raz
 

Auraya

Hrabia
patrzac na ligi ten event powinien zostac ogloszony sukcesem finansowym. conajmniej 4krotne przebicie rok do roku
 
Ligi to ruszą jutro rano
Na D, tak jak przewidywałam, na tę chwilę różnica między srebrną a złotą już wynosi ponad 800 tysięcy punktów :) Za to zapowiada się, że pierwszy raz kończąc event i osiągając próg, który sobie wyznaczyłam, w pewnym momencie sięgając nawet prawie złota, mogę do rana spaść z czeladzi do praktykantów.

Fascynujące są te ligi podczas tegorocznego Wildlife ;)
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
... dlatego przyjąłem postawę "półpasywną". Klikam, zbieram... co wyjdzie, to jest.
Nagroda główna jest? Jest.
Aligatory wpadły? Wpadły.
Dodatkowe pierdoły są? Są.
Kolejne % do armii pojawiły się? Pojawiły. Czy są potrzebne? Raczej nie, nie widzę na razie potrzeby.
Wydałem złotówki? Nie.
Diamenty? Nie
---------------- podsumowanie -------------
Mogłoby go nie być.
 

Dixaroc

Baron
... dlatego przyjąłem postawę "półpasywną". Klikam, zbieram... co wyjdzie, to jest.
Nagroda główna jest? Jest.
Aligatory wpadły? Wpadły.
Dodatkowe pierdoły są? Są.
Kolejne % do armii pojawiły się? Pojawiły. Czy są potrzebne? Raczej nie, nie widzę na razie potrzeby.
Wydałem złotówki? Nie.
Diamenty? Nie
---------------- podsumowanie -------------
Mogłoby go nie być.
O, postawa podobna do mojej. Szanuję. Chociaż nie ukrywam, wydałem jakieś 400 diaxów na 2 dodatkowe bilety. Czy były potrzebne? Raczej nie, bo i aligatory i główny budynek (razem ze złotym ulepszeniem i całym przejściem) też i bez tego by były. Diaxów nie żal, bo mam tylko zdobyczne, a nie kupne.
Czy eventu mogłoby nie być? Pod pewnymi względami tak, jednak wolę mieć co robić na jednym świecie niż rozbijać się na kilka.
 

Marik

Książę
W ostatni dzień próg złotej skoczył o 250k punktów dramat.
Co do samego eventu:
Mechanika - całkiem ok
Nagrody dzienne - wpadło całkiem sporo przydatnych rzeczy
Nagroda dnia - też całkiem ok, szkoda że nie daje monet lub zaopatzenia
Nagroda ligi - kosmicznie za duża procentowo (zaczynamy program ostrego psucia balansu)
Czas trwania - Zdecydowanie za długo po 10 dniach już się przejadło jedno i to samo danie
Największa wada - natarczywe wciskanie mikropłatności i ofert ,,promocyjnych,, średnio co 3 dni. Troche jak ten cygan na targu który potrafi wejść ci w.... dopuki czegoś nie kupisz. 3 mini wyzwania na wyłudzenie kasy (byłem na nie przygotowane, co nie zmienia faktu że troche przesadzili). Osobiście wolałbym krótsze eventy w mniejszej częstosliwości.
Podsumowując ogółem event na +, pomijając fakt że przez te ,,oferty na zakup x,, człowiekowi się rzygać chciało i opowiedzieć księgowemu bajkę o wężu
 

Midi

Baronet
Event za długi a nastawienie na wyciąganie kasy z kieszeni graczy w skali jakiej jeszcze nie było. Rozumiem, ze trzeba zarabiać ale w tym wydarzeniu to już było paskudne ze strony IG i boję się, że to dopiero początek i kolejne wydarzenia będą jeszcze bardziej natarczywe pod względem "zachęcania do płacenia"
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Generalnie TMG zadowolone z wzrostu za 2023, a co nas dotyczy:
InnoGames rozpoczęło czwarty kwartał słabszym niż oczekiwano wydarzeniem w Forge of Empires w październiku, ale dostarczyło świetnego wydarzenia na koniec roku, a sprzedaż rosła rok do roku w grudniu, który jest ważnym miesiącem.
Nasza rentowność w tym kwartale pozwoliła nam wykazać najwyższą w historii skorygowaną EBITDA za cały rok. Było to spowodowane rozwojem PlaySimple, wyższą dźwignią operacyjną w całej firmie, wysokimi marżami Ninja Kiwi i świetną pracą wykonaną przez zespół InnoGames po kwietniowej restrukturyzacji. Studiu udało się zredukować swoją bazę kosztową, jednocześnie dostarczając wydarzenia, które angażują i reaktywują uznanych graczy, co zaowocowało wyższym udziałem wysokomarżowych przychodów z przeglądarki, a także zdrowym poziomem wydatków na wydarzenia w Forge of Empires od uznanych graczy gracze.
Mamy bardzo ekscytujący szereg nowych gier zaplanowanych na rok 2024 i lata późniejsze. Obejmuje to skalowaną przez Hutch Forza Customs, która została uruchomiona w czwartym kwartale, a także nadchodzące premiery NASCAR Manager od Hutch, Bloons Card Storm i kolejny tytuł od Ninja Kiwi, więcej nowych gier od PlaySimple i nowe inicjatywy od InnoGames.
Szczególnie te "nowe incjatywy" mnie zastanawiają. Czyżby chodziło o zapowiadane nowe GVG, gdzie mamy dostępne dwie płatne linie nagród , podobnie jak w evencie?
 

deliryk

Wicehrabia
tak ogólnie o evencie - kto nie zrobił 3 rywali ten nie jest w złotej
ja zrobiłem 1 rywala, 1 raz do połowy i 1 raz 3/4
zabrakło jakoś 200k

wydałem około 11k diaxów, a żeby być w złotej no tak trzeba by było ze 13k lub ukończyć rywale wszystkie
jest mi smutno :) bo wczoraj wieczór złota odjechała w siną dal

co do samej problematyki tu opisywanej

budynek 100/100 będzie miało 1% graczy, ok jest on silny, ale nie przesadzajmy, naprawdę w pewnym momencie nie gra roli ile masz tych %
ważniejsze ile masz czasu i jak działa twoja gildia na gpc
budynek poważnie silny, ale tylko część graczy go ma i musi faktycznie wydać w cholerę diaxów

dla porównania, każdy może mieć 25lvl centaura i mieć + 100/100
ok ilość pr tu też spora

ale jakoś nie słychać na forum, że nowe perły są przegięte i pay2win :) bo co? bo są za darmo i praktycznie każdy może je sobie rozwinąć
trzeba tylko planów i albo być w tytanie albo kupować za pr surke, co wcale nie jest jakimś wielkim problemem


cały ten motyw ze skrzynkami tylko przyśpiesza pewnym graczom jakiś start w grze lub dorównanie innym
tak za pieniążki, ale co to zmienia? gildia dalej może być w czarnej d... na gpc :)

ok zrobili nowe gvg, które de facto jest już bardziej grą wewnętrzną gildii (tak to rozumiem) i muszą wewnętrznie sobie działać
ok znowu skrzynki, ale po raz kolejny pytanie, no i co to zmieni?

osoby co mają kasę nie kupują wszystkiego w ciemno przecież
osoby co mają diaxy mają na co wreszcie je wydawać

nie jest problemem to, że są płatne skrzynki
problemem jest ewentualnie to, że ci co nie mają uzbieranych diaxów łapią się na takie coś i dokupują :)

a diaxy trzeba produkować :) :) faremki postawić, niech "rosną"

zbieraj z faremek 300dx dziennie, to będziesz miał przygotowane 15k diaxów na event
 
Do góry